#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
29/09/2010 12:26
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Γιακουμάτος εκτός απο την Πλατεία Κολωνακίου τι άλλο εκπροσωπεί;



Αν θέλετε τη γνώμη μου, ο Γιώργος Παπανδρέου μπορεί να κάνει και ένα καλό στα τελευταία του. Να κάνει πρόωρες βουλευτικές εκλογές με λίστα. Για να δώσει την ευκαιρία στον Σαμαρά να σχηματίσει μια υγιή κοινοβουλευτική ομάδα απαλλαγμένη ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΡΙΔΙΑ ΤΟΥ ΠΑΡΕΛΘΟΝΤΟΣ – όπως πολύ σωστά είπε η Βασιλική Τζότζολα και έπεσαν να την φάνε οι επιλήσμονες.

Παράδειγμα, ο βουλευτής Β΄ Αθηνών της ΝΔ Γεράσιμος Γιακουμάτος. Ο οποίος ταυτόχρονα με τις επιθέσεις του ΠΑΣΟΚ και των εξαπτέρυγών του εναντίον των θέσεων του Σαμαρά για το Μνημόνιο, βγήκε χθες και μίλησε για «golden τσογλάν..που λένε ότι θα μειώσουν το έλλειμμα” αναφερόμενος σαφώς και στο οικονομικό επιτελείο της ΝΔ.

Πριν από έναν μήνα άλλωστε είχε μιλήσει πάλι για «κουφιοκεφαλάκηδες συμβουλάτορες» .

Επί κυβέρνησης Καραμανλή ο κ. Γιακουμάτος ήταν αυτός που χρησιμοποιούσαν καθημερινά τα γνωστά τηλεοπτικά κυκλώματα για να υπονομεύσουν το κόμμα του και την παράταξή του. Να θυμίσουμε τις αλεπάλληλες συνεντεύξεις του στις κυριακάτικες εφημερίδες που είχαν αναλάβει εργολαβικά την αποσταθεροποίηση Καραμανλή με συντάκτες όργανα της Αγίας Οικογενείας που παριστάνουν σήμερα τους ….”κομματικούς”;

Προφανώς το ίδιο επαναλαμβάνουν και σήμερα με το νέο αρχηγό της ΝΔ.

Μήπως λοιπόν ο κ,. Γιακουμάτος πρέπει να κληθεί κι αυτός για μια πεντάλεπτη ενημέρωση απο τον αρχηγό της ΝΔ, παρόμοια με εκείνες που προηγήθηκαν με άλλους συναδέλφους του που έφυγαν με κατεβασμένα τα αυτιά;

Και με την ευκαιρία. Μήπως ο ίδιος ο Σαμαράς θα πρέπει να ασχοληθεί για λίγες ώρες μόνο με τις αλεπάλληλες πλέον διαρροές απο την Ρηγίλλης προς διάφορες κατευθύνσεις εναντίον προσωπικών επιλογών του. Είναι σίγουρο ότι θα βρεί αμέσως άκρη…

Ημεροδήκτης

ΣΧΟΛΙΑ

  1. zackii avatar
    zackii 29/09/2010 13:13:04

    Οι περισσότεροι της ΝΔ, δεν εκπροσωπούν πιά κανένα. Σε συζητήσεις με πρώην και νυν βουλευτές βλέπουμε τους ίδιους αμετανόητους ανθρώπους, που όταν ήταν στην εξουσία τους επισημαίναμε -εμείς που τραβάγαμε το κουπί- τις χιλιάδες χοντρο@@@ που έκαναν, αλλά αυτοί εκεί στην αλαζονεία και στην απύθμενη βλακεία, προχωρούσαν προς το γκρεμό, αγκαλιά με αυτούς που πίστευαν ότι κάνουν δουλειά, ενώ τους οδηγούσαν στο γκρεμό...
    Αν ο Σαμαράς θέλει να πετύχει, πρέπει να φτιάξει γύρω του -και ας μην αρέσει σε πολλούς- μιά ισχυρή ομάδα που θα ελέγχει όλους αυτούς και ανά πάσα στιγμή θα του δίνει αναφορά γιά το τι κάνουν και αν πρέπει να τους πάρει το κεφάλι γρήγορα γιατί μετά την περιπέτεια ΚΚ, ελπίζω να έχει καταλάβει ότι η καταστροφή είναι πολύ κοντά.
    Μιά ομάδα που θα ελέγχει ποιούς τοποθετούν οι υπουργοί του από ΓΓ υπουργείων έως Δ/ντές οργανισμών κλπ.
    Τέλος η νιρβάνα ΚΚ, με Παυλόπουλους κα τέτοιους άσχετους που σαν υπουργοί δεν κατάφεραν να έχουν ένα ΜΜΕ δικό τους -ενώ τους τάιζαν από όλες τις πάντες.
    Τέρμα στους ΠΑΣΟΚΤΖΗΔΕΣ που οι -άσχετοι?- υπουργοί τους διόριζαν συμβούλους τους, διώχνοντας όλους τους Νεοδημοκράτες από κοντά τους (περιμένοντας ίσως κάλυψη γιά την επόμενη μέρα?)
    Τέρμα στους οπαδούς του κόμματος-όπου φυσάει ο άνεμος-που μόλις βγήκε το ΠΑΣΟΚ έσπευσαν να δώσουν γη και ύδωρ.
    Ειδικά γιά τους τελευταίους και επειδή όλοι ξέρουμε κάποιους ας τους αποκαλύψουμε..Είναι συνυπεύθυνοι.
    Αν θέλει να κυβερνήσει ο κος Σαμαράς ..ιδου η Ρόδος

  2. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 29/09/2010 13:18:43

    Χατζηγάκης, Σιούφας, Πάκης, Γιακουμάτος, Αντώναρος, Γιαννόπουλος, κλπ να πάρουν πόδι. Ώρα για ανανέωση και απαλλαγή από το κακό χθες..

  3. ενοχλητικός avatar
    ενοχλητικός 29/09/2010 13:20:01

    εκπροσωπεί τον αρσενικό οικογενειάρχη ορθόδοξο ελληναρά.αυτος ηταν στη ΝΔ οταν καποιοι αλλοι καναν ανοιξιάτικα κόμματα

    • Socrates gives the conium avatar
      Socrates gives the conium @ ενοχλητικός 29/09/2010 13:25:56

      Γιατί άραγε αισθάνεσαι την αναγκη να τονίσεις το "αρσενικός"; Επικοινωνιολόγος της Πλατείας Κολωνακίου είσαι;

    • aaaaa avatar
      aaaaa @ ενοχλητικός 29/09/2010 13:27:20

      Μα αυτή τη ΝΔ του Γιακουμάτου, του Καραγιάννη (πρώην Απογευματινή) του Μητσοτάκη και των λοιπών δεν θέλουμε

    • loretta avatar
      loretta @ ενοχλητικός 29/09/2010 13:30:43

      ...ναι ναι να μας πει το παραγωγικο του εργο.......ρε αντε απο δω...που θα μας πει ο γιακουματος οτι ειναι και ...power!!!

    • Ανώνυμος avatar
      Ανώνυμος @ ενοχλητικός 29/09/2010 17:25:17

      Μπα πέρασε και ένα φεγγάρι απο την ΠΑΣΚΕ, ήθελε να δοκιμάσει προτου καταλήξει

  4. loretta avatar
    loretta 29/09/2010 13:24:22

    να αρχισουμε να βαζουμε στοιχηματα για τον γερασιμο...!!

    τον βλεπω στις επομενες εκλογες να καθεται στο ....χαρουμενο νησι της μυκονου και να λιαζεται μονος του...παρεα του τα τσογλαν του νησιου οι γλαροι και ο ...Πετρος.

  5. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 29/09/2010 13:49:08

    Τις Λευκες Μακρυμανικες Πουκαμίσες με ή χωρις straps.-

    ΠΠ

  6. takis avatar
    takis 29/09/2010 15:11:13

    τωρα μας φταιει ο γιακουματος??ειναι βαριδι ο μακης και δεν ειναι ο μανωλης που τον εβαλε διπλα στο κικιλια??δεν ειναι βαριδι παλιο ο μιχαλολιακος και τοσα αλλα γεροντια της πολιτικης που συνεχιζει να χρησιμοποιει ο σαμαρας???αντε φτυστε τα μπουτια σας,αγνωμονες κ.λ.π.

    • Ανώνυμος avatar
      Ανώνυμος @ takis 29/09/2010 17:26:05

      Ε καλά ρε φίλε δεν είναι ηλικιακό το ζήτημα

  7. δαιμονάκι avatar
    δαιμονάκι 29/09/2010 15:50:58

    @ takis....πολλοί υποστηρικτές του κυρίου Σαμαρά, θεωρούν ότι πολλά πρωτοκλασάτα στελέχη που τάχθηκαν με τον κύριο Σαμαρά,προφανώς δεν έχουν καμιά σχέση με την παλαιά ΝΔ......τολμώ να πω ότι μάλλον τους θεωρούν νέα, άφθαρτα στελέχη.....
    Και αυτά τα στελέχη είναι σήμερα οι εκφραστές της νέας γραμμής της ΝΔ....Αβραμόπουλος,Μαρκόπουλος,Μανώλης,Πιπιλή,Παναγιωτόπουλος,
    Σιαλμάς,Μιχαλολιάκος και πάει λέγοντας......για αυτό η ΝΔ είναι ακόμα πίσω από το ΠΑΣΟΚ.....γιατί στην πραγματικότητα, ΤΙΠΟΤΑ δεν έχει ΑΛΛΑΞΕΙ στην ΝΔ!!!!!! Και αυτό βλέπουν οι πολίτες......
    Ποιες οι τομές που έγιναν στο κόμμα?
    Ποια νέα πρόσωπα προωθήθηκαν σε καίριες θέσεις?

    Υ.Γ : Kαι βάλτε καμιά ανάρτηση για την "δυναμική" του κυρίου Κικίλια.....γιατί λίγο πριν τις εκλογές και δεν βλέπω ούτε εσάς να τον υποστηρίζετε ένθερμα και με όλες τις δυνάμεις σας!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • loretta avatar
      loretta @ δαιμονάκι 29/09/2010 16:38:18

      fat fat fat fat....που ειναι αυτο το παλλλλλικαρι.....αραγες

    • loretta avatar
      loretta @ δαιμονάκι 29/09/2010 18:26:29

      δαιμονακι πες μας κατι για την ντορα....την χασαμε.!!!

  8. Aravas avatar
    Aravas 29/09/2010 16:22:26

    Είναι από αυτές τις αισχρές κατα λάθος ομολογίες που δείχνουν ξεκάθαρα την σαπίλα του πολιτικού συστήματος:

    "Τέλος η νιρβάνα ΚΚ, με Παυλόπουλους κα τέτοιους άσχετους που σαν υπουργοί δεν κατάφεραν να έχουν ένα ΜΜΕ δικό τους -ενώ τους τάιζαν από όλες τις πάντες."

    Μα τι ακούμε και το θεωρούμε φυσιολογικό; Είναι αυτό η δημοκρατία που θέλετε να φτιάξετε; θέλετε να γίνετε πασόκ στη θέση του πασόκ; αυτή είναι η ελπίδα του τόπου; "ένα ΜΜΕ δικό τους"...τι να πω παραπάνω;

    Ψηφίζω νδ γιατί και η μαμα νδ ψήφιζε

  9. Orestios avatar
    Orestios 29/09/2010 16:50:35

    Την πλατεία την ρώτησε?

  10. anonymous avatar
    anonymous 29/09/2010 16:51:27

    Ο Γιακουμάτος, ο Ψωμιάδης, ο Πάγκαλος κλπ. εκπροσωπούν τους ανθρώπους που τους ψήφισαν. Αιρετοί είναι, δεν τους διόρισε κανένας.

    • Ανώνυμος avatar
      Ανώνυμος @ anonymous 29/09/2010 17:27:16

      Φυσικά και ο Αδωνις και ο Πλεύρης επίσης και ο Χίτλερ ανεβηκε στην εξουσια με εκλογές

  11. spiros avatar
    spiros 29/09/2010 16:55:39

    Αφού αποτελείωσε το σπίτι στην Μύκονο δεν πάει λίγο να το χαρεί και να αφήσει την ΝΔ ήσυχη; Ας πάει στο καλό.

  12. spiros avatar
    spiros 29/09/2010 16:55:39

    Αφού αποτελείωσε το σπίτι στην Μύκονο δεν πάει λίγο να το χαρεί και να αφήσει την ΝΔ ήσυχη; Ας πάει στο καλό.

  13. Θ.Α. avatar
    Θ.Α. 29/09/2010 20:30:05

    Καιρός να πάει να ξεκουραστεί ο Μάκης. Και σπίτι στο Κολωνάκι πήρε, και στη Μύκονο έκανε το εξοχικούλι του και τις κορούλες του τις μεγάλωσε. Ας πάει τώρα να παίζει κανά ταβλάκι στα πέριξ της πλατείας. Καιρός είναι να το κάνει μόνος του, γιατί θα είναι ξεφτίλα να το πάθει από το κόσμο. Και θα το πάθει !!!

  14. Tassos avatar
    Tassos 29/09/2010 23:18:29

    Το πρόβλημα της ΝΔ είναι ότι τέτοιους άθλιους τύπους δεν τους αρχίζει στις γρήγορες ο κόσμος της.

  15. takis avatar
    takis 30/09/2010 00:16:19

    μη τα βαζετε με το μακη,διαβασατε τις δηλωσεις του μανωλη για τους βατοπεδινους κι αυτο μολις οριστηκε αντιπεριφερειαρχης.να γυρισουν λεει αμα αθωωθουν.ε και λοιπον αυτη η σαπιλα και τοσα αλλα που μας ελεγαν και ποτισαν το κοσμο τωρα θα τους πουμε ελατε.τι πακης,αλογο,δουκας,κοντος,κιλτιδης,βουλγαρα,μπασια,τριχες και κουραφεξαλα με ρουσοπου.αυτος ο μανωλης πρεπει μολις περασει τον ισθμο το σαββατο για να παει στο χωριο του να βαλουμε φορτηγα να κατσει εκει με τα αργιτικα πεπονια.