#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
28/07/2011 08:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

«Ο Γιώργος αποφάσισε να χάσει τη Β Αθηνών»



Στη γωνία περιμένουν τον Ραγκούση οι βουλευτές του ΠΑΣΟΚ για το θέμα των ταξί μετά τα όσα είπε ο ΓΑΠ και την επικοινωνιακή στήριξη που του έδωσε. Ωστόσο, ενώ οι περισσότερο διαμαρτυρόμενοι βουλευτές είναι από την ύπαιθρο, στο ΠΑΣΟΚ γνωρίζουν πολύ καλά ότι το εκλογικό πλήγμα θα το δεχθούν στο λεκανοπέδιο.

Έμπειρο περί τα εκλογικά στέλεχος της Ιπποκράτους έλεγε ότι η νίκη του 2009 διασφαλίσθηκε όταν το ΠΑΣΟΚ πήρε κεφάλι στη Β Αθηνών (όπως έγινε και με τη ΝΔ το 2004), ενώ εκτιμούσε ότι με την στήριξη προς τον Ραγκούση λόγω των ταξί (και παρά το ότι η κοινή γνώμη είναι δυσαρεστημένη με τον κλάδο) θα χάσει την κρίσιμη Β Αθηνών. Ουσιαστικά η ΝΔ θα κερδίσει 10 – 15 έδρες παραπάνω, έλεγε.

Βέβαια, το στέλεχος του ΠΑΣΟΚ τα έλεγε αυτά προκειμένου να πείσει ότι δεν θα γίνουν εκλογές το φθινόπωρο. Μόνο που η βεβαιότητα των ίδιων των στελεχών του ΠΑΣΟΚ ότι το φθινόπωρο θα είναι δεύτεροι στις δημοσκοπήσεις, όχι μόνο πανελλαδικά, αλλά και στη Β Αθηνών, επιβεβαιώνει ότι έχουν χάσει το πολιτικό πλεονέκτημα.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Χαλκιδέος avatar
    Χαλκιδέος 28/07/2011 08:50:44

    ΗΡΘΕ ΤΟ ΤΕΛΟΣ!!!

  2. Tem avatar
    Tem 28/07/2011 10:24:23

    Μα την Β΄Αθηνών την έχει χάσει εδώ και καιρό. Δεν χρειάζονταν τα ταξί για να την χάσει. Γενικότερα σε όλη την Ελλάδα έχει πιάσει πάτο.

  3. adidrust avatar
    adidrust 28/07/2011 10:40:57

    όχι μόνο πάτο...(προ)βλέπω 5-25% η διαφορά σε κάθε νομό

  4. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 28/07/2011 11:01:58

    «Ο Γιώργος αποφάσισε να χάσει τη Β Αθηνών»...Είναι η μοναδική σωστή απόφαση που έχει πάρει ως τώρα!!!!

  5. Παναγιώτα avatar
    Παναγιώτα 28/07/2011 11:04:02

    και ποιο τελικά θα είναι το αποτέλεσμα;...
    Αν χάσει (που μακάρι να χάσει το Πασόκ τις εκλογές) θεωρείτε ότι θα αλλάξει κάτι στην διακυβέρνηση της χώρας;
    Αν δεν αλλάξει πρόσωπο ο πολιτικός κόσμος, αν δεν παρουσιαστούν στις επικείμενες εκλογές (όποτε γίνουν αυτές) νέες ιδέες, πέρα από κομματικές γραμμές, νέα ΚΑΘΑΡΑ πρόσωπα, τότε το αποτέλεσμα θα είναι χειρότερο από όσα έχουμε ζήσει μαζί την τελευταία 5-ετία (με κορύφωση βέβαια τις τελευταίες μέρες)....
    Τι να κάνουμε ρε παιδιά μια διαφορά 20-25% με το ΠΑΣΟΚ όταν γνωρίζουμε ότι σε περίπτωση κυβέρνησης ΝΔ, στην ιδέα και μόνο να μειωθούν μισθοί (ή να παρθούν μέτρα αντίστοιχα μα αυτά που έχουν "τρέξει" τους τελευταίους μήνες) μπορεί να καεί όλη η Ελλάδα? ...
    ....
    Θα ζήσουμε μεγάλες στιγμές στο μέλλον... Ελπίζω μόνο να είμαστε σε θέση να μπορούμε να τις παρακολουθήσουμε και να τις κρίνουμε!!!

    • ορτικι ορτικαδ avatar
      ορτικι ορτικαδ @ Παναγιώτα 28/07/2011 12:17:09

      Ενταξει η κατασταση δυσκολη ειναι κανεις δεν ειπε οτι το προβλημα θα λυθει μεσα σε μια μερα αν βγει η ΝΔ αλλα πρεπει να βγει γιατι αλλως ειναι μια κυβερνηση πουλημενη που βαση σχεδιου να βουλιαζει τη χωρα και αλλιως μια κυβερνηση που εξυπηρετει τα συμφεροντα του τοπου.

      • Παναγιώτα avatar
        Παναγιώτα @ ορτικι ορτικαδ 28/07/2011 13:17:18

        Μακάρι να αποκτήσουμε μια Κυβέρνηση κάποια στιγμή η οποία θα εξυπηρετήσει τα συμφέροντα του τόπου.... Και για να είμαστε ακριβείς χρειαζόμαστε μια Κυβέρνηση η οποία θα εξυπηρετήσει τα συμφέροντα του συνόλου των Πολιτών της και όχι μόνο ....(μην αρχίσω και αναφέρω και θυμίσω τα κακώς κείμενα τηε προηγούμενης περιόδου)....

        • ορτικι ορτικαδ avatar
          ορτικι ορτικαδ @ Παναγιώτα 28/07/2011 13:22:15

          Nαι χρειαζεται ριζικη αλλαγη και να μην επαναληφθουν τα λαθη του παρελθοντος,αν και πιστευω οτι η ΝΔ με τον Α.Σαμαρα θα προκαλεσει μεγαλες αλλαγες που θα βοηθησουν τη χωρα

  6. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 28/07/2011 11:27:50

    Παναγιώτα
    Θέλουμε κυβέρνηση τη ΝΔ με ισχυρή αυτοδυναμία..σ΄όλα αυτά που αναφέρεις, να προσθέσω και κάτι ακόμα..να ακούμε αλήθειες και μόνο αλήθειες από τον Ηγέτη..

    • Παναγιώτα avatar
      Παναγιώτα @ ΕΥΑ 28/07/2011 13:19:27

      Άραγε ΕΥΑ υπάρχει αυτός ο Ηγέτης που ψάχνουμε?....
      Ένας Ηγέτης ο οποίος δεν θα φοβάται να πει την αλήθεια και θα είναι μπροστάρης σε όλα; ....

  7. vaggelis avatar
    vaggelis 28/07/2011 12:23:09

    ΜΟΝΟ ΑΝΤΩΝΗ ΣΑΜΑΡΑ για να στειλουμε το μυνημα εντος (νταβατζηδες) και εκτος(ατλαντικος, ευρωπαικη ενωση) ΕΛΛΑΔΟΣ

  8. μαιρη avatar
    μαιρη 28/07/2011 12:42:18

    ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ. Μαζι με τη Β Αθηνων γινεται να χαθει κιαυτος

  9. Enzo avatar
    Enzo 28/07/2011 13:37:07

    καποιος θα πρεπει να τις προκαλεσει και τις εκλογες για να γινουν.
    ποιος θα ειναι αυτος?

    • Παναγιώτα avatar
      Παναγιώτα @ Enzo 28/07/2011 15:06:56

      Κανένας!!! :-)))
      Ποιος θα ήθελε την καυτή πατάτα στα χέρια του???

  10. Dee Jay Stelios avatar
    Dee Jay Stelios 28/07/2011 17:02:25

    Να φύγει αυτός και όλο του το σόϊ και να μην ξαναπατήσουν όχι μόνο στη Β'Αθηνών αλλά και σε όλη την Ελλάδα....