05/03/2009 18:50
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Καρατζαφέρης εντός πλαισίου … Καραμανλή

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ataktos avatar
    ataktos 05/03/2009 19:01:10

    αι αι αι χμ ....

  2. Anonymous avatar
    Anonymous 05/03/2009 19:06:24

    ξέρει τι κάνει..κορόιδο είναι;έτσι θα πάρει όλη την πελατεία.

  3. ataktos avatar
    ataktos 05/03/2009 19:06:46

    Μην χτυπάς
    Να σε ανήξουνε…

    Δρόμοι …..

  4. daris avatar
    daris 05/03/2009 19:07:48

    Ειναι αξιο λογου αυτο που αναφερε ο Δημας απευθηνομενος στον ΓΑΠ. Οτι δηλαδη αυτα που ελεγε ο ΓΑΠ σε βιβλιο του πριν 10 χρονια ειναι αυτα που ειναι ζητουμενα και συζητιουνται σημερα στην Ευρωπη.
    Χαρακτηρισε δε μονοδρομο την πρασινη αναπτηξη και διαπιστωσε οτι στο κειμενο του ΠΑΣΟΚ υπαρχουν εξαιρετικες προτασεις.
    Αυτος ειναι ο ΓΑΠ που η διαπλοκη της χωρας μας χαρακτηριζει “ανικανο και ανεπαρκη”.
    Η διαπλοκη που κραταει τη χωρα στο παρελθον και στο σκοταδι.
    Εχετε φανταστει ποτε τον “καταληλοτερο” να μετεχει σε μια τετοια συζητηση?
    Και ομως κυβερναει ή νομιζει ο αμοιρος οτι κυβερναει την χωρα μας!!!
    Στροφη λοιπον στην ποιοτητα και στο μελλον!!!

  5. αναγνωση τριτη avatar
    αναγνωση τριτη 05/03/2009 19:15:06

    ο καρατζαφερης δεν ειναι βλακας.
    ειναι πονηρος λαικιστης,καταλαβαινει τον μεσο μικροαστο που θελει συναινεση και σταθεροτητα.
    αυτος ειναι ο λογος που το παιζει συναινετικος..
    μαζευει ψηφαλακια το ατιμουλικο.

  6. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 05/03/2009 19:15:07

    Φοβερή φωτογραφία, τώρα την προσέχω καλύτερα, έχει υποστείλει ως και το μικρόφωνο στο έδρανο, εκτος από τη χειροκροτητική επιβραβεύουσα κίνηση του σώματος.

  7. donaE avatar
    donaE 05/03/2009 19:17:52

    @ 7 Η γλωσσα του σωματος ειναι φοβερη!Τι αλλο να προσθεσει κανεις.

  8. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 05/03/2009 19:18:56

    αυτή δεν θα είναι η "μεγάλη κεντροδεξιά", αλλά η μεγάλη "δεξιοδεξιά".

  9. Anonymous avatar
    Anonymous 05/03/2009 19:23:01

    αν η διαπλοκή τον είχε στο χέρι δεν θα τον έβαζε στο κρεβάτι του προκρούστη κάθε βράδυ στις οκτώ ούτε θα πιπίλιζε την καραμέλα του'ανίκανου και ανεπαρκούς'.άρα κάτι δεν τους δένει το σιρόπι.

  10. αλογοσκουφιτσα avatar
    αλογοσκουφιτσα 05/03/2009 19:29:31

    ...σε λιγο θα εχουμε τη μεγαλη κεντροδεξια....
    γραφει ο ποιητης μας.

    Το ερωτημα ειναι ποιος θα αναλαβει το ρολο της Δεξιας και ποιος του Δεντρου για να στεφτει η παρασταση με πληρη επιτυχια επι σκηνης;

  11. theo1611 avatar
    theo1611 05/03/2009 19:30:34

    @daris

    Θα συμφωνήσω απόλυτα με τις επισημάνσεις σου!!!

    Όμως το διακύβευμα είναι άλλο, ιδιαίτερα στις παρούσες συνθήκες: Ο ΓΑΠ και το ΠΑΣΟΚ πρέπει να τοποθετηθούν επί των makro και MICRO οικονομικών μεγεθών και των μέτρων εξυγίανσής τους!!! Τα μεγέθη τα ξέρουν και δεν αποτελούν άλλοθι γι' αυτούς οι αλχημείες του Αλογοσκούφη.

    Ο λαός δεν θα τους συγχωρήσει καμμία άγνοια των πραγματικών και θεμελιωδών μεγεθών!!!

    Το συντομότερο λοιπόν να τοποθετηθούν επ' αυτών!!!

    Και δεν θα χάσουν αν το κάνουν!!!

  12. daris avatar
    daris 05/03/2009 19:37:52

    @12
    Το περιμενω και εγω και ολος ο λαος νομιζω.
    Αν καταλαβα καλα τις επομενες μερες θα ακολουθησουν και αλλες τετοιες διαλεξεις για ολα τα θεματα οπου θα δωθουν απαντησεις και προτασεις.
    θα αναμενουμε λοιπον και θα κρινουμε...

  13. αλογοσκουφιτσα avatar
    αλογοσκουφιτσα 05/03/2009 19:39:06

    11. sorry! I ment "Κεντρου"
    Οταν το γραφικο συμβολο ασκει αντοχη στην ταχυτητα, εχουμε σμιξη εννοιων με παραστασεις.

  14. DIKAIOS avatar
    DIKAIOS 05/03/2009 20:00:02

    Η μόνη λογική και αξιοπρεπής απάντηση στην πρόταση του Πρωθυπουργού...οι άλλοι από λαϊκισμό και μικροκομματισμό να φαν' και οι κόττες...κρίμα.

  15. daris avatar
    daris 05/03/2009 21:34:36

    @19
    Τι θα ελεγες να καιγαμε και την υπολοιπη Ελλαδα γαι να μεν ερθει το ΠΑΣΟΚ στην εξουσια??? Μετα βεβαια το αυτομαστιγωμα του Βουλγαρακη!!!ΓΕΛΟΙΕ!!!

  16. Billy avatar
    Billy 05/03/2009 21:44:43

    Τη λυση να δωσει ο Στρατός.

  17. daris avatar
    daris 05/03/2009 21:58:47

    @24
    Μπορεις να μου αναφερεις ποιους ξεβολεψε η ΝΔ απο το 2004 και μετα?
    Ποια συμφεροντα ξεριζωσε απο αυτο τον τοπο?
    Τι εκανε με τα καναλια, με τον Κοκαλη, με τα λαμογια που υπηρχαν απο πριν, με τους εργολαβους που ρημαζουν τη χωρα, με το διεφθαρμενο Δημοσιο, με τα λαμογια της εκκλησιας, με τη διαφθορα στην αστυνομια, στις ενοπλες δυναμεις, με τα ιδιωτικα εκπαιδευτηρια, με τις εφοριες, τις πολεοδομιες κ.λ.π...Τεραστιος καταλογος!!!
    Ενας απλος Υπαλληλος ειμαι που μαλιστα επι ΠΑΣΟΚ το δημοσιο μου εφαγε (λογω διαφθορας στην πολεοδομια) το μοναδικο κομματι γης που ειχα και μενω στο ενοικιο, οταν πολλοι, σαν και σενα μαλλον,μαζευαν χρηματα απο την τοτε διαφθορα και συνεχιζουν και σημερα!!!

  18. osaperas avatar
    osaperas 05/03/2009 22:06:27

    Δηλαδή ο Άδωνις θα γίνει κυβερνητικός βουλευτής τώρα;

  19. Αθωος Περαστικος avatar
    Αθωος Περαστικος 05/03/2009 22:06:43

    @daris
    εχεις μνημη χρυσοψαρου, απλα

  20. daris avatar
    daris 05/03/2009 22:12:41

    @27
    Δεν ξερω αν εισαι "αθωος" αλλα σιγουρα νομιζεις οτι δεν εισαι "περαστικος"!!!
    Το προσωπικο συμφερον δεν μπαινει ποτε πανω απο το κοινο.
    Ειναι αρχη μου στην ζωη μου και στις επιλογες μου.
    Ολοι περαστικοι ειμαστε και το μονο που πρεπει να μας νοιαζει ειναι τι θα αφησουμε πισω μας οχι ως υστεροφημια αλλα ως προσφορα.

  21. Βαθύ Πασοκικό Λαρύγγι avatar
    Βαθύ Πασοκικό Λαρύγγι 05/03/2009 22:16:47

    Πάει ο "μεσαίος χώρος"
    ας γιορτάσουμε παιδιά
    και του χωρισμού ο πόνος
    ας κοιμάται στην καρδιά.

    Φίλε Κώστα φύγε τώρα
    πάει η δική σου η σειρά.
    Ήρθε ο Γιώργος με τα δώρα,
    με τραγούδια με χαρά.

    Μα κι αν φεύγεις μακριά μας
    στην καρδιά μας πάντα ζεις
    κάθε λύπη και χαρά μας
    που περάσαμε μαζί.

  22. Αθωος Περαστικος avatar
    Αθωος Περαστικος 05/03/2009 22:24:13

    Αδυνατω να καταλαβω τη συσχετιση της απαντησης σου σε αυτο που εγραψα, αλλα δε πειραζει...
    Ονειρεψου πρασινους ηλιους και λειβαδια...

  23. daris avatar
    daris 05/03/2009 22:37:00

    @28
    Προφανως αδυνατεις γιατι δεν παιρνεις στα σοβαρα τον συνομιλητη σου και δεν διαβαζεις ολα τα σχολια που προηγηθηκαν του δικου σου.
    Δικαιωμα σου ειναι.

  24. Κοντη Λιζα avatar
    Κοντη Λιζα 06/03/2009 00:51:40

    @12
    ...Το περιμενω και εγω και ολος ο λαος νομιζω....

    Νατο πάλι το ξόρκι. Σταματήστε μικροαστοί να θεωρείτε το λαό ξόρκι και να μιλάτε εξ ονόματός του.

  25. laonikis avatar
    laonikis 06/03/2009 04:06:39

    Αφου καταφεραμε να κανουμε ρυθμηστες το φασισταριο ειμαστε αξιοι της τυχης μας

  26. Skorpios!!! avatar
    Skorpios!!! 06/03/2009 08:10:19

    Οποιο αριβιστας πολιτικος των τελευταιων χρονων !!!Ποτε και πως απεκτησε την τεραστια περιουσια του ??Μηπως απο την ....δουλεια ΤΟΥ??Λαικιστης ,κοροιδευει τον κοσμο αλλα δεν τον βλεπω για πολυ ..Το δεξιο δεκανικι της δεξιας...Δεν τον χρειαζομαστε ,δεν τον χρειαζεται ο τοπος!!!

  27. ομικρον avatar
    ομικρον 06/03/2009 09:42:56

    36-ομικρον-καμια σχεση με τον ανωνυμο στο 34.

  28. totomari avatar
    totomari 06/03/2009 12:05:27

    Ο επώνυμος φασισμός εντός των πηλών!

  29. Θύμα avatar
    Θύμα 06/03/2009 13:52:43

    Φοβερή φωτό την έχω ξαναδεί πολλές φορές.
    Πρέπει να είναι γύρω στο 1998 - 1999 έτσι?

  30. αλογοσκουφιτσα avatar
    αλογοσκουφιτσα 06/03/2009 13:52:47

    40. Εσυ κι αν εισαι ΜΑΚΑΚΑΣ

  31. Κόκκινος Πάνος avatar
    Κόκκινος Πάνος 06/03/2009 18:08:27

    Ο κ. Καρατζαφέρης πρότεινε ακόμη για τα επόμενα πέντε χρόνια να «παγώσουν» κριτήρια, όπως το πόθεν έσχες και τα τεκμήρια.
    Γιατί; Γιατί να παγώσει το πόθεν έσχες; Για πιό πολύ κλέψιμο;
    Γιατί τα τεκμήρια; Για να "πέσουν στα μαλακά" οι έχοντες και κατέχοντες;
    Δεν κατάλαβα. Αυτός είναι ο φιλολαικός τύπος. Μας δουλεύει ο εισοδηματίας;
    ΛΑΟΣ ή ΠΛΟΥΤΟΛΑΟΣ;

  32. "Κόκκινος Πάνος" avatar
    "Κόκκινος Πάνος" 07/03/2009 00:56:29

    @ Anonymous 44
    Τι εννοούσε ο ποιητής; Δεν χρειάζεται μα διαβάσεις ούτε Έλυάρ ούτε Απολλιναίρ για να τον καταλάβεις: Τώρα που έχουμε μεγάλο τουρλουμπούκι, μπήτε σκύλοι αλέστε κι αλεστικά μη δώσετε, αυτό εννοούσε.
    Ή άν προτιμάς, μας είδε που γ... όμαστε , μας στέλνει και τους "γύφτους".
    Ο κάργα δεξιός, είναι από τη φύση του φέρεται κάργα δεξιά. Είδαν ευκαιρία να καργάρουνε όλα τα υπόγεια του αυθαιρέτου τους.

  33. Τα ΣΚΑΝΔΑΛΑ του ΛΑΟΣ « WWW.CRETABLOGGER.WORDPRESS.COM avatar
    Τα ΣΚΑΝΔΑΛΑ του ΛΑΟΣ « WWW.CRETABLOGGER.WORDPRESS.COM 03/04/2012 00:32:36

    [...] Ο Καρατζαφέρης εντός πλαισίου … Καραμανλή [...]