15/05/2010 19:37
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Ιγνατίου λέει την αλήθεια για το ΔΝΤ και η Τρέμη τον λογοκρίνει



Ο Μ. Ιγνατίου στο δελτίο του MEGA (14.05.2010) λέει ότι ο Στρος-Καν (ο διευθυντής του ΔΝΤ) του είπε και επέμενε ότι το πρόγραμμα λιτότητας το έκανε η Κυβέρνηση ΓΑΠ που κάλεσε το ΔΝΤ στην Ελλάδα!! Η Τρέμη προσπαθεί να κουκουλώσει την αλήθεια που "ξέφυγε" και καταλήγει να τον κόψει και του βάζει τελεία...

Διαβάστε και τι είχαμε γράψει: ΔΝΤ: τα μέτρα αποφασίστηκαν από την ελληνική κυβέρνηση !!!

ΣΧΟΛΙΑ

  1. greekpoliticalreview avatar
    greekpoliticalreview 15/05/2010 19:55:00

    Προτείνω ειδική στήλη τύπου Πατριδογνωσία με μαζεμένα το τοπ10 της εβδομάδας.

    • Factorx avatar
      Factorx @ greekpoliticalreview 15/05/2010 20:38:05

      καλό ακούγεται, αλλά σε τι θα χρησιμεύσει;

      • greekpoliticalreview avatar
        greekpoliticalreview @ Factorx 16/05/2010 04:02:41

        10,000,000 μαλάκες

        Οι 5,000 να το δούν την εβδομάδα 240,000 το χρόνο , από εσένα θα το πάρουν άλλοι 10 με τόσους πελάτες 2,5μιλλιονς το χρόνο.Σε 4 χρόνια καθαρίσαμε.Αν βάλεις και τα βιντεοκινητά μπορεί και σε 3.

        Πάω για ύπνο τώρα , καλημέρες

  2. GreenHorses avatar
    GreenHorses 15/05/2010 19:59:28

    Το χειρότερο είναι ότι άφησε τα πράγματα να εξελιχθούν έτσι ώστε το ΔΝΤ να είναι μονόδρομος!

  3. γιαννης αγιαννης avatar
    γιαννης αγιαννης 15/05/2010 20:16:19

    ειδησεις ειναι αυτες? η πλαστικοποιημενη αυτη θειτσα...περισοτερο gauleiteir....μπανανιας κανει...και η πλακα ειναι οτι ολοι το εχουν παρει χαμπαρει....για λυπηση....

  4. anonymous avatar
    anonymous 15/05/2010 20:33:38

    Ο Χατζηνικολάου είναι γιος πρώην υπουργού της ΝΔ και μάλιστα ο ίδιος ήταν πρόεδρος της ΜΑΚΙ της μαθητικής νεολαίας της ΝΔ.
    Δημοσιογραφικά ξεκίνησε από τον 9,84 δηλ. φτιάχτηκε από τη ΝΔ.

    Τώρα παίζει το παιχνίδι του συστήματος με πιο γελοία την παρέμβασή του σε μια συζήτηση για τους μετανάστες όπου ο ίδιος ο πρόεδρος των μεταναστών δήλωσε αντίθετος στις αθρόες ελληνοποιήσεις και ζήτησε να έχει προηγηθεί πρόγραμμα ενσωμάτωσης και μετά να δοθεί η υπηκοότητα.

    Μόλις είπε τα ανωτέρω ο Κολομπανί έπεσαν να τον φάνε οι πάντες με πρώτο και καλύτερο το Χατζηνικολάου. Του έλεγαν ότι δεν καταλάβαινε ότι δεν ήξερε Ελληνικά κλπ.

    Όταν λοιπόν άνθρωποι προερχόμενοι από τα σπλάχνα της ΝΔ έχουν παρόμοιες συμπεριφορές γιατί μας χαλάει η Τρέμη που προέρχεται από την ΚΝΕ;

    • Ευθύμης avatar
      Ευθύμης @ anonymous 16/05/2010 05:40:22

      free slaves my friend, they need free slaves...

  5. xenitemenos21 avatar
    xenitemenos21 15/05/2010 20:49:03

    Οι ακροατες του "μεγαλου" καναλιου ποτε θα της τριψουν τη μουρη? Πρεπει να καταλαβουν - κι' αν δεν μπορουν πρεπει να τους το πουμε επανειλημμενως ωστε να το εγκολπωθουν - οτι δεν μπορουν να καθονται στον καναπε και να χαβουν σαν χανοι οσα τους "σερβιρουν η κυρια αυτη και τα υπολοιπα "καλα παιδια" του καναλιου των νταβατζηδων, χωρις αυτο να σημαινει οτι και τα αλλα καναλια και τα αλλα "καλα παιδια" δεν κανουν την ιδια βρωμοδουλεια.

  6. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 15/05/2010 20:52:15

    έχουμε πετύχει αρκετά με το διαδίκτυο... Όχι πολλά, αλλά κάτι έχουμε πετύχει. Καμπάνια να μην βλέπει ο κόσμος το γκεμπελοκάναλο, δεν γίνεται να κάνουμε;

    • kastroHEL avatar
      kastroHEL @ archaeopteryx 15/05/2010 21:11:35

      ας κανουν οτι θελουν στην τηλεοραση τους ευτυχως που εχουμε το internet και ενημερωνομαστε!!!

  7. Δημητρης Κ avatar
    Δημητρης Κ 15/05/2010 20:54:11

    Ωραίος αυτός που εφτιαξε το βίντεο!!! Τρέμη σε επιασε τρέμουλο, το πολύ στρατιωτικό δηλητήριο θα φταίει, στο σύστησε η Ντορούλα?

  8. Νίκος avatar
    Νίκος 15/05/2010 21:31:43

    "καλό ακούγεται, αλλά σε τι θα χρησιμεύσει";

    καλα, σοβαρολογεις; ξεχνας οτι οι περισσοτεροι ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΣΕ ΕΝΑ Η/Υ; Συγκεντρωση των καλυτερων, πατριωτικοτερων κειμενων θα ειναι θησαυρος για οσους απο εμας θελουν να αναπτερωσουν την εθνικη τους αυτοπεπιθηση. Να εχουν πηγη σημαντικων αναλυσεων συγκεντρωμενη και αποσταγμενη. Να μπορουν να μελετουν επιχειρηματα και να εξαγουν ιδεες. Η δε ιδεα για αντισταθμιση του γγεμπελοκαναλου ειναι σοφη.

  9. http://firiki2010.wordpress.com/ avatar
    http://firiki2010.wordpress.com/ 15/05/2010 21:36:27

    Ανάλογη και χειρότερη περίπτωση πάλι με την Τρέμη πριν 4-5 μέρες. Ο Καψής (προς μεγάλη μου έκπληξη) ξεκινάει να μιλάει για τα προβλήματα που άρχισαν την δεκαετία του 80 με την στροφή του ΠΑΣΟΚ στον κρατισμό και η Τρέμη τον διακόπτει για να του "θυμίσει" ότι "άρχισαν το 1974" ! (μου φαίνεται του ανέφερε την Εμπορική)
    Δεν παίζονται οι άνθρωποι! Τέτοια φανατίλα!
    Οσο για τους προερχόμενους από τον ευρύτερο κεντροδεξιό χώρο οι περισσότεροι - δεν ξέρω αν πίστευαν κάποτε σε κάτι - σήμερα πιστεύουν.... στην καριέρα τους!

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ http://firiki2010.wordpress.com/ 15/05/2010 21:58:04

      Τα εχω γραψει πολλες φορες.Το ΠΑΣΟΚ εχει μια παραταξιακη συνειδηση που ξεκινα και πριν την ιδρυση του.Εχει διαμορφωσει μια αποψη της ελληνικης ιστοριας και την πουλαει παντου.Οι ανθρωποι του βλεπουν τη δικη τους υλικη ευμαρεια σε συντονισμο με την επικρατηση της αποψης.
      Η ΝΔ ουτε την ιστορια της υπερασπιζεται ουτε ενδαφερεται για κατι παρομοιο.Προκειται για σκορποχωρι και συνηθως ο ενας τα βαζει με τον αλλο.
      Αυτο τη στιγμη που ολες οι μεγαλες επιλογες ιστορικα δικαιωσαν τη παραταξη που ομως δεν της αρεσει αυτο και ψαχνεται αριστερα.

  10. Νικηφόρος Ουρανός avatar
    Νικηφόρος Ουρανός 15/05/2010 21:48:56

    Δεν έχει σημασία η πραγματικότητα έχει σημασία τί λέει η κ. Τρέμη. Ας την χαίρονται οι διευθυντές της και οι ιδιοκτήτες του καναλιού. Βασικά βέβαια θα την χαίρεται ο GAP που φροντίζει πάντα να του δίνει άφεση αμαρτιών.Δηλώνω ακροατής του δελτίου ειδήσεων του Μεγάλου καναλιού που σημειώνει συστηματικά τα λάθη και τη συστηματική παραποίηση της αλήθειας μέσω των χαζοχαρούμενων σχολίων .

  11. NAYTHS avatar
    NAYTHS 15/05/2010 22:31:47

    Πόσο πληρωμένοι και κατευθυνόμενοι είναι οι λειτουργοί του τύπου, νομίζω ότι όλοι το γνωρίζουν ή τουλάχιστον το υποψιάζονται. Σε λίγο θα μας πουν πόσο κατατρόπωσαν τον Ερντογάν. Η βλακεία τους, δεν έχει όρια. Υπερόπτες και "εθνικά" υπερήφανοι "στρίμωξαν" τον "χαζό" τούρκο πρωθυπουργό. Δεν σκέπτονται ούτε κατά διάννοια ότι τα τελευταία 50 χρόνια οι Τούρκοι, κάνοντας και λίγο πως δεν καταλαβαίνουν, μας πάνε καροτσάκι...
    Κιεμείς ? Τζάμπα μάγκες μιά ζωή, στην πλατεία κολωνακίου,κερδίζουμε τις μάχες της ελευθεροτυπίας και της "δημοκρατίας"...

  12. Γιάννης_Άλιμος avatar
    Γιάννης_Άλιμος 16/05/2010 01:11:45

    Το δελτίο το είδα και εγώ. Λογοκρισία στον αέρα. Η θεία Όλγα σε ρόλο κυβερνητικού εκπροσώπου... Η άλλη άποψη δεν αντέχεται... Η εμπειρία μου από τον ΚΥΡΙΟ Μιχάλη Ιγνατίου είναι αρίστη. Κρίμα για το πως του συμπεριφέρονται ορισμένοι...

  13. ΝΑΟΥΣΑΙΟΣ avatar
    ΝΑΟΥΣΑΙΟΣ 16/05/2010 09:55:13

    Η μεγάλη καταστροφή της Ελλάδας είναι οι δημοσιογράφοι και είμαι σίγουρος ότι σ' αυτούς θα ξεσπάσει ο ελληνικός λαός, αμέσως μόλις το εκρηκτικό κοκτέιλ της μπόχας της ρεμούλας, και της παραπληροφόρησης των τιποτένιων ολοκληρώσει τον κύκλο του.
    Οι περισσότεροι πολιτικοί μας είναι ντενεκέδες και εξουσιάζονται από τους δημοσιογράφους που είναι γανωμένοι ντενεκέδες. Φοβούμενοι μήπως οι δημοσιογράφοι τους εξευτελίσουν ή δεν τους προβάλουν στα τηλεοπτικά παράθυρα ή στις εκπομπές τους που είναι για τα μπάζα γίνονται πειθήνια και ελεγχόμενα όργανα απ' αυτούς. Δεν είναι μακριά ο καιρός που όλα αυτά τα κατάλοιπα δημοσιογραφικά και πολιτικά θα σαρωθούν από την αγανάκτηση των πολιτών.

  14. Giorgos_T avatar
    Giorgos_T 16/05/2010 13:26:21

    Καλύτερα κάποιος να ανεβάσει ολόκληρο το βιντεάκι

    και όχι αυτό το κολλάζ.

    Δεν βγαίνει επαρκές συμπέρασμα έτσι.

  15. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ 16/05/2010 13:37:42

    Το βίντεο είναι πάρα πολύ εύστοχο. Μια μικρή βελτίωση: Η συντομογραφία ΓΑΠ δεν είναι κατανοητή στους μη μυημένους στα blog. Αλλαξέ το και γράψε Παπανδρέου. Επίσης όπου βγαίνει το πράσινο φόντο βάλε έναν ήλιο το ΠΑΣΟΚ.

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ ΜΑΝΩΛΗΣ Μ 16/05/2010 13:40:02

      Σημείωση: copyright από @ιθαγενή : υπάρχουν και τα λεγόμενα ΓΑΠημένα. Τα φιλαράκια και οι απολογητές του ΓΑΠ...

  16. Κοταρας Νικος avatar
    Κοταρας Νικος 17/05/2010 06:55:34

    Εχει περασει προ πολλου η εποχη, οπου θα μπορουσαμε να κανουμε "δημοκρατικο" διαλογο,προκειμενου να επιλυσουμε τις οποιες διαφορες μεταξυ λαου και κυβερνωντων.Σημερα εχει ανατειλλει η εποχη της "δημοκρατικης" σφαλιαρας.Αν δεν αντιδρασουμε σημερα,το συστημα που μοσχοαναθρεφει κατι φυντανια τυπου Τρεμη,θα γιγαντωθει ακομα περισσοτερο.Η λυση ειναι μια."Φωτια και τσεκουρι στους προσκυνημενους"!!!!!