#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
14/01/2011 13:29
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Γιώργος ετοιμάζεται να την πέσει τωρα στη ΝΔ απο ... δεξιά



Ο Ρέππας θα επιτάξει τους απεργούς και ο ΓΑΠ θα αποτάξει τον Πάγκαλο. Η θέση του Αντιπροέδρου εφεξής θα ονομάζεται  του Μέγα Λογοπαίκτη, όπως αυτή του Μέγα Λογοθέτη στο Βυζάντιο.

Γάτα έφαγαν πεινασμένοι μετανάστες στην Άρτα και πήγαν στο νοσοκομείο. Η γάτα είχε φάει ποντικό, ο ποντικός ποντικοφάρμακο, το ποντικοφάρμακο πακέτο. Με μια πλύση στομάχου καθάρισαν οι δύστυχοι. Εμείς με τόση πλύση εγκεφάλου γιατί άρουμε σιγά-σιγά την εμπιστοσύνη μας στον πρωθυπουργό;

Αφού τα έχωσε στους Τούρκους, την πέφτει στους Γερμανούς για τις αποζημιώσεις, επιτίθεται με πρωτοφανή σφοδρότητα και ανήκουστους χαρακτηρισμούς στο ΚΚΕ για τα εθνικά και ετοιμάζει  αγωγές σε όσες αμερικάνικες πολιτείες έχουν πόλη Αθήνα και νεοκλασικά κτίρια.

Ο στόχος είναι στις εκλογές να την πέσει στη ΝΔ από δεξιά; Ή μας βοηθά να ξεχνάμε τη χρέη μας;

Δηλαδή είναι σοβαρός όποιος ζητάει επιμήκυνση; Έμμεση παραδοχή του μη προικισμένου δεν δεχόμαστε. Θα πλερώκουμε κι ας μη τα φάγαμε μαζί, προκειμένου να αποφύγουμε τη ρετσινιά.

Eνώ ελεύθερος αφέθηκε κατηγορούμενος για κατοχή ναρκωτικών στη Βρετανία, καθώς του εξομολογήθηκε ότι έχει προγραμματισμένη αλλαγή φύλου κι έτσι θα αισθανόταν άσχημα στις αντρικές φυλακές. Ο δικαστής ήθελε να βάλει ένα τέλος στον «σεξουαλικό του εφιάλτη».

Η Ντούβλη πάλι–εγκαινιάζοντας μια διεκδικητική εξωτερική πολιτική-θέλει τον George Clooney συμπρωταγωνιστή στην επόμενη ταινία της. Θα τις  φάει όλες τις ατάκες. Γιατί στις «επικίνδυνες» σκηνές θα βάλουν κασκαντέρ για να μη κάνει κι ο Ζορζ αλλαγή φύλου μετά την υπερπαραγωγή…

Για όσους νόμιζαν ότι η μεγαλύτερη μαύρη τρύπα είναι στους εθνικούς μας προϋπολογισμούς τους ενημερώνουμε ότι όσο 6,6 δισεκατομμύρια ήλιοι ζυγίζει η μαύρη τρύπα στο κέντρο του γαλαξία Μ87, η μεγαλύτερη που έχει βρεθεί ποτέ στο σύμπαν, σύμφωνα με νέους υπολογισμούς των αστρονόμων.

Αυτή η μαύρη τρύπα είναι τόσο μεγάλη που οι επιστήμονες λένε ότι θα μπορούσε να "καταπιεί" ολόκληρο το ηλιακό μας σύστημα. Η χώρα μας δεν κινδυνεύει. Με τέτοια διόδια δεν πρόκειται να μας καταδεχτεί η «τρύπα».
Σύμφωνα όμως  με νέα έρευνα που δημοσιεύει η Daily Mail, ένας στους δύο απορρίπτει τον/την σύντροφό του λόγω εξάντλησης μέσα στον μήνα, ενώ ένας στους πέντε λέει «όχι» μέσα στη βδομάδα.

Τα 2/3 των ερωτηθέντων παραδέχτηκαν ότι έχουν διάθεση για σεξ μόνο μέσα στο σαββατοκύριακο καθώς δεν είναι αναγκασμένοι να ξυπνούν νωρίς το επόμενο πρωινό.

Όποιος ψάχνει για σχέση δηλαδή, αναζητά ουσιαστικά τη δεσμευμένη πιθανότητα ο/η σύντροφος του να μην εμπίπτει σε καμία από τις τρεις παραπάνω κατηγορίες. Πάρτε ένα λαχείο καλύτερα...

Μικρός Οδυσσέας

ΣΧΟΛΙΑ

  1. φωτεινη avatar
    φωτεινη 14/01/2011 13:45:50

    πολλα λαχεια μικρε οδυσσεα,γιατι οπως ελεγε η μαμα μου οι αντρες (γυναικες)ειναι σαν τα λαχεια.οσα πιο πολλα παρεις τοσες πιο πολλες πιθανοτητες εχεις να σου τυχει.

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ φωτεινη 14/01/2011 14:04:31

      Και λόττο και τζόκερ μη σου πω

  2. Εν Πλώ avatar
    Εν Πλώ 14/01/2011 13:48:54

    Η μαυρη τρύπα είναι της Ντούβλη.

  3. liotsos avatar
    liotsos 14/01/2011 13:55:03

    Αν η Ν.Δ. θελει να κυβερνησει τοτε θα πρεπει να στηριξει τον Παγκαλο ωστε να παραμεινει οπωσδηποτε στην κυβερνηση .
    Κανει μεγαλυτερη ζημια στον Παπανδρεου απ΄οτι ο Σαμαρας. Αυτη τη στιγμη ειναι το ο "ελβετικος σουγιας" της αντιπολιτευσης .

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ liotsos 14/01/2011 14:17:17

      Εκτός κυβέρνησης να δεις τι θα λέει...

  4. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 14/01/2011 14:12:31

    τα ΜΜΕ επενδυουν σε μια μετοχη. Την πουλανε καθημερινα και ακριβα.
    Αυτη που ΔΕΝ θελει ο πολιτης να γνωριζει τις δυνατοτητες που εχει βασει νομου και του Συνταγματος της Χωρας μας. Η μετοχη αυτη εχει ενα κουπονι. Τις εναλλακτικες λυσεις/προτασεις/προσεγγισεις που εχει ο Πολιτης της Χωρας μας.

    ΠΠ

  5. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 14/01/2011 14:18:42

    Στην τελικη Οδυσσεα μου, ποιον εμπιστευεσαι, αυτον που εχει διαβασει ολοκληρο το βιβλιο ή αυτον που εχει διαβασει μονο μια σελιδα ??
    Δουλεια μας ειναι να ανοιξουμε ολες τις σελιδες του βιβλιου και δουλεια τους ειναι να μας πασαρουν αλλα βιβλια, οτι εχουν ευκαιρο.
    Ετσι η Χωρα λειτουργει απομονωμενη απο τους πολιτες της.

    ΠΠ

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 14/01/2011 14:26:06

      Αυτόν που θα περάσει τις εξετάσεις...

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Μικρός Οδυσσέας 14/01/2011 15:05:49

        xaxaxa οπως περασε το ΓΑΠ τα μαθηματα του καθηγητη του....?? shit high and stare.

        ΠΠ

  6. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 14/01/2011 14:28:31

    Αυτή η μέλανή οπή του γαλαξία Μ87 μήπως ξεκινάει κάπου μέσα στη φωτογραφία? Πάντως μπάρες για διόδια δε βλέπω. Θα τις έχει γκρεμίσει ο Γκλέτσος που είναι κι ομορφόπαιδο.

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ Γιάννης Φαίλτωρ 14/01/2011 14:37:55

      Γιάννη είσαι σεξιστής, φαλλοκράτης και κεφαλαιοκράτης μη σου πω

    • danaos avatar
      danaos @ Γιάννης Φαίλτωρ 14/01/2011 15:01:00

      "Αυτή η μέλανή οπή του γαλαξία Μ87 μήπως ξεκινάει κάπου μέσα στη φωτογραφία?" Ωρέ μπράβο παρατηρητικότητα!Γουστάρω!!!!!
      Αυτό για σένα Μικρέ και για το Γιάννη:
      Με ρωτάει χθες μια συνάδελφος: "Δαναέ την είδες τη μεγάλη μαύρη τρύπα;"Όχι" της λέω, "μπορείς να μου τη δείξεις;" Δεν ήξερε από που να φύγει η καημένη!

  7. kiki avatar
    kiki 14/01/2011 14:54:35

    Το γραφω αυτο , γιατι δεν βρισκω που μπορουσα να τοχωσω, και ο Οδυσσεας ειναι φιλιξενος, και ευγενης με τις κυριες.
    Το πρωι ακουγοντας τις εφημεριδες, βρεθηκα στην ΝΕΤ, και ηταν αενας απο το Ινστιτουτο Εργασιας της ΓΣΣΕ, και ελεγε οτι η ανεργια θα φτασει στο 25-305 , μια και ειναι ηδη στο 14,50%.
    Και τοτε πεταχτηκε ,η φθειρα του εφηβαιου , δημοσιογραφος τις, και ειπε αφου οι ανεργοι δεν βρισκουν δουλεια να μεταναστευσουν σε αλλες χωρες και ουτε λιγο υτε πολυ να μην μας σκοτιζουν τον αγιο.
    Μηπως γνωριζει η συγκεκριμενη μανταμ, πως δουλευοντας εκει αμοιβεται απο τους φορους των δυστυχουντων Ελληνων, μηπως μπορει να μας πει πως βρεθηκε σαυτην την θεση, ελεω πατερα, και με την ελαχιστη γνωση των ελληνικων που εχει σε αλλη περιπτωση αξιοκρατιας δεν θα ηταν τουλαχιστον στο γυαλι,ωστε να μην μας λεει ως αλλη Μαρια Αντουανετα αμα δεν εχετε ψωμι φατε παντεσπανι.
    Μηπως ζηλεψε την δοξα αλλων τηλεαστερων, που πετανε την μια βλακεια πανω στην αλλη, ορα την βραδυνη του Αλτερ,ακου να μεταναστευσουν.
    Ωραια τρωμε τους φορους και κανουμε και υποδειξεις στους πεινασμενους.

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ kiki 14/01/2011 15:51:34

      Ελπίζω να μην έσπασες την τηλεόραση και επίσης το σχόλιο σου κολλάει γάντι στο κομμάτι...

  8. ΜΑΡΙΑΝΝΑ ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΥ avatar
    ΜΑΡΙΑΝΝΑ ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΥ 14/01/2011 14:57:54

    Mικρε Οδυσσέα,

    να σαι καλά!
    Αφενός το κείμενο -σου ήταν ευστοχότατο, αφετέρου, ακόμα γελάμε !
    Καλή Χρονιά,

    Εκ του Λημερίου

    • xenios avatar
      xenios @ ΜΑΡΙΑΝΝΑ ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΥ 14/01/2011 16:54:36

      Τόσες ατάκες μαζεμένες, ούτε στον παλιό καλό ελληνικό κινηματογράφο :-)

      • Μικρός Οδυσσέας avatar
        Μικρός Οδυσσέας @ xenios 14/01/2011 19:39:40

        Να είσαι καλά xenie.
        Σε ευχαριστώ πολύ

  9. Μικρός Οδυσσέας avatar
    Μικρός Οδυσσέας 14/01/2011 15:54:58

    Καλή χρονιά Λημέρι

  10. ΒΑΣΙΛΗΣ ΑΡΤΑ avatar
    ΒΑΣΙΛΗΣ ΑΡΤΑ 14/01/2011 16:07:12

    Για αποκατασταση της αληθειας. Στα εξωτερικα ιατρεια του ν. Αρτας δεν εχει καταγραφει κανενα τετοιο περιστατικο δηλητηριασης , επισης εχει διαψευσει το θεμα αυτο και η διοικηση του νοσοκομειου μας . Αλλα αν βαλει κανεις το μυαλο του να δουλεψει λιγο παραπανω ειναι ποτε δυνατο να δηλητηριαστει ανθρωπος και να μην εχει παθει τιποτα η γατα που εφαγε το ποντικι;

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ ΒΑΣΙΛΗΣ ΑΡΤΑ 14/01/2011 19:52:22

      Λες να μας έφαγε η παραπληροφόρηση?