#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
12/04/2011 16:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Καρατζαφέρης θέλει τώρα να σώσει το Μνημόνιο



Εκλογές με τη κρυφή ελπίδα να μην προκύψει αυτοδυναμία της ΝΔ και να γίνει υπουργός σε πολυκομματική κυβέρνηση ζήτησε ο Γιώργος Καρατζαφέρης, υπηρετώντας ένα σενάριο που προωθούν γνωστά εκδοτικά συμφέροντα.

«Να το χαίρονται το παιδί για τα θελήματα οι σοσιαλιστές που κυβερνάνε τη χώρα, και που δεν τσιγκουνεύονται τα καλά λόγια για την Ακροδεξιά», απάντησε χθες από τα Χανιά ο Αλέξης Τσίπρας, υπενθυμίζοντας ότι ο πρόεδρος του ΛΑΟΣ «τώρα ζητάει εκλογές γιατί με την παραπαίουσα κυβέρνηση το μνημόνιο κολλάει. Και το σύστημα αναζητά τρόπους να το ξεκολλήσει». Υπενθύμισε δε ότι ο «ρεαλιστής και υπεύθυνος» σήμερα Καρατζαφέρης «πριν μερικά χρόνια έκανε στη βουλή ερωτήσεις για το αν ο Σημίτης έχει εβραϊκή καταγωγή. Σήμερα είπε ότι τα πλοία με παράνομους μετανάστες πρέπει να βυθίζονται. Ψήφισε το μνημόνιο. Πριν λίγο καιρό, ζήτησε να αναπτύξει η Ελλάδα πυρηνική ενέργεια».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. kopritis avatar
    kopritis 12/04/2011 16:53:48

    τσιπρα κεντας ωρες ωρες,,,,ρε το ΛΑ(Γ)ΟΣ

    • ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ @ kopritis 13/04/2011 11:47:56

      Ναι αλλά αυτά έπρεπε να τα λένε οι βουλευτές της ΝΔ που επιμένουν να χαριεντίζονται με τον Καρατζαφέρη και να κάνουν και δείπνα μαζί του!

  2. SAS avatar
    SAS 12/04/2011 17:04:01

    Άνθρωποι σαν αυτών παίρνουν έννοιες όπως Ελληνισμός , Έθνος ,Πατρίδα και τις ευτελίζουν ... θα τον γράψει κι αυτόν η Ιστορία μαζί με τους άλλους ''εφιάλτες’’ .

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ SAS 12/04/2011 20:23:32

      +1

  3. Γιώργος Μεσσηνία avatar
    Γιώργος Μεσσηνία 12/04/2011 17:44:09

    Στο κανάλι του καρατζαφέρη,
    έχει καλέσει ο έτερος Γεωργιάδης κάποιον που πάει να αποδείξει μέσα από το ββλίο του, πως δεν υπάρχει Θεός.
    Πάντα στα πλάισια:"πατρίς, Θρησκεία, Οικογένεια".
    Άγιες μέρες του πάσχα φυσικά ενόψει
    Έχουν χιούμορ τελικά οι άνθρωποι!
    Ψαρεύουν με πολλά καλάμια...
    Αυτά να τα βλέπουν όσοι είναιε πιρρεπείς στον εθισμό του τηλε-μάρκετινγκ, της ελλαδεμπορίας, της θρησκειοκαπηλείας και πάει λέγοντας...

    • hellas-orthodoxy avatar
      hellas-orthodoxy @ Γιώργος Μεσσηνία 12/04/2011 17:59:21

      Για δωσε περισσοτερες πληροφοριες γι'αυτο Γιωργο...

    • Β.Κ.Σ. avatar
      Β.Κ.Σ. @ Γιώργος Μεσσηνία 12/04/2011 19:28:26

      γιατί απορείς; όλοι αυτοί πρώτα είναι τέκτονες και μετά ό,τιδήποτε άλλο...

  4. skeptomenos avatar
    skeptomenos 12/04/2011 18:15:58

    Ο Καρατζαφέρης κύριοι είναι το μπαλαντέρ του «συστήματος».
    Εάν τον δει κάποιος από αυτό το πρίσμα θα βγάλει πολλά συμπεράσματα.

    • skeptomenos avatar
      skeptomenos @ skeptomenos 12/04/2011 19:03:45

      Όταν το «σύστημα» βλέπει, πως «το καλύτερο χαρτί του» κινδυνεύει να καεί,
      αυτομάτως του αλλάζει ρόλο.
      Για το «σύστημα» όλοι είναι αναλώσιμοι, εκτός από το μπαλαντέρ,
      και αυτό γιατί ο μόνος που μπορεί να σώσει πλέον το «σύστημα» είναι το μπαλαντέρ.

    • xbab avatar
      xbab @ skeptomenos 12/04/2011 20:24:49

      Ο επικίνδυνος τυχοδιώκτης, όλων των εποχών.
      Συμμαχεί και με το διάβολο ακόμη, αρκεί να πατήσει εξουσία.
      Δεν έχει ούτε ιερό ούτε όσιο....

      • ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ avatar
        ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ @ xbab 13/04/2011 11:49:57

        Δεν θα δει εξουσία όμως. Το μέλλον ανήκει στη νέα γενιά. Ο Καρατζαφέρης μπαίνει στα 65 και εκφράζει ό,τι πιο ξεπερασμένο και παλαιοκομματικό. Η ΝΔ θα εγκληματίσει αν ποτέ του δώσει κυβερνητικό αξίωμα (ευτυχώς το βλέπω σχεδόν απίθανο).

  5. thanasis avatar
    thanasis 12/04/2011 18:43:48

    το να κανει συνεχως κολοτουμπες ειναι ιδιον του
    αντρος. αλλα εδω η συμμαχια των προθυμων
    το χρησιμοποιη μερικους σαν τσοντες
    για να περαση αυτα που θελει βλεποντας
    το ποταμι την λαικης οργης να θεριευη
    και να ετοιμαζεται να τους πνιξει.

  6. Γιώργος Μεσσηνία avatar
    Γιώργος Μεσσηνία 12/04/2011 18:56:47

    Είχε καλέσει κάποιον στην εκπομπή του ο εκ των αδερφών Γεωργιάδηδων, και εκείνος παρουσίαζε ένα θεοσοφικού χαρακτήρα βιβλίο, όπου έλεγε πως αυτά που υποστηρίζει ο Στ. Χόκινγκ είναι αλήθεια, δεν ήταν απαραίτητος ο Λόγος, αλλά η αρμονία του σύμπαντος και λοιπές ...ξέρεις!
    Μετά το έριξε αναιπαίσθητα στην αρχαία ελληνική παράδοση κλπ, με τον παρουσιαστή εκστασιασμένο να συγκατανεύει...
    Γενικά, πουλάνε τρομερό δούλεμα στο κόσμο από ό, τι καταλαβαίνω.
    Τι να σου πω από εκεί και πέρα, ψιλο-αήδιασα και άλλαξα κανάλι

    • Γιώργος Μεσσηνία avatar
      Γιώργος Μεσσηνία @ Γιώργος Μεσσηνία 12/04/2011 19:03:57

      ανεπαίσθητα, τη βιασύνη μου μέσα!

    • hellas-orthodoxy avatar
      hellas-orthodoxy @ Γιώργος Μεσσηνία 12/04/2011 20:27:56

      Αυτο εγινε σημερα;Υπαρχει βιντεο;

      • Γιώργος Μεσσηνία avatar
        Γιώργος Μεσσηνία @ hellas-orthodoxy 12/04/2011 21:02:15

        Ναι σήμερα, περίπου το απογευματάκι την είδα κάνοντας ζάπινγκ κάπου 5-6 ώρα.
        Βίντεο;
        Λογικά, κάπου θα υπάρχει δεν το έχω ψάξει...

  7. kakofonix avatar
    kakofonix 12/04/2011 19:03:19

    Λίγο πριν το τέλος, παίζουν τα τελευταία τους χαρτιά. Η Ντορούλα ζήτησε από τον Παπούλια να παρέμβει για να ψηφιστεί η φοροεπιδρομή με 180. Σου λέει, θα καταψηφιστεί, οπότε η μόνη λύση (αφού εκλογές δεν επιτρέπει η Άγγελα), θα είναι η κυβέρνηση συνεργασίας. Θέλω να δω Μπλακ Τζαφ στο εσωτερικών, Ντορούλα στο εξωτερικών και Κουβέλη στο δικαιοσύνης. Που είναι τα πατατάκια μου;

    Ευτυχώς που υπάρχει και ο Τσίπρας και ακούγεται κάτι σωστό. Αυτός ο άνθρωπος, όταν δεν ασχολείται με μετανάστες, γράφει...

    Και εμείς μπουρδουκλωμένοι στο μεσαίο χώρο. Ο Κυριάκος ζητούσε συνεργασία με το ΠΑΣΟΚ...

    • Σταύρος avatar
      Σταύρος @ kakofonix 12/04/2011 21:53:23

      Όταν εγώ ψιθυρίζω δύο φωνήεντα στον "μεσαίο χώρο" ο Φάκτορας μου κόβει τα σχόλια!
      Λύσσα κακιά πια, με αυτόν τον "μεσαίο χώρο"!
      Πες τα, ω Βάρδε!

    • ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ @ kakofonix 13/04/2011 11:52:39

      Η Ντόρα ξυπνά και κοιμάται με τη έννοια πώς θα εμποδίσει τον Αντώνη να γίνει πρωθυπουργός. Αυτός είναι ο μόνος σκοπός που την κρατά στη πολιτική. Εκεί κατάντησε. Για άλλη μια φορά θα πάρει..from the three the longer!

  8. kostas avatar
    kostas 12/04/2011 19:22:24

    Αλλο λαμογιο ο Κωλοτούμπας !!!!!!!!!!

    • -ΕΛΛΗΝΙΔΑ- avatar
      -ΕΛΛΗΝΙΔΑ- @ kostas 12/04/2011 19:51:32

      -ΔΕΝ ΘΑ ΒΑΡΕΘΩ ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ.... ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΒΟΥΛΗ ΟΛΑ ΤΑ ΑΝΘΗ ,ΔΕΚΑΕΤΙΕΣ ΤΩΡΑ, ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΕΚΔΙΔΕΙ ΧΑΖΟΚΟΡΙΤΣΑ ,ΕΝΤΕΛΩΣ ΞΕΔΙΑΝΤΡΟΠΑ, ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΕΙΣΒΑΛΕΙ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ. ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΟΥ? ΑΝ Η ΑΤΥΧΙΑ ΜΑΣ ΦΤΑΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ , ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΥΒΕΡΝΗΤΗ , ΜΑΣΤΡΩΠΟ ΒΑΡΒΑΤΟ, Ε!! ΤΟΤΕ , ΕΧΕΤΕ ΓΕΙΑ ΒΡΥΣΟΥΛΕΣ......

  9. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 12/04/2011 20:29:48

    Πολιτικη Σκηνοθεσια . -

    ΠΠ

  10. Γιώργος Μεσσηνία avatar
    Γιώργος Μεσσηνία 12/04/2011 22:26:17

    "Αυτός ο άνθρωπος, όταν δεν ασχολείται με μετανάστες, γράφει…"

    Ναι, αλλά μην υποτιμάς καθόλου το μεταναστευτικό φίλε!
    Είναι πολύ σοβαρός λόγος για να μην ψηφιστεί, και όσο περισσότερο επιδεινώνεται η κατάσταση, άλλο τόσο χάνει και ο ίδιος και θα φανεί αυτό στις εκλογές πιστεύω για τα καλά!

    • kakofonix avatar
      kakofonix @ Γιώργος Μεσσηνία 12/04/2011 22:29:10

      Συμφωνώ απολύτως. Γι αυτό και η δήλωση κωλοτούμπεν για τα βαπόρια που θα βυθίσει. Ψαρεύει σε θολά νερά.

      • Γιώργος Μεσσηνία avatar
        Γιώργος Μεσσηνία @ kakofonix 12/04/2011 22:41:41

        Καλά, αυτό είναι γνωστό!
        Πάντως θα πρέπει να γίνει κάτι με την ιστορία αυτή, γιατί δεν έχει άδικο ο κόμος να ξενερώνει, εδώ πάλι ο Λαζόπουλος άρχισε τη μαύρη προπαγάνδα.
        Για μένα δεν διαφέρει από τον Άδωνη, είναι μέρος του star system και αυτός και αγνοεί την κοινωνική πραγματικότητα.
        Ένας ισορροπημένος άνθρωπος δεν ακούγεται στο χαζοκούτι, δυστυχώς...
        Ο ένας σου λέει να τους βουλιάξουμε, ο άλλος να αφήσουμε τη χώρα να γίνει Καμπούλ και ενώ ήδη πνιγόμαστε μας παρουσιάζει σαν ρατσιστές...
        Πότε θα τη πετάξουμε άραγε τη ρημάδα τη tv να ησυχάσουμε;;;

        • kakofonix avatar
          kakofonix @ Γιώργος Μεσσηνία 12/04/2011 22:50:14

          Εδώ και 8 χρόνια, δεν έχω ούτε συσκευή. Βλέπω τις ταινίες μου στον υπολογιστή.

          • Γιώργος Μεσσηνία avatar
            Γιώργος Μεσσηνία @ kakofonix 12/04/2011 22:51:47

            Σωστός...

  11. anonymous avatar
    anonymous 12/04/2011 22:48:55

    Οσο πιο πολύ ασχολείστε μαζί του τόσο του δίνεται κύρος

  12. αεροπόρος avatar
    αεροπόρος 13/04/2011 00:06:56

    Είδατε την εικόνα!!!!! Είδατε πόσο ποιο όμορφα αισθάνεται ο ΓΑΠ όταν έχει δίπλα του την Ντορούκλα και τον κολοτούμπα. Έτσι θα σώσουν τηνΕλλάδα !!!

  13. SPYROS T. avatar
    SPYROS T. 13/04/2011 10:10:21

    Όσο η ΝΔ έχει "υπερευαισθησίες" τόσο θα ανεβαίνει το ΛΑΟΣ οχι κωλοτούμπες να κάνει ο Καρατζαφέρης όχι να μην κάνει...

    Μίλησε για "βύθιση πλοίων με λαθρομετανάστες" (φυσικά τραβηγμένο), μιλάειγια μαζική απέλαση ΌΛΩΝ των λαθρομεταναστών, μιλάει για θανατικές ποινές εμπόρων ναρκωτικών και παιδεραστών, μιλάει γα ΚΑΜΙΑ αποδοχή ονόματος για τα Σκόπια με τον όρο ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ή παράγωγά του (κάποτε το έλεγε και ο Σαμαράς αλλά μετά "το έκοψε"), μιλάει για ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ του Ασύλου αι γενιλώτερα των "άσυλω" κτλ. κτλ.

    Όλα τα παραπάνω που ΔΕΝ τολμά να λέει πλέον η ΝΔ μην τυχόν χαρακτηριστεί ως "κακιά δεξιά" τα λέει ο Καρατζαφέρης για αυτό όχι 6,9% αλλά 10% θα πάρει και ας υπογράφει αβέρτα άρθρα και νομοσχέδια για το μνημόνιο...

    Όσο η ΝΔ είναι ένα PASOK light ή SYRIZA Zero τόσο θα ανεβαίνει το ΛΑΟΣ αλλά μαζί καί η Χρυσή Αυγή που ξεπερνά πλέον το 1% (από 0,1%)!!!

    Όπως λέει και ο Σταύρος πιο πάνω, όσο ερείζει η ΝΔ για τον "μεσαίο χώρο" θα μείνει με την απορία καί για τις δημοσκοπήσεις καί για τις εκλογές που έρχοντε...

    • SPYROS T. avatar
      SPYROS T. @ SPYROS T. 13/04/2011 10:12:59

      Υ.Γ.: