#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
10/10/2011 15:12
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Εφραίμ δεν ενοχλεί τώρα τον ΓΑΠ ε;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Komis Montechristo avatar
    Komis Montechristo 10/10/2011 15:24:44

    Μια φωτογραφία αξίζει όσο χίλιες λέξεις......

  2. ataktos avatar
    ataktos 10/10/2011 15:25:18

    είναι δυνατών..χιχχι

  3. avanti avatar
    avanti 10/10/2011 15:41:34

    Τους βλέπεις όλους μαζί και σφίγγεται η ψυχή σου... πολύ μαυρίλα

  4. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 10/10/2011 16:00:59

    χα χα... τι τραβάει ο έρμος... χα χα

  5. ZARKO avatar
    ZARKO 10/10/2011 17:03:59

    Πότε τραβήχτηκε η φωτογραφία;

    • Θοδωρής avatar
      Θοδωρής @ ZARKO 10/10/2011 17:52:31

      Χτεσινή, φρέσκια, φρέσκια.

  6. ΕΛΛΑΣ avatar
    ΕΛΛΑΣ 10/10/2011 17:20:42

    ΒΡΕ ΒΡΕ Ο ΕΦΡΑΙΜ...........
    ΠΑΕΙ ΚΑΙ Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ..............

  7. Paranoikos avatar
    Paranoikos 10/10/2011 17:31:20

    Ο ΓΑΠ πήγε στον Εφραίμ για την περίφημη ζώνη? Αστεια πράγματα εν έτη 2011 οι Ελληνες πολιτικοί έχουν ένα αδιάκοπο αλησβερίσι με την εκκλησία, αυτός ο διαχωρισμός κράτους και εκκλησίας θα γίνει ποτέ? Αλλά τι ρωτάω τώρα, μεγάλη η βοήθεια της εκκλησίας να κρατιέται το ποίμνιο σε νάρκωση...

    • Ελληνορθόδοξος avatar
      Ελληνορθόδοξος @ Paranoikos 10/10/2011 17:51:30

      Οχι, δεν πηγε καν στο Βατοπαιδι ο Γιωργακης.
      Καλυτερα οταν δεν ξερεις, να μη μιλας.

    • lampros avatar
      lampros @ Paranoikos 11/10/2011 14:17:53

      Αλλά τι ρωτάω τώρα, μεγάλη η βοήθεια της εκκλησίας να κρατιέται το ποίμνιο σε νάρκωση…

      Το αντίθετο θα έλεγα. Μπορεί ο Ιερώνυμος να είναι ο κοιμήσης Παπούλιας της εκκλησίας, αλλά ο Χριστόδουλος έλεγε όσα μπορούσε --και με πολύ πόλεμο εναντίον του από ηλιθίους ολκής.

      Και η Ιερά Σύνοδος πρόσφατα τους την είπε, όπως και ο Μεσογαίας.

  8. armagedon avatar
    armagedon 10/10/2011 17:32:54

    Η ΚΑΤΑΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣΗ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΑΠΟ ΤΑ ΜΜΕ ΤΗΣ ΔΙΑΠΛΟΚΗΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΓΕΡΜΑΝΩΝ-ΑΛΦΑ ,ΗΤΑΝ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΣΧΕΔΙΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΟΔΗΓΗΘΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.ΠΕΡΑΝ ΤΟΥΤΟΥ ΟΥΔΕΝ

    • Νίκος Α avatar
      Νίκος Α @ armagedon 10/10/2011 18:57:55

      Και τώρα ο ΣΚΑΙ κάνει "επανάληψη".

  9. Ραβινος avatar
    Ραβινος 10/10/2011 17:43:27

    Ειναι αυτο που λεει ο λαος ''Κοψε φατσες {ΓΑΠ-Εφραιμ} και βγαλε συμπερασμα ''Χ0!Χο!Χο!

  10. stfvas avatar
    stfvas 10/10/2011 17:45:45

    ΒΓΕΙΤΕ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΑΥΡΙΟ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΕΓΓΟΝΙΩΝ ΣΑΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΑΣ

  11. ΧΑΡΗΣ avatar
    ΧΑΡΗΣ 10/10/2011 17:48:39

    ΣΤΟΧΟΣ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ Ο ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ ΟΤΑΝ ΣΧΕΔΙΑΣΑΝ ΤΟ ΣΚΑΝΔΑΛΟ ΒΑΤΟΠΑΙΔΙΟΥ.! ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΚΟΥΜΠΗΣΟΥΝ ΤΟΝ ΗΓΟΥΜΕΝΟ ΕΦΡΑΙΜ; ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ.!!!!
    Ο ΗΓΟΥΜΕΝΟΣ ΕΦΡΑΙΜ ΟΔΗΓΕΙΣΕ ΤΟΝ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΣΤΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΡΩΣΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΩΓΟ ΜΠΟΥΡΓΚΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΟΙ ΑΜΡΙΚΑΝΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΦΗΣΑΝ ΑΤΙΜΩΡΗΤΟ.
    ΕΡΙΞΑΝ ΤΟΝ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΚΑΙ ΑΝΕΒΑΣΑΝ ΤΟΝ ΓΑΠ.
    ΕΙΠΑΝ ΠΟΛΛΑ ΤΟΤΕ ΟΤΙ ΘΑ... ..ΘΑ... ΘΑ... ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΓΟΥΜΕΝΟ ΕΦΡΑΙΜ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΙΠΟΤΑ. ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟΝ ΕΝΟΧΛΗΣΟΥΝ;;; Ο Χ Ι .!!!!!!!
    ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΒΟΗΘΕΙΣΕ ΟΣΟ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗ ΠΥΛΗ ΤΗΣ ΡΩΣΙΑΣ, ΑΛΛΑ ΗΡΘΕ Ο ΓΑΠ ΚΑΙ ΤΑ ΕΚΑΝΕ .........

    • ZARKO avatar
      ZARKO @ ΧΑΡΗΣ 10/10/2011 18:01:19

      Και προς τι τώρα οι αγκαλίτσες ΓΑΠ-Εφραίμ εφόσον μέχρι χθες ήταν σε αντίπαλα στρατόπεδα;

      • Παντελής avatar
        Παντελής @ ZARKO 10/10/2011 22:09:11

        ειδες καμια αγκαλια εσυ;

      • lampros avatar
        lampros @ ZARKO 11/10/2011 14:19:17

        Επίσημη φωτογραφία σε δημόσια επίσκεψη είναι.

        Και είναι 3 παπάδες και έναν αρχιεπίσκοπο πιο πέρα ο Εφραίμ ;-)

  12. Αναπαλαιωτιστης avatar
    Αναπαλαιωτιστης 10/10/2011 17:48:53

    Που ειναι οι εκσυχρονιστες που φωναζαν οποτε ενα δεξιο κομμα συναναστεφονταν με την εκκλησια??

    Φαινεται οτι για τους εκσυχρονιστες ειναι νομιμο και ηθικο το Πασοκ να συναναστεφεται με την εκκλησια και ανηθικο να νταλαβεριζονται οι δεξιοι. Και οι χαζοελληνες μασαν ετσι ευκολα την προπαγανδα τους...

    Εκσυχρονιστες γιατι ετσι ξαφνικα κρυφτηκατε στις τρυπες σας??

  13. η Dimi avatar
    η Dimi 10/10/2011 18:03:43

    Η ΑΓΝΩΣΤΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΟΥ Γ. ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΣΤΟ ΑΓΙΟ ΟΡΟΣ
    ΚΑΙ Η ΕΚΔΙΩΞΗ ΤΟΥ ΑΠΟ ΧΑΡΙΣΜΑΤΙΚΟ ΓΕΡΟΝΤΑ !

    Ελάχιστοι ίσως γνωρίζουν για μία μυστική επίσκεψη του Γιωργάκη στο Aγιον Oρος και το φοβερό γεγονός που συνέβη μόλις τον αντίκρισε ένας χαρισματικός Γέροντας.

    Oλα συνέβησαν όταν λίγους μήνες πριν από τις προηγούμενες εκλογές, ο ΓΑΠ αποφάσισε χωρίς να το δημοσιοποιήσει, να επισκεφθεί το Aγιον Oρος, για λόγους που μόνο αυτός και ελάχιστα άτομα γνωρίζουν.

    Το ακριβές σημείο, όπως και το όνομα του πολύ χαρισματικού Γέροντα δεν θα αναφερθούν για λόγους σεβασμού προς το Ιερό Περιβόλι της Παναγιάς και προς τον Γέροντα.

    Μόλις ο ΓΑΠ και η ολιγομελής συνοδεία του έφθασε στον Ιερό αυτόν τόπο, ζήτησαν να συναντήσουν τον χαρισματικό αυτόν Γέροντα για να συζητήσουν μαζί του. Ο Γέροντας, όπως πάντα άλλωστε, συμφώνησε να τους δεχτεί.

    Εκεί όμως αρχίζει το φοβερό…

    Αντικρίζοντας ο Γέροντας τον Παπανδρέου και προς μεγάλη έκπληξη όλων των παρευρισκομένων, λέει:

    - Τι θέλει αυτός ο ”μαύρος” εδώ?

    Όλοι μαζί, ακόμη και η συνοδεία του Γέροντα, άρχισαν να κοιτάζονται μεταξύ τους.

    - Ο Γέροντας επέμεινε: Τι θέλει αυτός ο ”μαύρος” εδώ?

    Και συνέχισε:

    - Δεν τον βλέπετε που είναι κατάμαυρος?

    Πριν προλάβουν να καταλάβουν τι εννοούσε, συνεχίζει και απευθυνόμενος προς όλους λέει:

    - Ο άνθρωπος αυτός είναι ”κατάμαυρος” από πάνω μέχρι κάτω και αυτός θα είναι ό,τι χειρότερο θα έχει περάσει από αυτή τη Χώρα.

    Τότε απευθυνόμενος προσωπικά προς τον Γιωργάκη, του λέει:
    ΕΞΑΦΑΝΙΣΟΥ ! ΕΞΑΦΑΝΙΣΟΥ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΗ ΞΑΝΑΡΘΕΙΣ.
    ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΞΑΝΑΔΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ !

    Ύστερα από αυτό ο ΓΑΠ και η συνοδεία του απομακρύνθηκαν άρον-άρον.

    Κανείς δεν γνωρίζει τι ακριβώς ”είδε” ο Γέροντας, αλλά αυτοί που καταλαβαίνουν ξέρουν ότι ”είδε” με τα μάτια της ψυχής και το χάρισμα που του έδωσε ο Θεός, την μαυρίλα και την αρρώστια που περικλείει ολόκληρο τον Παπανδρέου και την άρρωστη και σκοτεινή ψυχή του. Καταλαβαίνετε λοιπόν συνΕλληνες τι έχουμε να αντιμετωπίσουμε απέναντί μας...

    πηγή: ~eglimatikotita.gr | Σάββατο, 8 Οκτωβρίου 2011

    • irida avatar
      irida @ η Dimi 10/10/2011 19:06:14

      Αυτό δεν είναι βέβαιο πως είναι κι αυθεντικό. Να πουν ποιος γέροντας, πότε να κρίνουμε κι εμείς! Κυκλοφορεί αλλά προσωπικά διατηρώ επιφυλάξεις!

      • Νικηφόρος Ουρανός avatar
        Νικηφόρος Ουρανός @ irida 10/10/2011 22:45:26

        Συνφωνώ. Οι πατέρες στο Όρος μιλούν με βάση το λόγο του Θεού και γνωρίζουν ότι αυτός λέει "τον ερχόμενον πρός με ου μη εκβάλω έξω".

  14. NONOS avatar
    NONOS 10/10/2011 19:39:30

    Γιατι σας φαινεται περιεργο σαματι καταλαβε που πηγε αυτος μπορει να νομιζε οτι ηταν σε τουρνουα κανω στο σχοινιά..................

  15. stefanos avatar
    stefanos 10/10/2011 20:11:29

    Το Αγιο Όρος , το Βατοπαίδι και ο Γέροντας Εφραίμ έχουν την Ευλογία της Μητέρας Παναγίας. Λαμόγια και αντίχριστοι τύπου Παπανδρέου στο πέρασμα των αιώνων η Εκκλησία έχει αντιμετωπίσει πολλά και παντοτε βγήκε νικήτρια. Σε ότι αφορά τον Γέροντα Εφραίμ αν και του αρκεί ο Θεϊκος έπαινος έρχεται η ώρα που ταπεινά όλοι θα τον ευλαβούνται για την αγάπη του για την ορθοδοξία, την Ελλάδα και το μοναχισμό.

  16. johndoctor avatar
    johndoctor 10/10/2011 20:12:40

    Ολα τα ΜΜΕ ειναι αποτέλεσμα της πλουτοκρατίας φίλε μου
    Το βατοπαίδιο ήταν ένα σκάνδαλο για να πουλήσει επαναστατικλίκι η διαπλοκή του ΜΠΑ.ΤΣΟΚ
    Ανύπαρκτο σκάνδαλο που έπαιξε σημαντικό το ρόλο του

  17. Α Βs avatar
    Α Βs 10/10/2011 20:27:17

    Ο Γέροντας Εφραίμ Βατοπεδίου στον Αντέννα Κύπρου (Τετάρτη 21 Σεπτεμβρίου)
    http://www.pemptousia.com/%CE%B2%CE%B9%CE%BD%CF%84%CE%B5%CE%BF%CE%B8%CE%AE%CE%BA%CE%B7/?v=15803
    συγκλονιστική συνέντευξη - για όσους θέλουν να σχηματίσουν ιδία γνώμη για τον Γ.Εφραίμ -

  18. Νικηφόρος Ουρανός avatar
    Νικηφόρος Ουρανός 10/10/2011 22:47:53

    Όσοι χλευάζετε τον γέροντα Εφραίμ θα εκπλαγέιτε από την ανατροπή που θα μαθευτεί σε λίγο. Να ξέρετε ότι θα τρίβετε τα μάτια σας.

  19. SPYROS avatar
    SPYROS 11/10/2011 04:32:55

    Ο ΓΕΡΩΝ ΕΦΡΑΙΜ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΘΗΜΑ ΠΛΕΚΤΑΝΕΙΣ ΤΩΝ ΣΚΟΤΕΙΝΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΕΠΙΡΟΕΙ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΣΤΟ ΛΑΟ,ΜΟΝΟ ΜΕΓΑΛΕΙ ΑΓΙΟΙ ΣΥΚΟΦΑΝΤΟΥΝΤΑΙ ΤΟΣΟ....

  20. flatsoid avatar
    flatsoid 11/10/2011 10:02:15

    Το Σκότος εν πλήρει απαρτία...

  21. ΑΝΑΡΧΟΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ avatar
    ΑΝΑΡΧΟΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ 11/10/2011 12:47:49

    Ο ΕΦΡΑΙΜ ΚΑΙ Η ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΓΛΥΦΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΚΟΜΜΑΤΑ ΕΙΤΕ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΕΙΤΕ ΤΗ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ. ΑΠΛΑ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΓΛΥΦΕΤΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ.

    Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΟΜΩΣ ΕΙΘΕΛΕ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΣΙΖΟΝΤΑΙ ΣΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΘΕΟ, ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΓΛΥΦΟΥΝ ΤΗΝ ΚΟΣΜΙΚΗ ΕΞΟΥΣΙΑ.

    • Γιώργος msn avatar
      Γιώργος msn @ ΑΝΑΡΧΟΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ 12/10/2011 09:56:16

      Σωστόοοοοοοοος!

  22. Πρέσβης avatar
    Πρέσβης 13/10/2011 09:34:40

    Ρε σεις δείτε εδώ όλη τη φωτογραφία http://hellas-orthodoxy.blogspot.com/2011/10/blog-post_11.html , κάποίοι την πετσόκοψαν για να δημιουργήσουν εντυπώσεις και δυστυχώς το antinews έπεσε στην παγίδα...κρίμα.

    • factorx avatar
      factorx @ Πρέσβης 13/10/2011 10:05:32

      Είναι ο Εφραίμ στην φωτογραφία, ή δεν είναι; Κατα τα άλλα, μπράβο, εφαρμόζεις τέλεια τις προπαγαναδιστικές τακτικές του ΠΑΣΟΚ

      • Παυλος Βαφειαδης avatar
        Παυλος Βαφειαδης @ factorx 13/10/2011 10:14:54

        @Πρέσβης

        Ποιά είναι η παγίδα? Ποιός κάνει τα κοψίματα? Όπωςέγραψε και ο factorx, ο Εφραίμ βρίσκεται σε ακτίνα 5 μέτρων και όπως φαίνεται όχι μόνο δεν τον πειράζει αλλά το χαίρεται!!!

      • Ελληνορθόδοξος avatar
        Ελληνορθόδοξος @ factorx 13/10/2011 22:26:06

        Μαλλον ΕΣΥ εφαρμοζεις τακτικες Πασοκ.
        Διαφορετικα, θα εβαζες ολοκληρη την φωτογραφια.