#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
19/12/2011 13:47
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Καρατζαφέρης πάλι θέλει να σώσει τον ....Γιώργο!



Οι αγάπες δεν κρύβονται!

Ο Γιώργος Καρατζαφέρης με σημερινές του δηλώσεις στο ΒΗΜΑ FM,ζητάει παράταση του βίου της Κυβέρνησης Παπαδήμου!

Ουδεμία έκπληξη ως εδώ!

Ο Γιώργος, όμως,προχωράει και ένα βήμα παραπάνω και ζητεί τη συμμετοχή και των πολιτικών αρχηγών στην Κυβέρνηση!

Δηλαδή, τα πήγε τόσο καλά ο Γιώργος, (ο ευθυτενής)  που έχει πάθει μια στέρηση, ο Γιώργος (ο ευτραφής);.

Εγώ,πάλι γιατί υποψιάζομαι ο,τι η συζητηση γίνεται για να σωθούν οι ...Γιώργηδες;

Όφις Ιοβόλος,

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Σ.Ε avatar
    Σ.Ε 19/12/2011 13:55:46

    Γιώργηδες ενωμένοι,ποτέ νικημένοι!!!
    Την επόμενη που θα μιλήσει,μάλλον θα ζητήσει τη θέση του χαλίφη.
    Για το καλό του...συγγνώμη...για το καλό της Πατρίδας.

  2. Θοδωρής avatar
    Θοδωρής 19/12/2011 14:02:40

    Έρχονται εκλογές πες και στους δύο και είναι σιγουρο ότι θα γελάσουμε πολύ!

  3. Μάριος avatar
    Μάριος 19/12/2011 14:37:24

    http://www.youtube.com/watch?v=U8jtaqJaEeM&feature=player_embedded

    Κανει ο,τιδηποτε πιστευει οτι θα του δωσει περισσοτερα κερδη. Εχει πεταξει την μασκα του καλου πατριωτη απο καιρο. Υπαρχουν ακομη οπαδοι γι'αυτο το κατασκευασμα που λεγεται Λα.Ο.Σ. ;

  4. kakofonix avatar
    kakofonix 19/12/2011 15:06:53

    Ο κωλοτούμπας είχε ήδη εσωκομματικά θέματα με τον Βορίδη. Όταν ο τελευταίος ορκίστηκε υπουργός άρχισε η υπερπροβολή. Τώρα συνειδητοποιεί ότι χάνει έδαφος και θέλει να μπει στην κυβέρνηση μπας και σώσει την παρτίδα. Για αυτό άρχισε να ψελλίζει περί ανασχηματισμού. Μόνο που για να γίνει ανασχηματισμός πρέπει να συμφωνήσει και ο Σαμαράς...

  5. factorx avatar
    factorx 19/12/2011 15:41:10

    Δείτε όλες τις σημερινές δηλώσεις του Καρατζαφέρη:
    «Σε 20 ημέρες έρχεται η Τρόικα. Δεν φέρνει νούφαρα και γαρδένιες. Είναι αυτοκτονία να πούμε στο λαό να πάει σε εκλογές. Θα πάει χαμένη όλη η προσπάθεια που έχει γίνει μέχρι τώρα», υποστήριξε ο Γ. Καρατζαφέρης μιλώντας στον Real FM και πρόσθεσε: Αν νομίζετε ότι είναι πιο εύκολο να περάσουν οι αλλαγές με την Αριστερά καταγεγραμμένη στο 40% αντί για το 15% που είναι σήμερα, τότε κάποιοι πρέπει να ξαναδούν τους σχεδιασμούς του.

    Δίνοντας διευκρινίσεις επί της πρότασής του προς τον Πρωθυπουργό για ολιγομελές κυβερνητικό σχήμα με 12-13 υπουργούς και τρεις κύκλους υπουργείων με επικεφαλής - συντονιστές του αρχηγούς των κομμάτων της κυβέρνησης συνεργασίας, ο κ. Καρατζαφέρης τόνισε πως η χώρα χρειάζεται μία κυβέρνηση ουσιαστικής συνευθύνης και μεταξύ άλλων σημείωσε: «Εναπόκειται στον κ. Σαμαρά. Το εάν θα πάμε σε εκλογές σε έξι ή οκτώ μήνες θα εξαρτάται από το κατά πόσο θα ολοκληρώσουμε το έργο που δεν μπορεί να κάνει μία κυβέρνηση 50 υπουργών».

    Ο κ. Παπαδήμος, είπε, είναι ένας καλός τεχνικός, αλλά δεν είναι πολιτικός, γι αυτό το συντονισμό της κυβέρνησης πρέπει να αναλάβουν οι αρχηγοί των κομμάτων που μετέχουν στην κυβέρνηση.

    Ωστόσο, όπως επεσήμανε, όλες αυτές οι σκέψεις για να υλοποιηθούν πρέπει να έχουν τη σύμφωνη γνώμη του Αντώνη Σαμαρά.

    Ο πρόεδρος του ΛΑ.Ο.Σ. υποστήριξε εξάλλου ότι ο νέος αρχηγός του ΠΑΣΟΚ (όποιος κι αν προκύψει) μπορεί να ζητήσει -και να λάβει- εντολή σχηματισμού κυβέρνησης σε περίπτωση παραίτησης Παπαδήμου. «Από μία κυβέρνηση ΠΑΣΟΚ προτιμώ μία κυβέρνηση που θα ελέγχεται από τον Σαμαρά και από εμένα», παρατήρησε, ενώ όπως εκτίμησε, «αν παραμείνει ο Γ. Παπανδρέου πάμε σε πολυδιάσπαση του ΠΑΣΟΚ».

    Στην παρατήρηση ότι τα λέει όλα αυτά για να εξασφαλίσει θέση αντιπροέδρου στην κυβέρνηση, ο κ. Καρατζαφέρης απάντησε με νόημα πως «ούτως ή άλλως σε δύο μήνες θα γίνω αντιπρόεδρος», εννοώντας εμμέσως πλην σαφώς πως η επόμενη κυβέρνηση θα σχηματιστεί με τη συνεργασία ΝΔ-ΛΑ.Ο.Σ - χα χα χαααααα

  6. juliet avatar
    juliet 19/12/2011 15:41:16

    Το πρωΐ σε συνέντευξη στον Χατζηνικολάου αυτοχαρακτηρίστηκε μακιγιερ!
    Πρόεδρε ,ποιός τι χάρη σου θα σε μακιγιάρει ο κωλοτούμπας...τι κατάρα σε δέρνει από τη σκύλα στον μακιγιερ!

  7. Τιγράνης avatar
    Τιγράνης 19/12/2011 15:44:28

    Ευθυτενής ο ένας, ευτραφής ο άλλος, μα και οι δύο λαοπίπες…

    [Το «λαοπίπης» είναι πλέον άπαξ λεγόμενον, εδώ στο antinews. Το σχηματίζω από το «οπίπης»: ο περιβλέπων, περισκοπών – εύρηται μόνο εν τοις συνθέτοις γυναικοπίπης, παρθενοπίπης, παιδοπίπης (βλ. αντίστοιχα λήμματα στο Liddell&Scott). Άρα κατά τα γυναικοπίπης = ο μετ’ ασελγίας βλέπων εις γυναίκας, παιδοπίπης = ο κατοπτεύων τους παίδας > παιδεραστής, το λαοπίπης = ο μετ’ ασελγίαν βλέπων εις λαόν > ο επιποθών βιάσαι τον λαόν]

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ Τιγράνης 19/12/2011 16:12:52

      Προσυπογράφω στη θεσμοθέτηση του ως δόκιμου όρου και στην πίστωση της δημιουργίας του στο άτομό σας. Τα συγχαρητήριά μου.

      • Τιγράνης avatar
        Τιγράνης @ TopGunZ 19/12/2011 18:36:58

        Cheers! Πενία τέχνας κατεργάζεται...

    • juliet avatar
      juliet @ Τιγράνης 19/12/2011 16:16:03

      Τιγράνη,
      χαιρετώ ,ο ευτραφής δεν ενδείκνυται για κουνήματα ,ενώ ο ευτραφής ξέρει και κουπί ,γυμνασμένος ...όπου υπερτερεί ο ένας υστερεί ο άλλος .
      Μαλλιά ο ευτραφής -καραφλός ο ευθυτενής ,αλλά το σπορ κοινό ...αλλά θα μπορούσες να τους πεις και σωτήρες του κ.λ..,ποιό κομψά .

      • Τιγράνης avatar
        Τιγράνης @ juliet 19/12/2011 18:42:37

        Χαίρε juliet, κάτι σαν τους Laurel and Hardy δηλαδή. Και όχι σε όποια κι όποια ταινία, στο The Devil's Brother (1933) απαραιτήτως...

  8. Εύμηλος avatar
    Εύμηλος 19/12/2011 15:53:58

    Εκλογές πρέπει να γίνουν στο καθορισμένο και συμφωνημένο χρονικό πλαίσιο συγκρότησης της προσωρινής, μεταβατικής και ειδικού σκοπού κυβέρνησης.
    Τότε ο Λαός θα ανασχηματίσει τον πολιτικό χάρτη δεόντως.
    Το σανό στα πουλάρια του ο κωλοτούμπας δούρειος ίππος του κατεστημένου.

  9. AZ avatar
    AZ 19/12/2011 17:33:44

    Καλά, μιλάμε για ΤΟΝ αρριβιστα. Το χρειαζεται το εκλογικο του παλουκι ο γαλατάς. Αν βεβαια ξυπνησουν οι "εθνικοφρονες" τρομαρα τους.

    ΑΖ

  10. Θοδωρής avatar
    Θοδωρής 19/12/2011 18:20:57

    Σήμερα ειδικά λύσσαξε ο Κωλοτούμπας κάθε μισή ώρα και μια δήλωση. Βλέπει ότι η Μπομπολοπρόβλητη κυβέρνηση του τραπεζίτη δεν τραβάει και ότι ο κολλητός του ο Τζέφρυ αμφισβητείται και ότι ο Βορίδης τον ροκανίζει και είπε να βγει μπροστά.
    Να του πει κάποιος χαιρετίσματα ότι οι εκλογές πλησιάζουν...

  11. Αργοναύτης avatar
    Αργοναύτης 19/12/2011 18:23:20

    Ο Καρατζαφέρ, είναι ό,τι κονομήσει από το.... δημοπρατήριο (βλέπε ΠΑΣΟΚ)

  12. thanasis avatar
    thanasis 20/12/2011 11:23:42

    Ο ΧΑΡΤΙΝΟΣ ΑΡΧΗΓΟΣ ΨΑΧΝΕΙ ΣΩΣΙΒΙΟ ΓΙΑ ΝΑ
    ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΣΤΗΝ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ