#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
03/03/2010 23:48
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Γιώργος, η Τζούλια και η αποφράδα ημέρα

 



Τι κοινό μπορεί να έχει ο Γιώργος Παπανδρέου και η κυβέρνηση με την... Τζούλια Αλεξανδράτου. Κάποιος που δεν γνωρίζει την επικαιρότητα θα απαντούσε κανένα. Όμως, τελικά η ζωή τα φέρνει έτσι που τα δύο αυτά πρόσωπα έχουν πολλά κοινά. Και εξηγούμαστε:

1. Την αποφράδα ημέρα 3 Μαρτίου 2010 ο πρωθυπουργός αυτής της χώρας αποφάσισε να ενταφιάσει τα όνειρα των πολιτών για μια καλύτερη ζωή και έδωσε τέλος στον δήθεν σοσιαλισμό που επαγγέλλεται. Πώς το πέτυχε αυτό; Μα φυσικά αποκαλύφθηκε μπροστά στον κόσμο και έδειξε ότι είναι πιο νεοφιλελεύθερος από πολλούς άλλους. Κάποιοι μάλιστα λένε ότι με τα μέτρα που έλαβε μας ….

2. Την ίδια ημέρα, οποία σύμπτωση, η γνωστή τηλεπερσόνα και μοντέλο αποφάσισε να αποκαλυφθεί στην κυριολεξία και να πουλήσει τις προσωπικές της στιγμές (έτσι λέμε πιο λάιτ την «τσόντα») σε dvd. Άξια η κυρία (και ο κύριος) και ουδείς μπορεί να την κατακρίνει εφόσον πρόκειται για μια εμπορική δραστηριότητα.

Έτσι, σήμερα σε όλες τις παρέες αυτά τα δύο θέματα μπλέκονταν μεταξύ τους. Έβλεπε ο κόσμος τα μέτρα και έφριττε, έριχνε καμιά ματιά στο dvd και προσπαθούσε να ξεχάσει το Γιώργο.

Κι έτσι κύλησε η ημέρα αυτή που θα μείνει στην ιστορία (μέχρι να έλθει κανένα νέο χαστούκι δηλαδή).

Και τα δύο αυτά περιστατικά ήλθαν να επιβεβαιώσουν το λαϊκό ρηθέν: «Δώστε την τσόντα στο λαό».

Κανονικά βέβαια, το ΠΑΣΟΚ οφείλει να ευχαριστήσει τη Τζούλια για την επικοινωνιακή βοήθεια.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Giorgos avatar
    Giorgos 04/03/2010 00:01:51

    Εγώ το είδα διαφορετικά.
    Τα μέτρα θα μας κάνουν ΤΣΟΥΛιΕΣ.

  2. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 04/03/2010 00:04:23

    Υπάρχει ΠΡΑΣΙΝΗ πορνεία;
    (πακέττο με την πράσινη ανάπτυξη;)

    • nasos avatar
      nasos @ archaeopteryx 04/03/2010 00:07:02

      Και που'σαι ακόμη.
      Θυμάσαι πριν λίγο καιρό το θέμα με τις φοιτήτριες που έκαναν βίζιτες στην Πάτρα;
      Τώρα θα αφήνουν και προσπέκτους στις γραμματείες των Σχολών.

  3. nasos avatar
    nasos 04/03/2010 00:05:31

    Δηλαδή εμείς που είμαστε φαν της Πετρούλας θα πρέπει να παρακαλάμε να ξανάρθει ο Όλι Ρέν;
    Ω ρε συμφορά που μας βρήκε!

  4. o βουνίσιος avatar
    o βουνίσιος 04/03/2010 00:06:11

    εγώ νομίζω ότι το είχαν σχεδιάσει!

    δείχνουν "αναπτυξιακούς δρόμους"…

  5. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 04/03/2010 00:20:26

    Αυτοι στο Ράδιο Αρβύλα δεν παίζονται

    Έβαλαν σκηνές από την τσόντα της Τζούλιας με τετραγωνάκια στα...επίμαχα σημεία, και ταυτόχρονα έβγαζαν τον Πεταλωτή, τον κυβερνητικό εκπρόσωπο να ανακοινώνει τα μέτρα, και να έχει στην φάτσα του τετραγωνάκια!!!

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ Γιωργος Χ 04/03/2010 00:23:03

      Γιατί;
      Τα καλύτερα μέτρα που έχουν ακούσει τα μάτια μου...
      Μπράβο στα παιδιά, μόνο η σάτιρα μέχρι γελοιοποιήσεως αξίζει σε όσους κοροϊδεύουν τον Ελληνικό Λαό.

      Ζήτω ο Μητσοτακικός ΛΑΟΣικος Σοσιαλισμός.

    • Γιωργος Χ avatar
      Γιωργος Χ @ Γιωργος Χ 04/03/2010 00:27:12

      Ρε να αγιάσει ο στόμας τους!!!

      Συνδύασαν το νόημα της σημερινής ημέρας: Το μ... και το πεπόνι όσο το ζουλάς μελώνει...

      Γιαυτό ζουλάτε Πεταλωτή...

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ Γιωργος Χ 04/03/2010 00:45:58

      χαχαχα
      Σωστός και μεστός λόγος αν και μελωμένος
      χαχαχαχ
      Να αγιάσει το στόμα τους.

  6. nixteri avatar
    nixteri 04/03/2010 01:08:45

    Αναζητήστε το ανερχόμενο αστέρι, τον... γαμβρίτσο!
    Εχει την εγγύηση του βασιλόυπουργού!

    Τέτοια καραγκιοζιλίκια οι καραμανλικοί ΔΕΝ τα κάνανε..giorgo μου!

  7. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 04/03/2010 01:18:51

    Έχουμε πόλεμο μετά μπανιστηριού!!!

    Σοσιαλισμός η γυμνή βαρβαρότητα;

    ...θα σε ξανάβρω στους μπαξέδες, 3 του Μαρτίου να κοιτάςςς
    και στιμπουκιά στους καφενέδες, με τους μακάκες που ψηφάς!

  8. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 04/03/2010 01:20:28

    Ετσι δώστα όλα για σοσιαλισμό τζούλια, βεντούζα βεντούζα!!!

  9. thespieys avatar
    thespieys 04/03/2010 01:31:22

    Καθόλου τυχαίο: υπερψηφίζεται επί της αρχής το λαθρονομοσχέδιο και την επόμενη μέρα ανακοινώνονται τα μέτρα, με προπέτασμα καπνου -για τους νέους κυρίως- τη τσόντα της Τζούλιας. Μπουρδέλο δε μας κατάντησαν άλλωστε;

    • Πολίτης της Μπανανίας avatar
      Πολίτης της Μπανανίας @ thespieys 04/03/2010 03:51:57

      Αφού αυτά θέλει ο λαός αγαπητέ γιατί να το κρύψουμε; Αυτοί είμαστε, αυτά μας ενδιαφέρουν. Μπορεί όχι εσένα, εμένα ή τον καθένα εδώ, αλλά η πλειοψηφία αυτά γουστάρει. Δεν θέλει να σκέφτεται, δεν θέλει να ακούει, ούτε να βλέπει. Μόνο να αποποιείται ευθύνες που μετά ρίχνει σε αυτούς που βρίζει αλλά πάει και ψηφίζει.

      Αυτοί είμαστε, καταλάβετε το.

      Και το τι λέμε εμείς εδω μέσα που καθόμαστε και χολοσκάμε για την Ελλαδίτσα, τζάμπα πάει.

      http://wp.me/pLjud-MH

    • Πολίτης της Μπανανίας avatar
      Πολίτης της Μπανανίας @ thespieys 04/03/2010 03:53:42

      Αφού αυτά θέλει ο λαός αγαπητέ γιατί να το κρύψουμε; Αυτοί είμαστε, αυτά μας ενδιαφέρουν. Μπορεί όχι εσένα, εμένα ή τον καθένα εδώ, αλλά η πλειοψηφία αυτά γουστάρει. Δεν θέλει να σκέφτεται, δεν θέλει να ακούει, ούτε να βλέπει. Μόνο να αποποιείται ευθύνες που μετά ρίχνει σε αυτούς που βρίζει αλλά πάει και ψηφίζει.

      Αυτοί είμαστε, καταλάβετε το.

      Και το τι λέμε εμείς εδω μέσα που καθόμαστε και χολοσκάμε για την Ελλαδίτσα, τζάμπα πάει.

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ thespieys 04/03/2010 09:44:04

      @Πολίτης της Μπανανίας
      Πες τα, χρυσόστομε!

  10. nasos avatar
    nasos 04/03/2010 02:22:56

    http://www.youtube.com/watch?v=ZvaJWeRvthc&feature=player_embedded

  11. Πολίτης της Μπανανίας avatar
    Πολίτης της Μπανανίας 04/03/2010 03:34:15

    Η Τζούλια απλά έριξε τα τείχη του θεαθήναι.

    Αφού αυτο θέλουν οι πολίτες αυτής της χώρας, γιατί να κρυβόμαστε; Δώστε στον λαό το παντεσπάνι του:

    http://wp.me/pLjud-MH

    Καλή σας νύχτα.

  12. Αγανάκτηση avatar
    Αγανάκτηση 04/03/2010 03:39:01

    Τελικά πως την καταντήσανε έτσι αυτή τη κοπέλα...

    Τον Ψινάκη έχει ακόμα "μάνατζερ";

    • «Κασσάνδρα» avatar
      «Κασσάνδρα» @ Αγανάκτηση 04/03/2010 09:41:17

      100.000 αντίτυπα επί 20 € αν πάρει τα μισα είναι 1.000.000€!!!

  13. Άφατος avatar
    Άφατος 04/03/2010 07:25:25

    Έλεος ρε παιδιά που θέλουν αυτό οι πολίτες. Μια φτηνή, αηδιαστική τσόντα ενός πορνιδίου εθισμένου στην κόκα και την κενότητα. Ακόμη κι όσοι αρέσκονται στο πορνό, μπορούν να βρουν πολύ καλύτερο από αυτή τη στημένη αθλιότητα.

  14. Αλέξανδρος Ζήβας avatar
    Αλέξανδρος Ζήβας 04/03/2010 08:47:41

    ‘’Τι ξεφτίλα’’…., που…., μια ‘’χώστρα’’…., τους χαλά την πλάνα ‘’μόστρα’’….!

    …..Αχ και να ‘σασταν μια Τζούλια….,
    η με τα καβ,β,άλ καπούλια….,
    ω φτυμένα –τους λαούλια….,
    θα σας φύλαγαν ‘’αράδα’’
    τα ‘’μπατσούδια’’ –τους στη Γ.Α.Δ.Α….,
    μα και σε όλη την τρ Ελλάδα….!

    Νααααα…., σας έχουνε ‘’γραμμένους’’
    ( …..ελλιπώς, βρε, φυλαγμένους….,
    ως κάθε ψυχο’’σκυμμένους’’….! )
    στο αιδοίο μίας ‘’τέτοιας’’….,
    / …..κι ας τους γελοιοποιεί….,
    όλους, τους μουνοσυρμένους….,
    τεριρέμ ραμτιριρί….! /
    πού ‘στε…., για την Εξουσία….,
    ή ως…., ‘κει…., αιδοιοφθείρες…..
    ή ως αιδοιοξέσματα….,
    ε, ως λένε, μουνοψείρες…..
    ή, ψψψψψιτ, μουνογδάρματα….!

    …..‘’Τ’ άπλυτά –τους στην απλώστρα’’….,
    ‘’τι ξεφτίλα’’…., που…., μια ‘’χώστρα’’….,
    τους χαλά την πλάνα ‘’μόστρα’’….,…..
    μα…., για τους της….. ‘’διπλωπίας’’….,
    ---- …..άθελά –της….. ---- είν’….. ’’αντίας’’….:
    ‘’σύμβολο’’ αντιεξουσίας….!.....


    ‘’Γειά’’ –σας…., ωρέ….. «’’περήφανα’’….. ‘’όργανα’’»….:
    Αλέξανδρος Ζήβας,
    URL : www.alexandros-zivas.gr
    ….: αποκαλυπτικές ΑΠΟΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΣΕΙΣ όλων των αποκωδικοποιητέων…..

  15. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 04/03/2010 09:38:01

    Απλά μας δείχνει τι πρέπει δρόμο πρέπει να ακολουθήσουν οι άνεργες στις μέρες που έρχονται

    Σοσιαλισμός στο έρωτα η βαρβαρότητα της ανεργίας;

  16. TopGunZ avatar
    TopGunZ 04/03/2010 09:46:24

    Και ερωτώ. Με την άυξηση του ΦΠΑ πόσο ακριβώς θα πάει το DVD?

    Πάντως, όσοι αρέσκονται στα σαδομαζοχιστικά και έχουν ψηφίσει ΠΑΣΟΚ δε χρειάζεται πλέον να ξοδεύονται, αρκεί να "κατεβάσουν" από κάπου το βιντεάκι του Πεταλωτή, χαρακτηριστικότερη και γραφικότερη περίπτωση αυτοσοδομισμού δεν υπάρχει...

  17. aris53m avatar
    aris53m 04/03/2010 11:13:03

    ομολογώ ότι δεν ήξερα τι θα πει αποφράδα και το "googleάρισα". Βρήκα δε, ότι σημαίνει, καταραμένη, δυσοίωνη μέρα... και αναρωτιέμαι ... γιατί αποφράδα κε. φάκτορα? Κάθε μέρα βγάζει video η Τζούλια? Αμ πως?

  18. ΜιχΜιχ avatar
    ΜιχΜιχ 04/03/2010 14:40:06

    Το συμπέρασμα της χτεσινής ημέρας, είναι πως το ΠΑΣΟΚ και η Αλεξανδράτου δεν έχουν ιδέα από αναπτυξιακά μέτρα. Δηθενιές κι από ουσία μηδέν.