#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
17/10/2010 16:35
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Καρατζαφέρης απαντά πλέον αντί του Παπανδρέου



Ο κ. Σαμαράς προκάλεσε σήμερα απο το βήμα της Πολιτικής Επιτροπής της ΝΔ τον Γιώργο Παπανδρέου να βγει στην αγορά για να μάθει πραγματικά τι συμβαίνει στην κοινωνία.

Αντί της κυβέρνησης ανέλαβε να απαντήσει το εξαπτέρυγό της ο Καρατζαφέρης ο οποίος διαβάστε τι είπε μέσω του γραφείου Τύπου: «Η πολιτική αγοραφοβία του κ. Σαμαρά τον οδηγεί στην απομόνωση και στην ουτοπία. Όσο και να κραυγάζει, το κόμμα του πτώχευσε τους Έλληνες και την Ελλάδα. Εμάς μας ενδιαφέρει πως θα επαναφέρουμε την Ελλάδα εκεί που ήταν μετά τη λαίλαπα των κυβερνήσεων Σημίτη και Καραμανλή», σχολίασε το Γραφείο Τύπου του ΛΑΟΣ.

Την ώρα δηλαδή που ο Παπανδρέου δεν τολμά να βγει στους δρόμους χωρίς κουστωδία σωματοφυλάκων και ο Σαμαράς “αλωνίζει” την Ελλάδα κάνοντας κάτι πρωτοφανές μέχρι σήμερα για πολιτικό ηγέτη, ο Καρατζαφέρης μιλά για …”αγοραφοβία Σαμαρά”. Λες και απευθύνεται σε βλάκες



ΣΧΟΛΙΑ

  1. maximos avatar
    maximos 17/10/2010 16:54:38

    Κάποιος πρέπει να ψιθυρίσει στον κ. Καρατζαφέρη ότι έφθασε το τέλος του...

    • 2505 avatar
      2505 @ maximos 17/10/2010 17:34:36

      τα γκαλοπ αλλα λενε ακομα....επιμενουν στο 4-5% ακομα και το σημεινο του τυπου της κυριακής..ειναι κατασκευασμενο και αυτο??

      • Ιωαννης Ένατος avatar
        Ιωαννης Ένατος @ 2505 17/10/2010 17:43:22

        Ναι!

      • diasapollon avatar
        diasapollon @ 2505 17/10/2010 18:11:53

        Το επίσημο αποτέλεσμα λέει ότι είναι ελαφρά πάνω με 0,3% ο Σαμαράς,εδώ και 2 βδομάδες.Αυτά από τας ΕΕ.

      • ευτυχια avatar
        ευτυχια @ 2505 17/10/2010 19:01:08

        Καλά δεν τελειώσανε τα "βληματα", ούτε η παραπλανημένοι πατριώτες που δεν έχουν καταλάβει ακόμη πόσο πράκτορας είναι ο άνθρωπος και πόσο τους έχει πουλήσει.Γι αυτούς δεν ανησυχώ-σύντομα θα τον καταλάβουν κι αυτοί. Για τους πρώτους: ο ψυχίατρος είναι αρμόδιος

      • Wonderland avatar
        Wonderland @ 2505 17/10/2010 19:24:23

        Το σημερινο γκαλοπ του τυπου της κυριακης δειχνει το λαος στο 4% και το γκαλοπ της RASS στο 4,3% ενω το ΚΚΕ εχει ακριβως διπλασια ποσοστα αν και στις προηγουμενες εκλογες ειχαν μονο 2% διαφορα , ενω ειναι και στα δυο γκαλοπ μονο ενα της εκατο πανω απο τον διαλυμενο ΣΥΡΙΖΑ . Και ολα αυτα στις χειροτερες συνθηκες για τον δικοματισμο , και με την Ντορα να μην εχει ιδρυσει το κομμα της , διλαδι ζορικα τα πραγματα για το ΛΑΟΣ , ειδικα τωρα που η διαφορα ΝΔ απο το ΠΑΣΟΚ ολο και μικραινει

  2. Περσεφόνη avatar
    Περσεφόνη 17/10/2010 17:33:56

    Όσο περισσότερο μιλάει, τόσο περισσότερο βλάπτει τον εαυτό του. Ο τραγικός Ιζνογκούντ που μάλλον έχει αρχίσει να συνειδητοποιεί ότι δεν θα γίνει ποτέ χαλίφης στην θέση του χαλίφη (ή βεζύρης, ή κάτι ανάλογο τέλος πάντων). Δεν μπορεί να του πει κάποιος, ότι όσο στον λόγο του οι 3 από τις πέντε λέξεις αφορούν τον Αντώνη Σαμαρά, προδίδει τον εαυτό του και μετατρέπεται σε αρσενική Μπακογιάννη - αν δεν ήταν πάντα.. Θέλει αρετή ακόμα και η ήττα, προσόν που μάλλον δεν είχε ποτέ, μας κορόιδεψε για λίγο, όσο ο Καραμανλής είχε την εξουσία και η Ελλάδα κοιμόταν, αλλά πάντα έρχεται η ώρα της αλήθειας. Ευτυχώς.

    • Y. avatar
      Y. @ Περσεφόνη 17/10/2010 19:03:12

      Και βέβαια “...θέλει αρετή ακόμα και η ήττα..”. Και το επόμενο βήμα, θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία. Και όλοι ετούτοι είναι ανελεύθερα εγκλωβισμένοι

  3. zzz avatar
    zzz 17/10/2010 19:41:36

    ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΦΟΡΟΛΟΓΗΣΗ ΤΟΥ 20% ΤΩΝ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΩΝ ΤΩΝ ΚΑΝΑΛΙΩΝ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ???

    ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΒΟΗΤΗ ΜΕΙΩΣΗ ΤΟΥ ΑΡΙΘΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ?

    ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΩΝ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΩΝ ΤΩΝ ΔΙΚΑΣΤΩΝ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ???

    • anonymos avatar
      anonymos @ zzz 17/10/2010 22:39:23

      Καλά τώρα. Στη χώρα των διφθαρμένων βρίσκεσαι, μόκο το Γιωργάκη για τις οικογενειακές μπίζνες

  4. ixnos avatar
    ixnos 17/10/2010 21:45:37

    τελευταια παρατηρουμε οτι η ανοχη στον ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗ εχει μεταφερθει και σε πολλα blogs του διαδυκτιο για αγνωστο λόγο.Νομιζω πως ειναι αξιο προσοχης.

  5. http://chomatery.blogspot.com avatar
    http://chomatery.blogspot.com 17/10/2010 22:41:12

    ο Καρατζαφύρερ μετά τις αυτοδιοικητκές εκλογές του Νοεμβρίου θα βλέπει το κόμμα του να φυλλορροεί μέχρι τις εθνικές εκλογές που θα θέσουν την ταφόπλακα στο δημιούργημά του. Και να θυμάστε ότι η θυγατέρα, η οποία σήμερα εξαγγέλλει ίδρυση νέου κόμματος μετά τις εκλογές για την αυτοδιοίκηση. Και τίθεται επιτακτικά το ερώτημα: τι περιμένει και δεν το εξαγγέλλει από σήμερα? Διότι αν ο χάρτης σε Αττική και Πελοπόννησο βαφεί γαλάζιος, δηλαδή εκλεγούν Κικίλιας και Δράκος, τότε να σίγουροι ότι η ίδρυση του νέου κόμματος θα μετατεθεί στις καλένδες....

  6. ΓΠ avatar
    ΓΠ 18/10/2010 02:09:58

    ΜΙΑ ΦΩΤΟ ΑΞΙΖΕΙ ΧΙΛΙΕΣ ΛΕΞΕΙΣ.ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΟΥΣΕ ΕΝΑΣ ΠΟΛΙΤΗΣ ΜΕ ΜΠΙΝΕΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΦΥΓΑΔΕΥΣΑΝ ΟΙ 2 ΜΑΓΚΛΑΡΑΔΕΣ ΣΩΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ ΘΑ ΕΒΛΕΠΕ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΠΟΣΟ ΑΓΑΠΗΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΣΤΟΝ ΛΑΟ.ΑΛΛΑ ΤΑ ΜΜΕ ΔΕΝ ΠΡΟΒΑΛΛΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΨΕΥΔΕΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΕΥΗΜΕΡΙΑΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΟΠΤΙΚΕΣ ΑΝΑΠΤΥΞΕΩΣ ΚΑΙ ΠΑΡΟΧΩΝ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ.....ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ.ΜΑ ΓΙΑ ΤΟΣΟ ΜΑΛΑΚΕΣ ΜΑΣ ΠΕΡΝΟΥΝ ΟΙ ΣΚΑΤΟΒΛΑΧΟΙ΄.

  7. boaneregs avatar
    boaneregs 18/10/2010 06:46:55

    Αυτός δεν είχε πει ότι ο Σημίτης είναι εθνικό κεφάλαιο και πρέπει να αξιοποιηθεί;
    Τα είπε όλα η Παπαρήγα. Ο άνθρωπος είναι πολιτικός τυχοδιώκτης. Με Κ κεφαλαίο. Ο τυχοδιώκτης.