#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
10/06/2009 15:59
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Καρατζαφέρης μετακομίζει από την πολυκατοικία...

... και ο Μανώλης προτείνει αυτοδιάλυση της ΝΔ

Μετά την χθεσινή απόρριψη από τον Καραμανλή των σεναρίων συνεργασίας με τον Καρατζαφέρη, ο αρχηγός του ΛΑΟΣ πέρασε σήμερα στην αντεπίθεση και απηύθυνε πρόσκληση σε όσους βουλευτές της ΝΔ κινδυνεύουν στις επόμενες εκλογές να πάνε στο δικό του κόμμα (!).

Επέσεισε επίσης τον ... «κίνδυνο του ΠΑΣΟΚ» στους δυσαρεστημένους οπαδούς της ΝΔ λέγοντας ότι «το ΠΑΣΟΚ έρχεται, και δεν έρχεται ποτέ σαν παρένθεση, αλλά έρχεται για δεκαετίες» και ανέλαβε να ηγηθεί αυτός στον αγώνα εναντίον του. «Τότε υπήρχε ο Ανδρέας Παπανδρέου, που έπαιρνε μαζί του το λαό. Σήμερα ο Γιώργος Παπανδρέου δεν σαγηνεύει το λαό, αλλά ανέλαβε ο κ. Καραμανλής και τον πήρε στην πλάτη του να τον κάνει πρωθυπουργό», υποστήριξε και πρόσθεσε: «Εμείς στο ΛΑΟΣ κάνουμε έναν αγώνα δημοκρατίας για να μην κατακλυστεί πάλι ο τόπος από το ΠΑΣΟΚ. Θα αντιμετωπίσουμε μόνοι μας το ΠΑΣΟΚ και όσο και αν το τραβάει ο κ. Καραμανλής στην εξουσία, εμείς θα το σπρώχνουμε στην αντίθετη πλευρά».

Μανώλης: «Επέλεξαν τις βαλεριάνες, αντί του ηλεκτροσόκ»

Στο μεταξύ ο βουλευτής της ΝΔ Γιάννης Μανώλης πρότεινε με δηλώσεις του στον «Αθήνα 9.84» την διάλυση και επανασύσταση της Νέας Δημοκρατίας. «Πρέπει να υποστεί σοκ η παράταξη, να διαλυθεί δηλαδή και να επανασυσταθεί, αφήνοντας εκτός όλους όσοι έχουν προκαλέσει με τη συμπεριφορά τους», είπε χαρακτηριστικά, αλλά τάχθηκε παράλληλα υπέρ της συνεργασίας με τον ΛΑΟΣ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Karlelis avatar
    Karlelis 10/06/2009 16:54:56

    .
    [Ο Καραμανλής «όμηρος» του Καρατζαφέρη ;]

    Η παπαδιά[ΝΔ]
    [Γ.Σουρής]

    Η κυρά[ΝΔ] ενός παπά[ΚΑΡΑΜ/ΛΗ]
    ένα διάκο αγαπά[ΚΑΡΑΤΖ/ΡΗ]
    και πολύ μ' αυτόν τα έχει...
    και ο άντρας της κοιτά[ΚΑΡΑΜ]
    τα πολλά της χωρατά[ΝΔ]
    και για τούτον πέρα βρέχει.

    Επερνούσαν μια χαρά[ΠΟΛΥΚΑΤ/ΚΙΑ]
    έως ότου μια φορά
    έγινε παπάς βαρβάτος[ΚΑΡΑΤΖ]
    και ο διάκος, ο αφράτος
    Κι ο παπάς της ο φτωχός[ΚΑΡΑΜ]
    διόλου δεν εφθόνησε,
    και ο ίδιος μοναχός
    τον εχειροτόνησε.[ΚΑΡΑΤΖ]

    Τίγκι, τουγκ!... μεγάλη σχόλη.[7 ΙΟΥΝ]
    "Αξιος !" φωνάζουν όλοι[ΟΙ ΝΔ/ΚΡΑΤΕΣ]
    νέοι, γέροι και παιδιά.
    Μα με όλο της το νάζι[ΝΔ]
    "Υπεράξιος !" φωνάζει
    τρεις φορές κι η παπαδιά.[ΝΔ]

  2. ataktos avatar
    ataktos 10/06/2009 18:16:39

    Δεν είναι τυχαίο ότι το ακροδεξιό κόμμα του Γκέερτ Βίλντερς στην Ολλανδία πήρε το 17 % των ψήφων με σύνθημα «έξω οι ξένοι» και διαβεβαιώνοντας ότι «η Τουρκία δεν πρόκειται να ενταχθεί στην Ε.Ε. όχι σε 10 αλλά σε 1 εκατομμύριο χρόνια»... Ούτε η εντυπωσιακή άνοδος τού επίσης ακροδεξιού κόμματος FPO ΒΖΟ στην Αυστρία, του εθνικιστικού SNS στη Σλοβακία και του ακροδεξιού Jobbik στην Ουγγαρία.
    Τα ακροδεξιά και φασιστικά κινήματα ιστορικά ανθούν σε περιόδους μεγάλης οικονομικής κρίσης!!!

  3. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 10/06/2009 18:42:56

    Γιατι φιλε μου,σε χαλαει να μην μπει η Τουρκια μεσα;
    Λες να παθουμε κατι;
    Αμα ειναι ετσι,να αρχισουμε απο τα τωρα να κλαιμε.
    Οσον αφορα στον Καρ.,γιατι να μην τους κανει νουμερα;Αφου νουμερα ειναι,απο τον πρωτο,μεχρι τον τελευταιο,μεσα στη ΝΔ.
    Καλα να παθουνε.
    Και οπως ξερετε,η φυσις,απεχθανεται το κενον.

  4. 21 avatar
    21 10/06/2009 19:38:19

    @ατακτος
    Τι σχέση έχει η κρίση με τον εξευτελισμό που νιώθει κάθε ολλανδός, όταν ζεί σε κοινωνίες πού ταλαιπωρούνται όχι από την είσοδο αλλά από την συμπεριφορά μεταναστών τούρκων και μαροκινων.

    Το ίδιο πράττει και ο Έλληνας πού ζεί σε συνθήκες κέντρου Αθηνών (λχ Αγιο Παντελεήμονα) και όχι στην Φιλοθέη πού έχει υψηλά ποσοστά ο αντιρατσιστής Συριζα...

  5. 21 avatar
    21 10/06/2009 19:38:58

    @ Προβοκάτωρ
    Απόλυτο δίκιο έχεις η φύση απεχθάνεται το κενό.
    Και η σημερινή ΝΔ έχει λήξει και ως κόμμα δεν έχει άποψη για τίποτα μήπως και ενοχληθούν τα άλλα κόμματα, και κατά συνέπεια είναι κενή. Εχει πάψει να είναι πλέον ένα εμπορεύσιμο "προϊόν" και ως εκ τούτου με αυτά τα μυαλά -ευτυχώς-τελειώνει.

  6. μούτρο avatar
    μούτρο 10/06/2009 21:05:50

    σαφώς και θα πάθουμε "κατι" αν γίνει πλήρες μέλος η Τουρκία..είναι κωμικό να πιστεύουμε το αντίθετο

    για αρχή θα συνορεύουμε με 70 εκατομύρια ανατολίτες οι οποίοι θα μπορούν βάση κοινοτικου δικαίου (μετα τι λήξη των όποιων περιορισμών) να εγκατασταθούν ελεύθερα σε όλα τα μήκη και τα πλάτη της ελληνικής επικράτειας

    θές να επιταχύνεις την μετατροπή της Θράκης σε Κόσοβο?

    τα κονδύλια που θα εξοικονομίσουν όταν αρχίσουν να ρέουν τα ευρώ απο τις κάνουλες που ακριβώς θα τα στρέψουν κατα την αποψη σου? στην συντήρηση ενός υπερμεγεθους στρατεύματος που κρέμεται σαν πελεκυς πανω απο το κεφάλι μας και στην διατήρηση του μορφώματος των κατεχομένων εν ζωή

    τι ακριβώς θα κερδίσουμε εάν μπούν οι Τούρκοι στην ΕΕ ρε παίδες
    ? είναι θλιβερό να κάνει ο Καρατζαφέρης σημαία ένα τέτοιο σοβαρό ζήτημα και αυτοί που είναι απέναντι απο την συντηρητική παράταξη να το κάνουν γαργάρα μπας και τους πεί κανένας ρατσιστές

    ή ακόμα χειρότερα να σέρνουν σαν τα μουλάρια το άρμα της Τουρκίας στην Ευρώπη..

  7. TOM avatar
    TOM 10/06/2009 21:11:23

    ακροδεξιος ειναι αυτος που θελει οι λαθρομεταναστες να μην αναγκαζωνται να ξενητευονται.αντιθετα , δημοκρατης, πρασινος προοδευτικος ,πολυπολιτισμικος ειναι αυτος που τους θελει να φευγουν κυνιγημενοι απο την χωρα τους για να κανουν την δουλια τους ανενοχλιτες οι ευρωπαικες και αμερικανικες πολυεθνικες στο καθε πακισταν αλλα δεν μας εχουν πει οι προοδευτικοι κλπ ποσους στεγαζουν οι ανωτερω στο σπιτι τους ?

  8. xyz avatar
    xyz 10/06/2009 23:57:03

    Μια φορά ρώτησα έναν "προοδευτικό" φίλο μου γιατί δεν παίρνει έναν μετανάστη σπίτι του να τον φιλοξενήσει έτσι ώστε να συνεισφέρει σε αυτούς τους ανθρώπους;
    Μου απάντησε: "Δεν έχω χώρο".

    Για όσους θέλουν να εμβαθύνουν.

  9. Περίεργος avatar
    Περίεργος 11/06/2009 08:13:12

    @6
    Θα κερδίσουμε ότι θα μπορούμε να τους υποχρεώσουμε να παραλαμβάνουν τους λαθρομετανάστες που έρχονται από εκεί πίσω.....
    Και μέ ένα ειδικό καθεστός "συνεργασίας" ώστε να μήν μπορούν να έρθουν για καμιά 30 χρόνια (μέχρι να βελτιωθούν και εκεί τα πράγματα....)