#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
19/10/2011 17:38
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Καρατζαφέρης είπε αυτά που δεν μπορεί να πει ο Παπανδρέου



«Τα πράγματα είναι εξαιρετικά σοβαρά», δήλωσε ο πρόεδρος του ΛΑΟΣ, Γιώργος Καρατζαφέρης, μετά τη συνάντησή του με τον Πρωθυπουργό και πρόσθεσε: «ή θα προχωρήσουμε με Ευρώπη και κηδεμονία ίσως και δουλεία, ή θα προχωρήσουμε μόνοι μας με φτώχεια». Προέβλεψε μάλιστα ότι οι Ευρωπαίοι θα ζητούν όλο και περισσότερα από την εθνική μας κυριαρχία.

Βγήκε δηλαδή ο άνθρωπος που είχε προαναγγείλει την έλευση του ΔΝΤ και που είχε μιλήσει για την δραχμή να πει αυτά που δεν μπορεί να πει ο Παπανδρέου.

Συμπαραστάτης και ... Κασσάνδρα του ΓΑΠ μέχρι το τέλος. Μέχρι αστειάκια του έκανε για να τον "ανεβάσει": “Γιώργο, να ξέρεις ότι και εγώ είναι τρομερός ιστιοπλόος! Και εάν θέλεις, την επόμενη φορά που θα πας για κανό, να πάμε μαζί!”.

Λάθος έκανε και σ΄αυτό. Με ...ελικόπτερο θα πάνε βόλτα

Αλλά όπως λέει και ο θυμόσοφος λαός, "άμα δεις «λαγό» εμπρός σου, τρεις φορές κάν' τον σταυρό σου"

ΣΧΟΛΙΑ

  1. man8os avatar
    man8os 19/10/2011 16:13:53

    Δεν ειναι υπευθυνος για το μνημονιο μονο ο ΓΑΠ αλλα και οι βολευτες που το ψηφισαν.
    Αυτο πρεπει να το πει και η ΝΔ.

  2. ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ avatar
    ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 19/10/2011 16:19:26

    γαπ - λαγός - θυγατέρα, ο ανθόκηπος της πολιτικής μας, ευωδία.

  3. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 19/10/2011 16:34:36

    Που σαι ρε Καρατζαφέρη που στη νιότη σου έκανες καλή και αξιοπρεπή πολιτική δουλειά με την TV Press να δεις τον εαυτό σου τώρα που κατάντησες κολαούζος του συστήματος ΠασΟκ. Κρίμα, γι' αυτό θα πέσει το κόμμα σου στις εκλογές. Προσωπικά νομίζω ότι θα δυσκολευτείς να πιάσεις το 3%

    • RYaN avatar
      RYaN @ ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 19/10/2011 17:25:30

      Το ποσοστό του στις εκλογές θα είναι πολύ παραπάνω, όπως το δείχνουν και οι δημοσκοπήσεις. Βέβαια, υπάρχει μία σοβαρή ποιοτική διαφορά: η ψήφοι του πλέον δε θα είναι διαρροές από τη ΝΔ, αλλά διαρροές από το ΠΑΣΟΚ.
      Ο "λαγός" είναι πονηρός και ξέρει να μαζεύει από όπου του προκύψει...

  4. anonymous avatar
    anonymous 19/10/2011 16:52:46

    «ή θα προχωρήσουμε με Ευρώπη και κηδεμονία ίσως και δουλεία, ή θα προχωρήσουμε μόνοι μας με φτώχεια»

    και στις δυο περιπτώσεις με φτώχεια θα προχωρήσουμε. Η διαφορά θα είναι στο αν θα προχωρήσουμε μόνοι μας ή με αφεντικό.

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ anonymous 19/10/2011 17:23:14

      Έτσι ακριβώς.

    • Χρήστος Δημάρης avatar
      Χρήστος Δημάρης @ anonymous 19/10/2011 18:13:31

      Ο ΠΛΟΥΣΙΟΣ ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ: Kαι τι πατριώτης είσαι ρε Καρατζαφέρη που μας προτείνεις την δουλεία; Μήπως φοβάσαι πως αμα φύγουμε από την Ευρώπη θα γίνεις σαν και εμάς;

      • juliet avatar
        juliet @ Χρήστος Δημάρης 19/10/2011 21:34:44

        Χρήστο Δημάρη
        Kαλησπέρα,
        κάποτε στη Κεφαλλονιά παιδί ,ό αδελφός της μάνας μου είχε ταξί και όταν είχε αγώι΄βράδι μ΄έπερνε μαζί του να μη κοιμηθεί στο γυρισμό που θα ήτανε μόνος του .Πήγε λοιπόν στο Φισκάρδο και στο γυρισμό σταματά απότομα και μου λέει κατέβα και πιάσε το λαγό.Δεν κατάλαβα τι μου έλεγε ,που να ξέρω τι είναι λαγός,κατεβαίνω και βλέπω ένα κουνέλι έτσι το έλεγα θαμπωμένο απο τα φώτα του αυτοκινήτου.
        Δεν θα ξεχάσω με το που τον έπιασα απο τ΄αυτιά ,κατουρήθηκε και μου έκανε τη φούστα -λευκή θυμάμαι χάλια.
        Χρήστο ,όταν θα νοιώσει το φόβο και με τα κουνήματα που κάνει θα γίνει στιφάδο και μάλιστα χωρίς κρεμμύδια ,άκλαφτος θα πάει.
        Ολα καλά ; δύσκολα τα πράγματα ...να δούμε τι θα γίνει.

        • Y. avatar
          Y. @ juliet 19/10/2011 23:45:21

          Και σαλμί, νοστιμότατος είναι

  5. avanti avatar
    avanti 19/10/2011 17:16:39

    Ενώ τώρα κυρ λαγέ είμαστε πλούσιοι, ούτε ένα εκατομμύριο άνεργοι υπάρχουν, ούτε χιλιάδες λουκέτα σε μαγαζιά και επιχειρήσεις, ούτε εφεδρεία, ούτε περικοπές μισθών και συντάξεων, τίποτα απολύτως, όλοι απολαμβάνουμε ξένιαστοι την λιακάδα. Και εσείς για Γουδί κυρ λαγέ? Αντε να χαθείς λαϊκούρα του κερ.....ά.

  6. Απλή σκέψη avatar
    Απλή σκέψη 19/10/2011 18:07:33

    Δεν αισχύνεται να βγαίνει να κάνει τέτοια δήλωση, αρχηγός κόματος του Ελληνικού κοινοβουλίου, του όποιου κόματος! Έχει ξεπεράσει κάθε όριο ξεδιαντροπιάς!
    Σε ποιους νομίζει οτι απευθύνεται, σε πρόβατα;
    Τι θέλει να εκπέμψει στον Ελληνικό λαό;
    Οτι δεν υπάρχει άλλη εκδοχή, από το να απολέσουμε την εθνική μας περηφάνεια ή την φτώχεια;
    Φαίνεται οτι αυτήν την συζήτηση έκανε στην συνάντησή του με τον ΓΑΠ και έτσι τα συμφωνήσανε να τα πεί.
    Επίσης αυτήν την ώρα, έχει όρεξη και για άνοστα αστειάκια, με τα οποία δεν γελάει κανένας. Σήμερα ο λαός είναι στα κάγκελα κι΄αυτός αποδεικνύει την μικρότητά του!

    Αν αυτός έχει χάσει την περηφάνεια του (δεν ξέρω αν την είχε και ποτέ), ο λαός δεν θα τον ακολουθήσει σ΄αυτό το δουλικό ψευτοδίλημμα.
    Θα πάει κι΄αυτός στον πάγκο του όπως και κάθε κατεργάρης, όταν έρθει η ώρα.
    Και η ώρα αυτή είναι πολύ κοντά!

    • eyropaistis avatar
      eyropaistis @ Απλή σκέψη 19/10/2011 21:19:49

      αυτες οι δηλωσεις δεν ειναι προτροπη προς προδοσια; δεν ειναι αυτεπαγγελτο το αδικημα;

  7. φωνη avatar
    φωνη 19/10/2011 18:25:54

    Μου προκαλεί αναγούλα ο γλοιώδης.

  8. Κώστας Τ avatar
    Κώστας Τ 19/10/2011 18:34:35

    Σε ένα χαράτσι αντέδρασε ο Λαγός,στο τέλος ακίνητης περιουσίας μέσω ΔΕΗ!!!
    Αυτό το μέτρο τον πιάνει 100% λόγω μεγάλης ακίνητης περιουσίας.Ερώτηση προς οικονομολόγους:Πόσο γάλα πρέπει να πουλήσει κάποιος για να γίνει πάμπλουτος;

  9. Κώστας avatar
    Κώστας 19/10/2011 19:18:38

    Το θλιβερό δεκανίκι του ΓΑΠ να το καταλάβει: είναι συνένοχος.
    Να ετοιμάζεται να ξανανοίξει τη "σχολή μανεκέν" που είχε τη δεκαετία του 70. Τελείωσε.

  10. st.takis avatar
    st.takis 19/10/2011 19:27:58

    ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΨΗΦΟ ΑΝ ΒΡΕΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ,ΚΑΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ...

  11. rabon avatar
    rabon 19/10/2011 19:42:21

    Το δίλημμα είναι ψεύτικο αλλά μακάρι να τεθεί το συντομότερο δυνατό. Δεν υπάρχει περίπτωση, ο Ελληνικός λαός να μην ορθοποδήσει οικονομικά, αν αφεθεί ελεύθερος από δήθεν "καθοδηγητές". Θα έπρεπε να ντρέπεται ο Καρατζαφέρης να ξεστομίζει τέτοιου μεγέθους υποτιμητικά ψεύδη. Όπου και να πήγανε οι Έλληνες πρόκοψαν κοινωνικά και οικονομικά, τυχαίο; δεν νομίζω

  12. αλλήθωρος avatar
    αλλήθωρος 19/10/2011 20:26:53

    Αν κατάλαβα καλά με κηδεμονία και δουλεία θα τρώμε με χρυσά κουτάλια;

  13. juliet avatar
    juliet 19/10/2011 21:20:21

    Εννοούσε ο λαγός ότι μάλλον το καρότο είναι ζουμερό και γι΄αυτό θα πράξει ότι του πει ο δωρητής του φρούτου.

  14. ΕΛΛΗΝ avatar
    ΕΛΛΗΝ 20/10/2011 11:10:52

    Ευτυχώς δεν ζούσε το 1821 !!!!!!!!

    Γιατί έτσι και τον άκουγε !!! ο Κολοκοτρώνης

    Μπορεί να είχαμε ακόμα τους φίλους γείτονες στο σβέρκο..........

    Ούσσσσσσσσστ ρε <>