13/10/2008 16:03
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

«Ο Ιησούς ανάστησε τον Λάζαρο και η Ν.Δ. τον Γιωργάκη».

 

_______________________________________________ 

Τα επικοινωνιακά κόλπα του Μαξίμου δεν αρκούν πια, άσε που έχουν χάσει τον μπούσουλα (αφού πήγαν τον Καραμανλή εν μέσω κρίσης στην ...Μάλτα). Η βάση έχει εξαγριωθεί και το τι άκουσαν το Σαββατοκύριακο που πέρασε τα στελέχη που πήγαν στην επαρχία για να ανακάμψουν το ηθικό της, δεν λέγεται.... Η κατάσταση σ τις κομματικές συγκεντρώσεις που πραγματοποιήθηκαν το Σάββατο και την Κυριακή ήταν εκρηκτική.

Σε έκτακτη νομαρχιακή συνέλευση στη Λάρισα (παρόντες ο Προκόπης Παυλόπουλος και οι βουλευτές Ζώης, Χαρακόπουλος και Αγοραστός) ακούστηκαν τα εξής:

«Ο Ευάγγελος Γιαννόπουλος είχε πει κάποτε ότι το ΠΑΣΟΚ θα χάσει τις εκλογές για ένα κ...σπιτο, εμείς, κύριε υπουργέ, θα τις χάσουμε για τα πέντε σπίτια του Ρουσόπουλου»;

Ο γνωστός αγροτοσυνδικαλιστής και πρώην δήμαρχος Τιρνάβου, Θανάσης Νασίκας, είπε ότι κάθε μέρα η ηλικιωμένη μητέρα του τον ρωτά «γιατί ο Ρουσόπουλος έχει πέντε σπίτια και εμείς, παιδί μου, μόνο ένα;»

«Ντρεπόμαστε για τους υπουργούς μας. Έχουμε χάσει τη μάχη των καφενείων, δεν ξέρουμε πια τι να πούμε στον κόσμο».

«Εννιά στους δέκα τον Φώλια δεν θέλουν να τον δουν μπροστά τους».

«Έχουμε γίνει ανέκδοτο. Φθάσανε να λένε ότι ο Ιησούς ανάστησε τον Λάζαρο και η Ν.Δ. τον Γιωργάκη».
«Οι αγρότες θα γυρίσουν την πλάτη στη ΝΔ» φώναζαν, την ώρα που ο κ. Παυλόπουλος ανέλυε τις προτεραιότητες του κυβερνητικού έργου.
Παυλόπουλος : «το μήνυμα ελήφθη»

Στην Λιβαδειά, σε νομαρχιακή συνέλευση της ΝΟΔΕ παρουσία της Ντόρας Μπακογιάννη:

«Πρέπει οι πόρτες της Ρηγίλλης να ανοίξουν και προς τα μέσα αλλά και προς τα έξω».

 Με το νέο φορολογικό «θα φύγει από τη Ν.Δ. όλος ο κόσμος».

Νομός Λασιθίου, ο Άρης Σπηλιωτόπουλος κατευθείαν εναντίον Ρουσόπουλου:

«Όταν έπρεπε να παραμερίσω το συμφέρον μου, παραμέρισα, δεν είπα καμία κουβέντα. Έτσι, λοιπόν, σας λέω ότι ήμουν, είμαι και θα είμαι απλός στρατιώτης αυτής της παράταξης ....Και είμαι εδώ μαζί σας χωρίς να έχω κληρονομήσει τίποτα, αλλά ανέβηκα σκαλί σκαλί την ιεραρχία»,.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Africa avatar
    Africa 13/10/2008 16:10:39

    Το καραβι βουλιαζει και τα ποντικια τρεχουν....

  2. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 13/10/2008 16:12:49

    factorx-πάω τσίουκα σε περιμένω . μην αγχωθείς .

  3. w avatar
    w 13/10/2008 16:32:09

    Τελικά, κάτι περίεργο συμβαίνει εδώ.

    Παντού υπήρχαν επιθέσεις εναντίον του και από άσχετα στελέχη που πρόσκεινται σε βουλευτες που βρίσκονται σε τάσεις.

    Η επίθεση εναντίον του Ρουσόπουλου είναι μάλλον οργανωμένη κεντρικά και μάλλον δεν έχει στόχο το Ρουσόπουλο

  4. ο avatar
    ο 13/10/2008 16:33:59

    Αυτά έχει η κατευθυνόμενη πολιτική δραστηριότητα, ισοπέδωσε κάθε εποικοδομητική στάση, αλλοιώνοντας το χαρακτήρα και τη σκέψη

  5. Ζαχαροπλάστης Χωρίς Σύνορα avatar
    Ζαχαροπλάστης Χωρίς Σύνορα 13/10/2008 16:46:40

    «Πρέπει οι πόρτες της Ρηγίλλης να ανοίξουν και προς τα μέσα αλλά και προς τα έξω».
    Την παράγκα δεν τη σκέφτεστε ρέ, που θα την πάρει ο αέρας; Έρχεται και χειμώνας, κρύος, μπρρρ...
    Εξαιρετική η φωτογραφία, Φάκτορx.

  6. mofo avatar
    mofo 13/10/2008 16:57:39

    Ανέστησαν τον Γιωργάκη; Ή ο Γιωργάκης, ο «τελειωμένος», που «του ρίχνω 3 μονάδες στα αυτιά» όπως έλεγε και ο πρωθυπουργός της Ραφήνας, τώρα τους κλείνει το σπίτι;

  7. Factorx avatar
    Factorx 13/10/2008 17:06:18

    Anonymous 7: Συγνώμη, αλλά ποιος μας κυβερνάει και ευθύνεται και για το πετρέλαιο; Η Μαρίκα η Πενταγιώτισσα; Αφου αγωνιας τόσο πολύ για το πετρέλαιο, για βρες ποίων φίλων του κ. Ρουσόπουλου τα διυληστήρια πουλάνε με τις ίδιες τιμές ανεβαίνει κατεβαινει το πετρέλαιο;

  8. Μποτίλια στο πέλαγος avatar
    Μποτίλια στο πέλαγος 13/10/2008 17:09:28

    Η στάση της βάσης της ΝΔ ήταν λογικά αναμενόμενη. Έρχεται όμως πολύ αργά και απλά θα συμβάλει στην προγραμματισμένη αποδόμηση του δικομματισμού. Για τον κομματικά ουδέτερο πολίτη προκύπτει ένα λογικό ερώτημα: Τι είναι χειρότερο; Μια κοινωνία στρεβλά οργανωμένη, ή μια ανοργάνωτη κοινωνία, που κάθεται πάνω στα συντρίμμια της προηγούμενης, χωρίς να είναι σε θέση να δώσει προοπτική; Σε μια τέτοια περίπτωση, η προσφορά (ή και επιβολή της όποιας τάξης) θα είναι καλοδεχούμενη. Προφανώς πρόκειται για το πιο πρόσφατο μοντελάκι της "νέας τάξης". Το σύνθημα της (κάτω από την πυραμίδα με τον παντόπτη οφθαλμό) είναι: ORDO NOVO SECLORUM, τάξη από το χάος.
    Ας μην διαμαρτύρονται λοιπόν οι φίλοι της ΝΔ. Και η τάξη έχει προετοιμαστεί και θα έρθει στην ώρα της, και τα μελανά χιτώνια για τους καλοθελητές και οι κουκούλες.
    Επειδή συχνά έχουν αναφερθεί στίχοι τραγουδιών, που τα σημεία των καιρών κάνουν ακόμη πιο επίκαιρους, ας παραθέσω έναν ακόμη των Stereo Nova:
    "Μετά το 2000 θα φοράνε δερμάτινα
    και θα εξουσιάζουν κατώτερα όντα, άτιμα"
    Βέβαια κάποιοι αρέσκονται να αποδίδουν και στην κάτωθι διαπίστωση του Λένιν μια διαχρονική επικαιρότητα:
    "Η καλύτερη τάξη είναι η αταξία της επανάστασης".
    Αυτοί όμως, που κατανόησαν - καλώς ή κακώς - με τον καλύτερο τρόπο τις ευκαιρίες που ανοίγει η πλήρης ρευστότητα, ήταν μάλλον οι θιασώτες της "νέας τάξης".
    Δεν πειράζει όμως. Οι σκυλάδες από πεποίθηση είμαστε πολλοί και θα ρίξουμε ακόμη μια φορά ζεμπεκιά με το άσμα του Τσιτσάνη:

    Κι αν η μοίρα μας ταράζει στα χαστούκια
    κι αν στα μάγουλα το δάκρυ κάνει λούκια
    κι αν τα τρώμε μέχρι φράγκο στα μπουζούκια
    κι αν στη ψάθα κακομοίρηδες ψοφάμ΄
    ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

  9. nas avatar
    nas 13/10/2008 17:10:13

    Απο αυτό το κείμενο μόνο η φωτογραφία αξίζει. Διότι δείχνει τον εκπεσμό των ολίγων αξιών που είχαν μείνει σε όσους ασχολούνται με τα κοινά, έστω και πίσω απο τις "κουρτίνες" του διαδίκτυου... νομίζω πως η παραδοχή ακόμη και εντός εισαγωγικών της επαναλαμβανόμενης ρήσης απο πληρωμένα παπαγαλάκια των επίσημων και ανεπίσημων ρουσοπουλικών ΜΜΕ και απο ηλίθια κομματικά στελέχη της δεξιάς και της αριστεράς οτι δηλ. «Ο Ιησούς ανάστησε τον Λάζαρο και η Ν.Δ. τον Γιωργάκη» στρέφεται ενάντια στη δημοκρατία της χώρας μας, ενάντια σε μιά μεγάλη παράταξη με εκατομμύρια ψηφοφόρους, που κάποια στιγμή θα πρέπει να αντιδράσουν στον ιδιότυπο ρατσισμό που εκπέμπουν τα λαμόγια και εξαγορασμένοι με χρήμα του Ελληνικού λαού "πρετεντέρηδες", "χατζηνικοληδες", και άλλοι... όχι ρε αργυρώνητοι, η δημοκρατική παράταξη της χώρας, της πατρίδας μας, δεν πέθανε για να την αναστήσει ο ανθρωπάκος που προσκύνησε τα ράσα του λαμόγιου στο άγιο όρος! δώσαμε κι εμείς αγώνες για την δημοκρατία, χάσαμε κι εμείς ώρες για να μπορούν κάποιοι σήμερα να κλέβουν απο τα τεμπλα και τα παγκάρια των εκκλησιών... και για να μπορούν σήμερα κάποιοι να μιλάνε τόσο απαξιωτικά για τον πρόεδρο της παράταξης που πέρασε δια πυρός και σιδήρου μέσα απο μιά βαριά εσωκομματική αντιπαράθεση και εκλέχθηκε επικεφαλής. Ρε λαμόγια, εμείς αυτόν θέλουμε. Εσείς ψηφίστε τους άλλους και αντε να...

  10. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 13/10/2008 17:21:20

    nas- μην μας κανεις ντα τεκνω και δεν σκαμε αλλο χωμα...

  11. nas avatar
    nas 13/10/2008 17:25:33

    @ 12: μπορείς να πείς κάτι παραπάνω άτακτε χχχχχ

  12. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 13/10/2008 17:29:20

    Yes ser!!

  13. Ανωνυμος avatar
    Ανωνυμος 13/10/2008 17:30:05

    @nas
    Εύγε! Κάποιοι άλλοι έχουν πεθάνει (και προσδοκούν ανάσταση νεκρών - δηλαδή των εαυτών τους) και δεν το πήραν ακόμη χαμπάρι. Τα ράσα με τις μεγάλες τσέπες πολύ σύντομα θα γίνουν τα σάβανά τους.

  14. ςς avatar
    ςς 13/10/2008 17:37:37

    nas
    October 13th, 2008 at 5:10 pm Πέστα χρυσόστομε γιατί κάποιοι νομίζουν ότι η εξουσία τους ανήκει και είναι αδιανόητο γι αυτά τα ανθρωπάρια να δεχτούν άλλη άποψη που δεν συμβαδίζει με τη δική τους λογική κατά το δόγμα ''πας μη δεξιός και μύασμα''.Δεν πειράζει όμως τα ψωμιά τους ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ.

  15. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 13/10/2008 17:41:16

    ανώνημος –μην τους πεις καμία αλήθεια που αυτοί γνωρίζουν ,αλλά εμείς δεν έχουμε δικαίωμα μιας και το βλέπουμε με τα γκαβά μας να πούμε δημόσια .Βλέπεις περιμένουν ανυπόμονα κανέναν διορισμό στο δημόσιο όπως οι γονείς τους( έχουν σπουδάσει μωρέ) .

  16. Factorx avatar
    Factorx 13/10/2008 17:47:51

    @ Nas: τελευταία φορά που σε ανέχομαι να βρίζεις άλλους σχολιαστές. Και αν θεωρείς εμάς ρουσοπολικούς είσαι για γέλια, μεγάλε. Και μόνο η λογική σου δείχνει κατά τα άλλα τι μας επιφυλάσσει πάλι το ΠΑΣΟΚ. Και να σου πω και κάτι άλλο: εσύ και οι σύντροφοι σου είστε μια ελάχιστη μειοψηφία σχολιαστών. Δεν θα μας χαλάτε το διάλογο επειδή είστε κολλημένοι στον κουτσογιωργισμό.

  17. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 13/10/2008 17:54:54

    ss-Όνομα και πράγμα .Ευτυχώς για μένα οι δικοί σου ακόμα το 2001 μου εξέδωσαν πιστοποιητικό μιάσματος .Είναι και αυτό ΤΙΤΛΟΣ ΤΙΜΗΣ .

  18. ςς avatar
    ςς 13/10/2008 18:19:48

    October 13th, 2008 at 5:54 pm Oι συνειρμοί σου φίλτατε είναι φοβεροί.Έτσι μούρχεται να δείρω τους δικούς μου και αύριο πρωί πρωί στη νομαρχία για αλλαγή. Δεν πιστεύω και το πιστοποιητικό μιάσματος να ήταν σαν αυτό που είδες στο ονομά μου γιατί τότε ''μάπα το καρπούζι''

  19. nas avatar
    nas 13/10/2008 18:21:50

    @Factorx: αυτό το τελευταία φορά, δείχνει μια ιδιοκτησιακή αντίληψη ξένη σε προοδευτικά μυαλά (όπως υπέθετα ότι βρίσκονται εδώ γύρω...) όμως μπορείς να πείς ποιόν έβρισα, που δεν με έβρισε; γιατί βρίσιμο είναι να μιλάνε κάποιοι πως μια μεγάλη παράταξη όπως το ΠΑΣΟΚ δεν αγωνίζεται καθημερινά για τα λαϊκά προβλήματα, δεν αντιστέκεται και δεν αναδεικνύει ζητήματα... εντάξει ρε μεγάλε, αφού είμαστε μειοψηφία στα σχόλια, κάψτε μας (και κόψτε μας...) όπως κάποιοι άλλοι έκαιγαν αλλού τις μειοψηφίες που δεν γουστάριζαν γιατί τους χάλαγαν την ομοιομορφία των ξανθών κεφαλιών με τα γαλανά μάτια...

  20. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 13/10/2008 18:23:56

    ςς-Για απολογίες ο Εφρεμ δέχεται στη Μονή του κάθε μέρα .

  21. osaperas avatar
    osaperas 13/10/2008 18:30:12

    Πω πω πω, τι μπλέξιμο είναι αυτό;
    Θα φύγουμε από τους ρουσόπουλους και τους εφραίμ για να παμε στους @21.

  22. nas avatar
    nas 13/10/2008 18:31:58

    Αφιερωμένο προς όλους όσοι υποστηρίζουν πως «Ο Ιησούς ανάστησε τον Λάζαρο και η Ν.Δ. τον Γιωργάκη»: Δημοσιεύτηκε σήμερα στα ΝΕΑ:
    "Κερί
    Του Γιώργου Χρ.
    Παπαχρήστου

    ΑΝ ΒΡΕΙ χρόνο τώρα που επιστρέφει από το Παρίσι ο Κώστας Καραμανλής, ας πάει σε μια εκκλησία να ανάψει ένα κερί «υπέρ υγείας και ευημερίας» του Γιώργου Παπανδρέου!
    Του το χρωστάει. Γιατί αν δεν ήταν το ΠΑΣΟΚ να αποκαλύψει και να καταγγείλει (και τελικά να αναγκάσει την κυβέρνηση να αναγνωρίσει ότι υπάρχει θέμα) το σκάνδαλο των ομολόγων, σήμερα δεν θα υπήρχε ασφαλιστικό σύστημα. Θα το είχαν τινάξει στον αέρα οι κάθε λογής «αγάπιοι», που είχαν ανακαλύψει στα «δομημένα ομόλογα» την κότα που έκανε χρυσά αυγά, για την πάρτη τους και για το κόμμα. Με τις ευλογίες του Αλογοσκούφη που ακόμη και τώρα ισχυρίζεται ότι δεν υπήρξε σκάνδαλο. Αλήθεια τι να λέει τώρα;
    Αν σήμερα λοιπόν υπάρχουν αποθεματικά στα Ταμεία, αυτό οφείλεται αποκλειστικά και μόνο στο γεγονός ότι πέρσι ο Γ. Παπανδρέου και το ΠΑΣΟΚ έκαναν καθημερινή τους πράξη την καταγγελία του σκανδάλου, αναγκάζοντας την κυβέρνηση είτε να απαγορεύσει στις διοικήσεις των Ταμείων να παίζουν σ΄ αυτού του είδους τα λεγόμενα τοξικά προϊόντα είτε να δώσει εντολή να επιστρέψουν πίσω όσα ήδη είχαν αγοράσει. Αν συνέχιζαν, μπορεί εύκολα να φανταστεί κανείς τη συνέχεια. Τα Ταμεία θα τα έχαναν όλα! Μέχρι το τελευταίο ευρώ. Και οι συνταξιούχοι θα λιμοκτονούσαν χωρίς συντάξεις. Γι΄ αυτό, ας του το ανάψει το κερί του Γιώργου ο Κ. Καραμανλής Τον έσωσε!.."
    Υ.Γ. ο Γ. Παπαχρήστος πέρσι τέτοιο καιρό ήταν με εκίνους που πίστευαν πως ο Γιώργος δεν πρόκειται ΠΟΤΕ να βγεί μπροστά στον Καραμανλή...και ήθλε Βενιζέλο.

  23. nas avatar
    nas 13/10/2008 18:35:47

    @23:κανείς δεν σε αναγκάζει να ψηφίσεις ΠΑΣΟΚ... κανείς δεν σε διώκει για την άποψή σου... όμως θα ακούσεις και την άλλη άποψη όσο και να μην την γουστάρεις...ακόμη και τις υπερβολές... αλλιώς σχόλια με...νοηματική στα blog δεν υπάρχουν... αν υπήρχαν δεν θα ήθελαν να τα ελέγξουν οι της νέας διακυβέρνησης...

  24. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 13/10/2008 18:42:03

    @25-Υπάρχει και τέλος σε έναν κουφό διάλογο .Sorry.

  25. tiramola avatar
    tiramola 13/10/2008 18:48:33

    Factor συγχαρητηρια ρε για το θεμα....
    Να αναστησουν τον Γιωργακη...
    ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ
    ΟΙ ΗΘΟΠΟΙΟΙ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ!
    ΤΕΡΜΑ ΤΑ ΤΖΑΚΕΤ ΚΑΙ ΟΙ ΑΣΥΜΕΤΡΕΣ ΑΠΕΙΛΕΣ!

    Γιωργακης....οι Ελληναραδες!
    ...........
    Αλλα εισαστε ολοι τοσοι εξυπνοι Ελληναραδες που σας εχουνε παρει τα σωβρακα και συνεχιζεται τις εξυπναδες...

  26. tiramola avatar
    tiramola 13/10/2008 18:52:48

    Αλλα τι περιμενεις αφου σας φαγανε τα λεφτα τα Ελληνικα golden boys στο χρηματιστηριο , μετα ζηταγατε τα ρεστα απο το κρατος....

    "Τωρα θα πουλησεις ρε που ανεβαινει?"
    "Ποσο μεροκαματο βγαλαμε σημερα?"
    "Εχω μια σιγουρη!"

    Και μετα το σκανδαλο της απολυτης μαλακιας....

    Αυτοι ειναι οι Ελληναραδες που γουσταρουν ηθοποιους και οχι τον Γιωργακη....τον πεθαμενο...

  27. Factorx avatar
    Factorx 13/10/2008 18:54:31

    @nas:

    1.Εβρισες τον άτακτο και το έσβησα, έτσι;
    2. Για το σκάνδαλο των ομολόγων τα ταμεία να ευχαριστούν τους δημοσιογράφους που βγάλαμε το σκάνδαλο και μετά τον Ζορμπά.
    3. καλός σχολιαστής ο Γιωργος Παπαχρήστος , αλλά θύμισέ μου βγηκε ή δεν βγήκε ακομα βουλευτής του ΠΑΣΟΚ;
    4. να εκεθέτεις τις αποψεις σου πολιτισμένα και οχι καθε φορά που δεν συμφωνεις με κάτι να χαρακτηρίζεις όποιον δεν συμφωνεί μαζί σου

  28. tiramola avatar
    tiramola 13/10/2008 19:00:51

    Τον εβγαλε η βαση του ΠΑΣΟΚ !!!!!!!!
    Για πρωτη φορα στην ιστορια της μεταπολιτευσης τετοια διαδικασια!

  29. nas avatar
    nas 13/10/2008 19:09:06

    @ 29: 1. σου θυμίζω πως δεν βγήκε επειδή δεν τον έβαλε στις λίστες ο Γιωργάκης για τις εκλογές του Σεπτεμβρίου του 2007. Σου θυμίζω επίσης πως ήταν ο επίσημος Βενιζελικός σχολιογράφος κατά του Γιωργάκη τόσο στην περσινή εσωκομματική αναμέτρηση όσο και μέχρι πρότινος που ο Εφραιμ μαζί με άλλους δύο... ανάστησαν εκτός απο τον Γιωργάκη και τους πεθαμένους Βενιζελικούς που ανέβλεψαν και γράφουν σχόλια!!!
    2. Εντάξει αγαπητέ μου και το ΠΑΣΟΚ έβαλε λίγο πλάτη, ας μην αδικούμε τόσο πολύ αυτόν τον κόσμο που αντιστάθηκε στο σύστημα που εσείς εδώ πέρα έχετε περιγράψει πολλές φορές...

  30. nas avatar
    nas 13/10/2008 19:13:53

    Factorx, δεν έκανες σε αμφιθέατρα; καμιά φορά ανέβαινε λίγο παραπάνω η αδρεναλίνη και οι τόνοι μαζί με χαρακτηρισμούς...αυτό όμως δεν σημαίνει πως δεν ξαναμπαίναμε στην αίθουσα... θα προσπαθήσω να είμαι κόσμιος, αλλά όχι και να λέμε μια μεγάλη παράταξη πεθαμένη...

  31. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 13/10/2008 19:25:32

    @Factorx: εδώ λένε άλλα (!), για το ποιος αποκάλυψε τα ομόλογα:

    "Αναφερόμενη (η Παπαρήγα) στα όσα είπε ο πρωθυπουργός ότι η ίδια η κυβέρνηση αποκάλυψε το σκάνδαλο των αποθεματικών, υπενθύμισε πως ΤΟ ΣΚΑΝΔΑΛΟ ΤΩΝ ΟΜΟΛΟΓΩΝ ΕΒΓΑΛΑΝ ΟΙ ΤΡΑΠΕΖΕΣ

    ΓΙΑΤΙ είχαν μείνει απέξω στο γιουρούσι που έκαναν οι ιδιωτικές χρηματιστηριακές εταιρείες για τη ληστεία των αποθεματικών. Εγινε διαμάχη, είπε, και τώρα παλεύει ο κύριος Γκαργκάνας και οι τράπεζες να τα πάρουν οι ίδιοι. «Γιατί εμείς να έχουμε εμπιστοσύνη στον Γκαργκάνα;» αναρωτήθηκε διευκρινίζοντας ότι η αναφορά δεν έχει να κάνει με το πρόσωπο αλλά με αυτά που αυτός εκφράζει", (Πέμπτη 3/5/07, συζήτηση στη Βουλή για τα σκάνδαλα με τα αποθεματικά των Ταμείων, "kke gr").

  32. ρομαντικος avatar
    ρομαντικος 13/10/2008 21:42:29

    Factorx,συμφονώ απόλυτα μαζί σου οτι εδώ κανένας δέν πρέπει να βρίζει τόν άλλον για την διαφορετική του άποψη.
    Ομως αυτό που κάνεις εσύ να χαρακτηρίζεις όλους τους απλούς οπαδούς του ΠΑΣΟΚ -ΚΟΥΤΣΟΓΙΩΡΓΕΣ- τι είναι?
    Νομίζω λέγεται ΠΡΕΤΕΝΤΕΡΙΣΜΟΣ.
    Επειδή σε σέβομαι και πιστεύω στήν αντικειμενικότητά σου,περιμένω να σέβεσαι και εσύ όλους μας και να ανακαλέσεις.
    Ευχαριστώ και παραμένω τακτικός αναγνώστης σου.

  33. Δεν ξεχνώ avatar
    Δεν ξεχνώ 13/10/2008 22:32:59

    Τον "Γιωργάκη" όπως τον λένε οι αξιόπιστοι ενημερωτές μας με τις Κουρ(αδ)οφυλλάδες, άν υποθέσουμε ότι ήταν ποτέ του θανατά, τον ανάστησε ο Βενιζέλαρος και όχι η ΝΔ. Βοήθησαν λίγο και ο συνάδελφος Πρετεντέρης με τον Ψυχάρα.
    Όσο για τη ΝΔ, αυτή έστειλε στην Morgan Stanley το τιμημένο ομόλογο, κι εκεί που η εταιρία ήταν όλο ζωή, προσβλήθηκε από ιό και αρρώστησε του θανατά. Νάναι καλά ο Ιάπων θεράπων ιατρός Mitsubishi που την έσωσε.