29/10/2010 13:53
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Δημαράς δεν θέλει τελικά να δημιουργήσει πρόβλημα στην κυβέρνηση

"Δεν θέλουμε να δημιουργήσουμε πρόβλημα στην κυβέρνηση,θα σταθούμε δίπλα στην κυβέρνηση και όχι απέναντί της."
Όλοι μαζί μπορούμε να τα καταφέρουμε και να ξεκινήσουμε έναν αγώνα ανάτασης. Περιφέρεια, κυβέρνηση, δήμοι, φορείς, συνδικάτα, πρέπει να συνεργαστούμε για ένα καλύτερο αύριο για εμάς και τα παιδιά μας. Δεν περισσεύει κανένας».
Με αυτές τις φράσεις, ξεκίνησε την ομιλία του ο Γιάννης Δημαράς προς τους παρευρισκόμενους, κατά την επίσημη παρουσίαση της υποψήφιας Αντιπεριφερειάρχη Δυτικής Αττικής με το «Άρμα Πολιτών», Κατερίνας Πιπιλή και των υποψήφιων περιφερειακών συμβούλων στο εκλογικό κέντρο του συνδυασμού στην πλατεία Δημοκρατίας στα Μέγαρα.
Ο υποψήφιος Περιφερειάρχης, ξεκαθάρισε πως: «Πρέπει να βάλουμε στην άκρη ό,τι μας πλήγωσε και μας πληγώνει. Το ξεκαθαρίζω για μια ακόμη φορά. Δεν θέλουμε να δημιουργήσουμε πρόβλημα στην κυβέρνηση, οι εκλογές αφορούν την Τοπική Αυτοδιοίκηση και σε περίπτωση εκλογή μας, περιμένουμε να σταθούμε δίπλα στην κυβέρνηση και όχι απέναντί της.
Έχουμε να απολογηθούμε στον λαό μας, στους συμπολίτες μας. Και όταν φτάσει η στιγμή της απολογίας πρέπει να τους απαντήσουμε με έργα και όχι με κατηγορίες και μετάθεση ευθυνών». «Ήρθαμε να λύσουμε προβλήματα και όχι να δημιουργήσουμε νέα», τόνισε με έμφαση ο Γιάννης Δημαράς.
http://magoulaonline.gr/2010/10/8931

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Νίκος Θ. avatar
    Νίκος Θ. 29/10/2010 14:25:14

    Φούμο και μόνο φούμο.

  2. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 29/10/2010 14:43:41

    Για όσους έχουν ακόμα αμφιβολίες ότι ο κ.Δημαράς αποτελεί εφεδρεία του κ. Παπανδρέου.

  3. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 29/10/2010 14:51:11

    «Πρέπει να βάλουμε στην άκρη ό,τι μας πλήγωσε και μας πληγώνει"

    Δηλαδη το ΠΑΡΩΝ ηταν σε προσωπικο επιπεδο.. Εχασε το 13ο κ 14ο ?? Χαλαστηκε με τον πληθωρισμο? η γυναικα του στραβωσε με τις τιμες στο ΣΜαρκετ? Δεν βγαιναι να πληρωσει τη ΔΕΗ ??

    Πλεει επικινδυνα στην Πρασινη Σουπα.

    Αγορι μου, βγες και πες τι εισαι και τι θελεις απο τη ζωη και την ψηφο μας. Τι φοβασαι? Ο Τσουκαλας ελεγε παλια "οποιος φοβαται να παρει σκυλο !"

    Τι εισαι ?? ΠΡΑΣΙΝΟΣ ή Ντεγκρανταρεις?? Που να σε παιξουμε? σε Βιβεχρωμ? ή θα χαλασει και το συστημα προσπαθωντας να σου βαλει χρωμα??

    ΠΠ

  4. sauraki avatar
    sauraki 29/10/2010 14:59:03

    Άσχετο: Έχει πρόβλημα το άρθρο "Τύφλα να έχει ο Γκέμπελς" και δεν ανοίγει αν δεν κάνω λάθος.

  5. Colmann avatar
    Colmann 29/10/2010 15:06:08

    To post "ΤΥΦΛΑ ΝΑΧΕΙ Ο ΓΚΑΙΜΠΕΛΣ" δεν λειτουργεί, δεν ανοίγει δηλαδή.

  6. bromoskylo avatar
    bromoskylo 29/10/2010 15:40:33

    O Δημαράς, ο «Ανεξάρτητος» υποψήφιος με δηλώσεις πασοκοφροσύνης.
    Ο δούρειος ίππος του ΠΑΣΟΚ:
    http://bromoskylo.blogspot.com/2010/10/blog-post_1541.html

  7. 11888 avatar
    11888 29/10/2010 17:11:53

    Ο Δημαρας μιλησε σημερα στο ραδιοφωνικο σταθμο "στο κοκκινο" σε κατασταση πληρης μεθης.Κοινως σουρωμενος.

  8. Σεληνιασμένος avatar
    Σεληνιασμένος 29/10/2010 19:44:33

    Aληθεύει ότι ο Δημαράς είναι μονίμως ¨ντίρλα΄;Οχι ότι οι άλλοι οι ξενέρωτοι είναι καλύτεροι.

  9. Φ.Κ avatar
    Φ.Κ 29/10/2010 19:47:36

    mmmmmm

  10. Γιώργος Γκ. avatar
    Γιώργος Γκ. 29/10/2010 21:26:45

    Σγουρός ή Δημαράς οι δύο όψεις του ίδιου νομίσματος !!!!!!
    ΜΑΥΡΙΣΤΕ ΤΟΥΣ..