#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
19/10/2010 15:02
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Δημαράς καθαρίζει με ARIEL



ΣΧΟΛΙΑ

  1. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 19/10/2010 15:05:50

    Το Ariel ήταν αυτό που έχει μόνο πράσινους κόκκους; (Το skip είχε και μπλε, και πράσινους.)

  2. Κέναν avatar
    Κέναν 19/10/2010 15:14:32

    Πλυντήριο του ΠΑΣΟΚ ο Δημαράς!!

    • denkserotipota avatar
      denkserotipota @ Κέναν 19/10/2010 15:15:52

      KΑΛΟ!!!
      :)

    • George avatar
      George @ Κέναν 19/10/2010 16:34:45

      Πετυχημένο!!

    • δημης avatar
      δημης @ Κέναν 20/10/2010 01:07:39

      "Ο Δημαράς καθαρίζει με ARIEL"
      ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΜΕ ΔΗΜΑΡΑ....
      ΕΜΕΙΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΘΑΡΙΣΟΥΜΕ;;;;

  3. denkserotipota avatar
    denkserotipota 19/10/2010 15:15:09

    το αίμα από που το πήραν;

    • nick avatar
      nick @ denkserotipota 19/10/2010 15:21:24

      από τον ελληνικό λαό...

  4. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 19/10/2010 16:03:32

    Λαδι, αιμα, λασπη, σοκολατα... δυσκολη βρωμια !! Θα βρισω και δε λεει...

    Το Λαδι το εξαφανισαν.

    Το αιμα δεν το βλεπουν.

    Τη λασπη την πετανε απεναντι.

    Τη σοκολατα την τρωνε μονοι τους.

    ΠΠ

  5. vassilis avatar
    vassilis 19/10/2010 16:10:14

    Μου θυμιζει τον καρατζαφερη που ενω δεν εχει να πει τιποτα ,ουτε κανεις του το ζητησε, εν τουτοις εχει γνωμη για ολα και κυριως για αυτα που αυτος δεν ειναι υπευθυνος.Το οτι ο Δημαρας διαφημιζει ενα απορυπαντικο δεν τον κανει καλυτερο απο τους πολιτικους του αντιπαλους εκτος και αν οι αντιπαλοι του ειναι το απορυπαντικο.

  6. popolaros avatar
    popolaros 19/10/2010 21:02:33

    xaxa καλοοο

  7. diasapollon avatar
    diasapollon 19/10/2010 23:24:38

    Είδατε ρε ότι πάντα έχει κάποιον το ΠΑΣΟΚ που καθαρίζει τα άπλυτα....

  8. ψιλιασμενος avatar
    ψιλιασμενος 20/10/2010 00:32:20

    Ρε για κοιτα που ο Δημαράς ξαφνικά παει να γίνει Δον Κιχώτης?
    Είναι φοβερό πάντως κάποιος να προσπαθεί να εκμεταλευτεί τα πάντα, θεμιτά και αθέμιτα, για να παίξει μπάλα.
    Αμ το άλλο, να μας το παίζει αντιμνημονιακός.
    Ποιός ο Γιάννης, ο Δημαράς που ψήφισε ΠΑΡΩΝ στη Βουλή και μετά πήγε και ψήφισε όλα τα νομοσχέδια του μνημονίου, βλέπε ασφαλιστικό, συνταξιοδοτικό κλπ.
    Που έχουμε φτάσει πια!
    Μέχρι που μπορεί να συρθεί κανείς?
    Ετσι βέβαια εξηγείται -γιατί στην αρχή δεν το είχα πιάσει- η στήριξη της μεγαλοκόρης του Δρακουμέλ. Ειπε ΠΑΡΩΝ ο άνθρωπος, αλλά μετά... μετά έδειξε καλή διαγωγή.
    Και η στηριξη άρχισε να έρχεται με κάθε δυνατό τρόπο, ε!!!
    Και υποψήφιους του στέλνει και κόσμο -όσο υπάρχει- απο τη μειοψηφία Χανίων -Καρπενησίου, του στέλνει και χρήμα ρίχνει. Οτι μπορεί η καημένη κι αυτή.

    Αλλα ας μην κοροϊδευόμαστε, δε φτάνει να είσαι καλό παιδί -οι κακοί άλλωστε είναι μέσα- για να διοικήσεις ενα τέτοιο μαγαζί.
    Θέλει υποστήριξη μια τετοια ιστορία, σε περίπτωση εκλογής κάποιου και ο Δημαράς από που θα την έχει, από την παραπάνω μειοψηφία? Μη τρελαθούμε κιόλας!!!

    Τωρα που το σκέφτομαι πάλι όμως, λέτε, να είναι στημένη μηχανη όλο αυτό, η υποψηφιότητα του ντε, του Δημαρά, απο τη συνεργασία που έχει αναπτύξει η ελληνική ΤΡΟΪΚΑ του μνημονίου, ΠΑΣΟΚ, Καρατζαφέρης, Ντόρα, για να αποκρούσει τους κραδασμούς των ψηφοφόρων του ΠΑΣΟΚ και να τους μαντρόσουν στο Δημαρά και ολοι εμείς να έχουμε φάει το παραμύθι? Το ΠΑΣΟΚ εχει τους μηχανισμούς να στησει κατι τετοιο, το Μητσοτακέϊκο έχει τη διαστροφή να το σκεφτεί -είναι ο επίσημος υποψήφιος τους, στην περιφέρεια Αττικής- και ο Πόδι-Πόδι βολευεται γιατι ουτως ή άλλως είναι εξαπτέρυγο και θέλει να είναι στο κάδρο.
    Λέτε ρε σεις?

    Εχω όμως την αίσθηση, ότι ο κόσμος ξέρει, όλοι μας ξέρουμε το ρόλο του καθενός, όποιος κι αν είναι αυτός.
    Οι καιροί που τυπακια τέτοια, υποκινουμενα -αχυράνθρωποι δηλαδή- μπορούσαν και περνούσαν τις τακτικές τους, τα όποια υποχθόνια σχεδιά τους και τις ορέξεις που κάποιοι άλλοι σχεδίαζαν, πίσω από κλειστές πόρτες, βαζοντας μπροστά αυτούς, έχουν περάσει χωρίς επιστροφή.
    Και σίγουρα στη συγκεκριμένη περίπτωση ο ρόλος των μιντια είναι αν μη τι άλλο, πολύ ύποπτος.
    Στην προσπάθεια τους να δημιουργήσουν τον εκλεκτό τους, ως φαβορί, κάνουν αρκετά μεγάλα λάθη και φυσικά εμείς είμαστε εδω και τους παρακολουθούμε, τους βλέπουμε και δεν θα αφησουμε να παιξουν κι αλλα παιχνιδάκια στην πλάτη μας.

    • zackii avatar
      zackii @ ψιλιασμενος 20/10/2010 06:28:28

      Οι πρισσότεροι Νεοδημοκράτες θα ψηφίσουν Δημαρά. Αυτά λένε έξω από τα εκλογικά κέντρα, τα καφενεία, τα σπίτια παντού. Όχι γιατί τον θέλουν, αλλά λόγω της κακής επιλογής της παράταξης -που μάλλον δεν θέλει να φύγει ακόμα ο ΓΑΠ πριν ολοκληρώσει τα θεάρεστα μέτρα του μνημονίου- δεν θα κάτσουν το βράδυ των εκλογών να βλέπουν τη μεγαλύτερη περιφέρεια της χώρας να βάφεται πράσινη.

      • zackii avatar
        zackii @ zackii 20/10/2010 06:32:01

        Και ας αφήσουμε σε αυτό το θέμα Ντόρες, Καρατζφέρηδες, Μάνους τους οποίους θα χρησιμοποιήσουμε σαν άλλοθι όταν βγει ο Σγουρός. Ήταν κακή επιλογή -θεωρώ συνειδητά. Τελεία και παύλα..

      • Επώνυμος avatar
        Επώνυμος @ zackii 20/10/2010 06:58:14

        Μιλάμε δηλαδή για μια ακόμη τρελή επιτυχία του συστήματος προπαγάνδας.

      • Επώνυμος avatar
        Επώνυμος @ zackii 20/10/2010 08:13:54

        Εχω πει κι εγώ την άποψη μου ότι του Κικίλια του λείπει ο αναγκαίος κωλοπαιδισμός για αυτή την υποψηφιότητα, αλλά δεν μπορούμε να καταλογίσουμε δόλο στο Σαμαρά, διότι η ΝΔ κινήθηκε προφανώς στη λογική ότι η περιφέρεια Αττικής είναι ούτως η άλλως χαμένη και είχε το περιθώριο να κάνει μια επιλογή ανανέωσης σε σχέση με τον παλαιοκομματισμό. Αυτο που δεν υπολόγισε ήταν η έντονη επίθεση που εξαπέλυσε το 'σύστημα' κατά του Κικίλια, όχι βέβαια για να πλήξει τον ίδιο, που δεν το νοιάζει, αλλά για να πλήξει το Σαμαρά.

        Μου φαίνεται λοιπόν άτοπο να θεωρήσουμε ότι ο Σαμαράς συμπράττει ο ίδιος σε σχέδιο αποδόμησης του. Κι επίσης, επειδή η λογική της αποδόμησης Σαμαρά περνάει αυτή τη στιγμή μέσα από την ψήφο στο Δημαρά, πρέπει να ψηφιστεί ο Κικίλιας κι ας βαφτεί η περιφέρεια πράσινη. Που δεν θα βαφτεί. Οποίος περάσει στο β γύρο με αντίπαλο Σγουρό, παίρνει την περιφέρεια.

  9. δαιμονάκι avatar
    δαιμονάκι 20/10/2010 02:57:28

    με τέτοιες πρακτικές δεν πρόκειται να κόψετε το ρεύμα του κυρίου Δημαρά......μάλλον εκτίθεστε και ίσως πολλοί σας θεωρήσουν κακεντρεχείς ή ακόμα και εμπαθείς.....να δούμε τι θα γράφετε μετά την πρώτη Κυριακή των εκλογών αν ο κύριος Δημαράς πλασαριστεί στις 2 πρώτες θέσεις, πιο ψηλά από τον κύριο Κικίλια......

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ δαιμονάκι 20/10/2010 07:02:21

      Μάλιστα. Προς όλους τους Νεοδημοκράτες: Από τη στιγμή που βλέπετε τον πληρωμένο εγκάθετο δαιμονάκι/fatfat να στηρίζει με τέτοια μανία Δημαρά, καταλαβαίνουμε όλοι ότι ο Δημαράς δεν είναι τίποτε άλλο παρά ΣΤΗΜΈΝΟ ΠΑΣΟΚΙΚΌ ΣΧΈΔΙΟ!

      • νεφέλη avatar
        νεφέλη @ Επώνυμος 20/10/2010 08:17:57

        Στην πράσινη τσόχα στηθήκανε αυτές οι συμμαχίες;

      • Giorgos_T avatar
        Giorgos_T @ Επώνυμος 20/10/2010 09:48:08

        @ Επώνυμος

        Αρκετά με αυτά περί πράσινης προπαγάνδας για τον Κικίλια...

        Κι εγώ Επώνυμε πληρωμένος εγκάθετος είμαι ή αθώο θύμα της προπαγάνδας;

        Γιατί απλά δεν αποδέχεσαι πως ο Κικίλιας δεν έχει τα χαρίσματα που τόσοι άλλοι της γενιάς του έχουν;

        Ούτε στο λόγο ούτε στην επιστήμη διακρίνεται σε κάτι.

        Στο λόγο, βλέπεις πως δεν το έχει.
        Στην επιστήμη, χώρια που μπήκε με μόρια στην Ιατρική και όχι με τις τρελές Πανελλήνιες όπως όλοι οι άλλοι, ξέρεις πως δουλεύει το σύστημα στην Ιατρική: είναι απομνημονευτική σχολή. Για αυτό την έχουν τελειώσει και τόσοι σκράπες παιδιά καθηγητών που μπήκαν από το παράθυρο. Χωρίς να βάζουμε κομματικές και πολιτικές χάρες που γίνονται επίσης.

        Υπάρχουν άνθρωποι στην ηλικία του Κικίλια με βιογραφικά που πετάνε, με ταλέντα, με ο,τι θες. Ο Κικίλας έπρεπε-το πολύ- να ασχολείται με κάτι αυτοδιοκητικό-αθλητικό, που είναι και το αντικείμενό του.

        Όσο για το "αντισυστημικός", τι αντισυστημικό έχει μια υποψηφιότητα που για να περπατήσει θέλει όλο τον παλιό μηχανισμό της ΝΔ στο ψηφοδέλτιο;

  10. Giorgos_T avatar
    Giorgos_T 20/10/2010 03:01:50

    Καλύτερα να στείλετε σε λογοθεραπευτή ορισμένους υποψηφίους της ΝΔ και να αφήσετε τον Δημαρά ήσυχο.

  11. zackii avatar
    zackii 20/10/2010 08:25:36

    Αυτό Επώνυμε θα μπορούσε να το κάνει πχ ο Παναθηναικός. Δηλαδή μιας και η υπόθεση champions league είναι προφανώς χαμένη να προφυλάξει Σισέ γιά τα ερχόμενα ντέρμπι και να δώσει ευκαιρίες σε πιτσιρικάδες. Δεν δικαιούται όμως να το κάνει η ΝΔ -και μάλιστα στη μεγαλύτερη περιφέρεια της χώρας- και τη στιγμή που πρέπει να συμπαρασταθεί στο δοκιμαζόμενο λαό, άρα να διώξει το ΓΑΠ όσο το δυνατόν γρηγορότερα. Στη μητέρα των μαχών επιτίθεσαι με ατομικά όπλα, όχι με σουγιάδες.

  12. anonymos avatar
    anonymos 20/10/2010 11:31:45

    Δεν χρειάζονται όλα αυτά έπρεπε να δείτε τον υπαρχηγό του Νασο Αθανασίου στον Αυτιά το πρωί. Είναι ουτε κατα ουτε υπερ του μνημονίου και οι μπαρουφες πήγαιναν σύννεφο, ακόμα και ο Σγουρός είναι καλύτερος απο αυτούς τουλάχιστον ξέρεις τι ψηφίζεις.

    Σας θυμίζω οι παλιοί την μαντινάδα της Βραδυνής

    Μαθές δεν εματάγινε τέτοιο κουτί ρημάδι ΟΧΙ να ρίχνεις το πρωί να γβαίνει ΝΑΙ το βραδυ

    απο το Δημοψήφισμα της παλιάς χούντας του 1973.

  13. ΙΩΝΑΣ avatar
    ΙΩΝΑΣ 20/10/2010 12:43:47

    Τελικά θα απαντήσει κάποιος του ...ρεύματος Δημαρά,αν ο κατά τα άλλα συμπαθής Γιάννης ψήφισε όλα τα μνημονιακά νομοσχέδια ή όχι?

  14. kiki avatar
    kiki 20/10/2010 12:49:32

    @ Ιωνας,
    Το Μνημονιο δεν ψηφισε,για την υπογραφη δεν ψηφισε,αλλα τον αντιασφαλιστικο,και αντεργατικο το ψηφισε.Μπορει να μην καταλαβε,αλλα λενε στο χωριο μου την υπογραφη σου και το π.. σου προσεχεις που το βαζεις.

    • ΙΩΝΑΣ avatar
      ΙΩΝΑΣ @ kiki 20/10/2010 13:07:47

      Πολύ φοβάμαι Κική μου ότι αρκετοί συμπολίτες μας δεν έχουν καταλάβει ότι η περίπτωση του Δούρειου Ίππου,ή και γάιδαρου ακόμα, είναι διαχρονική. Εύχομαι να μην τσιμπίσουν για άλλη μια φορά το δόλωμα...

  15. Νεφέλη avatar
    Νεφέλη 20/10/2010 13:01:15

    @Ιωνας

    ...συμπαθής για καμμιά μπαρότσαρκα ή κανένα ρεμπετάδικο...
    Ως εκεί όμως!
    Η διαχείρηση της περιφέρειας προυποθέτει σκληρή δουλειά από το ξημέρωμα!

    • ΙΩΝΑΣ avatar
      ΙΩΝΑΣ @ Νεφέλη 20/10/2010 13:04:42

      Γι΄ αυτόν τον λόγο έβαλα μπροστά από το συμπαθής το κατά τα άλλα, Νεφέλη μου.

  16. δαιμονάκι avatar
    δαιμονάκι 20/10/2010 13:57:46

    @ Επώνυμος...εγώ δεν δήλωσα πουθαενά ότι υποστηρίζω τον κύριο Δημαρά, ούτε δήλωσα ότι πρόκειται να τον ψηφίσω....απλώς δεν μου αρέσει η προσπάθεια γελοιοποίησης που επιχειρείται για το πρόσωπό του...αν μπορείτε, προσπαθήστε να αντικρούσετε τις θέσεις του, τις απόψεις του....όλα αυτά που γράφεις σχετικά με το πρόσωπό μου είναι αποκυήματα της φαντασίας σου....είναι ανυπόστατες και γελοίες οι κατηγορίες σου "περί εγκάθετου και πληρωμένου"...δείχνουν το ήθος σου, τον χαρακτήρα σου και το πραγματικό σου πρόσωπο...δεν θα σε ακολουθήσω στον ολισθηρό δρόμο που επέλεξες.......


    Υ.Γ : όσο για τις

  17. δαιμονάκι avatar
    δαιμονάκι 20/10/2010 14:12:45

    ο κύριος Δημαράς μπορεί να μην αρέσει σε μερικούς, μπορεί να μην αρέσει και σε εμένα, αλλά είναι ευπρεπής και κάνει πολιτισμένο προεκλογικό αγώνα χωρίς άναρθρες κραυγές......το ίδιο ευπρεπείς είναι και οι κύριοι Σγουρός και Κικίλιας, οι μάλιστα μάλιστα και αυτοί κάνουν πολιτισμένο προεκλογικό αγώνα......
    Πάντως τώρα που φαίνεται ότι υπάρχει ρεύμα υπέρ του κυρίου Δημαρά, δεν πρέπει να ξεχνάμε :

    - ο κύριος Δημαράς πολιτικά ανήκει στο ΠΑΣΟΚ

    - κάποια στιγμή προφανώς θα επιστρέψει στο ΠΑΣΟΚ(το θεωρώ πολύ πιθανό)

    - η υποψήφιότητά του θα δράσει σε πολλές περιπτώσεις ως αλεξικέραυνο την πρώτη Κυριακή των εκλογών(και ίσως και την δεύερη, αν περάσει στον δεύτερο γύρο)......δηλαδή πολλοί δυσαρεστημένοι και απαγοητευμένοι οπαδοί ή ψηφοφόροι του ΠΑΣΟΚ θα τον ψηφίσουν στον πρώτο γύρο, θέλοντας έτσι να διαμαρτυρηθούν για την κυβερνητική πολιτική...

    Την ΝΔ πρέπει να την προβληματίσει (αν επαληθευτεί βέβαια και το βράδυ των εκλογών) το ενδεχόμενο οι δυσαρεστημένοι και απαγοητευμένοι ψηφοφόροι του ΠΑΣΟΚ, που μπορεί μάλιστα να πλήττονται άμεσα από τα σκληρά και επώδυνα μέτρα, να επιλέξουν να μην αλλάξουν (πολιτικό) στρατόπεδο........