#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
28/09/2010 12:53
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Γιαννης Μανωλης αντιπεριφερειάρχης με τον Κικίλια



«Μετά τη συνάντηση, που είχε, σήμερα το πρωί, με τον Πρόεδρο της Νέας Δημοκρατίας κ. Αντώνη Σαμαρά, ανακοινώνεται ότι ο Γραμματέας Συνδικαλισμού της Ν.Δ. κ. Γιάννης Μανώλης (πρώην βουλευτής και Γραμματέας της ΓΣΕΕ) θα είναι υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης Κεντρικού Τομέα, στο ψηφοδέλτιο της Περιφέρειας Αττικής, υπό τον κ. Βασίλη Κικίλια."

Γραφείο Τύπου Νέας Δημοκρατίας

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Aris. A avatar
    Aris. A 28/09/2010 13:09:18

    Άντε να πάρουν φωτιά τα τόπια.

  2. Χρηστος Παπανικος avatar
    Χρηστος Παπανικος 28/09/2010 13:55:04

    Η δυναμη του Κικιλια ειναι μεγαλη...

  3. antiochos avatar
    antiochos 28/09/2010 16:03:46

    Επιστρατευση της παρακμης,της αμετροεπειας,της πολιτικης κωλοτουμπας για "βοηθεια" στον αφθαρτο Κικιλια..
    Η ισορροπια ως λεξις δεν υπαρχει στο λεξιλογιο του ΝΕΟΥ που καρτερα η ελληνικη κοινωνια κυριε Σαμαρα.

  4. δαιμονάκι avatar
    δαιμονάκι 28/09/2010 16:20:16

    1) καλά τον κύριο Μανώλη βρήκαν να βάλουν για αντιπεριφερειάρχη στην Αττική(και μάλιστα στον κεντρικό τομέα)? Τον άνθρωπο που έθετε υποψηφιότητα και έβγαινε βουλευτής Αργολίδας?
    Ποια η εκλογική του επιρροή στην περιφέρεια Αττικής? Αυτός θα έπρεπε να κατέβαινε υποψήφιος στην περιφέρεια Πελοποννήσου, που διαθέτει εκεί και δύναμη και άκρες......
    Μήπως αυτή η επιλογή δείχνει δυστοκία στην εύρεση ικανών στελεχών για το ψηφοδέλτιο του κυρίου Κικίλια?
    Ή μήπως αυτή η επιλογή δείχνει κάτι άλλο?

    Και επειδή είδα την δημοσκόπηση της GPO, αν τελικά (υποθετικά) ο κύριος Κικίλιας αποκλειστεί από τον δεύτερο γύρο, δεν θα είναι ΜΕΓΑΛΗ ΗΤΤΑ όχι μόνο για την ΝΔ, αλλά προσωπικά και τον κύριο Σαμαρά που έδωσε αντιμνημονιακό χαρακτήρα στις εκλογές αυτές?

  5. trochalos avatar
    trochalos 28/09/2010 16:29:44

    Καλό και καλή επιτυχία,πάντα τέτοια.

  6. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 28/09/2010 17:22:58

    Το νέο και άφθαρτο στην πολιτική!

  7. tiramola avatar
    tiramola 28/09/2010 17:37:49

    Είναι για να να αρθρώσει αντιμνημονιακό λόγο...

  8. GIANNIS AGRINIO avatar
    GIANNIS AGRINIO 28/09/2010 17:38:47

    ΠΩ ΠΩ ΙΣΟΡΡΟΠΙΕΣ!ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΔΙΚΤΥ

    • Ο Θείος avatar
      Ο Θείος @ GIANNIS AGRINIO 28/09/2010 17:39:44

      Να βάλουνν και τον Αλογοσκούφη, ως αρμόδιο για τα οικονομικά της Περιφέρειας.

      • tiramola avatar
        tiramola @ Ο Θείος 28/09/2010 17:41:26

        Πάει αυτός, σαν να μη πέρασε ποτέ από την πολιτική.
        Εξαφανιζολ

      • Ο Θείος avatar
        Ο Θείος @ Ο Θείος 28/09/2010 17:44:08

        Εξαιρετικός κιθαρίστας, πάντως. Τι ήθελε κι έμπλεξε με το hardware ο αθεόφοβος;

      • tiramola avatar
        tiramola @ Ο Θείος 28/09/2010 17:51:58

        Ναι, εκεί που την αμόλησε ο Έρικ Κλάπτον εμφανίστηκε ο Αλογογκούφης...

    • Ο Θείος avatar
      Ο Θείος @ GIANNIS AGRINIO 28/09/2010 17:42:44

      Θα ήταν το tandem της δεκαετίας. Ο παράδεισος του κάθε γελοιογράφου.

  9. tiramola avatar
    tiramola 28/09/2010 17:46:10

    Πως γίνεται τα σχόλια μου ρε παιδιά να αναγράφονται και στο Lavraki.gr?

  10. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 28/09/2010 19:01:41

    Ο Μανώλης είναι ταίμπάν του Σαμαρά και είναι για τα δύσκολα. Είναι από τους λίγους που έχουν τους ...αδένες να χτυπάνε το Μητσοτακέικο κάτω σαν το χταπόδι. Μην τον πολεμάτε λοιπόν. Ο άνθρωπος δεν είναι τυχαίος, ούτε η μακρόχρονη ιστορία του στο συνδικαλισμό της ΝΔ.

    • Y. avatar
      Y. @ ΓΙΑΝΝΗΣ 28/09/2010 21:05:48

      Συμφωνώ. Πέραν αυτού, στη θεωρία των αποφάσεων, αυτές παίρνονται ανάλογα με το εξελισσόμενο περιβάλλον, και τη χρονική συγκυρία

  11. Nίκος Θ. avatar
    Nίκος Θ. 28/09/2010 19:12:06

    Ο Βασίλης Κικίλιας έχει αέρα ΝΙΚΗΤΗ, τους προκαλεί άγχος.

    • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ @ Nίκος Θ. 28/09/2010 19:18:25

      Αρκεί να τον στηρίξουν όλα τα στελέχη και οι βουλευτές της ΝΔ. Γιατί τώρα τελευταία βλέπω κάτι Αρούληδες, ζελεδούληδες, και αιλαινερούληδες να το παίζουν επαναστάτες και ...λευκοί απεργοί!!!

  12. δαιμονάκι avatar
    δαιμονάκι 28/09/2010 20:17:06

    @ ΓΙΑΝΝΗΣ...τι σχέση έχει όμως ο κύριος Μανώλης με την περιφέρεια Αττικής?
    Δεν υπήρχαν άλλα στελέχη της ΝΔ (π.χ βουλευτές Β' Αθηνών,Α' Αθηνών κτλ) που θα μπορούσαν να αναλάβουν χρέη υποψήφιου αντιπεριφεριάρχη?
    Έπρεπε κάποιος πρώην βουλευτής από την Αργολίδα?????

    @ Nίκος Θ....έτσι όπως έχει διαμορφωθεί η κατάσταση, η ΝΔ πρέπει να είναι ευχαριστημένη αν ο κύριος Κικίλιας περάσει στον δεύτερο γύρο....

  13. takis avatar
    takis 29/09/2010 12:52:53

    ωραια,τα πιασαμε τωρα.επρεπε να βαλουν διπλα στο νεο και αφθαρτο πολιτικο ενα παππου και φθαρμενο??παμε φουλ για πατο του ισθμου.