#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
27/03/2012 18:25
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Καρατζαφέρης αποκαλύπτει επιτέλους το μυστικό του Καμμένου!!!



«Οι Ανεξάρτητοι Έλληνες είναι παράρτημα του Αντώνη Σαμαρά για να δημιουργήσει κατάλληλες συνθήκες για το κόμμα του», υποστήριξε ο Γιώργος Καρατζαφέρης σε σημερινές δηλώσεις του στον Real FΜ.

Τι εννοεί ο τεράστιος;

Το εξήγησε στη συνέχεια ο ίδιος: «Θα το εύρισκα πάρα πολύ έξυπνο, με αυτήν την κίνηση, να οδηγήσει πολλές αντιμνημονιακές ψήφους στο άρμα της ΝΔ την επομένη των εκλογών», πρόσθεσε ο κ. Καρατζαφέρης αναφερόμενος στα σενάρια περί δημιουργίας ενός αντι-μνημονιακού αναχώματος στα δεξιά της ΝΔ από το κόμμα του κ. Καμμένου.

Φοβερή συλλογιστική πράγματι. Σύμφωνα με αυτήν ο Σαμαράς είχε τις αντιμνημονιακές ψήφους, αλλά επεδίωξε να τις χάσει  για να τις πάρει πάλι μετά τις εκλογές. Έτσι για να ταλαιπωρείται επειδή δεν έχει τίποτα άλλο να κάνει εκεί στην Συγγρού.

Δεν την γνωρίζει όμως όλη την αλήθεια ο αρχηγός του εναπομείναντος ΛΑΟΣ. Αν ψάξει λίγο θα βρει και τον λόγο για τον οποίο ο Σαμαράς επιτίθεται στην Αριστερά. Μα για να αφήσει χώρο στον αριστερό βερμπαλισμό του Καμένου προκειμένου να κάνει και ένα αντι-μνημονιακό ανάχωμα στα αριστερά της ΝΔ. Σε λίγο θα βγεί και ο ΣΥΡΙΖΑ να καταγγείλει τις απαράδεκτες μεθοδεύσεις Σαμαρά.

Το έχουν χάσει μου φαίνεται τελείως μερικοί. Εκτός αν ο κ. Καρατζαφέρης ανέλαβε στο πλαίσιο της λογικής των παιδιών του Μητσοτάκη να δώσει άλλοθι σε ορισμένους να ψηφίσουν Καμμένο, επειδή θα τα βρει τάχα με τον Σαμαρά μετά τις εκλογές.

Κι ακόμα δεν πιάσαν οι ζέστες.

[caption id="attachment_153601" align="alignnone" width="600" caption="Είναι η Άσμα αλ-Άσαντ, σύζυγος του Σύρου προέδρου, η γυναίκα η οποία κρύβεται πίσω από την σέξι μυστηριώδη φωτογραφία που εντόπισαν οι ακτιβιστές στα προσωπικά emails του Μπασάρ αλ-Ασαντ; Αυτό αναρωτιέται η αραβόφωνη ιστοσελίδα albawaba.com ."][/caption]

Νομίζαμε ότι τα είχαμε ακούσει όλα από τον Θ. Πάγκαλο, όμως ο άνθρωπος είναι αστείρευτος. Είπε το αμίμητο: «Δε θα δώσω καν τη δυνατότητα στο λαό να με ψηφίσει («μαυρίσει»)» κι όλοι έμειναν «παγωτό».

Γάτος ο Θόδωρος. Αφού δεν θα αποδοκιμασθεί από τους πολίτες, θα συνεχίσει να είναι τηλεοπτικός  κριτής των πάντων. «Απασφαλισμένος» κιόλας, χωρίς το βάρος θεσμικού ρόλου, θα λέει τα χαριτωμένα του. Περιμένει πως και πως την αντιπολίτευση για να διαπρέψει. Ακόμη καλύτερα να μην είναι καν στην «αξιωματική» αλλά στην ελάσσονα αντιπολίτευση.

Αυτό που ίσως δεν έχει αντιληφθεί είναι ότι κανείς δεν του δίνει σημασία πια, ότι κι αν κάνει, ότι κι αν πει.

Η Ντόρα είδε ότι μπαίνει στη Βουλή. Σε όραμα ή μεταφυσική εμπειρία;

Χθες για αρκετές ώρες πολλά ΑΤΜ μέσω του συστήματος ΔΙΑΣ, δεν  έδιναν  χρήματα στους συναλλασσόμενους και έδειχναν να χρεώνουν το λογαριασμό τους.

Περιχαρείς όλοι οι Έλληνες πίστεψαν ότι ήλθε η ώρα των «Ανεξάρτητων»: Περίμεναν με υπομονή τα μηχανήματα να βγάλουν άφθονες δραχμές χωρίς χρέωση των λογαριασμών και απόδειξη αυτόγραφο του Καζάκη, αλλά αλίμονο επρόκειτο απλώς για ένα τεχνικό πρόβλημα που ήδη έχει σε ποσοστό 80% αποκατασταθεί…

Τελειώσαμε και με τις παρελάσεις «κεκλεισμένων των θυρών».

Τιμωρήθηκε η Επανάσταση με μία αγωνιστική, γιατί ο Καραϊσκάκης είχε μιλήσει απρεπώς στους Τούρκους και η έφεση δεν έγινε δεκτή.

Ενώ η Μέρκελ εξακολουθεί να παίζει με τα νεύρα μας και τον ψυχισμό μας. Πήρε τον «τιμημένο» Όττο Ρεχάγκελ στο κόμμα της για να μας ξεφτιλίσει.

Την προειδοποιούμε πως αν πάρει και τον Μήτρογλου θα φτιάξουμε τα 30 κέντρα υποδοχής λαθρομεταναστών, τους ΧΥΤΑ , τις φυλακές και τους βιολογικούς καθαρισμούς στη Γερμανία…

Μ.Ο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Mara avatar
    Mara 27/03/2012 19:08:07

    To ότι από το δικό του παραμάγαζο που αδειάζει, γεμίζει του Καμμένου, αυτό δεν το βλέπει έ....? Ούτε καν....

    Κακομοίρη, κομπλεξικέ Καρατζαφέρη, τί νόμιζες?
    Για πόσο καιρό ακόμα θα σε χαϊδεύανε...?
    Βρήκαν τον αντικαταστάτη σου και τον μεταχειρίζονται ακριβώς όπως εσένα.
    Όπου τον καλούνε, του στρώνουν.... την μπάλα και λέει ότι θέλει....
    Αρκεί να κάνει την δουλειά....
    Κατά τα άλλα τον έχουν αποκλείσει... από παντού.

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Mara 27/03/2012 19:52:53

      Μα αυτό είναι το θέμα. Να πάρει αρκετό ποσοστό ώστε να μη γίνει ο Σαμ πρωθυπουργός! Γιατί αν γίνει, κάποιοι (αρκετοί) πρέπει να αλλάξουν χώρα...

      • Mara avatar
        Mara @ Γεώργιος Τ. 27/03/2012 20:10:43

        Γιώργο, θα χρησιμοποιήσουν ότι μέθοδο μπορείς να φανταστείς για να ξεγελάσουνε τον κόσμο να τους ψηφίσει.
        Ήδη ο Ζώης και ο Μαρκόπουλος το παίζουνε με πονηριά.... "καλά" παιδιά, για να τσιμπήσουνε κόσμο από την Ν.Δ.
        Για να περάσουν τάχα μου το μήνυμα, ότι "έλα μωρέ... δεν τρέχει τίποτα και να μας ψηφίσετε, εμείς άν χρειαστεί η Ν.Δ. δεν θα έχουμε πρόβλημα να την στηρίξουμε...".
        Τα ίδια ακριβώς που έκανε και ο Καρατζαφέρης.
        Ίδια συνταγή....

        Υ.Γ.
        Εμένα άλλο με προβληματίζει, ότι η Ν.Δ. δεν θα καλύψει αεροπορικά εισιτήρια ετεροδημοτών.
        Μόλις με πληροφόρησε ο γιός μου, που είναι τεταρτοετής φοιτητής της Νομικής στην Κομοτηνή και δεν μου άρεσε καθόλου... Θα χαθούν ψήφοι, όχι αστεία...

        • ΜΉΤΣΟΣ avatar
          ΜΉΤΣΟΣ @ Mara 28/03/2012 14:46:30

          υπαρχει και το τραινο! να κοψει τρεις κ αφεδες να του τσονταρεις κι ενα δεκαρικο και μια χαρα ερχεται! τετοιες μαλακιες εκαναν και μπατιρεψαν την ολυμπιακη!
          να δωσει απ το υστερημα του! που θες και αεροπορδικη την μεταφορα του τεταρτοετους!

          • Mara avatar
            Mara @ ΜΉΤΣΟΣ 28/03/2012 21:54:37

            Bρέ Μήτσο, που πήρες φόρα... δεν λέω για το δικό μου παιδί.
            Ο γιός μου έτσι και αλλιώς θα είναι εδώ Αθήνα και θα ψηφίσει.
            Λέω για τους φοιτητές που θα βρίσκονται στις ιδιαίτερες πατρίδες τους για τις γιορτές του Πάσχα και έχουν κλείσει ήδη εισιτήρια για τέλος Απριλίου να ανέβουν Κομοτηνή.
            Αυτοί οι φοιτητές, έχεις την εντύπωση ότι έχουν χρήματα να πληρώσουν πάλι εισιτήρια για να πάνε να ψηφίσουν στο τόπο καταγωγής τους και να ξαναπληρώσουν για να ανέβουν Κομοτηνή ???
            Το ίδιο ισχύει και για τίς άλλες πόλεις της Ελλάδας.
            Και δεν μιλάμε για παιδιά που είναι σε κοντινές περιοχές.
            Μιλάμε για Ρόδο, Κρήτη, νησιά του Ιονίου, Ν. Πελοπόνησο κ.α.

            Πώς το βλέπεις είναι εύκολο???

    • Diamond Angel avatar
      Diamond Angel @ Mara 27/03/2012 20:12:44

      Αυτό που τον έχει πειράξει πολύ, είναι το ότι δεν εμφανίζεται στα παράθυρα. Νόμιζε ότι είναι πιο έξυπνος απο τη διαπλοκή με τις εξυπνακίστικες ατάκες του .

  2. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 27/03/2012 19:35:08

    Γιατί τό Χ ἐκεῖ στό ἀνοιχτό παράθυρο δέν εἶναι πιό ψηλά;!;

    • juliet avatar
      juliet @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 27/03/2012 20:13:47

      Eχεις Χ στο παράθυρο ..αλλά Τ στη πόρτα.

      • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
        ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ juliet 27/03/2012 20:54:29

        Καί τά παράθυρα κι οἱ πόρτες δέν ἒχουν ὃμως πόμολα.

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 28/03/2012 00:20:56

      Κυθήριε...ο Γάγγης λίγος σού είναι πια!
      airman, juliet, μην του δίνεται ιδέες...παρασύρεται εύκολα...

      • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
        ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ ΕΥΑ 28/03/2012 07:10:15

        Ὁ Factorx μᾶς δίνει τά ἐρεθίσματα,ἀφοῦ βάζει διφορούμενες,πού χρήζουν εἰδικοῦ φιλοσοφικοῦ καί μεταφυσικοῦ σχολιασμοῦ,φωτογραφίες...

        • ΕΥΑ avatar
          ΕΥΑ @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 28/03/2012 12:47:07

          Θα έλεγα ότι και ''υπερφυσικού'' σχολιασμού χρήζουν, αλλά θα πάει ο νους σου στον Πάγκαλο...

  3. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 27/03/2012 19:47:24

    Ἒτσι,γιά σπάσιμο ἐγώ τόν Πάγκαλο,θά τόν ψήφιζα! Πώς μοῦ τήν γλύτωσε καί δέν θά τόν ψηφίσω,δέν ξέρω.Μά νά μᾶς γυρίσει τήν πλάτη καί νά φύγει,ἒτσι ὃπως στή δεύτερη φωτογραφία!

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 28/03/2012 00:24:21

      Αμ, ξέρει ο Φάκτορας Κυθήριε..αν μας έβαζε πλάτη τον Πάγκαλο στη φωτογραφία, θα ανασταινόταν νωρίτερα μέχρι και ο Λάζαρος...

      • Diamond Angel avatar
        Diamond Angel @ ΕΥΑ 28/03/2012 01:18:22

        .......και θα έφευγε τρέχοντας!!!!!!!

      • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
        ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ ΕΥΑ 28/03/2012 07:02:16

        Χα χα χα! καί νά φοροῦσε καί τά ἐσώρουχα τῆς κοπελιᾶς κιόλας!

  4. ανδρονικος avatar
    ανδρονικος 27/03/2012 20:01:36

    28x3=84..... +50=134 ν.δ
    8x3 =24 α.ε
    134+24=158 ....αυτοδυναμια ..ε και μια στηριξη απο πασοκ αλλαγη συνταγμα...
    Δεν βγαζει 11880 αλλα βγαζει κυβερνηση....

  5. airman avatar
    airman 27/03/2012 21:14:06

    Αν η κοπέλα ήταν λίγο πιο ψηλή όμως, όλα καλά!

  6. juliet avatar
    juliet 27/03/2012 21:27:08

    σε σκαμνάκι όλα θα ήτανε δυνατά.

  7. airman avatar
    airman 28/03/2012 01:15:02

    Οι αντεγλήσεις μεταξύ ΛΑΟΣ και Α.Ε. (ή ΑΝ.ΕΛ.) δείχνουν ότι πριν ακόμα μπούμε επίσημα σε προεκλογική περίοδο, οι αγωνίες και οι φόβοι εκατέρωθεν - και ιδιαίτερα εκ μέρους του κ. Καρατζαφέρη - οδηγούν σε σπασμωδικές επιλογές. Το γεγονός ότι αλιεύουν με το ίδιο δόλωμα, προσπαθώντας να αποσπάσουν ψήφους με ''εύηχα'' συνθήματα, ανέξοδες λύσεις και ανέφικτους σχεδιασμούς, οδηγεί σε έναν ανταγωνισμό που φανερώνει ξεκάθαρα τον καιροσκοπισμό τους.
    Στην περίπτωσή τους ταιριάζει η λαϊκή ρήση ''δυο γάιδαροι μαλώνανε σε ξένο αχυρώνα'', αφού κανένας εκ των δύο δεν πρόκειται να διαδραματίσει το ρόλο που φαντάζεται ή φαντασιώνεται μετά τις εκλογές. Αλλοίμονο εάν η τύχη της Ελλάδας εξαρτηθεί από τη στήριξή τους σε μια οποιαδήποτε κυβέρνηση.
    Η ανάγκη για μια ισχυρή κυβέρνηση γίνεται κάθε μέρα και πιο επιτακτική. Είναι ξεκάθαρο ότι τα κάθε είδους συμφέροντα, μέσω των ΜΜΕ που ελέγχουν και κατευθύνουν, καταβάλλουν την ίστατη προσπάθεια να αποτρέψουν την αυτοδυναμία της ΝΔ. Η υπευθυνότητα του λαού θα τους δώσει αυτή τη φορά την καλύτερη απάντηση.

  8. Πεπόνης avatar
    Πεπόνης 28/03/2012 02:00:28

    "Φθονεροί και ψιλοζαλισμένοι" - Το αριστούργημα του Έλληνα Μεγαλοπρεπή, Ιωάννη Χατζηπιρουέτα. Η τραγική ιστορία της μετανάστευσης αγριόχοιρων από την πεδιάδα Βεσκαπιπίτσα στα όρη της πολιτείας Άνασκαν, τον Απρίλιο του 1967. Με αναφορές σε πραγματικά περιστατικά της εποχής και φωτογραφίες κυνηγών που δεν άντεξαν τον αποχωρισμό και τελικά έγιναν μπαλαρίνες σε σαλούν. Από τις Εκδόσεις GTP, σύντομα στα βιβλιοπωλεία της γειτονιάς σας!

  9. Πεπόνης avatar
    Πεπόνης 28/03/2012 02:07:38

    Συγνώμη, πως μπορώ παρακαλώ να παντρευτώ την κοπέλα της φωτογραφίας; Την χρειάζομαι για καθαρά πατριωτικούς λόγους, επειδή ξοδεύω πολύ χρόνο διαβάζοντας Αντινέα, και πρέπει κάποιος να μου φτιάχνει καφέ για να μένω ξύπνιος, και, από όσα δείχνει η φωτό, η κοπέλα έχει απύθμενο ταλέντο στον φρέντο εσπρέσσο μέτριο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

    • Δημήτρης Σκαμπαρδώνης avatar
      Δημήτρης Σκαμπαρδώνης @ Πεπόνης 28/03/2012 06:21:01

      Ποιά από τις δύο? Γιατί έμαθα οτι η πάνω κάνει παγωτό!!!

      • Πεπόνης avatar
        Πεπόνης @ Δημήτρης Σκαμπαρδώνης 28/03/2012 18:19:01

        Η αποκάτω έχει σαφώς πιο απύθμενο ταλέντο.

    • EΥΑ avatar
      EΥΑ @ Πεπόνης 28/03/2012 12:44:09

      Πεπόνη..εύγε, εύγε, εύγε! ξέρεις να ξεχωρίζεις την καλή νοικοκυρά!

      • Πεπόνης avatar
        Πεπόνης @ EΥΑ 28/03/2012 18:24:59

        Ευχαριστώ! Κάτι κατάφερα κι εγώ στην ζωή μου!

  10. NIKOS avatar
    NIKOS 28/03/2012 09:01:19

    Τι λέει αυτός ο χαμένος ο Καρατζαφέρης ; με την πολιτική που εφαρμόζει δεν θα πάρει ούτε 3% . Ξύπνα ρε , ξύπνα !!!!!

    • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
      ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ NIKOS 28/03/2012 11:30:51

      Ἂστον βρέ παιδί μου,μή τόν ξυπνᾶς!

  11. τάσος avatar
    τάσος 28/03/2012 23:16:03

    μην πουλάτε τρέλα στο λαό του πάοκ. ο καρατζαφέρης καλά λέει.