#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
13/05/2010 19:10
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Γιώργος τουριστική ατραξιόν ;;;



Αντιγράφω από: Η” Online. Την Κυριακή πρόκειται να κυκλοφορήσει το νέο βίντεο του ΕΟΤ για την τουριστική προβολή της χώρας μας στο εξωτερικό και κυρίως στις ΗΠΑ, στο οποίο αναμένεται με μεγάλο ενδιαφέρον να δούμε και την συμμετοχή του Γιώργου Παπανδρέου.

«Του ζητήσαμε να συμμετάσχει, απεδέχθηκε την πρόσκληση και περιμένουμε», επιβεβαιώνει ο πρόεδρος  του ΕΟΤ, Ν.Κανελλόπουλος. Και συνέχισε αναφέροντας ότι, «ο πρωθυπουργός έχει μεγάλη αναγνωρισιμότητα σε Ευρώπη και Αμερική, συνεπώς η συμβολή του στο DVD θα είναι καθοριστική»

Σχόλιο: Σοβαρά τώρα σκεφτήκατε κύριε Γερουλάνο να προβάλλεται τον ΓΑΠ σε παγκόσμια κλίμακα με δημόσιο χρήμα; ως αξιοθέατο;  και αυτός δέχτηκε;;;

Ρε εσείς!   Συνέλθετε! θα μας πάρουν με τις πέτρες!!!

http://papaioannou.wordpress.com/

ΣΧΟΛΙΑ

  1. donaE avatar
    donaE 13/05/2010 19:15:07

    Λογικο.Σκεφτονται να εμπορευματοποιησουν το ρεζιλικι.Αυτο εχουμε αυτο πουλαμε.Μπορει να γινει μοδα.

  2. Orestios avatar
    Orestios 13/05/2010 19:15:52

    Σαν τη "Θέκλα με τα γένια" θα το περιφέρουν ανά την υφήλιο?
    χαχαχαχαχαχαχα
    Αξέχαστες στιγμές θα ζήσουμε.

  3. TopGunZ avatar
    TopGunZ 13/05/2010 19:16:20

    Κάτι σαν απάντηση στο Cirque de soleil? Ή μήπως θα τον ενσωματώσουνε σε καμιά διαφήμιση για τους Special Olympics?

  4. the bitter end avatar
    the bitter end 13/05/2010 19:38:46

    Το γέλιο δε σταματάει ποτέ στην όμορφη μπανανία μας.

  5. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 13/05/2010 19:45:16

    Όταν χαθεί το μέτρο να περιμένετε τα χειρότερα Συνέλληνες.

  6. Γιάννης Σ. avatar
    Γιάννης Σ. 13/05/2010 20:15:35

    Εδώ δεν ήθελε ο Ομπάμα να κάνουν κοινές δηλώσεις, γιατί ήξερε τι έρχεται στα οικονομικά και δεν ήθελε να ταυτιστεί με το πρόσωπο της αποτυχίας. Πάμε καλά;

  7. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 13/05/2010 20:16:17

    Γιατί είστε κακοί;
    Εγώ θεωρώ την καμπάνια έξυπνη (θυμηθείτε την υπεύθυνη Τουρισμού κα Γκερέκου) και προσανατολισμένη σε target group -> extreme sport: ποδηλασία (πχ επιδιόρθωση αλυσίδας εν κινήσει), κανό στα γαλάζια νερά του Αιγαίου κλπ

    Ο Πρωθυπουργός δείχνει τον δρόμο της ανιδιοτέλειας και της προσφοράς σε όλους τους μεμψίμοιρους που δεν βλέπουν το ολοκληρωμένο σχέδιο του για τη διάσωση της χώρας ξεκινώντας από τον τουρισμό: φώτα κάμερα πάμε...να φύγουμε από εδώ

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ Ο Ιθαγενής 13/05/2010 20:26:34

      ...πιστεύω δε ότι μουσική επένδυση του διαφημιστικού θα έπρεπε να είναι πχ ένα άσμα βαθυστόχαστο και μακρύ όπως το Αφρικανέ Αφρικανέ για να καταδείξουμε και την διαπολιτισμικότητα της διακυβέρνησης ...αν και το νέο της άσμα Αγόρι καλοκαιρινό θα ταίριαζε στους πρωταγωνιστές του διαφημιστικού...

  8. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 13/05/2010 20:18:17

    Το ότι έχει παγκόσμια αναγνωρισιμότητα είναι γεγονός.
    Από το "Greek poverty tour".

  9. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 13/05/2010 20:30:47

    Είναι γεγονός ότι έλκεται από την προβολή.

    Δεν υπάρχει ομιλία του στην οποία να μην αναφέρει:
    "όταν ήμουν υπουργός εξωτερικών..."
    "όταν ήμουν πρόεδρος εκεί..."
    "στη σοσιαλιστική διεθνή όπου προεδρεύω"
    "όταν γύριζα τον κόσμο υπό την ιδιότητά μου ως ..."
    "όταν μίλησα με τους ηγέτες εκεί..."
    και άλλα πολλά.

    Αυτό στα ελληνικά λεγεται: περιαυτολογώ.

    • εναςάσχετος avatar
      εναςάσχετος @ αλλενάκι 13/05/2010 21:32:24

      όταν χρεοκόπησα την Ελλάδα
      όταν εκχώρησα την Ελλάδα
      όταν ήμουνα δοσίλογος
      όταν
      όταν
      όταν ήμουνα εγγονός του παππού μου.

  10. theagpar avatar
    theagpar 13/05/2010 20:45:03

    Bravo Yorgo poli kalo!!!!

  11. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
    ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 13/05/2010 20:59:18

    Το καφενείον η Ελλάς,περάστε κόσμε.Ασώματος η κεφαλή,περάστε κόσμε.Τη φέραν απ'την Αφρική,περάστε κόσμε.Καπνίζει πίνει και γελά,τρελλαίνεται γιά μουσική,χορεύει με τα μάτια, δυό αυγά και τρείς δραχμές.Περάστε κόσμε,περάστε κόσμε............

  12. panos avatar
    panos 13/05/2010 21:36:21

    shmeraeinai sth lamia kai exoun ferei opadous tou(uparxon akoma???poioi einai??????) kaitou sfiggoun to xeri kai zhtwkraugazoun (gia poio logo den katalava,profanws oute autoi!!!!)ki autos gelaei san mwro paidi....kala einai teleiws ston kosmo tou!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!san na mhn katalavainei!!!!!!!!!!!

  13. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 13/05/2010 22:40:35

    Αντιτουριστικο.. λεγαμε στο γυμνασιο τον ξενερωτο.

    ΠΠ

  14. πολίτης avatar
    πολίτης 13/05/2010 23:12:43

    Όχι ρε παιδιά. Όσοι πασοκτσήδες τα διαβάζετε αυτά, σταματήστε τον. Όχι άλλο διασυρμό, έλεος!

  15. Titos avatar
    Titos 14/05/2010 10:04:48

    Γιατί εμείς δεν έχουμε δικαίωμα στο καραγκιοζιλίκι; Τι κάνουν δηλαδή: βάζουν τον Χατζηαβάτη (GAP) να παίξει τον φυσικό του ρόλο.
    Χωρίς να θέλω να υποτιμήσω τις δυνατότητες (σατανικές) αυτής της ομάδας που κυβερνά (;) αυτήν την Χώρα, νομίζω ότι έχουν ξεπεράσει τα «εσκαμμένα», χωρίς σχέδιο και χωρίς στόχους.
    Αν δεν ήταν τραγικά απαξιωτικό για όλους τους κατοίκους αυτής της Χώρας, θα έλεγα ότι είναι μία κωμωδία «καταστάσεων»

  16. annoula avatar
    annoula 14/05/2010 20:37:34

    Προτείνω να βγεί με το Ποδήλατο, είναι πιο in