#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
15/09/2010 14:19
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Καρατζαφέρης έχει …ξεφύγει τελείως



Χθες βράδυ , το κρατικό κανάλι της Θεσσαλονίκης ( ΕΤ3 ) , φιλοξένησε τον πρόεδρο του ΛΑ.Ο.Σ κ. Γ.Καρατζαφέρη.

Είπε πολλά και διάφορα εναντίον του κ.Σαμαρά, τα οποία δεν αξίζει τον κόπο να τα μεταφέρουμε κι εδώ, αφού ούτως ή άλλως θα τα κυκλοφορήσουν στο διαδίκτυο οι δικοί του.

Οφείλουμε ωστόσο να επισημάνουμε ότι έχει …ξεφεύγει τελείως ο άνθρωπος , όταν τολμά να ζητά ανοικτό συνέδριο που θα αφορά την …παράταξη . Ποιά παράταξη; Παράταξη κατά τον κ. Καρατζαφέρη είναι η Ν.Δ. και ο ΛΑ.Ο.Σ

Δηλαδή δεν μπορεί να λύσει τα του οίκου του , θέλει να λύσει και τα υποτιθέμενα προβλήματα της Ν.Δ.

Μπορεί να μας απαντήσει ο κ. Καρατζαφέρης , εάν υψηλόβαθμα στελέχη του κόμματός του , έχουν επανειλημμένως ζητήσει συνέδριο προκειμένου να συζητήσουν την  κάκιστη επιλογή στήριξης του ΔΝΤ , την αδρανοποίηση της συλλογής υπογράφων για το λαθρομεταναστευτικό  και για όλες τις άλλες πολιτικές κωλοτούμπες που κατά καιρούς έχει κάνει και έχει τελείως μπερδέψει το στελεχιακό δυναμικό του κόμματος για το ποια ακριβώς πολιτική ακολουθεί ;

Κατέληξε δε στην βαρυσήμαντη συνέντευξή του , πως «όποτε χρειασθεί , θα πάρει πρωτοβουλίες».

Ποιες πρωτοβουλίες , κ.Καρατζαφέρη ; Εκείνες που σταματούν σε υπουργοποίησή σας στην κυβέρνηση Παπανδρέου , από την στιγμή που αυτό δεν το καταφέρατε στην κυβέρνηση Καραμανλή (βλέπε πολιτική της πολυκατοικίας ).

Λίγη σοβαρότητα δεν έβλαψε ποτέ κανέναν….

ΑντιΛΑ.Ο.Σ

ΣΧΟΛΙΑ

  1. loretta avatar
    loretta 15/09/2010 14:31:19

    ...ειπαμε το φαινομενο καρατζακιτσοφυρερ χριζει ψυχιατρικης αναλυσης.....

    • stelakis avatar
      stelakis @ loretta 15/09/2010 19:16:13

      Καλά γιατι δεν σχολιάζετε αυτά που είπε και να τα ανατρέψετε ένα προς ένα; Μήπως είπε αλήθειες που τσούζουν;

      • Tassos avatar
        Tassos @ stelakis 15/09/2010 20:12:22

        Τί σχέσ έχει ρε αδερφέ η ΝΔ με το κόμμα των χουντικών? Είναι και θέμα αισθητικής και θέμα Δημοκρατίας να μην συνδιαλέγεται η ΝΔ με το κόμμα της ..."Εθνοσωτηρίου". Δεν γουστάρει ο Αντώνης , πώς να το κάνουμε. Ο Καρατζαφέρης κάνει σαν την μυξοπαρθένα π

      • loretta avatar
        loretta @ stelakis 15/09/2010 20:35:19

        ....τι να τσουξει βρε stelakis....

        μαλλον ο καρατζαφυρερ τσουζει εξου και οι απειρες Κωλοτουμπες που κανει...

        ελεος τωρα θα μας πειτε οτι ειναι και σοβαρος πολιτικος ο μποντυμπιλντερ!!!

      • mitsosms avatar
        mitsosms @ stelakis 15/09/2010 20:39:17

        Είπε ακόμα για τον Σαμαρά ότι:

        "Πρέπει πρώτα να αποκτήσει στόφα αρχηγού, διότι οι βουλευτές του τον αμφισβητούν και τον αποκαλούν Αντώνη Ζίγδη"."

      • loretta avatar
        loretta @ stelakis 15/09/2010 20:47:45

        καλα βρε mitsosms

        δηλ σωνει και καλα πρεπει να προσκυνησουμε το 3ραιχ???

        Δεν συμφωνουμε ρε φιλε τελεια και παυλα και δεν μας αρεσει ο καρατζαφερης δεν μας πειθει δεν τον ακουμε και δεν τον συμπαθουμε....

        αφου λοιπον εμεινε 10χρονια στην Γ εθνικη το πρωταθλημα δεν προκειτε να το παρει ποτε.

        αντε τωρα να δουμε τι αλλο θα κατεβασει η κουτρα του....να γελασουμε παλι.

      • mitsosms avatar
        mitsosms @ stelakis 15/09/2010 20:54:36

        Δεν είπα να συμφωνήσεις loretta. Απλά είπα ότι είναι ο μόνος που μετέτρεψε ένα κίνημα διαμαρτυρίας σε κανονικό κόμμα. Έχει δυναμική λοιπόν. Ούτε και εγώ συμφωνώ με τις αρχές που πρεσβεύει. Επισημαίνω όμως τον κίνδυνο για τον Σαμαρά.

      • Επώνυμος avatar
        Επώνυμος @ stelakis 15/09/2010 20:58:52

        Κι εσένα σ' έπιασε τώρα ο καημός για το Σαμαρά που κινδυνεύει, ε;

        Τι λέτε ωρέ;

        Μιλάμε για το κόμμα του απόλυτου σαλτιμπάγκου της πολιτικής.

      • mitsosms avatar
        mitsosms @ stelakis 15/09/2010 21:01:40

        Φυσικά Επώνυμε. Ο τόπος χρειάζεται μια ισχυρή αντιπολίτευση ακριβώς όπως χρειάζεται και μια ισχυρή κυβέρνηση.

      • δρόμος avatar
        δρόμος @ stelakis 15/09/2010 21:08:53

        δηλαδή ρε Μήτσο, να φέρουμε τη Ντόρα και τον Καρατζαφέρη να κάνουν ισχυρή αντιπολίτευση, έ? για να εξασφαλισθεί και το παχυλό σου επίδομα, άλλωστε...

      • mitsosms avatar
        mitsosms @ stelakis 15/09/2010 21:11:15

        @δρόμος

        Ο Σαμαράς έχει κάνει πολλές λανθασμένες επιλογές και αυτό φαίνεται και στις δημοσκοπήσεις. Δεν εισπράττει ούτε στο ελάχιστο την φθορά της κυβέρνησης. Για μένα η διαγραφή της Μπακογιάννη ήταν λάθος.

      • δρόμος avatar
        δρόμος @ stelakis 15/09/2010 21:20:03

        μην ανησυχείς, είναι φως-φανάρι οι απόψεις σου. Όσο για τις απόψεις του υπόλοιπου ελληνικού λαού, αφού δεν σου φθάνουν οι δικές μας, περίμενε λοιπόν την αυθεντική δημοσκόπηση, την ετυμηγορία της κάλπης.

      • mitsosms avatar
        mitsosms @ stelakis 15/09/2010 21:27:03

        @δρόμος

        Πάντως στις προηγούμενες εκλογές η διαφορά ήταν μεγαλύτερη αυτής που προέβλεπαν οι δημοσκοπήσεις. Αυτό βλέπω και σε αυτές τις εκλογές. Εδώ είμαστε και θα το δεις.

      • δρόμος avatar
        δρόμος @ stelakis 15/09/2010 21:33:35

        εγώ ψηφίζω ποιότητα, Μήτσο, όχι νούμερα (στην κυριολεξία).

      • aengus avatar
        aengus @ stelakis 15/09/2010 21:40:29

        Θέλει ο μήτσος να κρυφτεί κι η χαρά δεν τον αφήνει

      • aengus avatar
        aengus @ stelakis 15/09/2010 21:44:07

        ….η χαρά που βρήκαν τον καρακιτσάτο να κάνει τις βρώμικες δουλειές και περιστασιακά τον κυβερνητικό εκπρόσωπο –όταν δεν συγχαίρει τον ΓΑΠ !!!!!!!!!!!

  2. Σολιαληστής avatar
    Σολιαληστής 15/09/2010 14:39:49

    αυτός μόνο με το Σαμαρά ασχολείται, ξέχασε και Τουρκία και Σκόπια και εθνικά θέματα, ε συγκυβέρνηση να είναι καλά και η αβάντα στο ΠΑΣΟΚ και πάμε για άλλα. Τον πήρε χαμπάρι ο κόσμος τι καρναβάλι είναι.

    • Σολιαληστής avatar
      Σολιαληστής @ Σολιαληστής 15/09/2010 14:41:20

      Με Σαρρή και με Ψινάκη θα μπούμε στην Αγιά Σοφιά!!! :P

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Σολιαληστής 15/09/2010 14:46:27

        Ξέχασες τον ρήτορα Ανατολάκη;

  3. ΙΩΝΑΣ avatar
    ΙΩΝΑΣ 15/09/2010 14:46:24

    Μην ασχολείστε με ένα πολιτικό πτώμα σε αποσύνθεση. Είναι τελειωμένος και το ξέρει.

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ ΙΩΝΑΣ 15/09/2010 15:00:19

      Ο Ανατολάκης;

      • ΙΩΝΑΣ avatar
        ΙΩΝΑΣ @ Strange Attractor 15/09/2010 15:04:40

        Ο Ανατολάκης ετοιμάζει την επόμενη αγόρευσή του στη Βουλή. Μην τον ενοχλείτε.

  4. ΒΑBIS & BABIS avatar
    ΒΑBIS & BABIS 15/09/2010 14:50:06

    O άνθρωπος είναι ακατονόμαστος. Εάν είχε ακολουθήσει την στρατηγικά του LEPEN σήμερα θα είχε ένα κομμάτι 10-15%. Αυτός πάει για εξοστρακισμό.
    Απορώ πως τον ανέχονται στο κόμμα του. Λες και είναι ιδιοκτησία του.

    • ΑΡΚΑΣ avatar
      ΑΡΚΑΣ @ ΒΑBIS & BABIS 15/09/2010 18:22:28

      Είναι το κόμμα λέγεται:

      ΛΑΟΣ - Γιώργος Καρατζαφέρης

  5. Orestios avatar
    Orestios 15/09/2010 15:15:44

    Ξέρει πως το πολιτικό του τέλος έχει έρθει και παραληρεί.
    Θα του περάσει.

  6. ioann avatar
    ioann 15/09/2010 15:28:51

    Πήρε κανείς χαμπάρι ότι δύο μέλη της Εξεταστικής για τα Ομόλογα αποχώρησαν από την Επιτροπή (είτε με πρόσχημα, είτε με την φυσική τους απουσία) επειδή δεν τους έκανε ο Γιώργος Υπουργούς; Για την Έλενα Παναρίτη και τον Παπαχρήστο της Πρέβεζας ο λόγος...

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ ioann 15/09/2010 21:11:44

      μεταξύ μας, η σύγκριση Παναρίτη-Αποστολάκη είναι συντριπτική!

    • κορινα avatar
      κορινα @ ioann 20/09/2010 10:53:57

      Ασχετο τελείως: Η Παναρίτη ήταν προχθές στην Εξεταστική και μετά απο ό,τι διάβασα έφυγε για ομιλία στο Εξωτερικό
      Καμμία σχέση με αυτό που γράφεις ioann

      Η ίδια όπως έγραφε το zougla.gr είχε ζητήσει να μην συμμετάσχει στην Κυβέρνηση παρά τ΄γεγονός ότι της προσφέρθηκε το χαρτοφυλάκιο των Αποκρατικοποιήσεων

  7. Ορθολογιστής avatar
    Ορθολογιστής 15/09/2010 16:01:35

    Ειλικρινέστατες οί προσπάθειες αλλά ατυχείς. Τά ποσοστά τού κόμματος δέν εννοούν νά ανέβουν.

    • man8os avatar
      man8os @ Ορθολογιστής 15/09/2010 16:34:06

      Ακομα χειροτερα. Πεφτουν! Θα φανει στις εκλογες.
      Κριμα για τον Βοριδη μονο που τελει σε προστασια...
      Και ειχε δυνατοτητες....

      • aengus avatar
        aengus @ man8os 15/09/2010 21:35:54

        Ιδρύθηκε ΜΚΟ για την προστασία του βορίδη-βορίδη…

  8. ΧΡΗΣΤΟΣ avatar
    ΧΡΗΣΤΟΣ 15/09/2010 16:25:33

    Να προσληφθει για την ασφαλεια του κ.Σαμαρα (ως πρωην "μποντιμπιλντερας").Και το μερακι της επανενταξης του θα επιλυθει, και ολα μελι-γαλα.Κοντα σε αυτον και οι υπολοιποι.Ολοι μελη της Παραταξης ειναι, και δουλειες υπαρχουν...

  9. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 15/09/2010 16:46:35

    Εχει ξεφυγει το "πνευμα" απ την κορμαρα του και δεν μαζευεται ! ή το αντιστροφο.

    ΠΠ

  10. DEMETRIUS avatar
    DEMETRIUS 15/09/2010 16:48:06

    Ο ΛΑ.Ο.Σ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΘΑ ΣΗΜΕΙΩΣΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Ο Γ. ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ ΔΙΚΑΙΩΝΕΤΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ

    • loretta avatar
      loretta @ DEMETRIUS 15/09/2010 18:52:39

      ....ωχ αρχισαν να λειτουργουν τα ληγμενα....

  11. ORGANOMENO avatar
    ORGANOMENO 15/09/2010 16:53:22

    ΤΙ ΘΑ ΑΠΟΓΙΝΟΥΝ ΤΩΡΑ ΟΙ ΠΡ0ΣΤΑΤΕΣ ...
    ΤΟ Κ0ΜΜΑ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ...

  12. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 15/09/2010 17:12:31

    Ο Καρατζαφέρης παίζει άριστα τον ρόλο που έχει αναλάβει από καιρό και είναι ξεκάθαρος: η αποδόμηση της Ν.Δ.

    Το πρόβλημα,επομένως, δεν είναι τι κάνει ο Καρατζαφέρης.
    Για μένα το πρόβλημα είναι γιατί η Ν.Δ. δεν τον αντμετωπίζει ως αντίπαλο;

    • Σολιαληστής avatar
      Σολιαληστής @ Κώστας Ροδινός 15/09/2010 18:33:55

      Καλά κάνει με τα καρναβάλια ασχολείσαι μια φορά το χρόνο.

    • vardarskian avatar
      vardarskian @ Κώστας Ροδινός 15/09/2010 22:44:30

      δεν ξέρω ουτε έναν ψηφοφόρο του που θα ξαναψηφίσει ΛΑΟΣ.
      (και ξέρω αρκετούς που τον είχαν ψηφίσει)

  13. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 15/09/2010 17:22:49

    Μην ασχολείστε με πεθαμένους της πολιτικής και ιδιαίτερα όταν περπατούν ακόμα...
    Ας βγει να μιλήσει για το μνημόνιο και τα ξανά λέμε γιατί προς το παρόν μόνο στα κανάλια μιλά το ...δεκανίκι του ΓΑΠ

    • aengus avatar
      aengus @ Ο Ιθαγενής 15/09/2010 18:34:59

      ΛΑ.Ο.Σ. – ΠΑ..ΣΟ.Κ. στην εξουσία !!! ;)

  14. Μαρία Σεφέρου avatar
    Μαρία Σεφέρου 15/09/2010 17:51:03

    Ο Καρατζαφέρης έχει κόμπλεξ ανωτερότητας και το παίζει μικρομέγαλος. Το έπαθε φαίνεται από τότε που του 'κατσε το περιστέρι στο κεφάλι...

  15. armageddon avatar
    armageddon 15/09/2010 17:51:56

    ΜΗΝ ΨΗΦΙΣΕΤΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΥΠΟΣΤΗΡΗΞΑΝ ΤΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ ΜΑΥΡΙΣΤΕΤΟΥΣ...

  16. kokorikos avatar
    kokorikos 15/09/2010 18:11:13

    Η καμπουρα που δεν φαινόταν

    "Ανώνυμος είπε...
    Μάθατε ότι ο Κυρ-ΚαρατζαΠέρνης απέσυρε την στήριξη του Κώματός του, στο Ψωνιάδη;

    ο ...σφοντύλας, αλλη μια φορά, την έκανε την ...πιρουέττα του!

    Ο Μπρίτζερμαν, ο παικταράς, ο ...Καρπάζωφ της πολιτικής μας πραγματικότητας, διεμήνυσε σ΄ αυτόν που Πρώτος τον έστησε "ΙπΠότη στο γάιδαρο καβάλα", στον κυρ Ψωνιάδη δηλαδή, ότι δεν θέλει... "στραπατσαρισμένους'", ως εκλεκτούς των... πολυαρίθμων οπαδών του!
    Ισα με 15 φορες στην ολιγόλεπτη δήλωση του το μεσημέρι, ανέφερε ως επιθετο, ως γεγονός, ώς ρήμα, ως κατηγορηματικό προσδιορισμό , το... στραπάτσο!

    Ορίζει εκλεκτό του τον Πανίκα, τον φίλο, τον συμμαχητή, τον σύγνωμο, τον πατριώτη- εως τα τώρα- όπως τόνισε με σημασία!- και αφού ανάγκασε όπως καυχήθηκε προχθές στον Αυτιά του, τον Σαμαρά να προστρέξει στην επιλογή του, το καθαιρεί!
    Το παίρνει πίσω ο ΚαρατζαΠέρνης!
    Εκανε ματ, ο Μπρίτζερμαν! Ματ, ο Καρπάζωφ!
    Σιγά που έχει μπέσα ο Μαστορης του ελιγμού! Αυτός έχει ένα στόχο, να σκίσει τον Σαμαρά, να συνδράμει την Ντορελόπη και τους μνηστήρες του Μνημονίου!
    Θέλει να σφραγίσει το συμβόλαιο προς την αρχηγό του και τους εργοδότες της, με την ολοκλήρωση του έργου της παράδοσης των περιφερειών με σημασία!

    Οπου υπάρχει ελπίδα να κερδηθεί Περιφέρεια , όχι χάρι στο πρόσωπο - προς θεού ο Πανίκας σωτηρ- αλλά ως έκφραση αντίδρασης στο ΑρχιΜνηστήρα του Μνημονίου, σπεύδει ο ΠρόεΔρος να την σκοτώσει!
    Τό κανε σκλαβώνοντας την επιλογή του Δημάρχου, στον ΚΚΛΜΝΗ !
    Ποδοπάτησε ο κυνηγός της οικογενειαοκρατίας τον άγνωστο, τον μικρο, τον "δεν επαιξε δα και στην Εθνική", τον "τριτοκλασάτο της αυτοδιοίκησης", τον ασημαντο, τον ....Κικίλια, παραδίνοντας μαθήματα πολιτικής στρατηγικής "στον Αντωνάκη τον φοβιτσιάρη"!

    Αυτός που πονάει την "παράταξη", ο αυτόκλητος σωτήρας της! η Αγλαίτσα της πολιτικής !
    Που τόλμησε να το παίξει, όσο κρυβόταν πίσω από τον φερετζέ της, ΜπαρμπαΓιώργος!
    Ευτυχώς το προφίλ του τον πρόδωσε!
    Η καμπουρα που δεν φαινόταν "όταν μας κοιτούσε στα μάτια" ...ΣΚΙΑγράφησε και τον άνδρα!
    Που τον διεκδίκησαν και τον κέρδισαν -και χάρισμά τους-, οι ...Τούρκοι!


    ΜΕ την χαρά,άλλη μια φορά, τα δελτία ειδήσεων θα τρέξουν να αναλύσουν τις ..μπλόφες του! Και τις μπαρούφες του!

  17. rikos avatar
    rikos 15/09/2010 18:22:53

    http://1.bp.blogspot.com/_JwUCQiYCz70/SjnckTu00rI/AAAAAAAAAek/FstQCA4O8yk/s400/%CF%87%CE%B9%CE%BC%CF%80%CE%BF1.jpg
    O Καρα-Γκορίλας
    ο επονομαζόμενος και Ximpo!


    Οι γορίλες είναι εδαφόβιοι και περπατούν στηριζόμενοι στις γροθιές των χεριών τους επειδή τα μπροστινά άκρα είναι μεγαλύτερα από τα πίσω, με τη ράχη τους ελαφρά ανασηκωμένη. Ζουν σε μικρές κοινωνικές ομάδες, περίπου 15 ατόμων -και 10 καμμιά φορά-, οι οποίες αποτελούνται συνήθως από ένα ενήλικο αρσενικό, μερικά θηλυκά και τους ανήλικους απογόνους τους, τα επονομαζόμενα "παιδιά".
    Περιοδικά μπορεί να υπάρχουν στην ομάδα και νεαρά αρσενικά άτομα, τα οποία όμως δεν ζευγαρώνουν με τα θηλυκά. Ο γηραιότερος αρσενικός με την ασημένια ράχη είναι ο αρχηγός, που καθοδηγεί την ομάδα.

    Κατά τη διάρκεια της ημέρας μετακινούνται στο δάσος αναζητώντας φρούτα, σαρκώδεις βλαστούς και φύλλα, απαραίτητα για τη διατροφή τους. Σε ορισμένες περιπτώσεις, ο γορίλας αρχίζει να χτυπά με τις γροθιές του το στήθος του, που ηχεί σαν τύμπανο ενώ συγχρόνως βγάζει υπόκωφες κραυγές και ισχυρά μουγκρητά!!!!
    Η συμπεριφορά αυτή εκ μέρους των αρσενικών πιθανόν να αποτελεί επίδειξη δύναμης ή να αποσκοπεί στον εκφοβισμό των εχθρών.
    Οι γορίλες είναι γενικά ακίνδυνα ζώα.

    Καταγόμενοι από μαϊμούδες- έγιναν εδαφόβια, συμβιβασμένα
    και χοντρά, πολύ χοντρά Ζώα!

  18. rikos avatar
    rikos 15/09/2010 18:33:46

    O Καρα-Γκορίλας
    ο επονομαζόμενος και Ximpo!
    Ο Γορίλλας...Οπως τον περιγράφει η Βικιπαιδεία!
    Καθε ομοιότητα με την ...πραγματικότητα ΔΕΝ είναι φανταστική και πρέπει να σας προβληματίζει...
    Πάντα!!!!

    http://1.bp.blogspot.com/_JwUCQiYCz70/SjnckTu00rI/AAAAAAAAAek/FstQCA4O8yk/s400/%CF%87%CE%B9%CE%BC%CF%80%CE%BF1.jpg

    Οι γορίλες είναι εδαφόβιοι και περπατούν στηριζόμενοι στις γροθιές των χεριών τους επειδή τα μπροστινά άκρα είναι μεγαλύτερα από τα πίσω, με τη ράχη τους ελαφρά ανασηκωμένη. Ζουν σε μικρές κοινωνικές ομάδες, περίπου 15 ατόμων -και 10 καμμιά φορά-, οι οποίες αποτελούνται συνήθως από ένα ενήλικο αρσενικό, μερικά θηλυκά και τους ανήλικους απογόνους τους, τα επονομαζόμενα "παιδιά".
    Περιοδικά μπορεί να υπάρχουν στην ομάδα και νεαρά αρσενικά άτομα, τα οποία όμως δεν ζευγαρώνουν με τα θηλυκά. Ο γηραιότερος αρσενικός με την ασημένια ράχη είναι ο αρχηγός, που καθοδηγεί την ομάδα.

    Κατά τη διάρκεια της ημέρας μετακινούνται στο δάσος αναζητώντας φρούτα, σαρκώδεις βλαστούς και φύλλα, απαραίτητα για τη διατροφή τους. Σε ορισμένες περιπτώσεις, ο γορίλας αρχίζει να χτυπά με τις γροθιές του το στήθος του, που ηχεί σαν τύμπανο ενώ συγχρόνως βγάζει υπόκωφες κραυγές και ισχυρά μουγκρητά!!!!
    Η συμπεριφορά αυτή εκ μέρους των αρσενικών πιθανόν να αποτελεί επίδειξη δύναμης ή να αποσκοπεί στον εκφοβισμό των εχθρών.

    Οι γορίλες είναι γενικά ακίνδυνα ζώα.
    Καταγόμενοι από μαϊμούδες- έγιναν εδαφόβια, συμβιβασμένα
    και χοντρά, πολύ χοντρά Ζώα!
    "Έστι ούν ΧΙΜΠΟ μια Εκδικητική και αχάριστη μαϊμού,

    που αφού έφτασε κάπου

    πηδώντας από «κλαδάκι» σε «κλαδί» κι από «δέντρο» σε «δέντρο»,

    μετακινούμενος από «δάσος» σε «δάσος»,

    πηγαίνοντας «αριστερά», «δεξιά»,

    «πίσω», «μπρος»,

    «πάνω», «κάτω»,

    νόμισε ότι έγινε Χιμπατζής!"

    Ο Χίμπο της πολιτικής μας πραγματικότητας!


    "Τα φτιάρια για το θάψιμο των εθνικών θεμάτων, τα κρατάνε οι υπεράνω υποψίας! Οι υπερασπιστές τους!"

  19. rikos avatar
    rikos 15/09/2010 18:42:30

    ΡΟΥΜΠΟΣ («ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ»): Κύριε Πρόεδρε, είχαμε μια επίθεση εναντίον του Πρωθυπουργού έξω από τη Διεθνή Έκθεση Θεσσαλονίκης με παπούτσι, πως τη σχολιάζετε;
    - Γ. ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ: Ανοησίες.

    Ειπε ο γάιδαρος τον πετινο κεφάλα!
    Και γύρισε ο πετινός και τουριξε ροχάλα!

  20. Y. avatar
    Y. 15/09/2010 18:49:58

    Στις 19 Δεκ 2009 και μετά από εκτενές τσάτινγκ στο http://www.antinews.gr/?p=28265 είχα γράψει,
    “Φάκτορα, ψυχανεμίζομαι πολλούς κρυφοκαρατζαφερικούς σχολιαστές στο μπλογκ. Γιατί δεν παρουσιάζονται εμφανώς?”

    Ευτυχώς που τη κάνανε!

    • antekales avatar
      antekales @ Y. 16/09/2010 10:35:51

      Και να ήταν μόνο αυτοί που την κάνανε!

  21. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 15/09/2010 19:20:33

    Είναι ΑΝΕΞΗΓΗΤΗ η ανοχή που απολαμβάνει ο Καρατζαφέρης από επίσημη ΝΔ και ΜΜΕ που την στηρίζουν. Πραγματικά ανεξήγητη όσο και εκνευριστική..

  22. rikos avatar
    rikos 15/09/2010 20:04:25

    Προσέχτε την συνεχή αναφορά στον Αντώνη Σαμαρά ....
    ...τακτική φιδιού .
    -Αντώνη μη φοβάσαι!
    -Γιατί φοβάσαι Αντώνη;
    -Του το λέω, τί σε κάνει να φοβάσαι Αντώνη;
    -Προς τι ο φόβος Αντώνη.
    Τι σε φοβίζει Αντώνη;
    Ο συνειρμός, ώστε το όνομα και μόνο του Αντώνη να συνδέεται αμέσως με ένα φοβικό ,δειλό, άτολμο, χέστη, τιποτένιο , λερωμένο η εκβιαζόμενο άτομο!

    Ο άνθρωπος αυτός ασκεί με όλες τις μεθόδους, την πλύση εγκεφάλου και επειδή κατάφερε να πείσει ένα ποσοστό ελλήνων που έχουν προτεραιότητα την Πατρίδα τους, πέρα από το συμφέρον τους το προσωπικό, νομίζει ότι μπορεί να τους κοροϊδεύει για πάντα.
    Στην λογική ότι ο Ανδρέας ήταν ο μόνος ικανός να ...νομιμοποιήσει τις "βάσεις του θανάτου", να πάει στο Νταβός βυθίζοντας το ...Χορα, να ιδιωτικοποιήσει ό,τι δεν τόλμησε ο καπιταλιστής Καραμανλής, έτσι και ο ΜπαρμπαΓιώργος Καρατζαφερόπουλος ανέλαβε ο Νεκροθάφτης, το ρόλο του φύλακα των εθνικών θεμάτων και της πατρίδας.

    Περιχαράκωσε την δεξιά μερίδα της Νέας Δημοκρατίας, που όταν είδε έντρομη τα σκουλήκια των Νεοταξιτών να τρουπώνουν και να μαγαρίζουν τον ελληνικό εθνικό ιστό, να διεμβολίζουν όλα τα οχυρά αντίστασης με τον χρηματισμό, τον ωχαδερφισμό και την απραξία της χορτασμένης αρκούδας, τόλμησε να λακίσει.
    Θυσιάζοντας τα όποια συμφέροντα που μπορεί να υπάρξουν από τον σταυλισμό!
    Θεωρώντας το σφάξιμο, φυσικό θάνατο!

    Σ΄ αυτούς πόνταρε ο Εκμεταλλευτής!
    Αλλά δεν έλαβε υπ όψον του ότι σ΄ αυτούς του ανθρώπους, απλά κυριάρχησε η απόφαση να εκμεταλλευτή τους εκμεταλλευτάς!
    Για να δώσει ένα καλό μάθημα στους καταχραστές! Της εμπιστοσύνης τους!

    Οι αριθμοί μαρτυράνε ότι το Πασόκ πήρε 1000 μόνο ψήφους παραπάνω από τους ψήφους που το εκπαραθύρωσαν το 2004, από την εξουσία!
    Ενάμιση εκατομμύριο, κυρίως ψηφοφόροι της ΝΔ, έλειψαν από τις ευρωεκλογές πρώτα και τις βουλευτικές του 2009 μετά και έδωσαν την νίκη στο Πασόκ.
    Και μόνο 70,οοο από τους "πληγωμένους" πήγαν να αυξήσουν το ποσοστό του Λαός, Με ένα παρονομαστή διαμορφωμένο από το θυμό και την αγανάκτηση,
    Ενσυνείδητα και μετά λόγου γνώσεως, όταν οι Επονομαζόμενοι ΝΔοκράτες νόμισαν ότι μπορούσαν να τους μεταχειρίζονται και να σκαρφαλώνουν στο ώμο τους ή στην πλάτη τους!
    Όταν- μέρα που είναι- τους φόρεσαν καπέλο την κυρά Γιαννάκουκλπ!
    Όταν έβαζαν τα παιδιά τους να διαβάζουν τα Ρεπούσια κρυφοΔραγώνια εμέσματα!
    Όταν αντί να κυνηγήσουν τους κλέφτες, ζήτησαν τις γνώσεις τους για να τους ξεπεράσουν ως μαθητές!
    Όταν τους ανάγκαζαν να ανέχονται τις επιλογές της κυρά Νδόρας,
    ‘Οταν τους έβλεπαν να αυθαδιάζουν και να εκφράζουν την τουρκολαγνία τους με τύπους σαν την Ελσα!
    Έδωσαν ψήφο στο κώμα του Καρατζαφέρη, προς γνώση και συμμόρφωση! Όχι λευκή επιταγή!
    Εκμεταλλεύτηκαν τους εκμεταλλευτάς!
    Αλλά όταν κι εκείνοι στις ευρωεκλογές, διάλεξαν την Τζαβέλαινα, είδαν πάλι τον ίδιο διαλεόρο !
    Αυτοί την στείλαν σπίτι της και οι ξύπνιοι του Πακη και του εισηγητή του Μεσαίου (του μακρύτερου!) χώρου Κυρ ΛωΛούλη, την ξαναφόρτωσαν στη πλάτη τους!
    Χάρι σ΄ αυτούς που πήγαν εκεί και χάρι σ΄ αυτούς που δεν πήγαν αλλού, μπήκαν τα 15, τα κατ΄ εξοχήν στραπατσαρισμένα σφοντυλάκια του σφοντύλα! στην Βουλή!
    Η επιταγή στον αρχηγό του Λαός ήταν χρονολογημένη, όμως! Και έληξε διαμαρτυρημένη!
    Με την υπογραφή του στο Μνημόνιο της κατοχής, δήλωσε υποταγή στα Αφεντικά και απέταξε τους ψηφοφόρους του, ως Σατανάδες!
    Κι ας πάψει να χρησιμοποιεί ως επιχείρημα “ ότι αν και δεν ήταν αναγκαίο να ψηφίσει το ΜΝΗμόνιο εκείνος προσέτρεξε ο Εθελοντής, για να προσδώσει κύρος στο αποτέλεσμα”
    Ακριβώς επειδή δεν ήταν ΑΝΑΓΚΑΙΟ δεν χρειαζόταν να το κάνει!

    Το έκανε γιατί έπρεπε να υπογράψει έτσι, τη δουλεία του!
    Γιατί έπρεπε να εισπράξει το αντίτιμο!
    Γιατί έπρεπε να είναι και τα 15 δουλάκια του συνοδά στη Νδόρα! Ακομπανιαμέντο!

    Μη βλακολογεί ανενόχλητος « ότι ΑΥΡΙΟ θα έδιωχνε τους ΤροΙκανούς άν ο Αντώνης εύρισκε τρόπο να πληρωθούν οι μισθοί την Τετάρτη»!

    Δεν μπορεί πια να το κάνει! Έχει ρήτρες το συμβόλαιο θανάτου! Και τώρα πια με την δικιά του εθελοντική αφού δεν ήταν αναγκαία υπογραφή, έχουν εξασφαλισθεί οι Δανειστές,
    Έχει πληρωθεί ο Ιούδας και έχει πάρει θέση ο Σάυλωκ να εισπράξει από το αίμα μας!
    Χάρι και σ΄ αυτόν!


    Κι εμείς, έχουμε ανελέητο τραπεζικό σύστημα στη περίπτωση! Τέρμα η φερεγγυότητα! Εχει μπει ολοκληρωτικά στο Τειρεσία της συνείδησής μας!

    • aengus avatar
      aengus @ rikos 15/09/2010 21:38:55

      Πολύ εύστοχο σχόλιο για τον Εκτελεστή Συμβολαίων….

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ rikos 15/09/2010 21:47:31

      Πραγματικά πολύ ωραίο σχόλιο. Πάρα πολύ ωραίο σχόλιο.

  23. panpan avatar
    panpan 15/09/2010 22:32:02

    Ρε παιδιά μα το Θεό. Τέτοιο μ@@@@@ έχω πολύ καιρό να δω.

    • antekales avatar
      antekales @ panpan 16/09/2010 10:30:11

      Δεν έχεις καθρέφτη σπίτι σου;

  24. athamas avatar
    athamas 16/09/2010 18:45:19

    Ο καρα-τζαφέρης βλέπει οτι χάνει κόσμο και ότι τον βολεύει λέει.

    Κάποτε έδινα κάποια προσοχή σε όσα έλεγε.
    Μετά την συνεργασία του με το πασοκ ούτε τον βλέπω ούτε τον ακούω ούτε τον προσέχω ούτε δίνω σημασία σε όσα λέει. Δεν τον έχω σε καμμία απολύτως εκτίμηση ούτε σαν άνθρωπο ούτε σαν πολιτικό.

    Με το ξεκαθάρισμα πάντως της ιδεολογικής θέσης και του πολιτικού χώρου στον οποίο ανήκεη η ΝΔ ο Καρατζαφέρης πνέει τα λοίσθια και μάλλον θα χαθεί ή θα ενσωματωθεί σε άλλους πολιτικούς σχηματισμούς π.χ. με ένα Ντορικό κόμμα αν και δεν θα μούκανε καθόλου εντύπωση να τον δώ να συνεργάζεται και με το πασοκ μιάς και το πείραμα έδειξε ότι τα πάνε μια χαρά.