#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
01/06/2010 00:57
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Καρατζαφέρης, η ΖΗΜΕΝΣ και η οικογένεια Μητσοτάκη…



Αγωνιώδης είναι τις τελευταίες ημέρες η προσπάθεια του Γιώργου Καρατζαφέρη να διαστρεβλώσει την αλήθεια μιλώντας για χρηματοδότηση από τη ΖΗΜΕΝΣ «μικρού κόμματος» που κινείται στο χώρο της κεντροδεξιάς. Δεν διστάζει μάλιστα, να παρουσιάσει και να αλλάξει καταθέσεις και  ημερομηνίες κατά το δοκούν…

Σήμερα το βράδυ βγήκε στο ΜΕΓΚΑ και πολύ σωστά είπε ότι πρέπει να διερευνηθεί η μαρτυρία του Ρ.Σίκατσεκ στην Καθημερινή και τον Τ. Τέλλογλου, στις 29/06/2008,  σύμφωνα με την οποία «... Εκείνη τη χρονιά δώσαμε και σε ένα άλλο μικρότερο κόμμα, που δεν υπάρχει σήμερα, στις 18 Δεκεμβρίου 2000, περίπου 870.000 μάρκα, μετά από υπόδειξη ενός τοπικού εταίρου μας (σ.σ. ελληνικής εταιρείας που συνεργαζόταν με τη Siemens). Ήταν τα τελευταία χρήματα σε κόμματα που δόθηκαν με το «παλαιό σύστημα» μέσω Αυστρίας»... http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_politics_2_29/06/2008_275910

Αυτή την αναφορά του Σίκατσεκ κατέθεσε και πρόσφατα στη Βουλή ο Τάσσος Τέλλογλου. Επειδή μάλιστα δεν θυμόταν και καλά την ημερομηνία χρηματοδότησης μικρού κόμματος, ρωτήθηκε από Βουλευτή της Ν.Δ. και επιβεβαίωσε την κατάθεση Σίκατσεκ και την ημερομηνία που παρατίθεται εκείνης του Δεκεμβρίου του 2000.

Ο άριστος όμως στην προπαγάνδα πρόεδρος του ΛΑΟΣ  βγαίνοντας σήμερα στο ΜΕΓΚΑ, κάνει λόγο για χρηματοδότηση μικρού κόμματος, όχι το 2000 όπως αναφέρουν οι ίδιοι οι μάρτυρες,  αλλά το 1999.

Γιατί όμως το κάνει αυτό;  Γιατί απλούστατα το 1999 υπήρχαν και άλλα κόμματα της ευρύτερης Κεντροδεξιάς στο προσκήνιο, όπως η Πολιτική Άνοιξη και οι Ταύροι του Στέφανου Μάνου.

Το 2000, όμως, και μάλιστα μετά τις τότε εθνικές εκλογές όπου σύμφωνα με τον Σίκατσεκ πραγματοποιήθηκε η χρηματοδότηση,  το ΜΟΝΟ κόμμα της ευρύτερης κεντροδεξιάς που υπήρχε στο προσκήνιο ήταν το δικό του.

Ο ΛΑΟΣ, ο Λαϊκός Ορθόδοξος Συναγερμός ιδρύθηκε στις 14 Σεπτεμβρίου του 2000 (http://www.laos.gr/laos.asp)  από τον ανεξάρτητο τότε Βουλευτή Γιώργο Καρατζαφέρη, με στόχο να αποτρέψει την εκλογική νίκη της Ν.Δ. στις εκλογές του 2004.

Με τις  γνωστές, μάλιστα, σχέσεις του κ. Καρατζαφέρη,  με την οικογένεια Μητσοτάκη, και τις ακόμα πιο γνωστές σχέσεις της οικογένειας Μητσοτάκη με τη ΖΗΜΕΝΣ και τον Μιχάλη Χριστοφοράκο, γεννούνται εύλογα ερωτήματα για τον χρόνο χρηματοδότησης μικρού κόμματος από τη ΖΗΜΕΝΣ, στα οποία πρέπει  άμεσα να απαντήσει ο κ. Καρατζαφέρης.

Γιατί, λοιπόν, δεν λέει την πλήρη αλήθεια ο κ. Καρατζαφέρης για το 2000;

Γιατί συσκοτίζει τις έρευνες και διαστρεβλώνει τις καταθέσεις των μαρτύρων;

Τι, άραγε,  έχει να φοβηθεί;

Περιμένουμε τις απαντήσεις του!!!!

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 01/06/2010 00:11:34

    Ωραία φωτό. Το δίδυμο που συνομωτεί για την καταστροφή της παράταξης και την καθιέρωση μόνιμης κυβέρνησης ΠΑΣΟΚ. Οι 2 Εφιάλτες της παράταξης πρέπει να σταλούν πακέτο σπίτι τους το γρηγορότερο.

  2. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 01/06/2010 00:16:44

    Ο αχυράνθρωπος του Μητσοτάκη που την έχει δει και έμπορος πατριωτισμού δεν πρόκειται να σας απαντήσει. Μην κάνετε τον κόπο να του απευθύνετε το λόγο. Όσοι στηρίζουν Καρατζαφύρερ και Ντόρα στηρίζουν ΠΑΣΟΚ, Γιωργάκη και ΔΝΤ. Πάει και τελείωσε..

  3. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 01/06/2010 00:22:10

    ΠΑ.ΘΟ.Κ η νέα ελπίδα....

  4. mara avatar
    mara 01/06/2010 00:50:25

    Σύμφωνα με την μαρτυρία του Σίκατσεκ άν είναι αληθής, μιλάει για μικρό κεντροδεξιό κόμμα που δεν υπάρχει τώρα. Το ΛΑΟΣ όμως υπάρχει. Άρα είναι κάποιο άλλο.

  5. thouthou avatar
    thouthou 01/06/2010 01:04:02

    Αν ήταν ο Καρατζαφέρης, θα τον είχαν ξεσκίσει.... Υπάρχουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ που θα ήθελαν να μην υπάρχει... Όλοι δηλαδή... (άντε να βγάλουμε το ΠΑΣΟΚ που τον σιχαίνεται, αλλά το βολεύει η ύπαρξή του σήμερα....)
    Το μόνο κακό που υπάρχει ως κατηγορία για τον Καρατζαφέρη, είναι ότι "υπάρχει ακόμα"... Ε;;;

    • mara avatar
      mara @ thouthou 01/06/2010 01:08:02

      Αντί για του thouthou δεν χρησιμοποιείς καλύτερα το θου-βου...
      Όχι τίποτα άλλο γιατί είσαι και μεγάλο αστροπελέκι....

  6. χελιδόνι avatar
    χελιδόνι 01/06/2010 01:10:40

    Ο κωδικός ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ : ΑΝΤΙΤΕΤΑΝΙΚΟΣ , που δήλωσε ο βουλευτής του ΛΑΟΣ Αηβαλιώτης, ότι βρέθηκε, τι σημαίνει τελικά;

  7. ΑΠΟΡΙΑ avatar
    ΑΠΟΡΙΑ 01/06/2010 01:13:26

    Αυτό είναι το ίδιο γεγονός;
    http://www.antinews.gr/?p=2589

    • Factorx avatar
      Factorx @ ΑΠΟΡΙΑ 01/06/2010 01:18:21

      ναι αυτό είναι

  8. Factorx avatar
    Factorx 01/06/2010 01:21:12

    Από Factorx | Κυρ. 29 Ιουν 2008, 16:35 στην/στις κατηγορίες Πρώτη Σελίδα.

    Με αφορμή όσα γράφει η «Κ» για το «μικρότερο κόμμα, που δεν υπάρχει σήμερα, και εισέπραξε στι στις 18 Δεκεμβρίου 2000, περίπου 870.000 μάρκα» μου έλεγαν χθες το βράδυ ότι μπορεί να εννοεί τους Φιλελεύθερους του Στέφανου Μάνου. Ο κ. Μάνος ίδρυσε το 1999 τους Φιλελεύθερους για να συμμετάσχει στις Ευρωεκλογές. Δεν κατάφερε να εκλέξει Ευρωβουλευτή, έτσι το 2000, το κόμμα των Φιλελευθέρων συνεργάζεται με τη Ν.Δ. και συμφωνεί πρώτον, να συμμετάσχει ο Στ. Μάνος στο ψηφοδέλτιο της Ν.Δ. στην Α΄ Αθήνας, όπου και εκλέγεται, να αναλάβει το υπουργείο Δικαιοσύνης σε περίπτωση νίκης της Ν.Δ. στις εκλογές να εκλέξει έναν βουλευτή επικρατείας (εκλέχθηκε ο κ. Ψαχαρόπουλος) κ.α. Αμέσως μετά τις εκλογές του 2000 ο Στ. Μάνος (μαζί με τον Ψαχαρόπουλο) και αναστέλλει τυπικά την λειτουργία του κόμματος του τον Οκτώβριο του 2001, όντας Βουλευτής της Ν.Δ.. Σήμερα όμως αν κάποιος ανατρέξει στην ιστοσελίδα του κόμματός του (Bulls.gr) θα διαπιστώσει ότι ο Στέφανος Μάνος ενημερώνει τακτικά την εν λόγω ιστοσελίδα, τηρώντας ακόμη και τα λογότυπα (ταύρος) του κόμματός του ! Το κόμμα δηλαδή υπάρχει ακόμα.

    Για τα άλλα μικρά κόμματα τώρα: Το ΔΙΚΚΗ κατέβηκε στις εκλογές του 2000 αλλά δεν κατόρθωσε να εισέλθει στη Βουλή (διατηρώντας όμως Ευρωβουλευτή) ενώ κατέβηκε και στις εκλογές του 2004, όπου επίσης δεν κατάφερε να εισέλθει στη Βουλή. Σήμερα υπάρχει μόνο το ΔΙΚΚΗ κάποιων «πικραμένων», αλλά θεωρητικώς υπάρχει. Όσο για την Πολιτική Άνοιξη του Αντώνη Σαμαρά, κατέβηκε για τελευταία φορά στις Εθνικές εκλογές του 1996, και στις Ευρωεκλογές του 1999, χωρίς όμως να λάβει το κρίσιμο 3% και ουσιαστικά τότε αναστέλλει τη λειτουργία της, αφού δεν κατεβαίνει στις εκλογές του 2000, στηρίζοντας τη Ν.Δ.

    Οι εκλογές του 2000 έγιναν τον Απρίλιο, και η χρηματοδότηση κατά Σίκατσεκ έγινε τον Δεκέμβριο. Τότε από τα κόμματα που δεν υπάρχουν σήμερα, δέσποζε το κόμμα Αβραμόπουλου, που μόλις είχε ανακοινωθεί, ενώ από τους άλλους «Αρχηγούς» μόνο ο Μάνος ήταν Βουλευτής. Και σίγουρα η χρηματοδότηση (μετά μάλιστα τις εκλογές) θα αφορούσε κόμμα που θα μπορούσε να ήταν ρυθμιστής εξελίξεων ή να είχε «κοινοβουλευτική εκπροσώπηση!

    Ο κ. Αβραμόπουλος όμως απάντησε. Στο δελτίο Τύπου που εξέδωσε το Γραφείο Τύπου του τότε Υπουργού Υγείας, στις 30 Ιουνίου 2008, αναφέρονται τα εξής:
    «Το ΚΕΠ δεν είχε καμία απολύτως σχέση με οποιαδήποτε χρηματοδότηση. Ιδρύθηκε τον Μάρτιο του 2001 και έκλεισε τον Ιούνιο του 2002 για οικονομικούς λόγους. Έξω και μακριά από την επίμαχη περίοδο. Με όλα αυτά που συμβαίνουν τον τελευταίο καιρό με τις φήμες, τα γεγονότα και τους πρωταγωνιστές τους, δεν είχαμε, ούτε έχουμε καμία σχέση. Υπήρξε και επικοινωνία με τον Εισαγγελέα κ. Αθανασίου, ο οποίος με σαφή και κατηγορηματικό τρόπο, διαβεβαίωσε ότι δεν υφίσταται καμία αναφορά στο ΚΕΠ ή σε όνομα και ότι το θέμα, δεν μας αφορά. Τελεία και παύλα».

  9. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 01/06/2010 01:39:10

    Το τι πρόκειται ακόμα να ξεβράσει το στόμα του Καρατζαφέρη, προκειμένου να πλήξει τον Αντώνη χάριν της ομογάλακτης αδελφής Ντόρας, θα ξεπεράσει κάθε πρόβλεψη! Και το ότι είναι ικανός να κάνει τη μέρα-νύχτα, αυτό είναι αναμφίβολα το κύριο χαρακτηριστικό του!
    Τώρα μάλιστα αν υπάρξει η παραμικρή υπόνοια, ότι το κόμμα του που ιδρύθηκε αποκλειστικά ως δεκανίκι του μητσοτακισμού και απέναντι στην πιθανότητα εκλογής του Καραμανλή, είναι αυτό που ενισχύθηκε οικονομικά με «χορηγία» από τον «συμμαθητή» και «παλιό φίλο», τότε μέλλει να ζήσουμε και άλλες κωμικοτραγικές καταστάσεις από το πρόεδρό του!
    Πάντως είναι πολύ πιο λογικό, να φρόντισε η αθλία οικογένεια για τη βιωσιμότητα του εκτρώματος- κόμματος που δημιούργησε για την «προίκα» της κόρης, από το να «υποχρεώθηκε» στον «άνθρωπό» της για την ενίσχυση της Πολιτικής Άνοιξης, που ήδη δεν μετείχε στις εκλογές του 2000 στηρίζοντας την προσπάθεια του Κ. Καραμανλή.
    Επειδή όμως, ο Καρατζαφέρης, κατά πάσα πιθανότητα αποτελεί την μετεμψύχωση του Γκαίμπελς, όσο θα φοβάται τέτοιου είδους αποκαλύψεις τόσο θα στοχοποιεί άλλους και δη τον Αντώνη!
    Και μόνο που τον βλέπει αρχηγό στη θέση που ονειρευόταν για τη «δικιά» του, τόσο χάνει τον ύπνο του και θα γράφει τα «νυχτερινά» του σενάρια!

  10. eiraman avatar
    eiraman 01/06/2010 02:04:30

    Ακόμα με αυτούς ασχολούμαστε;
    Θα μου πεις κάποιος πρέπει να διοικεί μάλιστα όταν οι καιροί είναι πονηροί.
    Όμως η αλήθεια είναι μία. ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ!ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΓΙΑ ΕΜΑΣ!
    ΑΛΛΟΣ ΠΟΥΛΑΕΙ ΠΑΤΡΙΩΤΙΣΜΟ!ΑΛΛΟΣ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΣΜΟ!ΑΛΛΟΣ ΕΞΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟ!ΑΛΛΟΣ ΚΟΜΟΥΝΙΣΜΟ!ΑΛΛΟΣ ΕΛΛΑΔΑ ΣΕ ΣΑΛΑΜΙ...!
    Τελικά ο καλύτερος είανι αυτός που πουλάει ΛΕΦΤΑ!
    ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Ο ΤΡΑΠΕΖΙΤΗΣ!!!ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ!!!
    Οι άλλοι είναι απλοί υπάλληλοι.......
    Γράψτε τους στα @@ίδια σας!!!
    Ας σκεφτούμε μέχρι της επόμενες εκλογές τι πρέπει να κάνουμε.
    ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΡΙΞΩ ΚΕΝΟ ΦΑΚΕΛΟ. ΑΔΕΙΟ!ΟΠΩΣ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!
    Μου την ρούφηξαν οι αυτοί οι δαίμονες..........................

  11. ixnos avatar
    ixnos 01/06/2010 02:36:17

    H απαντηση στο ερωτημα σας ειναι εδω και ειναι σιγουρη ttp://ixnos1.blogspot.com/2010/05/blog-post_4021.html

  12. MΑΝΩΛΗΣ Μ avatar
    MΑΝΩΛΗΣ Μ 01/06/2010 03:11:24

    Ο Γιώργος Καρατζαφέρης είπε σήμερα στο ΜΕΓΚΑ ότι πρέπει να διερευνηθεί η μαρτυρία του Ρ.Σίκατσεκ στην Καθημερινή και τον Τ. Τέλλογλου, στις 29/06/2008, σύμφωνα με την οποία «… Εκείνη τη χρονιά δώσαμε και σε ένα άλλο μικρότερο κόμμα, που δεν υπάρχει σήμερα, στις 18 Δεκεμβρίου 2000, περίπου 870.000 μάρκα, μετά από υπόδειξη ενός τοπικού εταίρου μας. Ήταν τα τελευταία χρήματα σε κόμματα που δόθηκαν με το «παλαιό σύστημα» μέσω Αυστρίας»… http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_politics_2_29/06/2008_275910

    Ο Γ. Καρατζαφέρης ανακινεί το θέμα για αδιευκρίνιστους προς το παρόν λόγους. Τα δεδομένα όμως είναι τα εξής:

    Το μικρό κόμμα που λέει ο Σίκατσεκ δεν μπορεί να είναι:

    Η Πολιτική Άνοιξη του Αντώνη Σαμαρά διότι το κόμμα αυτό τελευταία φορά που λειτούργησε ουσιαστικά και συμμετείχε σε εκλογές ήταν για το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο το 1999, αλλά έλαβε 2,3% το οποίο ήταν το κατώτατο όριο που θα εξασφάλιζε εκπροσώπηση. Το γεγονός αυτό θεωρήθηκε αποτυχία και οδήγησε σε βαθμιαία διάλυση του κόμματος. Η Πολιτική Άνοιξη δεν συμμετείχε στις εκλογές του 2000, που έγιναν στις 9/4/2000 αλλά ο Αντώνης Σαμαράς υποστήριξε δημόσια την Νέα Δημοκρατία. Επομένως, το Δεκέμβριο του 2000 δεν υπήρχε ουσιαστικά Πολιτική Άνοιξη, άρα ούτε και λόγος χρηματοδότησής της από τον οποιονδήποτε.

    (ενδεικτικές πηγές: http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A0%CE%BF%CE%BB%CE%B9%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE_%CE%86%CE%BD%CE%BF%CE%B9%CE%BE%CE%B7 και http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82_%CE%B2%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82_%CE%B5%CE%BA%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%AD%CF%82_2000)

    Το μικρό κόμμα που λέει ο Σίκατσεκ δεν μπορεί να είναι:

    Το Κίνημα Ελευθέρων Πολιτών του Αβραμόπουλου διότι αυτό ιδρύθηκε το Μάρτιο του 2001. (ενδεικτική πηγή: http://news.in.gr/greece/article/?aid=183611)

    Αντιθέτως, το μικρό κόμμα που λέει ο Σίκατσεκ ΜΠΟΡΕΙ να είναι:

    Οι Φιλελεύθεροι ("Ταύροι") του Στέφανου Μάνου διότι αυτοί ιδρύθηκαν στις 29 Απριλίου 1999. Συμμετείχαν στις εκλογές του 2000 και βρισκόντουσαν σε πλήρη λειτουργία μέχρι την 21/10/2001 οπότε ο Στέφανος Μάνος ανακοίνωσε την αναστολή της λειτουργίας του κόμματός του (ενδεικτικές πηγές: http://www.bulls.gr/historic.php και http://www.bulls.gr/downloadables/Hist-Suspension_2001-10-21.pdf και http://archive.enet.gr/online/online_p1_text.jsp?c=112&id=45620316).

    Επίσης, το μικρό κόμμα που λέει ο Σίκατσεκ ΜΠΟΡΕΙ να είναι:

    Ο Λαϊκός Ορθόδοξος Συναγερμός (ΛΑ.Ο.Σ.) του Γιώργου Καρατζαφέρη, αν η ομολογία του Σίκατσεκ ότι το κόμμα αυτό "δεν υπάρχει πια" είναι ανακριβής πράγμα όχι απίθανο. Το κόμμα ΛΑ.Ο.Σ. ιδρύθηκε την 14/09/2000 και έκτοτε λειτουργεί ανελλιπώς.

    Γιώργος ή Στέφανος, λοιπόν, ο αποδέκτης των 870.000 μάρκων, μετά από υπόδειξη ενός τοπικού εταίρου της SIEMENS;

    Μιά ανεπιβεβαίωτη πληροφορία από τη μακρινή εποχή του 2000 στην εφημερίδα Έθνος έφερνε ως εμπλεκόμενο πίσω από το ΛΑ.Ο.Σ. τον Κόκαλη γνωστό τοπικό εταίρο στην Ελλάδα της ΖΗΜΕΝΣ (βλ. προμήθειες ΟΤΕ κ.λπ). Η λογική λέει ότι αυτός που θα έκανε μεγαλύτερη ζημία στον Καραμανλή εκείνη την περίοδο ήταν πρωτευόντως ο ΛΑ.Ο.Σ. αφού είχε ιδρυθεί από έναν ανεξαρτητοποιηθέντα βουλευτή της ΝΔ που διέθετε (και διαθέτει) πρόσβαση στη δημοσιότητα όπως ο Γ. Καρατζαφέρης και όχι βεβαίως οι Ταύροι του Σ. Μάνου οι οποίοι είχαν προοπτική το πολύ να λάβουν 0,5% ή 1% (όπως και αποδείχθηκε αργότερα). Επειδή ως γνωστό ο Καραμανλής είχε εκείνη την εποχή ανεβάσει το θέμα τον "νταβατζήδων" και είχε συγκρουσθεί πολιτικά με τον "αρχιερέα της διαπλοκής" Κ. Σημίτη και γενικά ευαγγελιζόταν μια διακυβέρνηση χωρίς μίζες και σκανδαλώδεις αναθέσεις προμηθειών τύπου ΖΗΜΕΝΣ είναι πιθανόν ένα μικρό δεξιό ή κεντροδεξιό κόμμα να χρηματοδοτήθηκε από την ηγέτιδα δύναμη των μιζαδόρων ΖΗΜΕΝΣ ώστε να κάνει από τα δεξιά ζημιά στη ΝΔ. Και αυτό το κόμμα λογικά ήταν πρωτευόντως ο ΛΑ.Ο.Σ. και δευτερευόντως οι Φιλελεύθεροι του Σ. Μάνου. Μένει να αποδειχθεί ποιό κόμμα ήταν πραγματικά ο αποδέκτης του εμβάσματος ...

    • Αφροδίτη avatar
      Αφροδίτη @ MΑΝΩΛΗΣ Μ 01/06/2010 07:33:59

      Η ανάλυση απόλυτα σωστή! Το ερώτημα που δίνει και την απάντηση είναι, ποίος ή ποία εξυπηρετείτο από την παρεμπόδιση του Καραμανλή να κερδίσει τις εκλογές! Καλό μήνα!

    • mara avatar
      mara @ MΑΝΩΛΗΣ Μ 01/06/2010 08:50:44

      Θα γελάσουμε πάρα πολύ!!!

  13. ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ avatar
    ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ 01/06/2010 07:19:16

    ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΟΤΙ ΕΠΙΚΕΦΑΛΗΣ ΣΤΟ ΕΥΡΟΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟ ΤΟΥ ΛΑΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΤΖΑΒΕΛΑ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΚΑΛΗ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΙΔΡΥΜΑΤΟΣ ΧΑΡΒΑΝΤ ΚΑΙ ΚΟΛΗΤΗ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΑΚΟΥ 76 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΤΗΣ ΤΣΑΚΑΛΟΥ.Ο ΨΗΦΟΣ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΔΝΤ ΤΟΥ ΛΑΟΣ ΣΕ ΚΟΝΤΡΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΤΟΥ ΥΠΕΔΕΙΧΘΕΙ ΑΠΟ ΤΖΑΒΕΛΑ .ΤΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ Ο ΚΑΜΜΕΝΟΣ ΣΤΗ ΓΩΝΙΑ

  14. Doctor avatar
    Doctor 01/06/2010 08:22:10

    Ego nomizo oti einai to komma tou Manou,einai o pio ahyranthropos kai organo tis Neas Taxis,skeftite tis apopseis tou kai me poso kopo prospathousan na ton kratisoun sto proskinio

  15. Γιαννης 3 avatar
    Γιαννης 3 01/06/2010 11:20:37

    Οπως λενε και οι Κινεζοι για τις φωτογραφιες 'ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΙΑ',η κ.Μπακογιαννη εκανε την καλυτερη αντιπολιτευση στον ΚΚ μεσω του Καρατζαφερη και δεν φαινοταν πουθενα φανερα εστω,αξιος ο ρολος του και ο μισθος του.
    Το ανεκδοτο χθες βραδυ στο Αλτερ ηταν οτι ο Αιβαλιωτης επεσε απο τα συννεφα με τα σπιτια του Μαντελη αλλα δεν λενε τιποτα για τα σπιτια του Προεδρου.
    Οταν θα γινει η εξεταστικη για την οικονομια εκει θα πεσουν οι μασκες και θα κλαψουν πολλες μανουλες.

    ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ:ΕΟΚ-ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ-ΑΝΑΝ-ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙ-ΡΩΣΙΑ-ΚΙΝΑ

  16. ΓΙΩΡΓΟΣ ΧΕΛΑΣ avatar
    ΓΙΩΡΓΟΣ ΧΕΛΑΣ 01/06/2010 11:59:54

    ΕΝΤΕΤΑΛΜΕΝΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΝ ΚΑΛΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΛΕΕΙ ΕΝΔΟΜΥΧΑ "ΕΓΩ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΟΛΑ".

  17. GreenHorses avatar
    GreenHorses 01/06/2010 12:07:17

    Το ντουέτο της συμφοράς.