#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
31/01/2012 09:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Γιώργος Κοσταρίκας λείπει ταξίδι για δουλειές



Εδώ ο κόσμος χάνεται και το ΠΑΣΟΚ κουρεύεται. Η κατάσταση στην Ελλάδα είναι τραγική, τα παιχνίδια που παίζονται στην πλάτη του λαού απίστευτα, στις Βρυξέλλες κρίνεται το μέλλον μας και στο ΠΑΣΟΚ τσακώνονται ακόμη αν ο κ. Παπανδρέου θα αφήσει το κόμμα.

Κι αυτός τι κάνει; Αφού πήγε διακοπές στην Κόστα Ρίκα ενώ στη χώρα γινόταν της τρελής και το ΠΑΣΟΚ ήταν στον κόσμο του, τώρα ο πρώην πρωθυπουργός ξαναφεύγει. Τώρα βρίσκεται στις Βρυξέλλες και με τις γνωριμίες του προσπαθεί να σώσει την Ελλάδα (ωχ) και στη συνέχεια θα πάει στο Ισραήλ. Διότι πάνω από όλα πρέπει να σωθεί ο σοσιαλισμός και ο κ. Παπανδρέου ως πρόεδρος κάνει τα πάντα γι’ αυτό.

Στο ΠΑΣΟΚ είναι στα κάγκελα διότι πιστεύουν ότι με τον Παπανδρέου αρχηγό το κόμμα στην επόμενη δημοσκόπηση μπορεί να πάρει ποσοστό κάτω κι από το… κόμμα των Κυνηγών. Του ζητούν λοιπόν να παραιτηθεί και μετά ας κάνει τα ταξίδια του. Η κ. Β. Παπανδρέου σήμερα του το είπε ξεκάθαρα. «Σε τιμώ, σε εκτιμώ αλλά άντε στο καλό». Το ίδιο του είπε και ο κ. Καστανίδης ο οποίος τον κάλεσε να κάνει το καθήκον του.

Παρ’ όλα αυτά, όπως έχουμε γράψει και παλαιότερα ένας Παπανδρέου δεν παραιτείται. Βάλθηκε να διαλύσει και το ΠΑΣΟΚ που κληρονόμησε από τον πατέρα του, αφού διέλυσε πρώτα τη χώρα.

Κι όμως, αυτός ο άνθρωπος που δεν υπολογίζει απολύτως τίποτε παρά την ικανοποίηση της δικής του ματαιοδοξίας, κυβέρνηση επί δύο χρόνια την Ελλάδα. Και μάλιστα σε μια εποχή τόσο κρίσιμη όσο ποτέ.

Είμαστε ή δεν είμαστε ως λαός για το φρενοκομείο;

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γιάννης Καλαματιανός avatar
    Γιάννης Καλαματιανός 31/01/2012 09:56:34

    Δεν είμαστε για το φρενοκομείο.
    Είμαστε ήδη μέσα στο φρενοκομείο, οι τρόφιμοι του οποίου (τα πιο βαριά περιστατικά μάλιστα) παριστάνουν τους γιατρούς.

  2. παρατηρητής avatar
    παρατηρητής 31/01/2012 09:57:03

    Επειδή είμαστε όντως για το φρενοκομείο, είμαστε και απρόβλεπτοι. Η ένταση και η οργή που συσσωρεύεται θα ξεσπάσει με ένα τυχαίο γεγονός και μετά θα ψάχνει η Μάγκυ το παιντί και το παιντί το μάμμυ.

  3. the mechanic avatar
    the mechanic 31/01/2012 10:09:56

    Δεν έχουμε καμιά όρεξη να πληρώνουμε τα ταξίδια του ΓΑΠ. Αυτός ανέβηκε στην εξουσία για να κόβει βόλτες στον πλανήτη.

  4. Tabachaniotika avatar
    Tabachaniotika 31/01/2012 10:12:24

    ... Έχει style ο GAP ! Είναι αγαπησιάρης ! ολίγον ..τριτόκλιτον από βλ.. αλλά αγαπησιάρης ...ζήτω ο Γιωργάκης κι ας μου πάρουν και το ...Αλάτι!
    Αρχες της δεκαετίας του 60 όταν πάλι το ΔΝΤ είχε επιβάλει το μονοπώλειο στο φωτιστικό πετρέλαιο, τα τραπουλόχαρτα ,τα σπίρτα και στο αλάτι , κάπου στην ανατολική κρήτη ένας χωροφύλακας εντόπισε ένα βοσκό που είχε φορτώσει τον γαιδαρό του με αλάτι από την θάλασσα (λαθραίο) . Επειδή ο βοσκός ήταν χωρατατζής ο χεροφύλακας του είπε -πες ρε Βερντή ζήτω ο Καραμανλής και θα σε αφήσω να φύγεις μαζί με το αλάτι
    αφού σκέφτηκε λίγο ο βοσκός απάντησε με παρησία: -Ζήτω ο Μπενιζέλος κι ας μου πάρεις και το αλάτσι!!

    • Γιώργoς Αχαιός avatar
      Γιώργoς Αχαιός @ Tabachaniotika 01/02/2012 02:52:19

      Tabachaniotika, έχεις δίκιο είναι αγαπησιάρης ο άτιμος! Αν το σκεφτείς αν ένας οποιοσδήποτε άλλος προκαλούσε τέτοια καταστροφή θα τον είχαμε λιντσάρει! Δεν ξέρω γιατί με αυτόν αντιδρούμε διαφορετικά...Ίσως είναι ότι κάποιος άλλος στην θέση του δεν θα είχε το ελαφρυντικό ότι είναι "εκτός τόπου και χρόνου" όπως είπε η Βάσω.

  5. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 31/01/2012 11:07:29

    Γιατί τον αφήνουν να κυκλοφορεί και να κάνει ταξίδια αναψυχής με λεφτά του κράτους. Είναι όπως φάνηκε επικύνδυνος και προδότης εμέσως πρέπει να συλληφθεί και να προφυλακισθεί για ΕΣΧΑΤΗ ΠΡΟΔΟΣΙΑ.

  6. αηνέρμος avatar
    αηνέρμος 31/01/2012 11:51:27

    Εδώ καράβια χάνονται βαρκούλες αρμενίζουν.Τάφτιαξε εδώ καλά ο Γαπ και πήγε στην Κοσταρίκα να τους δείξει πως οδηγείται ένας λαός στη μιζέρια.Τι να πω,ήθελα νάξερα τόσα λεγόμενα πρωτοκλασσάτα στελέχη κανένας δεν είδε που μας πήγαινε αυτός ο (φωτισμένος )ηγέτης,όλοι όμως φοβήθηκαν κλείσαν το στόμα τους και βάλαν την ουρά στα σκέλια.

  7. ΜΠ avatar
    ΜΠ 31/01/2012 12:15:18

    Αν το ΠΑΣΟΚ έχει πρόβλημα τότε ας τον αποκαθηλώσει. Τόσο Απλά.
    Δεν έχουν πρόβλεψη στο καταστατικό τους για την αντικατάσταση του Προέδρου τους, στην περίπτωση που αυτός τρελαθεί και κάνει ό,τι του κατέβει;
    Μάλλον τους εξυπηρετεί όμως, γιατί όσο έχουν ΓΑΠ Πρόεδρο, αγοράζουν χρόνο για τις διώξεις τους που τις βλέπουν να έρχονται, σύντομα.

  8. Fanis avatar
    Fanis 31/01/2012 12:29:09

    Μια ερωτηση πληζ:
    Μεσιε "φακτορ" ωραιο το " γαπα το κοσταρικας"(!),αλλα μηπως εισαι κρυφτοπασοκας? Για ψαξτο λιγακι..


    Στο ΠΑΣΟΚ είναι στα κάγκελα διότι πιστεύουν ότι με τον Παπανδρέου αρχηγό το κόμμα στην επόμενη δημοσκόπηση μπορεί να πάρει ποσοστό κάτω κι από το… κόμμα των Κυνηγών.
    ==
    Αλλο νταλκα δεν ειχα. Να μαθω τι σκεπτεται (η συν-μορια) πασοκ και ..ανησυχει.. Πω πω θα χασω τον υπνο μου αν αυτα τα "τετοια" εξαφανιστουν απο προσωπου γης (και οχι μονο πολιτικα)..


    Του ζητούν λοιπόν να παραιτηθεί και μετά ας κάνει τα ταξίδια του.
    ==
    Τα ταξειδια του με ενδιαφερουν ,οχι που παει και τι κανει ..
    ΠΟΙΟΣ του πληρωνει τα εξοδα αυτουνου του φιογκου????
    Με το "πρωθυπουργικο αρεοπλανο" παει???
    ΠΩΣ του το επιτρεπουν??? Με αεροπλανο της γραμμης παει??
    ΠΟΙΟΣ πληρωνει τα εισιτηρια??
    ΠΟΙΟΣ πληρωνει τα εξοδα του στα πανακριβα ξενοδοχεια?????


    Η κ. Β. Παπανδρέου σήμερα του το είπε ξεκάθαρα. «Σε τιμώ, σε εκτιμώ αλλά άντε στο καλό».
    ==
    (Π)εστηκαμε τωρα. τι κανει η η τι λεει η μεγαιρα που εμεινε εκτος κυβερνησης και βγαζει τα λυσσιακα της!!!! Αμα την ειχαν βαλει υπουργο ,θα ελεγε τα ιδια?????



    Το ίδιο του είπε και ο κ. Καστανίδης ο οποίος τον κάλεσε να κάνει το καθήκον του.
    ==
    Αλλο "υλικο" αυτο το ..πολιτικο ον..

    Τελικα μηπως εισαι φιλοπασοκας??
    Γλωσσα λανθανουσα ....

  9. ΟΔΥΣΣΕΑΣ avatar
    ΟΔΥΣΣΕΑΣ 31/01/2012 12:30:31

    Δυστυχώς, δεν είναι απλά το συγκεκριμένο άτομο, το πρόβλημά μας. Προδότες, ανόητοι, αναίσθητοι, καιροσκόποι, σαλτιμπάγκοι, υποκριτές, ψευδολόγοι, ανεγκέφαλοι ''ρήτορες'' (αισχροί κακοποιοί της Ελληνικής), απατεώνες διαφόρων διαμετρημάτων, αδίστακτοι πατριδοκάπηλοι και τιποτένιοι άνανδροι πολιτευτάδες, πάντα ...κοσμούσαν και κοσμούν τον πολιτικό βίο της χώρας μας..... Έχουμε σοβαρό πλεόνασμα στο είδος.....
    Το λυπηρό, απογοητευτικό, και τρομακτικό, είναι που 150 υποτίθεται σοβαροί, ακριβοπληρωμένοι και ταγμένοι να υπηρετούν το Σύνταγμα και το συμφέρον του Ελληνικού λαού βουλευτές, για όσο χρονικό διάστημα εξυπηρετούνταν προσωπικά διά της παραμονής ενός άχρηστου και επικίνδυνου ως επικεφαλής τους ( και ΄΄μας΄΄ δυστυχώς), είχαν ξεχάσει την αξιοπρέπεια, τον αυτοσεβασμό, το χρέος τους αλλά και την κοινή λογική τελευταία.......
    Τώρα οι ίδιοι αυτοί, οι αισχροί και ανάξιοι της εμπιστοσύνης όλων όσων τους επέλεξαν, υποτιμούν κατάφωρα για άλλη μια φορά τη νοημοσύνη όλων και βγαίνουν ως αθώοι και αδέκαστοι τιμητές, ζητώντας την εξαφάνιση του Αρχηγού τους, λες και οι ίδιοι, απουσίαζαν από το έγκλημα ενόσω αυτό διαδραματιζόταν !!!!!! Αυτός που επιλέγεις όμως να σε οδηγήσει, σε χαρακτηρίζει απόλυτα πιστεύω. Αν σε προδώσει, τον ΄΄εκτελείς΄΄ πάραυτα. Δεν υπολογίζεις συμφεροντολογικά, ποιά στιγμή σε...συμφέρει να διαχωρίσεις τη θέση σου.
    Μακάρι να ήταν μόνο ένα άτομο το πρόβλημά τους.
    Πραγματικό πρόβλημα είναι ο άκρατος αμοραλισμός, η ανικανότητα, η φαυλότητα και η εξαγορασμένη τους συνείδηση. Κι αυτά δεν αλλάζουν ούτε με 1.000.0000 μετάνοιες σε δημόσια θέα.
    Ποιόν κοροϊδεύουν επί τέλους;;;;

  10. Στυλιανός Παπαδόπουλος avatar
    Στυλιανός Παπαδόπουλος 31/01/2012 16:36:32

    ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ ΣΟΛΩΜΟΥ
    Τα Σατιρικά - Εις Μεγιστάνα

    Δώσμουτε άδεια να πατήσω
    Το παλάτι το χρυσό'
    Κάποιον ήρθα ν' απαντήσω -
    Μέγα Γιώργο, προσκυνώ.

    Σπάθα πάντα στο πλευρό σου
    Να βαστάς, παρακαλώ,
    Και σα νάτανε δικός σου
    Να κοιτάς τον ουρανό.

    Σε ζητούν Γραικοί και Ιγγλέζοι
    Σαν αθάνατο νερό,
    Και το φως βαρεί και παίζει,
    Στο κορμί σου μοναχό.

    Πέφτω, λέει καθένας, χάμου
    Και τη φτέρνα σου φιλώ'
    Κλώτσησέ με, βασιλιά μου,
    Αν επιθυμάς να ζω.

  11. γιαννης κοσμας avatar
    γιαννης κοσμας 31/01/2012 18:49:55

    Ρε παιδιά μήπως είδατε το Γιωργάκη εχθές στην τηλεόραση;ο τύπος έκανε το μποτοξακι του στάνταρ κόβω το χέρι μου ...ταιτωσε μάθουμε και μέτωπο ..δείτε το λιγάκι

  12. αηνέρμος avatar
    αηνέρμος 31/01/2012 22:04:30

    Ο κ.Κοσταρίκας πάει στο Ισραήλ να διδάξει και να μιλήσει σε κάποιο φόρουμ είπαν στο κρατικό κανάλι. ΄Ηθελα νάξερα γιατί καλούν κάποιον άνθρωπο όταν το μόνο που έχει να επιδείξει είναι η καταστροφή της χώρας του και ανέλαβε ένα κόμμα εξουσίας και το παρέδωσε(κόμμα και εξουσία) αμαχητί,ενώ μετά την εκλοδή νέου προέδρου στο ΠΑΣΟΚ δεν θα του λέει καλημέρα ούτε ο θυρωρός του.

  13. Victoria avatar
    Victoria 01/02/2012 01:21:26

    O Giorgos pige stin Costarica min on prothypourgos.Epissis otan itan prothypourgos opos kai tora pou then einai, gnorizoume pou pigainei.Gia ton proigoumeno pou ton psaxname pentemissy xronia then exete na pite kati ?