#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
02/03/2011 14:32
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Καρατζαφέρης έχει χάσει την ψυχραιμία του



Την ψυχραιμία του φαίνεται ότι έχει χάσει ο Πρόεδρος του ΛΑΟΣ Γ. Καρατζαφέρης…(προφανώς λόγω της πόρτας που έχει φάει από τη ΝΔ)!

Βέβαια, το φυσάει και δεν κρυώνει που «τότε» ψήφισε το μνημόνιο. Του έχει κοστίσει και το ξέρει. (το πόσο, θα το μάθει στις εκλογές)…

Δεν εξηγείται διαφορετικά η συμπεριφορά του εντός της αιθούσης της Ολομέλειας της Βουλής. Για παράδειγμα πριν από λίγο είπε «δήθεν χαριτολογώντας»: «είναι αλήθεια ότι η ΝΔ το Σεπτέμβριο του 2009 παρέδωσε κρανίου τόπο – τώρα βέβαια, παραδίδει «κρανιδιώτη τόπο» …!

Δεν του αρέσουν βλέπετε αυτά που γράφει ο Φαήλος…και το δείχνει.

Αntiκοινοβουλευτικός

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. spiros avatar
    spiros 02/03/2011 14:45:50

    Ας πρόσεχε. Δεν του φταίει κανένας . Η εμονή σε θέσεις και αρχές είναι αρετή.

  2. LOKROS avatar
    LOKROS 02/03/2011 14:50:43

    Έγραψε για σας ο κύριος ΛΟΥΛΗΣ ,διαβάστε
    8/2/2011
    Η τελευταία (7/2/11) δημοσκόπηση της GPO για το Mega, προσφέρει ανάσα στην κυβερνητική παράταξη, η οποία, παρά την φθορά της, παραμένει απόλυτα κυρίαρχη, με μια διαφορά 5% από την ΝΔ. Ταυτόχρονα, ο Γεώργιος Παπανδρέου υπερτερεί, ως καταλληλότερος πρωθυπουργός με 15% του Αντώνη Σαμαρά.
    Το εντυπωσιακό είναι ότι παρά τα πολύ δυσάρεστα μέτρα που παίρνει η κυβέρνηση, η ΝΔ, αντί να έχει στοιχειώδη κέρδη, χάνει διαρκώς έδαφος. Πτωτική είναι η πορεία του Αντώνη Σαμαρά που αν και υπόσχεται μόνο ευχάριστα πράγματα, λαϊκίζοντας, έχει χάσει 10% (από την εποχή της εκλογής του στην ηγεσία της ΝΔ) σε πρωθυπουργική αξιοπιστία.

    • Kostas D avatar
      Kostas D @ LOKROS 02/03/2011 16:27:30

      το αστειο ειναι οτι ο λουλης ειναι.... πασοκ..

      • LOKROS avatar
        LOKROS @ Kostas D 02/03/2011 16:39:35

        To ξερω.

  3. lypon avatar
    lypon 02/03/2011 14:51:35

    Πάντως, η πτώση του ελάχιστα καταγράφεται στις -μαγειρεμμένες, έστω...- δημοσκοπήσεις

  4. loretta avatar
    loretta 02/03/2011 14:54:01

    τι να πει ο λαοπλανος....ειναι η κλασικη περιπτωση του πολυτεχνιτη και στο τελος...ερμημοσπιτι!!

  5. Έρεβος avatar
    Έρεβος 02/03/2011 14:59:51

    Στον απόφοιτο της Βαρβακείου (αλήθεια της σχολής ή της λαχαναγοράς) μοντελοπνίχτη, μποντιμπιλντερά, καναλάρχη και μεγαλογαιοκτήμονα λέμε το εξής:
    "είναι αλήθεια λοιπόν ότι το ΛΑΟΣ το Σεπτέμβριο του 2009 πούλησε την ψήφο των ψηφοφόρων του στο ΠΑΣΟΚ, τον Μάιο του 2010 βέβαια πούλησε τη χώρα στους ξένους ψηφιζοντας το μνημόνιο της ντροπής"

    Περαστικά.

  6. BlueSky avatar
    BlueSky 02/03/2011 15:09:12

    Καρατζαπάρταόλα θέλει να γίνει, αλλά δε του βγαίνει!

  7. LOKROS avatar
    LOKROS 02/03/2011 15:09:23

    Έγραψε ο κύριος ΛΟΥΛΗΣ ,διαβάστε
    O ΛΑΟΣ, παρά την δεξιά και λαϊκιστική στροφή Σαμαρά, αντί να χάνει έδαφος και να απορροφάται από την ΝΔ, αντέχει ανοδικά.

    • PODIOS avatar
      PODIOS @ LOKROS 02/03/2011 16:53:35

      σικιμέ καντάρ.

  8. LOKROS avatar
    LOKROS 02/03/2011 15:14:51

    ο κύριος ΛΟΥΛΗΣ, κάτι ξέρει η συνέχεια,
    Στην Ελλάδα, η αντιμνημονιακή λαϊκιστική αξιωματική αντιπολίτευση είναι απαξιωμένη στην κοινή γνώμη. Ενώ η κυβέρνηση του Γιώργου Παπανδρέου, δεν έχει οδηγηθεί σε κατάρρευση της εικόνας της, κάθε άλλο μάλιστα. Συγκρινόμενο με την φθαρμένη, δεξιόστροφη, λαϊκιστική ΝΔ, το ΠΑΣΟΚ παραμένει κυβερνητικά σαφώς πιο αξιόπιστο.
    Αν μη τι άλλο, η κοινή γνώμη, έστω και οργισμένη, δείχνει ωριμότητα. Ενώ ο λαϊκισμός είναι φανερό πως κυβερνητικά δεν πείθει. Με την ΝΔ να οδεύει σε μεγάλα στρατηγικά και εκλογικά αδιέξοδα.

    • Y. avatar
      Y. @ LOKROS 02/03/2011 16:56:35

      Αυτά να τα στέλνετε στο μέϊλ του Κώστα, για να βλέπει ποιόν (εκτός των άλλων) εμπιστευόταν με τις κρίσεις και απόψεις του
      (Κώστα, εξακολουθώ να σ' αγαπώ, αλλά...., διέπραξες παραταξιακά λάθη)

  9. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 02/03/2011 15:37:25

    ΤΗΛΕΑΣΤΕΙΟΣ.-

    ΠΠ

  10. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 02/03/2011 16:27:04

    Εεεεεεπ! Με φώναξε κανείς;

    • LOKROS avatar
      LOKROS @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 02/03/2011 18:12:16

      • Ο κ Φαήλος Κρανιδιώτης είναι έξυπνος και συμπαθείς άνθρωπος η εγκατάλειψη που θα βίωση από αυτούς που τώρα τον αφήνουν και μπαίνει και να βγαίνει από τη μπροστινή πόρτα, θα το πικράνει (ας μελετήσει την πολιτεία των ανθρώπων κάτω από το αυλάκι ) Τι λέει ο λαός δηλαδή,

      • Το πρώτο βήμα της αχαριστίας είναι να αναζητάς τα κίνητρα του ευεργέτη .
      (Π. Μπουάστ) .
      • ΜΑΛΛΟΝ ΦΙΛΟΥΣΙΝ ΟΙ ΠΟΙΗΣΑΝΤΕΣ ΕΥ ΤΟΥΣ ΠΑΘΟΝΤΑΣ Ή ΟΙ ΠΑΘΟΝΤΕΣ ΕΥ ΤΟΥΣ ΠΟΙΗΣΑΝΤΑΣ . (Αριστοτέλης) .
      • Ύστερα από την ευεργεσία η χάρη πεθαίνει . (Αριστοτέλης) .
      • Ο λαός είναι μια κοινωνία ανθρώπων πολύ αχάριστη. (Ηρόδοτος) .
      • ΕΥ ΘΕΩ , ΚΗΝΟΙ ΜΕ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΙΝΟΝΤΑΙ . Όποιους ευεργετώ, εκείνοι περισσότερο με βλάπτουν . (Σαπφώ , ποιήτρια της αρχαιότητας) .
      • Όταν ευεργετείς , σκέψου από πριν αυτόν προς τον οποίον προσφέρεις την ευεργεσία , μήπως είναι άνθρωπος …………και σου επιστρέψει κακό αντί για καλό . (Δημόκριτος από Άβδηρα) .
      Θυμήσου,

      Ο Εσταυρωμένος βρίσκεται εν πόνω με σύντροφο την εγκατάλειψη των φίλων και το αδίστακτο μίσος των εχθρών του. Ο φλογερός μαθητής του, ο Πέτρος, που προ ολίγου Τον διαβεβαίωνε ότι θα παραμείνει κοντά του και αν ακόμη όλοι Τον εγκαταλείψουν, τώρα Τον αρνείται. Ο άλλος μαθητής, ο Ιούδας, απελθών συνελάλησε τοις αρχιερεύσι και γραμματεύσι και στρατηγοίς το πώς αυτόν παραδώ αυτοίς. Οι υπόλοιποι μαθητές την ώρα της σύλληψής του στη Γεθσημανή έφυγαν. Και ο λαός που τόσο είχε ευεργετηθεί, Τον αποκηρύττει ενώπιον του Πιλάτου: Ουκ έχομεν βασιλέα ει μη Καίσαρα . Τραγικές όντως στιγμές πόνου και οδύνης του Κυρίου. Ο λαός ειστήκει θεωρών, οι άρχοντες εξεμυκτήριζον, οι στρατιώται ενέπαιζον και ο ληστής εβλασφήμει .

      • Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
        Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης @ LOKROS 03/03/2011 09:50:46

        Πάρε κι ένα Πιτιγκρίλι για την συλλογή σου: "Πάντα στο τέλος οι γυναίκες και ο όχλος θα σε προδώσουν".
        Είσαι από τους Οζολαίους Λοκρούς ή από τους άλλους;

  11. SPYROS T. avatar
    SPYROS T. 02/03/2011 16:27:49

    Έχω ξαναγράψει πολλάκις:

    Αντί να βρίζουμε και να απαξιώνουμε τον Καρατζαφέρη να κοιτάξουμε πως θα πλησιάσουμε το 6% που έχει να το φέρουμε με το μέρος μας!

    Χωρίς αυτό (το 6%) είναι δύσκολα τα πράματα.

    Ο Καρατζαφέρης 6%, η Ντόρα 2,5% η Χ.Α 1%-1,5% (βασει όλων των δημοσκοπήσεων) μας κάνουν ενα σύνολο 7,5%-9%!

    Χωρίς αυτό δεν γινόμαστε Κυβέρνηση πάρτε το χαμπάρι και δείτε το ρεαλιστικά...

    Μιλάμε για ένα 7,5%-9% που είναι πρόθυμο να σηκωθεί από τον καναπέ, απλώς πάει σε άλλο κόμμα.

    Χωρίς το παραπάνω ποσοστό, θα πρέπει να σηκώσουμε από τον καναπέ γύρω στο 12%-15% "αναποφάσιστων", "όλοι το ίδιο είναι", "δεν πληρώνω", "άει παρατείστε μας", κτλ. κτλ.

    Και αμφιβάλλω αν μπορεί ο Νάκος, ο Αρης Σπηλιωτόπουλος, ο Γιακουμάτος, ο Στυλιανίδης και η λοιπή αφρόκρεμα να το κάνουν...

    • irida avatar
      irida @ SPYROS T. 02/03/2011 16:46:17

      Είναι όπως τα λες. Να προσθέσω κάτι. Ζώντας στην κοινωνία, κομμάτι της γαρ, ακούω να σχολιαζουν όλοι πως οι θέσεις της ΝΔ για το μνημόνιο είναι ανεδαφικές και ξέρουν πως με την ανάληψη της εξουσίας θα είναι περίπου τα ίδια όπως και τώρα. Εδώ το αρνούνται αλλά ο κόσμος αυτά λέει κι αυτά πιστεύει. Καλό είναι να ακούμε από τη μια και να αναρωτιόμαστε γιατί δεν πείθεται αυτός ο κόσμος. Μια ακόμα σκέψη. Γιατί άραγε αυτό το 2,5 % όπως λένε οι δημοσκοπήσεις θα φύγει από τη ΝΔ για να πάει στη Ντόρα; Δεν χρειάζεται αυτό το ερώτημα μια απάντηση; Κι επειδή δεν πιστεύω στις δημοσκοπήσεις καθόλου σκέφτομαι μήπως μετά την κάλπη το ποσοστό είναι μεγαλύτερο τελικά. Γιατί όμως; Έχω καποιες σκέψεις κάνει αλλά δεν θα τις γράψω ακόμα . Όσο για τον Καρατζαφέρη με τόσα σούργελα στη Βουλή που έφερε λογική θα είναι η κατρακύλα. Θα είναι όμως; Άλλο ερώτημα. Μήπως τελικά καταφέρει να μπει στη Βουλή; Οψόμεθα..

      • anonymous avatar
        anonymous @ irida 02/03/2011 17:13:56

        Γιατί άραγε αυτό το 2,5 % όπως λένε οι δημοσκοπήσεις θα φύγει από τη ΝΔ για να πάει στη Ντόρα;
        Για πολλούς λόγους. Είτε είναι άνθρωποι της Ντόρας, είτε είναι υπέρ το δέον φιλελεύθεροι και δεν τους πάει η ΝΔ είτε είναι ειδικές ομάδες. Π.χ. ένας γνωστός μου είναι gay και ψηφίζει Ντόρα διότι εκφράστηκε θετικά υπέρ των gay. Όλοι αυτοί κάνουν ένα 2-2,5%.

        • Έρεβος avatar
          Έρεβος @ anonymous 02/03/2011 18:03:39

          Όπως με όλον τον κόσμο υπάρχουν έξυπνοι gay και μη. Οι έξυπνοι gay προτιμούν τη ΝΔ. Απλά γιατί δεν είναι loosers.

      • ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ avatar
        ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ @ irida 02/03/2011 17:58:10

        "Γιατί άραγε αυτό το 2,5 % όπως λένε οι δημοσκοπήσεις θα φύγει από τη ΝΔ για να πάει στη Ντόρα;"

        Γιατί άραγε οι "δημοσκοπήσεις" θέλουν ντε και καλά ένα 2,5% να φύγει από τη ΝΔ και να πάει στη Ντόρα; Τόσο τούς λείπει;

      • Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ avatar
        Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ @ irida 02/03/2011 18:25:06

        Με το μνημόνιο γελάνε και οι νομπελίστες οικονομολόγοι (Κρούγκμαν, Στίγκλιτζ). Μην τα λέμε πάλι. Το ότι "η κοινωνία σχολιάζει πως οι θέσεις της ΝΔ είναι ανεδαφικές για το μνημόνιο" σημαίνει ότι μαλλον αυτοί που σχολιάζουν πρέπει να ακούσουν και κάτι άλλο εκτός από ΣΚΑΙ, Ντόρα, Μεγκα, Τρέμη, Πρετεντέρη κλπ κλπ

    • Y. avatar
      Y. @ SPYROS T. 02/03/2011 16:58:32

      Μη πιστεύετε τα στημένα γκάλοπς

    • loretta avatar
      loretta @ SPYROS T. 02/03/2011 18:05:03

      ...και γιατι να μην κερδισουμε τον κοσμο...δηλ για πες μας...τι θα προσφερει ο λαοπλανος κωλοτουμπας οπαδος του ΔΝΤ πολιτικος καρατζαφυρ στο κομμα της νεας δημοκρατιας??
      η..η στρατιωτινα ντορα τωρα...που μολις την απεριψε η βαση λιποτακτησε ??

      να εχουμε και λιγο κοινο νου...

      • irida avatar
        irida @ loretta 02/03/2011 18:41:01

        Ελάτε ρε παιδιά!! Λιποτάκτησε!! Κοινό μυστικό πως δεν χωράγανε με το Σαμαρά στο ίδιο κόμμα. Για όνομα του Θεού!! Η λογική λέει πως είναι αδύνατον ένας απο τους δύο να παρέμενε κει μέσα. Τώρα τα υπόλοιπα είναι για να δικιολογιόμαστε γενικώς.. Όλοι ευχαριστημένοι. Κερδισμένος ποιος; Για μένα όχι ο Αντώνης. Καυτή πατάτα η συγκεκριμένη συγκυρία. Η Ντόρα με ένα μικρό κόμμα εκτός βουλής σήμερα μπορεί κι αύριο, ποιος ξέρει, δεν θα κουβαλήσει ποτέ στην πλάτη της το βαρύ φορτίο της συγκεκριμένης συγκυρίας έχουσα πρωταγωνιστικό ρόλο. Άμεσα πρωταγωνιστικό. Εκτιμώ..εδώ γνώμη καταθέτουμε, τίποτα άλλο.

        • loretta avatar
          loretta @ irida 02/03/2011 20:29:40

          ναι αγαπητε/η Ιριδα λιποτακτησε γιατι κανενας δεν της ειπε απο εμας οτι το κομμα ειναι ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑ της συνεπως...αν οντως σεβοταν το κομμα και αυτα που τοσα χρονια ελεγε στους νεοδημοκρατες σαν καλος στρατιωτης θα εβαζε κατω το κεφαλι και θα προχωρουσε μαζι με ολους τους αλλους!!

          Αλλα ειπαμε πλεον το κομμα ανηκε στους ΨΗΦΟΦΟΡΟΥΣ ΑΕ. και σε κανενα αλλο!!

  12. DARK-BLUE avatar
    DARK-BLUE 02/03/2011 16:54:27

    Ο Καρατζαφέρης δεν θα έχανε την ψυχραιμία του αν το 5 - 6% που του δίνουν τα γκάλοπ ήταν αληθινά. Υπάρχουν προφανώς άλλες μετρήσεις και του έχουν κοπή τα ξυλοπόδαρα του... αυτό και μόνο αποδεικνύει τα ψεύτικα νούμερα που μοιράζουν δεξιά και αριστερά.. τελείωσε και το ξέρει.

  13. δημοσθενης avatar
    δημοσθενης 02/03/2011 16:55:29

    ο καρατζαφερης,αυτος ο πατριωτης που λεει οτι πρεπει να προσκυνησουμε και οχι να αντισταθουμε,θα παρει αυτο που αξιζει. δ ε ν θα μπει στην επομενη βουλη.ο κοσμος δεν εχει μνημη χρυσοψαρου και δοξα τον Θεο ,εχουμε μυαλο.

  14. Έρεβος avatar
    Έρεβος 02/03/2011 17:05:52

    Το ΠΑΣΟΚ επιδίωξε εξ' αρχής να μπει στο μνημόνιο, για να μην πούμε, ακόμα αναπόδεικτα, και από πριν τις εκλογές του Σεπτεμβρίου.

    Σε αυτό αντιτάχθηκε η ΝΔ γιατί είδε από την πρώτη στιγμή ότι οδηγεί μαθηματικά σε μεγαλύτερη χρεωκοπία ακόμα και από αυτή που θα είχαμε τον Μάιο του 2010.

    Σε αυτή τη γραμμή οι θέσεις Σαμαρά είναι και θα είναι συνεπείς. Η κατάσταση όμως είναι δυναμική, μέρα με τη μέρα η διαπραγματευτική μας θέση γίνεται όλο και πιο δυσχερής μέχρι που θα φτάσει κάποια στιγμή (πλησιάζει αυτή) που η Μέρκελ δεν θα δέχεται τον Γιωργάκη ούτε για να τον φτύσει στα μούτρα.

    Για να συνοψίσουμε, η θέση Σαμαρά ήταν και είναι συνεχώς όχι στο μνημόνιο, ναι στη διαπραγμάτευση. Όσο περνάει ο καιρός όχι ο Σαμαράς αλλά ούτε ο Μέγα Αλέξανδρος δεν θα μπορεί να διαπραγματευτεί την σωτηρία μας από την χρεωκοπία.

  15. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 02/03/2011 17:10:40

    Ο Καρατζαφέρης έχει πλάτες. Και οι πλάτες του έχουν όνομα
    Νίκη Τζαβέλα. Παράξενο, τυχαίο; Δεν νομίζω

  16. anonymous avatar
    anonymous 02/03/2011 17:14:55

    Ψάξτε να δείτε γιατί η ΝΔ δεν καρπώνεται τη φθορά του ΠΑΣΟΚ κι αφήστε τον Καρατζαφέρη και τη Ντόρα ήσυχους.

  17. μούτρο avatar
    μούτρο 02/03/2011 17:26:51

    Δεν πειράζει χοντρέ! Ξύδι, ξύδι!

  18. Ραββινος avatar
    Ραββινος 02/03/2011 17:39:12

    ''LOKROS είπε: 02/03/2011 στις 3:14 pm
    ο κύριος ΛΟΥΛΗΣ, κάτι ξέρει η συνέχεια,
    Στην Ελλάδα, η αντιμνημονιακή λαϊκιστική αξιωματική αντιπολίτευση είναι απαξιωμένη στην κοινή γνώμη''
    Αυτες οι Lokres αντιληψεις απηχουν Λουλιες αποψεις που καλο θαναι να μην τιθενται υπο κριση λογικων ανθρωπων ως αυτο χαρακτηριζει το κοινο του antinews απο το οποιο μαλλον αποτελει εξαιρεση ο Logros . Η κοινη γνωμη κινειται ακομη κατω απο το ''Δογμα του σοκ'' που εχουν ως οδηγο τα ΜΜΕ.
    Οπου ναναι θα κτυπησουν οι καμπανες και τοτε θα δουμε ποιανου τ'αυτια θα παρουν .Του ΓΑΠ /Lokrou σιγουρα εαν εχουν ακομη απο το τραβηγμα που θα εχουν .Ο Σαμαρας τηρει μια σταθερη πορεια στις επιδιωξεις της παραταξης ως ενας συγχρονος ηγετης γι'αυτο τον στηριζουμε ΟΛΟΙ.Με τις υγειες σου Lokre!

  19. ALEX & ALEX avatar
    ALEX & ALEX 02/03/2011 17:47:42

    "KΡΕΙΤΟΝ ΣΙΓΑΝ"

  20. A11111 avatar
    A11111 02/03/2011 17:50:22

    Αχ προεδρα, μας στεναχώρησες τον βουτυρομπεμπέ πασόκο δικηγόρο :P

  21. anonymous avatar
    anonymous 02/03/2011 17:53:52

    ζητησε λεει να πουληθουν τα Ελληνικα Αμυντικα Συστηματα Ε.Α.Σ. στο Ισραηλ και τον πηρε στο ψιλο ο Παμπουκης προσφεροντας του κεσεδακι...

  22. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ avatar
    ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ 02/03/2011 18:00:47

    Ο Καρατζαφέρης θυμίζει τη Ντόρα, λίγες μέρες πριν τις εσωκομματικές εκλογές τής ΝΔ. Όταν πια ήξερε...

  23. kouklos avatar
    kouklos 02/03/2011 18:25:27

    Λέει ότι "ψήφισε το πρώτο άρθρο του μνημονίου γιατί δεν θα είχαμε μισθούς να πληρώσουμε" ουδέν ψευδέστερο. Δεν προφήτευσε ότι και έτσι να ήταν δεν μπορεί το ΠΑΣΟΚ να μας βγάλει από την κρίση; όπου θέλει είναι προφήτης όπου δεν θέλει τι είναι; Πουλημένος!!!!;;;

  24. popolaros avatar
    popolaros 02/03/2011 22:31:28

    Τον έκαψε όμως.
    Ας πρόσεχε με το μνημόνιο.
    Το έξυπνο πουλί....

  25. Γιώργος Π avatar
    Γιώργος Π 03/03/2011 12:57:19

    Δεν είναι μόνο το μνημόνιο που μας έκανε να σιχαθούμε την ώρα και την στιγμή που ψηφίσαμε τον κολοτούμπα τον πατριδέμπορα.Είναι η γενικότερη αβάντα υπερ όλων των λήσταρχων της Ελλάδας.(εργολάβοι,τράπεζες κτλ)
    Πάντα λαγός του Μητσοτάκη και φιλιπινέζα της Μαρίκας ήταν.
    Εχει να φάει μαύρο στην Β Αθήνας που θα είναι όλο δικό του.
    Οσο και να τον αβαντάρουν οι δημοσκοπήσεις ο καραγκιοζοφέρης γνωρίζει πολύ καλά ότι θα φτύσει αίμα για να μπει στην βουλή.
    Και αυτό γιατί πλέον γνωρίζουν οι πατριώτες που τον ψήφισαν ότι το τηλεκόμμα του αποτελεί ανάχωμα του συστήματα στην ριζοσπαστική πατριωτική δεξιά