#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
10/10/2011 15:59
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Καρατζαφέρης ξύνεται στην γκλίτσα του ... Γουδή



Προχθές ο κ. Καρατζαφέρης απειλούσε να στείλει στο ...Γουδή όσους υποκύψουν στις απαιτήσεις της Τροϊκα.

Σήμερα δήλωσε στον κ. Αυτιά ότι "όποιος δεν έρχεται να συνεργαστεί θα τον ... εκτελούμε", εννοώντας προφανώς όσους τολμήσουν και αρνηθούν να συμμετάσχουν σε κυβέρνηση "εθνικής σωτηρίας" υπό τους Μητσοτάκη - Σημίτη, που προωθεί εσχάτως η διαπλοκή

Καρατζαφέρης: Γιώργο άκου πως είναι τα πράγματα, όποιος δεν έρχεται να συνεργαστεί πρέπει να τον εκτελούμε. Τελείωσε. Έρχεσαι; Άντε φύγε απ' τη μέση, δεν κάνεις.

Προφανώς βρίσκεται σε κατάσταση παράκρουσης. Επειδή αν θα πάνε κάποιοι κάποτε στο Γουδή (πράγμα το οποίο απευχόμεθα, αλλά κοντεύει δυστυχώς να γίνει ....παλλαϊκή απαίτηση) θα είναι εκείνοι που υπέγραψαν το Μνημόνιο, συνεργάστηκαν με τους Δανειστές και ζητούσαν επιστροφή στην Δραχμή.

Λίγο μέτρο και λίγη συναίσθηση της πραγματικότητας και του εαυτού τους δεν βλάπτει αυτήν την ώρα

ΣΧΟΛΙΑ

  1. oneoff avatar
    oneoff 10/10/2011 16:08:51

    Γιατί απευχόμεθα το να πάνε κάποιοι, πολλοί στου Γουδή;

  2. netakias avatar
    netakias 10/10/2011 16:11:13

    Να κάνω μια υπόθεση;

    Εστω ότι οι δημοσκοπήσεις που τον βάζουν στο 9% - 10 %, δεν είναι πραγματικές κι αυτός βλέπει στις μυστικές -9%. Ισως αυτό να εξηγούσε την παράκρουση.

    Αλλά αυτό είναι μια υπόθεση, που έκανα. Ετσι;

  3. Γιώργος Κυψέλη avatar
    Γιώργος Κυψέλη 10/10/2011 16:18:52

    Πρώτοι στο Γουδί πρέπει να πάνε οι ψευτοπατριώτες ,πατριδοκάπηλοι αλλά στην ουσία εγχώριοι προδότες και κουκουλοφόροι των Γερμανών.
    Ο τηλεπρόεδρος μαζί με τον ελληνολάτρη-χαλβαδοπαγανιστή Άδωνι-η πρώτοι και καλύτεροι.

  4. μαρικα avatar
    μαρικα 10/10/2011 16:21:06

    Πεταει τις ρουκετες του τις ανησωροπες και οπου βγει,ομως αυτη τη φορα χωρις να θελει δοικασαι μονος του τον εαυτο του, στο Γουδη θα πανε αυτοι που πραγματικα προδοσαν με τον εναν η τον αλλον τροπο την πατριδα το ξερει αυτο ο Κατατζαφερης και δεν θελει να ειναι μονος στην κρεμαλα γιαυτο ζηταει συνενοχους αλλα δεν θα του κανει την χαρη ο Κυριος Σαμαρας.

  5. drider avatar
    drider 10/10/2011 17:21:29

    ...θα είναι εκείνοι που υπέγραψαν το Μνημόνιο (ok), συνεργάστηκαν με τους Δανειστές (ok αλλά με κάποια ερωτηματικά, κάποια στιγμή πρέπει να έρθεις σε συμφωνία μαζί τους) και ζητούσαν επιστροφή στην Δραχμή (???)

    Για εξηγείστε μου σας παρακαλώ λίγο το τελευταίο...

    • μαρικα avatar
      μαρικα @ drider 10/10/2011 17:34:25

      Drider@ αν δεν ειχε καλεσει ο ακατανομαστος το ΔΝΤ δεν θα ειχε κανενας την αναγκη να συνεργαστει μαζι τους,Ως για την δραχμη ο Καρατζαφερης το εχει πει αρκετες φορες ,η να αλαξει το Μαστριχ η να γυρισουμε στη δραχμη,και δεν ειναι ο μονος το εχουν πει πολλοι.που βλεπεις λοιπον το προβλημα και ζητας εξηγεισεις?

  6. φωνη avatar
    φωνη 10/10/2011 17:37:35

    Κωλοτούμπας, πολιτικό εκκρεμές, παπατζής, κουτοπόνηρος, βλαχομπαροκ, μοντελοδιδάσκαλος, μέγας οικονομολόγος του μπακαλοτέφτερου, εξουσιοψωμόλυσσας, τηλεοπτικοαναθρεμένος, πατριδοκάπηλος.

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ φωνη 10/10/2011 17:43:19

      Κουρελού!

  7. AZ avatar
    AZ 10/10/2011 17:38:53

    Δεν πας να σε διαβασει κανενας παπας γαλατα! Ποιος σου εδωσε την εντυπωση οτι θα γινει αποδεκτή η συνταγματική εκτροπή της συγκυβερνησης?????????Αν δεν θελει ο ΓΑΠ να ειναι στοο τιμονι: ΕΚΛΟΓΕΣ!

  8. φωνη avatar
    φωνη 10/10/2011 17:47:36

    Η ΝΕΤ με την Μπίλιο Τσουκαλά έβαλε την Αρβελέρ να προπαγανδίζει κυβέρνηση εθνικής ενότητας με τεχνοκράτες-άξιους Έλληνες (Παπαδήμας) και πρωθυπουργό τον Παπούλια. Μεγάλα ζόρια τραβάνε οι άνθρωποι.... μέχρι και το "έχει γούστο" βάλανε να κάνει προπαγάνδα εθνικής συνεννόησης. Είπε καθαρότατα όχι δημοψηφίσματα, όχι εκλογές!!!!!!!!
    Είπε ότι τα βιβλία καίγονται στα σχολεία γιαυτό πρέπει να επιστρέφονται, όπως γίνεται στη Γαλλία. Αναφέρθηκε και στα.... προβλήματα του εθνικού κτηματολογίου. Έλεος με αυτή τη χούντα της κρατικής τηλεόρασης.

  9. Ραβινος avatar
    Ραβινος 10/10/2011 17:49:31

    ''ΛΑγΟΣ την φτερη εσειε κακο της κεφαλης του''

  10. Κώστας Τ avatar
    Κώστας Τ 10/10/2011 20:17:32

    Και γαλατάς,θα ήθελα αν γνωρίσει κάποιος μια ετυμολογική ανάλυση-μετάφραση του ονόματος του!

  11. ΕΝΙΑΛΙΟΣ avatar
    ΕΝΙΑΛΙΟΣ 10/10/2011 23:12:51

    ΓΟΥΔΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ ΤΟΥ ΜΝΗΜΟΝΙΟΥ....

  12. of8almos avatar
    of8almos 11/10/2011 15:06:01

    Ο μια έτσι μια γιουβέτσι τρέχει στην φόρμουλα της πολιτικής τελευταίος και εύχεται να έχουν ατυχήματα όλα τα μονοθέσια μέσα στο στάδιο για να βγεί πρώτος. Δεν τον νοιάζει τι θα γίνει μέσα στο στάδιο, απλά να γίνει χαλασμός και να βγεί πρώτος. Μα κύριε που λέει ο λόγος μέσα στο στάδιο είναι και οι θεατές (πολίτες) και δεν πρόκειτε για να βγείς πρώτος εσύ να φαγωθούν για να μείνεις εσύ ως βρυκόλακας.
    Αν το όνειρο σου είναι αυτό τότε πήγαινε στην Αίγυπτο να ικανοποιηθείς...

  13. palegio avatar
    palegio 12/10/2011 01:11:24

    Ο ΛΑΓΟΚΩΛΟΤΟΥΜΠΑΣ εχει σαλταρει,ονειρευεται συγκυβερνηση με τζεφρυ,μητσοτακη,μητσοτακαινα,κινεζο,αλαφουζο,μπομπολα,ψυχαρη,προβοπουλο,δηλαδη ολους οσους εβριζε τοσα χρονια(και καλως τους εκανε) φτανει να τον κανουν και αυτον υπουργο για να "σωσουν"ολοι αυτοι την Ελλαδα που οι ιδιοι καταστρεψαν.Λαγοκωλοτουμπα μπορει οι εκδοτες να σου δινουν 10% αλλα το κωλοτουμποκομμα σου ζητημα ειναι να φτασει το 1-2%.Γιατι εισουν πολυ μικρος για να κανεις τοσο μεγαλη λαμογια,και ο κοσμος θυμαται...