#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
16/06/2010 22:16
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Γιώργος έχει ξεφύγει τελείως



Προσέξτε πως περιγράφει το ΒΗΜΑ το τι έγινε στο χθεσινό  υπουργικό συμβούλιο:

…. Διαισθανόμενος (sic!)  ότι η πολιτική που περιγράφεται στο μνημόνιο στερείται ιδεολογικού προσανατολισμού, ο ίδιος ο Πρωθυπουργός προέβη σε συγκεκριμένες επισημάνσεις. Μεταξύ άλλων ο κ. Παπανδρέου υπογράμμισε ότι «οι δεσμεύσεις του μνημονίου, πέρα από τα άμεσα δημοσιονομικά μέτρα, τα οποία και πόνεσαν και πονάνε, είναι μέτρα για τα οποία εμείς έχουμε δεσμευτεί και προεκλογικά να προχωρήσουμε» ενώ συμπλήρωσε: «…. Τα ενσωματώσαμε στο μνημόνιο, γιατί ξέρουμε, και το λέγαμε και προεκλογικά, ότι η αιτία τής μη αξιοποίησης των πόρων της χώρας, της σπατάλης, της διαφθοράς είναι αποτέλεσμα μιας αντίληψης, νοοτροπιών, δομών και πρακτικών του πολιτικού συστήματος, της δημόσιας διοίκησης, που είχαν επικρατήσει και χρειάζεται να αλλάξουν. Αποτελούν πρόγραμμα για την ανασυγκρότηση της χώρας ευρύτερα και βεβαίως για την οικονομική ανάκαμψη» .

ΣΧΟΛΙΑ

  1. αθανασιος Ι. avatar
    αθανασιος Ι. 16/06/2010 22:27:30

    Μου κάνει τρομερή εντύπωση η ..παντελή απουσία του αξιότιμου Πρόεδρου της Ελληνικής Δημοκρατίας … μήπως μας εγκατέλειψε και βρίσκετε στο εξωτερικό …

    • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
      ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ @ αθανασιος Ι. 16/06/2010 22:39:10

      ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ...ΘΑ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ΤΑ Π.Δ. ΓΙΑ ΤΟ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΘΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΕΚΚΛΗΣΕΙΣ..

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ αθανασιος Ι. 16/06/2010 22:45:30

      Πίνει καφέ με τον Μουμπάρακ στη Αίγυπτο...

      • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
        ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ @ ΒΡΑΧΟΣ 16/06/2010 22:54:51

        ΝΑΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΠΗΓΕ ΛΕΕΙ ΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ ..ΛΕΕΙ...ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΙΒΑΡΥΝΕΙ ΤΟΝ ΚΡΑΤΙΚΟ ΚΟΡΒΑΝΑ...ΛΕΕΙ...!!!

      • ΒΡΑΧΟΣ avatar
        ΒΡΑΧΟΣ @ ΒΡΑΧΟΣ 16/06/2010 22:57:12

        Σε λίγο δεν θα λέει,θα κλαίει...

    • εναςάσχετος avatar
      εναςάσχετος @ αθανασιος Ι. 17/06/2010 00:06:03

      Τι θλιβερό ανθρωπάκι!

      • Mak avatar
        Mak @ εναςάσχετος 17/06/2010 10:18:40

        Τα δανεικά για τη βίλα του τα γύρισε η Λιάνη ή τον "πιστόλιασε";;;

  2. ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
    ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 16/06/2010 22:37:08

    ΔΕΣΜΕΥΟΜΑΙ ΝΑ.....( ΠΡΟΣΘΕΣΤΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ..)
    ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ... ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ....(ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ;)
    ΔΑΝΙΑ ΤΟΥ ΝΟΤΟΥ...( ΔΕΝ ΑΚΟΥΤΕ ΤΙΣ ΜΠΕΤΟΝΙΕΡΕΣ ΠΟΥ ΤΗ ΧΤΙΖΟΥΝ ΝΥΧΘΗΜΕΡΟΝ;)

    ΑΥΞΗΣΕΙΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΛΗΘΩΡΙΣΜΟ(5,3%)
    ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕ Η ΖΕΣΤΗ...ΧΙΟΥΜΟΡ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΚΛΑΙΜΕ......

    • αθανασιος Ι. avatar
      αθανασιος Ι. @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 16/06/2010 22:45:26

      Ο ελληνικός λαός είναι περήφανος λαός και … θα κλάψει ..μόνο σε περιπτώσει …που θα μας εκλείψει απότομα ο ΓΑΠ …

      • nassos avatar
        nassos @ αθανασιος Ι. 17/06/2010 01:47:58

        Αμάν και πότε!!!

  3. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 17/06/2010 00:12:37

    "η Παναγιά μαζί σου" στικερακι στα σουβερ.

    ΠΠ

  4. αθανασιος Ι. avatar
    αθανασιος Ι. 17/06/2010 00:36:33

    Μας έμεινε λοιπόν ίχνος ελληνικής λεβεντιάς να στήσουμε στον τοίχο της Καισαριανής... πρώτα τους κουκουλοφόρους που μας πούλησαν ...και μετά τους «εχθρούς» που μας αγόρασαν φθηνά και ανήθικα εις το όνομα μιζών, σπιτιών και καλοπέρασης;

  5. Χαμενος avatar
    Χαμενος 17/06/2010 04:09:32

    "Ο Γιώργος έχει ξεφύγει τελείως".
    Δεν ήταν και ποτέ εδώ. Από το ny-times:

    Even when his father became prime minister in 1981, he initially showed little interest in running for Parliament. But one of his brothers offered him a convincing argument. He said: “Listen, it’s only four years. It’s like getting another degree. And you can leave it, if you don’t like it.”

    "...είναι μόνο τέσσερα χρόνια, σαν να παίρνεις άλλο ένα πτυχίο. Και αν δεν σ'αρέσει μπορείς να φύγεις."

    h**p://www.nytimes.com/2010/06/16/world/europe/16papandreou.html?pagewanted=2

  6. νεόπτωχος avatar
    νεόπτωχος 17/06/2010 08:16:05

    Τα άκουσες τα νέα πατέρα;
    Αντί να πάει για μπάνια ο λαός, μαζεύει πέτρες.

  7. Dimi avatar
    Dimi 17/06/2010 09:38:31

    Πατέρα μ’ακούς; Eίμαι ο γυιός σου «Ο Μασκαρεμένος Ελληνας με την Αμερικάνικη Καρδιά!».

    Μ’ακούς; Δεν κατάφερα να ολοκληρώσω τη 4χρονη λαϊκή παραπλάνηση και υφαρπαγή της Εξουσίας. Ούτε κατάφερα με τους ερασιτεχνισμούς μου, στου κασίδη το κεφάλι (της Ελλάδας), να πάρω «Το Πτυχίο», όπως με συμβουλεύει ο Κωλοτούμπας.

    Μ’ακούς; Οχι μόνο μαζεύουν κοτρώνες, μαδέρια, ξύλα και καντρώνια, αλλά και το ανεξέλεγκτο τσουνάμι της λαϊκής οργής, της αγανάκτησης, του παλμού της έντασης, της απόφασης γιά τελική αναμέτρηση, με τα εκατομμύρια των έξαλλων πολιτών στους δρόμους, θα σαρώσουν τα πάντα και θα κάνουν τη ματωμένη 5/5/2010, να φαντάζει απλός περίπατος..

    Μ’’ακούς; Εχουμε πόλεμο, εδώ. Δεν είναι αστεία! Κι εγώ, παραιτούμαι. Παρόλον ότι «Ενας Παπανδρέου δεν παραιτείται ποτέ!», όπως μ'ενθαρρύνει ο Κωλοτούμπας.

    Μ’ακούς; Τρέχω να σωθώ. Αποχωρώ οριστικά και αμετάκλητα. Αποτυχημένος και ντροπιασμένος όπως όλοι οι προδότες. Eχοντας ξεπληρώσει, εν μέρει, τα γραμμάτια διάλυσης της Ελλάδας, που μού υπαγόρευσαν και υποχρέωσαν, οι εργοδότες μου Bilderberg.

    • Δημήτρης Δ. avatar
      Δημήτρης Δ. @ Dimi 17/06/2010 11:09:10

      Ο πατέρας:
      «Ποτέ δεν θα μπει στην ΕΟΚ ο έλληνας αγρότης, τα νιάτα και η εργατιά και ο μικρομεσαίος. Και αν μπούνε με το στανιό, δεν έχει σημασία, εμείς θα τους βγάλουμε, σαν γίνουμε εξουσία.
      Να είμαστε αφέντες στους αγρούς, αρχόντοι στα χωριά μας, να διαφεντεύουμε εμείς τα αμπέλια τα δικά μας. Δικιά μας να είναι η στάνη μας, δικιά μας να είναι και η γίδα μας.
      Περήφανα νιάτα, τιμημένα γηρατειά της πατρίδας μας.»(Αλλαλούμ-1982)

      Ο πατέρας έφερε τον Αραφάτ στην Ελλάδα και δέχτηκε τους πρώτους λαθρομετανάστες. Αυτός ξεκίνησε την υπερχρέωση της Ελλάδας, το πείραγμα των ασφαλιστικών ταμείων και την καταστροφή της βιομηχανίας. Ακόμα δεν έλεγε έξω οι Αμερικάνικες βάσεις από την Ελλάδα(ή κλέβω ψήφους από το ΚΚΕ) και ταυτόχρονα αγόραζε F-16.
      Οι πράξεις του σε συνδυασμό με αυτά που έλεγε δείχνουν ποιους υπηρετούσε.

      Τώρα ο γιος συνεχίζει το έργο του πατέρα του. Χρησιμοποιεί το χρέος του πατέρα για να μας βγάλει από την ΕΕ, μετονομάζει αδιάκριτα τους αλλοδαπούς σε έλληνες, μας καταστρέφει οικονομικά όλους ώστε το μόνο μέρος στο οποίο θα μπορούμε να ζήσουμε να είναι το χωριό.
      Οι πράξεις του σε συνδυασμό με τα αντίθετα από αυτά που λέει δείχνουν ποιους υπηρετεί.

      • Dimi avatar
        Dimi @ Δημήτρης Δ. 17/06/2010 14:06:21

        @ Δημήτρης Δ.
        Η αλαζονεία των κοινών θνητών έναντι των Νόμων (Υβρις) και η εγκληματική αδιαφορία τους γιά το Κοινό Καλό, σαρώνονται από τη νομοτελειακή δράση της Νέμεσης..

  8. popolaros avatar
    popolaros 17/06/2010 10:16:15

    Στυγνή ομολογία του νεοταξίτη κωπηλάτη.
    Που θα είσαι σε λίγους μήνες ;

  9. petros avatar
    petros 17/06/2010 10:38:13

    psemateroi einai oloi tous! mipos prepi to psema na ginei poiniko adikima gia tous vouleutes?

  10. anonymos avatar
    anonymos 17/06/2010 11:44:04

    Αλήθεια είναι αυτό ήταν το προεκλογικό του πρόγραμμα. Τωρα αν δεν το καταλάβατε οτι αυτα έλεγε ε τι να πώ εσείς φτέτε.

    • socrates avatar
      socrates @ anonymos 17/06/2010 15:57:08

      Κοτσάνα σε περιεχόμενο κοτσάνα σε ορθογραφία.
      Νεράκι παιδιά, μπόλικο νεράκι, καύσωνας είναι θα περάσει.

  11. Dimi avatar
    Dimi 17/06/2010 12:20:28

    Σε έκτακτη συνάντησh με το φασισταριό Γκρουέφσκυ σήμερα. Με φόντο το ισχυρό ενδεχόμενο συμφωνίας γιά τη «Μακεδονία του Βαρδάρη».

    Φύσηξε βαρδάρης και πήρε και σήκωσε. Αυτά συμβαίνουν στη Κερκίνη
    http://bit.ly/ckIudY

    • nassos avatar
      nassos @ Dimi 17/06/2010 18:13:13

      Το έχω ξαναγράψει, πρόκειται για παρεξήγηση
      "Μακεδονία του λιγδιάρη" έχει γίνει λάθος στη μετάφραση :)