Ο Δον Κορλεόνε μας πληροφορεί                                                                                                                   ότι δεν συγχώρεσε τον Σαμαρά
15/04/2014 19:23
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Δον Κορλεόνε μας πληροφορεί ότι δεν συγχώρεσε τον Σαμαρά

Σιγά μην ζητήσουμε και συγχωροχάρτια από τον Μητσοτάκη...

Ο Αντώνης Σαμαράς ως πρωθυπουργός αλλά και ως μεγάλος νικητής στις εσωκομματικές εκλογές... συγχώρησε την Ντόρα Μπακογιάννη και κατ’ επέκταση την Αγία Οικογένεια, και της επέτρεψε να γυρίσει στη Νέα Δημοκρατία.

Ο Αντώνης Σαμαράς ως πρωθυπουργός έκανε υπουργό και μάλιστα εκ των κορυφαίων το γιο του Επίτιμου, τον Κυριάκου Μητσοτάκη, δείχνοντας ότι πάνω από την πατρίδα και την παράταξη δε βάζει ούτε σκοπιμότητες, ούτε προσωπικές πίκρες.

Όμως, όλα αυτά είναι ψιλά γράμματα για τον αρχηγό της Αγίας Οικογένειας, τον Κωνσταντίνο Μητσοτάκη ο οποίος μας πληροφορεί ότι δεν συγχώρεσε ποτέ τον Αντώνη Σαμαρά. Σε συνέντευξή του στον Κύπριο δημοσιογράφο Τάσο Τρύφωνος και η οποία μεταδόθηκε χθες το βράδυ από το ΡΙΚ λέει επί λέξη: «Δεν συγχώρεσα ποτέ τον Αντώνη Σαμαρά».

Κατ’ αρχάς ποιος του ζήτησε να τον συγχωρήσει και γιατί; Γιατί διέλυσε τη χώρα και τη Νέα Δημοκρατία; Γιατί έβαλε τις βάσεις για να κλονιστεί η οικογενειοκρατία στην Ελλάδα, την οποία η οικογένεια Μητσοτάκη υπηρετεί εδώ και δεκαετίες;

Όλα αυτά είναι ψιλά γράμματα για τον «πολιτικό Δον Κορλεόνε» ο οποίος τόσα χρόνια θέλει να ελέγχει την κατάσταση στη Νέα Δημοκρατία και στη χώρα. Αλλά επειδή δεν του βγήκε η προώθηση της αγαπημένης του Ντόρας στην ηγεσία του κόμματος, από το 2009 μέχρι σήμερα συνεχίζει να παίζει παιχνίδια σε βάρος του Σαμαρά. Ο λύκος κι αν εγέρασε κι έφτασε στα 96, δεν αλλάζει. Θέλει να έχει ρόλο, να κληρονομήσει το κόμμα και την Ελλάδα σε παιδιά και εγγόνια. Δεν έχει καταλάβει ότι ο κόσμος έχει φτύσει την Αγία Οικογένεια και τις υπόλοιπες, και νομίζει ότι βρέχει. Σιγά μην ζητήσουμε και συγχωροχάρτια από τον Εφιάλτη.

δείτε το βίντεο

ΣΧΟΛΙΑ

  1. airman avatar
    airman 15/04/2014 20:12:16

    Δεν τον συγχώρησε μόνο ή τον καταράστηκε να ηγηθεί μιας Κυβέρνησης με "μαγκούρα" το ΠΑΣΟΚ και στην πιο επικίνδυνη "στροφή" της πορείας του τόπου! Έτσι και προκύψει ο επόμενος Πρόεδρος της Δημοκρατίας από το ... τίποτα, τότε τι άλλο θα δουν τα μάτια του!

  2. Marcelos avatar
    Marcelos 15/04/2014 21:12:37

    Ακόμη δεν μας έχουν απαντήσει από τον πολιτικό σχεδιασμό του κόμματος, γιατί το 2012 προτιμήθηκε η Ντόρα και το ΔΗΣΥ από τον Καρατζαφέρη και το ΛΑΟΣ. Και τα δύο κόμματα είχαν το ίδιο ποσοστό, γύρω στο 2%-2,5%. Ο Καρατζαφέρης ξέρουμε ότι έκανε κρα να ξαναγυρίσει. Ποιοι εισηγήθηκαν στον Α. Σαμαρά να μην επιστρέψει ο Καρατζαφέρης;;; Ειπώθηκε εκ των υστέρων ότι τάχα ο Καρατζαφέρης ζήτησε να είναι στις λίστες οι βουλευτές του και αυτό δεν γινόταν αποδεκτό. Γιατί, της Ντόρας η "παρέα" δεν μπήκε μετά στις λίστες;;; Ο Καρατζαφέρης μπορεί να πει και 5 κουβέντες της προκοπής. Η Ντόρα φέρνει γύρα σαν "επίτημη" και κάνει τον τιμητή των πάντων. Κριτική αφ' υψηλού με ύφος χιλίων καρδιναλίων. Αντί ο Μητσοτάκης να βγαίνει να δίνει συνέντευξη για το κατά πόσο ευθύνεται που η κόρη του δεν σηκώνει κεφάλι με το κόμμα της, δίνει συνέντευξη αφήνοντας υπονοούμενα ότι η Ν.Δ την κόρη του την έχει ανάγκη μαζί με τα "φώτα" της...

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ Marcelos 15/04/2014 22:15:30

      Τί ψάχνεις...

    • Επισκέπτης avatar
      Επισκέπτης @ Marcelos 16/04/2014 12:00:10

      Όταν σ' ένα κόμμα προτιμούν την Σπυράκη από τον Κρανιδιώτη, τι περιμένεις; Ο Καρατζαφέρης έκανε καλά την δουλειά του σαν ευρωβουλευτής, αλλά ... ανθ' ημών, Γουλημής!

  3. apostolis-kastoria avatar
    apostolis-kastoria 15/04/2014 22:09:14

    Ο λύκος κι αν εγέρασε .... Καλά , τις τακτικές και τις Μητσοτακέικες νοοτροπίες τις έχει γνωρίσει πολύ καλά όλος ο ελληνικός λαός . Αλλά τι είναι κι αυτό το ωραίο που γράφετε και εσείς ρε παιδιά ?? "Ο Σαμαράς έβαλε τις βάσεις για να κλονιστεί η οικογενειοκρατία στην Ελλάδα"??? Πραγματικά το πιστεύετε ?? Πόσοι Μητσοτάκηδες , Μπακογιάννηδες , Κεφαλογιάννηδες , Βαρβιτσιώτιδες ...... ακόμη πρέπει να "τακτοποιηθούν" για να θεωρήσουμε ότι η οικογενειοκρατία ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΚΛΟΝΙΣΤΗΚΕ ??? Και όλα αυτά δυστυχώς υπό την έγκριση και αποδοχή Σαμαρά , που πιστέψαμε ότι θα "έβαζε χέρι" στα "σό(γ)ια" και στα τζάκια . ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΕ ΤΟΝ ΤΟΤΟ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ ????

  4. Eva avatar
    Eva 15/04/2014 23:42:16

    Πόσων ετών είπαμε ότι είναι?

    • Επισκέπτης avatar
      Επισκέπτης @ Eva 16/04/2014 12:03:51

      95 και μισό. Γεννήθηκε την 18.10.1918 Αν αντιστρέψεις τα δύο τελευταία ψηφία της ανωτέρω ημερομηνία, δηλ. 18.10.1981, έχεις την ημερομηνία ανόδου του ΠΑΣΟΚ στην εξουσία! Μυστήρια πράγματα :-)

  5. ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
    ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 16/04/2014 12:16:27

    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΒΡΙΖΕΙ Η ΜΙΣΗ ΕΛΛΑΔΑ . ΗΔΟΝΙΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΒΡΙΖΟΥΝ ΟΛΟΙ. ΓΙ'ΑΥΤΟ ΤΑ ΒΑΖΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΟΜΜΑ ΤΟΥ. ΔΕΝ ΤΟΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΑΚΟΜΑ ? ΕΙΝΑΙ ΨΥΧΟΠΑΘΟΛΟΓΙΚΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ........

  6. μελιτίνη avatar
    μελιτίνη 16/04/2014 12:43:26

    Γιατί στο ΡΙΚ; ...για να μην τον ακούνε οι ψηφοφόροι του εγγονού;;; .... για να τον ακούνε καλύτερα στην Κρήτη;;; ...για να διαιωνίζεται η βεντέτα;;; ...τόσο Κορλεόνε τούτη η φαμελιά;;;

  7. ΤΑΚΗΣ avatar
    ΤΑΚΗΣ 16/04/2014 15:05:06

    Φαντασθειτε να ζουσε το ¨21 αν θα ξεκιναγε επανασταση ποτε Η ακομη καλυτερα να να συνανταγε κανα Νικηταρα ε ρε γλεντια

  8. ΘΕΟΔΟΣΙΟΣ ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΘΕΟΔΟΣΙΟΣ ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ 16/04/2014 17:08:16

    ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΑΣ ΤΟ ΦΟΡΤΩΣΕ Ο ΕΠΙΤΙΜΟΣ ΑΝΤΙ ΤΟΥ ΜΑΚΑΡΙΣΤΟΥ ΑΒΕΡΩΦ,ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΙ -ΕΚΤΟΣ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ Κ.-ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΑΜΑΡΑ.ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΑΖΕΙ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΣΙΓΑ ,ΣΙΓΑ.

  9. ΠΗΛΕΑΣ avatar
    ΠΗΛΕΑΣ 17/04/2014 01:08:35

    Δεν ζεις στην Ελλάδα, Χριστιανέ μου; Υπάρχει μέλος της Αγίας Οικογενείας, η αυλικός της, που δεν προωθεί ο Σαμαράς και η ΝΔ; Είναι προφανές ότι, αισθάνεται άσχημα, που στέρησε την Ντόρα από το μέλλον, που της ετοίμασε ο μπαμπάς και τώρα εξιλεώνεται. Αλλά, εμεις τι φταίμε να έχουμε να διαλέξουμε για την Στερεά Ελλάδα ανάμεσα στον "επίσημο" υποψήφιο, γυιό της και τον "αποστάτη" αυλικό της;