01/06/2010 00:48
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Γιώργος λέει την ... αλήθεια

ΣΧΟΛΙΑ

  1. χασοσκοπος avatar
    χασοσκοπος 01/06/2010 01:00:46

    στα νησια μας...ελληνικα η τουρκικα....

  2. Μαρία avatar
    Μαρία 01/06/2010 01:12:06

    Στην Ίμβρο και την Τένεδο αναφέρεται ή σ'αυτά που θα παραχωρήσει ανατολικά του 25ου; Όσο τον θυμάμαι που αποκαλούσε απ΄το Βήμα της Βουλής "φαντασιόπληκτη" την Παπαρήγα που του μιλούσε για τα δημοσιεύμαρα περί προώθησης συνδιαχείρισης του Αιγαίου, μου ανεβαίνει η πίεση κατακόρυφα!

  3. zame avatar
    zame 01/06/2010 01:18:35

    κοψτε φατσα...ε..ρε τι παθαμε....

  4. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 01/06/2010 01:43:58

    δεν θα κάνουμε αναδιάρθρωση του χρέους

  5. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 01/06/2010 02:29:33

    Προσέξατε ότι λέει:
    'Έκανα και θα κάνω τα πάντα για να χρεοκοπήσει η χώρα.';
    Πρόκειται για την πιο αληθινή δήλωση πολιτικού, έστω κι αν οφείλεται στην ανικανότητά του να μιλήσει ελληνικά.

    • Γιαννης 3 avatar
      Γιαννης 3 @ Δημήτρης 01/06/2010 13:11:46

      Φιλε Δημητρη το εννοει αυτο που λεει εαν λαβουμε σαν δεδομενο οτι ηταν κορυφαιος υπουργος απο το 81 μεχρι εως το 2004 και τωρα πρωθυπουργος.'ΕΚΑΝΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ'για να χρεοκοπησει η χωρα.

  6. diasapollon avatar
    diasapollon 01/06/2010 08:54:36

    Πασοκοτούρκικα

    • Σαος avatar
      Σαος @ diasapollon 01/06/2010 09:16:09

      Με παπανδρέλληνες κατοίκους...

  7. GreenHorses avatar
    GreenHorses 01/06/2010 09:41:55

    Το μόνο που έχει επαληθευθεί ακόμα είναι το δεν θα χρεοκοπήσουμε οπότε καταλαβαίνεται ότι οσονούπω...

  8. GreenHorses avatar
    GreenHorses 01/06/2010 09:43:35

    Ασε και εγώ να μην πω τίποτα! #%^&%*^$^&$$

  9. Βασίλης avatar
    Βασίλης 01/06/2010 11:11:27

    Δεν είναι ψεύτης, ούτε κωλοτούμπας, ούτε ανίκανος. Απλά αυτό το παιδί έχει το ακαταλόγιστο.

    Τον ακούτε πως μιλάει, πως αρθρώνει το λόγο του, πως μπλέκει τη πράσινη ανάπτυξη με τα πράσινα άλογα και ολίγη εθνική ανεξαρτησία, τον τουρισμό με τη "πρόταση - ειρωνεία" για ξεπούλημα κάποιων νησιών και τα νησιά μας που εμείς οι Έλληνες τα αγαπάμε και για αυτό δεν τα ξεπουλάμε, για πιπέρι βάζει και κάτι από κοινωνική δικαιοσύνη λίγο σοσιαλισμό και καταπολέμηση της διαφθοράς, δηλαδή μια χωριάτικη σαλάτα με λίγο απ΄ όλα και ότι άλλη παπαριά και μπούρδα μπορεί να φανταστεί κανείς. Τα ακαταννόητα που λέει, δεν είναι γιατί δεν γνωρίζει καλά τα Ελληνικά επειδή δήθεν έζησε πολλά χρόνια στο εξωτερικό, όπως μας λέει...., αλλά απλά και μόνο επειδή έτσι σκέπτεται.

    Τώρα πως αυτός ο λίγος έγινε πρωθυπουργός και πηδάει ένα ολόκληρο λαό και μία χώρα;;;

    Όλα είναι ζήτημα marketing. Πρώτα το όνομα. Δεύτερο πάνω του και στο όνομά του επένδυσαν συμφέροντα δυνάμεις και νέοι πολιτκοί. Τρίτο ο ίδιος διάλεξε για άμεσους συνεργάτες του άτομα που κανένας δεν τα γνώριζε προηγουμένως και άρα εξαρτώνται άμεσα από τις διαθέσεις του κυρίου τους. Τέταρτο (από ότι φαίνεται) είναι άφιλος (Killer άκουσα τον Ανδρουλάκη να τον χαρακτηρίζει), δηλαδή δεν το έχει σε τίποτε να στείλει στα αζήτητα κάποιον που θα θεωρήσει, ή μάλλον θα του πουν ότι δεν κάνει.

    Το αποτέλεσμα όμως μετράει και αυτό είναι ότι ο άνθρωπος αυτός έχει οδηγήση τη χώρα στην υποδούλωση, στην αδυναμία και στη γενική ανυποληψία, μας έφερε εδώ μία "τρόϊκα" τεχόκρατών που έχει εξουσία μεγαλύτερη από αυτή της κυβέρνησης και της βουλής και ορίζει το τι θα γίνει, αντικατέστησε το σύνταγμα από ένα μνημόνιο ενεργειών και οδηγεί το λαό στη φτώχεια και την εξαθλίωση.

    • GreenHorses avatar
      GreenHorses @ Βασίλης 01/06/2010 12:15:56

      όχι και παιδί 60 χρονών, child μπορεί :P