#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
02/08/2010 09:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Γιώργος μιλάει για το «αυτονόητο», αλλά οι Έλληνες βλέπουν το «ευνόητο»



Κανείς δεν λέει ότι οι πολιτικοί δεν πρέπει να ξεκουράζονται. Αλλά καταντάει πλέον προκλητική η μεταχείριση των παρατεταμένων διακοπών του Πρωθυπουργού Γ. Παπανδρέου από τα ΜΜΕ που τον στηρίζουν – και χάρις στα οποία συνεχίζει να ταλαιπωρεί τους πάντες.

Είναι αφόρητα προκλητικές για τον Έλληνα πολίτη που δεν μπορεί να πάει εφέτος διακοπές, ή κόβει από παντού για να πάει έστω και λίγες ημέρες, οι φωτογραφίες που δημοσιεύονται στον Τύπο από τις φετινές διακοπές του κ. Παπανδρέου, σε διάφορα νησιά του Αιγαίου.

Μάλιστα, σε κάποιο διάλειμμα αυτών των διακοπών, στην Κρήτη, ο πρωθυπουργός μας είπε μάλιστα– δίπλα στον κ. Καρχιμάκη - ότι κάνει την επανάσταση του αυτονόητου.

Μάλλον εννοούσε το δικού του «αυτονόητο». Ούτε καν το πασοκικό «αυτονόητο».

Επειδή είναι προφανές ότι οι περισσότεροι Έλληνες δεν ενστερνίζονται το «αυτονόητο» του ΓΑΠ.

Το ευνόητο βλέπουν μόνο

Γι αυτό και ύστερα από 10 μόνο μήνες θητεία η κυβέρνηση του ΓΑΠ δεν παρουσιάζει μόνο φθορά. Πάσχει από πρόωρη γήρανση.



Επειδή για να μην είναι κάποιος δυσαρεστημένος έστω και λίγο από το τιτάνιο κυβερνητικό έργο, πρέπει είτε να είναι αγρίμι και να ζει στα βουνά, είτε να είναι άγιος, οπότε η κουβέντα λαμβάνει μια μεταφυσική διάσταση.

Όμως οι αντοχές και οι ανοχές έχουν όρια. Και οι ψηφοφόροι ενίοτε

ΣΧΟΛΙΑ

  1. sovokai avatar
    sovokai 02/08/2010 10:05:27

    υπαρχει κάποιος που σοβαρα λέει οτι επρεπε να συνεχίσουμε οπως πρίν με Καραμανλη,Ντόρα και Σαμαρα-Αβραμόπουλο. Σοβαρευτείτε. Περναμε μια μεταβατική φάση και θα πληρώσουμε τις αμαρτίες ΜΑΣ ολοι ΜΑΣ ελπίζω

    • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
      ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ @ sovokai 02/08/2010 11:09:26

      εαν νοιωθεις συνενοχος αυτομαστιγωσου..ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ
      συλλογικη ευθυνη υπαρχει στα φασιστικα καθεστωτα καθε αποχρωσης

    • ΙΩΝΑΣ avatar
      ΙΩΝΑΣ @ sovokai 02/08/2010 11:10:58

      Αν έχεις αμαρτίες,κάνε πρώτα την αυτοκριτική σου και μετά χαρακίρι... Εμείς δεν θα σε ακολουθήσουμε.

    • filologos10 avatar
      filologos10 @ sovokai 02/08/2010 14:07:04

      Μεταβατική φάση για τον άλλο κόσμο μπορεί... Ο λαός δεν έχει από πού αλλού να κόψει για να εξασφαλίσει το απαραίτητα και ο πρωθυπουργός δίνει 1025 ευρώ την βραδιά γι8α να μείνει στην Πάρο... κι εσύ μας λες ότι δεν θα ταν καλύτερη απάντηση ο Καραμανλής ή ο Σαμαράς; Ε ρε παρωπίδες!!!!

      • noldor avatar
        noldor @ filologos10 03/08/2010 00:58:11

        Είσαι σίγουρος για το ότι "ο πρωθυπουργός δίνει 1025 ευρώ την βραδιά " γιατί εγώ γνωρίζω ότι άλλος τα δίνει!

    • ΠΑΣΟΚ-ΛΑΟΣ-MEGA avatar
      ΠΑΣΟΚ-ΛΑΟΣ-MEGA @ sovokai 02/08/2010 14:56:52

      sovokai κοψε τους μπαφους και το κρακ.

    • KΠ avatar
      @ sovokai 02/08/2010 16:06:29

      Μεγάλε, μίλα μόνο για τον εαυτό σου, μην ξαναβάλεις σε πρόταση σου το "ΜΑΣ". Προφανώς και δεν υπάρχει συλλογική ευθύνη, τα ναζί-ανδρίκειλα που θαυμάζεις πιστεύουν μόνο σε κάτι τόσο εξώφθαλμα φασιστικό._Κ.Π.

  2. Γ.Ν. avatar
    Γ.Ν. 02/08/2010 10:29:07

    γιατί να χολοσκάει ο άνθρωπος? σάμπως αυτός προεδρεύει? το ΔΝΤ τρέχει την χώρα, οι υπόλοιποι απλώς εκτελούν εντεταλμένη υπηρεσία...

  3. αθανασιος Ι. avatar
    αθανασιος Ι. 02/08/2010 10:35:53

    Πράγματι πρέπει να ζούμε στην ..παρανοϊκή εποχή του ..σχιζοφρενούς και σεξιστικού .. τέκνου ονόματι ΓΑΠ ..διότι δεν εξηγείτε αλλιώς ..η «πολιτισμένη» και «αθώα» ..παρέμβαση του επιτετραμμένου τον ΥΠΑ ..να μένει αναπάντητη ..από τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας ..και τους άλλους πολιτειακούς «παράγοντες» ..και κομματατζηδες ..έστω έτσι ..για τα στραβά μας ματιά.. κρίμα

  4. Στέργιος avatar
    Στέργιος 02/08/2010 10:37:50

    Η επανάσταση τού ανόητου.

  5. prasini anaptixi avatar
    prasini anaptixi 02/08/2010 10:42:18

    Μα δεν έχει υποχρεώσεις.Την έδωσε την επιχείρηση και ζει με το ενοίκιο.

    • αθανασιος Ι. avatar
      αθανασιος Ι. @ prasini anaptixi 02/08/2010 10:51:32

      χιχχι

    • αθανασιος Ι. avatar
      αθανασιος Ι. @ prasini anaptixi 02/08/2010 10:53:37

      σαν ..εφεδρεια και την ...μαμμαα Δημητρα ...

  6. koutoxorti avatar
    koutoxorti 02/08/2010 10:49:07

    Πήξαμε στους πικραμένους δημόσιους υπάλληλους ¨"σχολιαστές"!

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ koutoxorti 02/08/2010 10:52:56

      ...γι' αυτό έπιασαν δουλειά τα νεοφιλελεύθερα γιαπάκια της Ιπποκράτους, ε;

      • koutoxorti avatar
        koutoxorti @ Αυριανιστής 02/08/2010 10:56:25

        Τι έγινε, σου κόψανε τις υπερωρίες;

      • ΙΩΝΑΣ avatar
        ΙΩΝΑΣ @ Αυριανιστής 02/08/2010 11:08:16

        Καμμιά δουλειά δεν είναι ντροπή...

      • koutoxorti avatar
        koutoxorti @ Αυριανιστής 02/08/2010 11:56:02

        Εκτός από το πληρωμένο βρίσιμο στο Antinews.

    • popolaros avatar
      popolaros @ koutoxorti 02/08/2010 11:11:10

      ..εεε να φύγεις να πάς αλλού !!
      Αφού δεν κάνεις κέφι τους σχολιαστές.

    • prasini anaptixi avatar
      prasini anaptixi @ koutoxorti 02/08/2010 11:11:26

      Είναι πολλοί οι 'πικραμένοι' γιαυτό εκτονωθείτε προκαταβολικά τώρα που μπορείτε.Μετά δεν θα ασχολείται κανείς με πολιτικά ανύπαρκτους.

    • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
      ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ @ koutoxorti 02/08/2010 11:27:01

      @ koutoxorti
      Ονομα και πραγμα εισαι τελικα

      • koutoxorti avatar
        koutoxorti @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 02/08/2010 11:57:23

        Ενώ εσύ! Η επανάσταση σου τρέχει απο τα μπατζάκια.

  7. Dimi avatar
    Dimi 02/08/2010 10:52:43

    Το ημερολόγιο του Απραγου:

    - Ημέρα 1η: Εν αρχή ην το χάος

    - Ημέρα 2α: Welcome! στη χώρα του ΔΕΝ!(υπάρχουν λεφτά)

    - Ημέρα 3η: Φάρσες εξ ουρανού

    - Ημέρα 4η: Κουτσοί, στραβοί και Λάθρο, στον Αγιο Παντελεήμωνα

    - Hμέρα 5η: Κατεδάφιση του παρόντος και του μέλλοντος

    - Ημέρα 6η: Απέραντο Γαλάζιο, και πικρό νερό

    - Hμέρα 7η: This is the End! freakin' friend

    *

    "Δυο καρεκλοπόδαρα κάνουν μακροβούτι και μιά σανίδα κυνηγά,
    τ'άδειo κονσερβοκούτι." ~Λαϊκή παροιμία

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ Dimi 02/08/2010 10:56:45

      να την κοιτάξει τη μονομανία αυτή... η γυμναστική προκαλεί εθισμό και καταλήγει σε εξάρτηση...

      • Bodinus1576 avatar
        Bodinus1576 @ αλλενάκι 02/08/2010 11:06:52

        Καλύτερα να έχεις εξάρτηση από τη γυμναστική παρά από τη μίζα. Άλλο η γυμναστική και άλλο το life style. Το θέμα δεν είναι ότι γυμνάζεται αλλά ότι συμπεριφέρεται σαν φλωράκι που του τα σκάει ο μπαμπάς και αυτός είναι γυμναστήριο και ταξίδια στο εξωτερικό. Αλλά αφού βρίσκει κορόιδα που τον χειροκροτούν και μ...ς, Καψήδες ήθελα να πω, να τον υποστηρίζουν καλά κάνει.

      • Bodinus1576 avatar
        Bodinus1576 @ αλλενάκι 02/08/2010 11:19:50

        Όρεξη να υπάρχει και εναλλακτικές εντατικές δραστηριότητες βρίσκονται, οι οποίες καταπολεμούν και την κατάθλιψη και την επιθετικότητα :)

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ αλλενάκι 02/08/2010 11:27:05

        φυσικά, το ίδιο λέμε, όχι μονομανία

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ αλλενάκι 02/08/2010 11:30:20

        Έννοια σου, και οι Καψήδες που τον υποστηρίζουν δεν είναι καθόλου μ...ς, αλλά έχουν συμφέρον και το κάνουν. Τόσο αυτοί, όσο και τα αφεντικά τους.

      • Dimi avatar
        Dimi @ αλλενάκι 02/08/2010 20:07:14

        Αλλενάκι, εάν ο κολυμβητής ήταν στο τραίνο προς Κηφισιά σήμερα το μεσημέρι, θα του πάγωνε το αίμα, όπως πάγωσε και το δικό μας. Oι φρεσκογραμμένες με graffiti στους τοίχους του τραίνου προτροπές βίας, μίσους και θανάτου, με «το αίμα να ρέει», απονεύρωσαν τους επιβάτες.

        Ενημερώσαμε τον μηχανοδηγό, ο οποίος όταν είδε και διάβασε τα «μηνύματα», αποσβωλομένος μάς διαβεβαίωσε ότι θα φρόντιζε να σβηστούν στο τέλος της διαδρομής.

        Ο κολυμβητής, φαίνεται να ζει σε μιά προκλητικά λανθάνουσα κατάσταση ευδαιμονίας, περιχαράκωσης κι ασφάλειας. Δεν φαίνεται ν’αντιλαμβάνεται στο ελάχιστο, το εύρος και βάθος της τραυματικής βιαιότητας, που η πρωτοφανής τεχνητή κρίση προκαλεί στον ψυχισμό των Ελλήνων.

        Η συμπλεγματική λουδοβίκεια αντίληψη «Το κράτος είμαι εγώ και μετά από μένα το χάος», χαρακτηρίζει τους επικίνδυνους πολιτικούς, οι οποίοι ζουν με την ψευδαίσθηση ότι μπορούν ατιμώρητοι να καταστρέφουν τη ζωή και το μέλλον των πολιτών, σαν να μην υπάρχει αύριο..

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ αλλενάκι 02/08/2010 20:56:58

        Dimi: απάθεια και ωμότητα...

      • mnk avatar
        mnk @ αλλενάκι 02/08/2010 22:22:39

        @ Dimi

        Δεν φταίει ο Τζέφρυ που δεν καταλαβαίνει. Δεν του το επιτρέπει ο γκουρού του, για να μην διαταραχθεί η "ευεξία" του.

      • Dimi avatar
        Dimi @ αλλενάκι 02/08/2010 22:56:08

        Aλλενάκι, και σημαδιακός και αταίριαστος..

    • Dimi avatar
      Dimi @ Dimi 02/08/2010 23:11:18

      @ mnk

      “Είναι δύσκολο να σταθεί όρθιο ένα άδειο σακί.” ~Benjamin Franklin

  8. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 02/08/2010 11:16:02

    επειδή γνωρίζω από φιλικό περιβάλλον γνωστών, η μονομανία με τη γυμναστική προκαλεί από επιθετικότητα έως και κατάθλιψη όταν διακοπεί η εντατική δραστηριότητα κάποια εποχή

  9. popolaros avatar
    popolaros 02/08/2010 11:16:22

    Η χώρα βουλιάζει...Οι φελλοί επιπλέουν.

  10. αθανασιος Ι. avatar
    αθανασιος Ι. 02/08/2010 11:28:59

    Στο χωρίο μου ..τα αρρωστημένα κατσίκια ..αρσενικό-θηλυκά ...οι τσομπάνηδες τα σφάζουν αμέσως …στην περίπτωση μας ..μας τον έκαμαν ..πρωθυπουργό …βλέπεται είμαστε ..πολιτισμένος λαός ..με παραδώσει...

    • Bodinus1576 avatar
      Bodinus1576 @ αθανασιος Ι. 02/08/2010 12:22:52

      Παρ' όλα αυτά σαν σκέψη δεν είναι και άσχημη

  11. denkserotipota avatar
    denkserotipota 02/08/2010 11:43:07

    Μήπως πρέπει να βάλουμε καμμιά ταμπέλα για το προς τα που πέφτει το Μαξίμου μη χαθεί στην επιστροφή;;;

  12. man8os avatar
    man8os 02/08/2010 11:51:29

    Τελειωνουν οι μερες της κατοχης...
    Αμεσως μολις πεσει η κυβερνηση.

  13. denkserotipota avatar
    denkserotipota 02/08/2010 11:51:34

    Και που το λέτε εσείς ποιος καταλαβαίνει;

    1025 τη μέρα η βίλα, φτηνά τη βγάζουμε. Το πρωινό είναι μέσα στην τιμή;;;

    Α ρε έρμη Ελλαδίτσα και Ελληνες πως μας κατάντησαν.............

  14. Πλούταρχος Λευκαδίτης avatar
    Πλούταρχος Λευκαδίτης 02/08/2010 11:56:38

    Ο Yorgo poli oreo, αφού ανέβηκε στη μπουλντόζα της κατεδάφισης όποιας αξίας είχε απομείνει στην έρημη τούτη χώρα, ξεκίνησε για τη χώρα του Σαραγκούση όπου θα συνεχίσει να κάνει αυτό που ξέρει καλύτερα: να είναι τουρίστας και να κάνει κανώ με τις ώρες... Μετά μου αρέσει που πείραζε τα παπαγαλάκια η μία εβδομάδα διακοπών του Καραμανλή στο Μαγγανάρι... Τουλάχιστο εκείνος κρατούσε τα προσχήματα...

    Υ.Γ. Πολύ μου αρέσει που η Τίνα "προτάσσει τα στήθη της" ενάντια στην ειλημμένη απόφαση για ιδιωτικοποίηση της ΔΕΗ... Αν τελικά τα πάρει όλα στο ψιλό, έχει πολύ γέλιο η κατάσταση...

  15. Νικος avatar
    Νικος 02/08/2010 11:58:03

    ΙΔΙΟΣ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ.ΚΑΠΟΥ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 1987 ΚΑΙ ΕΝΩ Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙΓΟΤΑΝΕ ΑΠΟ ΠΥΡΚΑΓΙΕΣ ΑΥΤΟΣ ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΑΡΑΞΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΛΠΟ ΤΟΥ ΚΑΡΠΟΒΟΛΟΥ ΣΤΗ ΣΑΜΟ,ΕΠΑΝΩ ΣΤΟ
    ΣΚΑΦΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ,ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΛΙΑΝΗ...ΙΓΚΟΓΝΙΤΟ,ΠΑΡΑΚΑΛΩ.
    ΤΥΧΑΙΟ,...ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ......

    • Orestios avatar
      Orestios @ Νικος 02/08/2010 13:12:35

      Την ευγένεια την μαθαίνει κάποιος από την οικογένειά σου.
      Δεν θα έπρεπε να περιμένει κανείς κάτυ καλύτερο από το GAP.

    • petros avatar
      petros @ Νικος 02/08/2010 23:22:41

      υπαρχει και σχετικη γελοιογραφια του ΙΩΑΝΝΟΥ!

  16. armageddon avatar
    armageddon 02/08/2010 12:33:02

    ΚΑΛΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΠΡΟΘΥΠΟΥΡΓΟΣ .ΣΥΝΕΧΗΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΑΦΘΟΝΟ ΧΡΗΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΟΠΕΡΑΣΗ κλπ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΗΓΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΜΟΥ ΚΟΨΑΤΕ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ,ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΚΡΗΒΑ .....

  17. loretta avatar
    loretta 02/08/2010 12:33:35

    Αγαπητοι μου.....ετσι κανουν ολοι οι ΤΗΛΕΑΣΤΕΡΕΣ....διοτι δεν εχουμε Πρωθυπουργο...εχουμε ΤV STAR......το ταλαιπωρο το αγορι ετρεχε απο καναλι σε καναλι στο εξωτερικο....απο δημοσιογραφο σε δημοσιογραφο.....ε τωρα φωτα καμερες....το δερμα θελει και την ξεκουραση του....γιατι για το μυαλο δεν μιλαμε....ΚΑΠΟΥΤ.

  18. αθανασιος Ι. avatar
    αθανασιος Ι. 02/08/2010 13:15:28

    ο άνθρωπος πάσας υποψίας...Jean Matia Volonte ...

  19. loretta avatar
    loretta 02/08/2010 14:12:39

    Aγαπητε κεεπερ....ΠΑΝΤΩΣ ο GAP(αν το μεταφρασεις στα ελληνικα σημαινει το απολυτο κενο...η το χαος...η το χασμα ..διαλεξε και παρε..) δεν προκειτε να σωσει κανεναν....παρα μονο το ΠΑΣΟΚΙΚΟ ΤΟΥ ΤΟΜΑΡΙ...

  20. Δημήτριος Κοκκαλάκης avatar
    Δημήτριος Κοκκαλάκης 02/08/2010 14:21:16

    Η φωτογραφίες και η έμμεση προπαγάνδηση των διακοπών του Παπανδρέου είναι εσκεμμένες. Σκοπό έχουν να προκαλέσουν - μετρημένα - τους πολίτες, σηματοδοτώντας την αδιαφορία του γιά όποιες δυσχέρειες και γιά τις κριτικές. Προσπαθεί να πεί, οτι αυτός δεν μπαίνει στα γνωστά καλούπια, είναι και κινείται αλλιώς. Οτι εστησε το πολιτικό παιχνίδι όπως τον βόλευε, και τώρα δεν επιθυμεί να δώσει σημασία ούτε στην αγανάκτηση του κόσμου. Οσο περισσότερο προκαλεί και δεν παίρνει απάντηση, τόσο περισσότερο θα προκαλεί.
    Δημήτρης Κοκκαλάκης.
    Λαμία.

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ Δημήτριος Κοκκαλάκης 02/08/2010 14:27:57

      Συμφωνω.Ειναι ενας ιδιομορφος τροπος επιδειξης ισχυος,οτι δηλαδη δειχνει οτι δεν εχει αναγκη κανενα και εχει μαζι του δυναμεις που μπορουν να υπερνικησουν την οποιαδηποτε δυσφορια.

  21. lamogios avatar
    lamogios 02/08/2010 14:30:41

    Μπορεί να είμαστε άφραγκοι και απογοητευμένοι αλλά θα γελάσουμε πολύ αυτό το φθινόπωρο.
    Τα μάθατε;
    Ανακοινώνονται oι πρώτοι υποψήφιοι δήμαρχοι του Παπανδρέου για τις περιφερειακές εκλογές.
    ΧΑΙΡΕ ΚΑΙΣΑΡ, ΟΙ (ΠΟΛΙΤΙΚΑ) ΜΕΛΛΟΘΑΝΑΤΟΙ ΣΕ ΧΑΙΡΕΤΟΥΝ.

    http://lamogios.blogspot.com

  22. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 02/08/2010 15:00:43

    Αδικείς τον Μητσοτάκη (τον απέθαντο).

    • man8os avatar
      man8os @ Strange Attractor 02/08/2010 15:16:28

      Ο ΓΑΠ τον εχει ξεπερασει ηδη, παρολο που ουτε και τον Δρακουμελ συμπαθω...

  23. Σπύρος avatar
    Σπύρος 02/08/2010 15:29:03

    Ρέ τούς Pasokous..
    Θυμίζουν εκείνους τούς ψευτοάγιους πού κούναγαν τήν αγιαστούρα τριγυρίζοντας στά χωριά φωνάζοντας ''Μετανοείτε αμαρτωλοί,,Φταίμε όλοι''..
    Οτι θά κατέφευγαν ακόμα και στά μαύρα μεσαιωνικά χρόνια τού πλήρους σκοταδισμού γιά νά ''πείσουν΄΄γιά τίς αμαρτίες όλων μας,έχει τήν πλάκα του μέν αλλά είναι και κομματάκι επικίνδυνο..

    Μετανοείτε αμαρτωλοί..Ο GAP έκανε τό κουπί τού κανό φραγγέλιο .......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • Orestios avatar
      Orestios @ Σπύρος 02/08/2010 18:19:15

      Πράγματι!

  24. antiochos avatar
    antiochos 02/08/2010 15:42:47

    Πιρανχας περνουν ποτε απ τις θαλασσες μας η τρεφω φρουδες ελπιδες;

  25. kvstsas avatar
    kvstsas 02/08/2010 16:27:19

    Είστε όλοι ζηλιάριδες που ο Γιώργος κάνει βουτιές αλλά απότι ξέρω τα έξοδα είναι από την τσέπη του.

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ kvstsas 02/08/2010 16:38:42

      ...μα δεν έχω πρόβλημα με τις βουτιές του, εκτός αν είναι βουτιές στην τσέπη μου που το ΕΑ πλέον δεν φτάνει ούτε για εισιτήρια...

    • noldor avatar
      noldor @ kvstsas 03/08/2010 01:03:33

      Εγώ πάλι αλλιώς τα ξέρω.

  26. MARIA avatar
    MARIA 02/08/2010 17:57:53

    Όσοι ψήφισαν τον ΓΑΠ έπρεπε να έχουν δώσει περισσότερη σημασία στο παλιό γνωστό ελληνικό τραγούδι "Ο Γιώργος είναι πονηρός και αυτά που λέει μην τα τρως........"

    • mnk avatar