#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
23/04/2012 13:38
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Γεωργαλάς της χούντας κατηγορεί τον Καμμένο ότι δεν τον πλήρωσε!!!

[caption id="attachment_157566" align="alignnone" width="559" caption="Να υποθέσουμε ότι το βιβλίο ήταν εκείνο που έγραφε ότι ο Κάρλος πέθανε ενώ ζούσε και τον ΕΛΑ ... κατακτούσε;"][/caption]

H εφημερίδα «Δημοκρατία» αποκάλυψε εξώδικο του Γεωργίου Γεωργαλά -υφυπουργός παρά τω πρωθυπουργώ την περίοδο της χούντας - στο οποίο κατηγορεί τον Π. Καμμένο ότι δεν τον πλήρωσε για υπηρεσίες που του προσέφερε. Συγκεκριμένα ο κ. Γεωργαλάς ισχυρίζεται στο εξώδικο πως υπήρξε επικοινωνιακός σύμβουλος του κ. Καμμένου, ενώ του έγραψε βιβλίο για την τρομοκρατία, αλλά και μελέτη για τη σημερινή κρίση, εργασίες για τις οποίες όπως ισχυρίζεται δεν πληρώθηκε.

Συγκεκριμένα αναφέρει «Στο παρελθόν διετέλεσα σύμβουλος σας σε επικοινωνιακά θέματα, κατά τη διάρκεια των προεκλογικών σας αγώνων. Επιπλέον μου αναθέσατε και συνέγραψα βιβλίο σχετικό με την τρομοκρατία, που εκδόθηκε στο όνομα σας και συνέβαλε αποτελεσματικά στην προσωπική σας προβολή. Δυστυχώς για την εργασία μου δεν τηρήσατε την οικονομική συμφωνία μας. Επίσης παραλάβατε ο ίδιος χειρόγραφη μελέτη μου για τη σημερινή κρίση, την οποία έγραψα κατόπιν παραγγελίας σας αντί αμοιβής 10.000 ευρώ. Μου στείλατε με συνεργάτη σας 2.500 ευρώ και μάταια περιμένω τα υπόλοιπα... σας καλώ να ανταποκριθείτε στις οικονομικές σας υποχρεώσεις και να μου καταβάλετε 14.000 ευρώ»

Ο κ. Καμμένος απάντησε με χιουμοράκι επιπέδου… Γυμνασίου και με προσπάθεια αποφυγής των απαντήσεων μέσω μηνύσεων. «Θα με κατηγορήσουν και για τη Χούντα που ήμουν 2 ετών» είπε ο… Ανεξάρτητος Έλληνας και νομίζει ότι καθάρισε.

Δεν απάντησε όμως. Από πού χρωστά στο Γεωργαλά 14.000 ευρώ; Ήταν ο γνωστός χουντικός σύμβουλός του; Του έγραψε βιβλίο για την τρομοκρατία και το υπέγραψε ο Καμμένος;

Αντί λοιπόν να κάνει μηνύσεις και αστειάκια, ας δώσει τις πρέπουσες απαντήσεις, αν θέλει να λέγεται σοβαρός πολιτικός που διεκδικεί την ψήφο του ελληνικού λαού.

Κανείς δεν κατηγόρησε τον Καμμένο για συμμετοχή του στη Χούντα. Η κατηγορία είναι ότι συνεργάστηκε με κάποιος από αυτούς πρόσφατα. Απλά πράγματα. Αν δεν υπάρχει κάτι επιλήψιμο στη συνεργασία αυτή να το καταλάβουμε.

Αν, όμως, παίζει το συγγραφέα και τον θεωρητικό πατριώτη με τα φώτα του Γεωργαλά ο κόσμος πρέπει να το γνωρίζει.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 23/04/2012 13:45:40

    Εδώ που τα λέμε, δεν τον κόβω για μεγάλο θεωρητικό τον Πάνο.
    Ούτε για συγγραφέα. Μην τρελαθούμε κιόλας.
    Άλλωστε, με τέτοιου βεληνεκούς υπεύθυνη πολιτικού σχεδιασμού που επέλεξε για το κόμμα του, καταλαβαίνετε...
    Η διανόηση πάει σύννεφο.

    • anonymous avatar
      anonymous @ Strange Attractor 23/04/2012 14:21:04

      Κόμμα διαμαρτυρίας είναι. Υπό άλλον αρχηγό, θα μπορούσε να μετατραπεί σε ένα δεξιό ευρωσκεπτικιστικό κόμμα με κάποια διάρκεια. Τώρα ακόμη κι αν πάει καλά σε αυτές τις εκλογές σε επόμενες εκλογές που θα γίνουν στο σωστό timing θα ξεφουσκώσει. Βέβαια πρέπει να βοηθήσει και η ΝΔ σε αυτό. Π.χ. να στείλει σπίτι τους τους βαρώνους, διότι αν δεν τους στείλει τότε η μόνη λύση που θα μείνει στον κόσμο είναι να τους στείλει ο ίδιος δια της αλλαγής κόμματος.
      Η αντιμετώπιση του Καμμένου θέλει προσεκτική στρατηγική και προσωπικά δε συμφωνώ με χτυπήματα κάτω από τη ζώνη.

    • αγωνιστης avatar
      αγωνιστης @ Strange Attractor 23/04/2012 15:19:12

      ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΝΕΟΔΗΜΟΚΡΑΤΕΣ ΝΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΕ ΤΗΝ ΣΚΕΨΗ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ . Η ΧΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΝΔ .ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΞΗ .ΘΥΜΩΜΕΝΑ ΨΗΦΙΖΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ !!!!!!!!!!!!!!!ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕΓΑΛΟΙ ΚΑΙ ΣΩΦΡΟΝΕΣ !!!! Η ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ !!!!!!!!

  2. dikefalosaitos avatar
    dikefalosaitos 23/04/2012 13:53:10

    Και μετά όταν εγώ λέω ΑΝ.Ε.Κ. (Ανεπαρκείς Έλληνες Ελλήνων) ή (Αναιπαρκης Ελλιναις Καμαινου) με μαλώνετε. Αι στο καλό :(

    • Ραβινος avatar
      Ραβινος @ dikefalosaitos 23/04/2012 14:19:23

      Η δηλωση του οτι ''ουτε νεκρος δεν συνεργαζομαι με την ΝΔ η το ΠΑΣΟΚ ''θα ειναι και η ταφοπλακα των ΑΕ{Αιθαιροβαμονων Ελληνων } λογω του οτι πολλοι απο αυτους που ξερω πιστευαν τοι ''ελα μωρε θα συνεργαστουμε μετα με την ΝΔ στην Κυβερνηση οποτε ειναι σαν να ψηφιζουμε ΝΔ ''!Τωρα μια η συνεργασια με τον Τσιμπρα ,μια ο Μαρκατος του Indymedia και ο Πασοκολαμογιος Δημαρας στα ψηφοδελτια τα εκανε μπαχαλο ο'' συγγραφεας'' Πανος , χωρια που η ρετσινια απο τα κερδη του χρηματιστηριου το 1999 δεν λεει να φυγει και αναγκαζεται να λεει οτι ταχα μου'' τα εχασε το 2001 '' παλι στο χρηματιστηριο !Ουε τοις ηττημενοις Πανο !

      • dikefalosaitos avatar
        dikefalosaitos @ Ραβινος 23/04/2012 15:32:52

        Τελικά αυτός ο Πάνος, ποιός είναι κι έχει τόσα πολλά παρατσούκλια; Ελικοπτεράκιας, συγγραφέας, Κα(η)μένος και σίγουρα θα ξεχνάω κι άλλα.
        Ούτε ο Μπάμπης ο Σουγιάς να ήταν.

      • Μara avatar
        Μara @ Ραβινος 23/04/2012 16:39:15

        Ραβίνε και όμως ο Καμμένος δεν τους βγήκε...., γιατί δεν προλάβανε να τον ετοιμάσουν....
        Τους χάλασαν τα σχέδια οι εκλογές. Γι΄αυτό θέλανε με λύσσα αναβολή....
        Ο ανεκδιήγητος Πανούλης τελικά θα καταλήξει ώς επιλογή "μιάς χρήσεως....".
        Ενώ μέχρι προσφάτως, διακινούσε ανεπίσημα βέβαια, ότι λειτουργεί ώς δεξιά αντιμνημονιακή λύση, για να μην ενισχυθεί η αριστερά και ξεγέλασε πολλούς δεξιούς ψηφοφόρους, λέγοντας τους ότι μετά τις εκλογές θα τα βρούμε.... με την Ν.Δ., τις τελευταίες ημέρες αποκαλύπτεται σε βαθμό γελοιότητας με τις επιλογές που έκανε, ότι όχι μόνο δεν ισχύει αυτό, αλλά βγάζει μάτι πλέον ότι είναι βαλτό δεκανίκι του συστήματος με συντονιστή τον Μητσοτάκουλα για την διάσωση του Πασόκ, της κορούλας και της απώλειας αυτοδυναμίας της Ν.Δ.

        Το πρωί στον Παπαδάκη δεν το είπε τυχαία "...ούτε νεκρός δεν συνεργάζομαι με την Ν.Δ....."
        Ήδη από χθές διακινούν εντόνως διάφοροι μισθοφόροι του Μητσοτάκουλα και υποψήφιοι βουλευτές της Ν.Δ., πως αυτοδυναμία δεν υπάρχει σε καμμία περίπτωση λόγω υψηλού ποσοστού Καμμένου, και ότι πρέπει να μπεί στην βουλή πάσει θυσία η Ντόρα γιατί είναι η μόνη που θα στηρίξει τον Σαμαρά για να σχηματίσει κυβέρνηση.

        Κατάλαβες τί σατανικό παιχνίδι παίζει ο εφιάλτης της δεξιάς Μητσοτάκης....???

        • Mara avatar
          Mara @ Μara 23/04/2012 16:50:16

          ....ούτε φυσικά της Ντόρας ήταν τυχαία η δήλωση "....θα στηρίξω τον Σαμαρά να σχηματίσει κυβέρνηση..."

          Επαναλαμβάνω... μεγάλη ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
          Ο Μητσοτάκης θα δώσει ρέστα.... μέχρι τις εκλογές.
          Θα δώσει, ίσως την τελευταία μάχη της ζωής του.
          Παίζει...σατανικά...

          • Μάνια avatar
            Μάνια @ Mara 23/04/2012 20:53:22

            Mαλλον εχει κανει συμβόλαιο με τον Σατανα
            γι αυτο κρατιεται ετσι τοσα χρόνια! :smile:

            Οσο για τον Πανουλη και αλλα πολλά ελεγε
            ΜΑρα !,,,αλλα χτες η φωτο με ΚΑραμανλή ΣΑμαρα μου ελυσε και τις τελευταίες απορίες!(οχι πως δεν σε πιστευα , αλλα απλα σιγουρευτηκα)
            ΠΟλλοι εχουν αρχίσει να στρίβουν , παρ ολα αυτα προλαβε να κανει ηδη κομματικο στρατό γι αυτο και θελει προσοχη!

          • Mara avatar
            Mara @ Μάνια 23/04/2012 21:21:34

            Mάνια Καλησπέρα!

            Την επόμενη εβδομάδα θα δείς τί θα πάθει.... ο Πανούλης.

          • juliet avatar
            juliet @ Mara 23/04/2012 21:44:14

            θα γίνει μανεκέν; εκείνος ο Κουικ σήμερα μάλλον κάτι υπονοούσε ...λες βρε κορίτσια ,να εννοούσε τον Φάκτορα και τη παρέα όλη;Μα είναι τρόπος αυτός ;ένα κόμμα πάει να φτιάξει του λέτε τελεία.
            Ενα βιβλίο να γράψει του λέει ο άλλος ότι δεν τον πλήρωσε ...μα ο Πάνος με κλεμένα όνειρα; σόρυ κλεμένα σύκα που αρέσουν πολύ στον tak.
            Είμαι down απόψε...

          • Mara avatar
            Mara @ juliet 23/04/2012 22:22:25

            Καλησπέρα Μάτα...

            Άσε τα down... δεν είμαστε για τέτοια...
            Τώρα αρχίζει το μεγάλο "γλέντι"
            Λίγες ημέρες μείνανε....

        • thanasis avatar
          thanasis @ Μara 24/04/2012 10:04:06

          μαυρίζουμε κι εμείς τα ορφανά της ντοροκλίκας συη Β Αθήνας κι όχι μόνο. Τα σπασμένα του Καμμένου να τα πληρώσει ο Κούλης!!!

    • Μικρασιάτης avatar
      Μικρασιάτης @ dikefalosaitos 23/04/2012 19:18:55

      Η ΑΝΕΚ ειναι σοβαρη εταιρεια λαικης βασης με χιλιαδες μικρομετοχους. ΘΑ ηταν καλυτερο να βρεις αλλα αρχικα. ''Χτυπηστε'' πρωτα τον ΦΟΡΟ-ΕΙΣΠΡΑΚΤΟΡΑ-ΜΠΕΝΥ και μετα τους πρωην ΝΔ. Αν το ΠΑΣΟΚ ειναι κατω απο 15%, τοτε εστω με νεες εκλογες ο κοσμος θα στραφει στη ΝΔ και το ΠΑΣΟΚ θα τελειωσει οριστικα..

  3. Αρουρης avatar
    Αρουρης 23/04/2012 13:54:03

    Δηλαδή ο Λούλης έχει ευρύτερη παιδεία και γνώσεις απο τον Γεωργαλά;
    Απο ότο φαίνεται οι δεξιότητες ενος θεωρητικου αναλυτή με τεραστιο αρχειο δεν χανονται ποτέ. Δεν επιλεχθηκε τυχαια απο τους συνταγματαρχες.Δειτε λιγο και την συνεντευξη του Γεωργαλα στον Ρενο Αποστολίδη και πως εκεινος τον προσφωνεί.Για ποιον λογο ο Καμμένος δεν θα επρεπε να απευθυνθει σε αυτόν;. Την αποκλειστικοτητα την εχουν οσοι εχουν θητεια στην κομματική οργανωση του ΚΚΕ και του "ιδρύματος¨;

  4. Διηνεκης avatar
    Διηνεκης 23/04/2012 14:04:21

    Βρε τι γίνεται

  5. S.P. avatar
    S.P. 23/04/2012 14:08:41

    Χα,Χα,Χα!! !
    Εγώ προσωπικά στο ζήτημα αυτό πιστεύω τον Γεωργαλά, νομίζω πως δεν ψεύδεται!!!

  6. sofia or8h avatar
    sofia or8h 23/04/2012 14:13:01

    Ρε χοντρούλη,ουτε ενα βιβλίο δεν μπόρεσες να γραψεις?και αντε καλά δεν μπόρεσες,γιατι έκλεψες ξένη πνευματική εργασία?

  7. Ακαυτoς avatar
    Ακαυτoς 23/04/2012 14:21:04

    Τι ειναι αυτά ωρέ εσύ ανέξαρτητε έλληνα;

  8. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 23/04/2012 14:23:43

    Ο κ. Γ.Γεωργαλάς είναι από τους μεγάλους επιστήμονες των ψυχολογικών επιχειρήσεων και διδάσκεται για περσσότερα από 50 χρόνια. Οσοι των μελέτησαν ΚΕΡΔΙΣΑΝ,ασχέτως κόμματος και ιδεολογίας ,είναι μεγάλος καθηγητής και πραγματικά εφυής.

  9. christof avatar
    christof 23/04/2012 14:46:20

    Πραγματι ο Γιωργαλας με το μνημειωδες βιβλιο του η΄΄ προπαγανδα΄΄ βοηθησε τον Παπαδοπουλο να εδραιωση τη δικτατορια του.Σαν διοικητης Κρητης εκανε 300,000 βενιζελικους Κρητικους να φωναζουν στη πλατεια του Ηρακλειου Ελλας Ελληνων Χριστιανων. Ο δικτατορας ειμαι συγουρος οτι πληρωσε το γιωργαλα τοποθετωντας τον δοιηκητη Κρητης. Ο Καμενος δεν τον πληρωσε γιατι πιθανον να του εταξε καπου μια θεση οταν γινει.........προθυπουργος

    • ex-zivagos lamogios laliotius gapomalakius pasokus-pasokus!! avatar
      ex-zivagos lamogios laliotius gapomalakius pasokus-pasokus!! @ christof 23/04/2012 16:24:44

      christof.

      Καί πού νά διαβάσης τό βιβλίο του ##ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΜΟΣ.ΘΕΩΡΙΑ,ΠΡΑΞΙΣ,ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΚΡΙΤΙΚΗ##.
      ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΓΕΩΡΓΙΑΔΗ (Πατρός)!!!!!!!!!!
      Μνημειώδες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  10. ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
    ΣΤΕΛΙΟΣ 23/04/2012 14:51:20

    Εδώ που τα λέμε , ο Γεωργαλάς "πεταλώνει ψύλο"!

    Είχα παρακολουθήσει μικρός δημόσια ομιλία του επι Χούντας, και ο κόσμος κρέμονταν απο τα χείλια του (ξέρετε ,οταν λέω κόσμος, η μετέπειτα...."γενιά του Πολυτεχνείου"!)

    Και είχε ζήσει στο πετσί του τον κομουνισμό όταν ήταν στο Παραπέτασμα...

    Οσο για τον ΣΥΝ-Καμμένο ,τι να πεί κανείς! Τον πλήρωσε για να του γράψει βιβλίο και το παρουσίασε για δικό του??

    Ε ,αν ένας άνθρωπος τέτοιου επιπέδου μπορέσει να στερήσει απο τον Αντώνη Σαμαρά την αυτοδυναμία...ε ,τότε είμαστε άξιοι της μοίρας μας οι Ελληνες!

  11. Gerome avatar
    Gerome 23/04/2012 14:53:31

    Από τον απριλιανό σοβιετολόγο Γεωργαλά στον μαρξιστή Καζάκη: οι σύμβουλοι ενός ατάλαντου, φαντασιόπληκτου αριβίστα που θέλει να κυβερνήσει την Ελλάδα! Να τον χαίρονται όλοι οι Ανεξάρτητοι Έλληνες. Αν δεν έχει κάποιον προπαγανδιστή από πίσω του, ο άνθρωπος δεν κάνει ούτε για ταβλαδόρος!

    • S.P. avatar
      S.P. @ Gerome 23/04/2012 15:18:55

      Σε τι φταίει ο Γερωγαλάς; δεν κατάλαβα.
      Προσφέρει τις γνώσεις του επ' αμοιβή κακό είναι; Τους Καζάκη και Λούλη τους παρακάμπτω, διότι δεν αντέχουν σε οποιαδήποτε σύγκριση με τον Γεωργαλά!

      • Κώστας Τ avatar
        Κώστας Τ @ S.P. 23/04/2012 22:34:04

        Συμφωνώ απόλυτα!

        • Gerome avatar
          Gerome @ Κώστας Τ 24/04/2012 03:09:33

          Θα σας απογοητεύσω αλλά δεν έχω σχεδόν κανένα πρόβλημα με τον Γεωργαλά. Ίσα-ίσα που θεωρώ ότι τα βιβλία του είναι άκρως διδακτικά. Ιδιαίτερα τα "Κομμουνισμός" και "Αντιβυζαντινισμός" που είναι από τα καλύτερά του. Το πρόβλημα μου είναι ο ελικοφτεράς, που απ' ότι φαίνεται δεν τον πλήρωσε!!! Είναι κωμικοτραγικό, ομολογώ μετά από τόσα χρόνια, να μαθαίνω ότι το περίφημο βιβλίο που εξέδωσε για την τρομοκρατία του το είχε γράψει κάποιος "άλλος"! Ο οποίος "άλλος" παραμένει τόσα χρόνια απλήρωτος! Και ζητάει επιτέλους να πληρωθεί!!! χαχαχα!

  12. Επιθετικός avatar
    Επιθετικός 23/04/2012 15:00:13

    ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΠΑΡΟΧΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ,ΕΚΟΨΕ Ο ΓΕΩΡΓΑΛΑΣ?
    ΚΑΤΕΒΑΛΕ ΤΟ Φ.Π.Α ?
    ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΑΥΡΙΟ Ο ΑΝΤΩΝΗΣ ΤΟ ΣΔΟΕ, ΝΑ ΤΟΝ ΞΕΤΙΝΑΞΕΙ..

  13. ΝΤΑΝΤΟΝ avatar
    ΝΤΑΝΤΟΝ 23/04/2012 15:19:22

    Σε ότι αφορά τον υμνητή της ¨επανάστασης¨ της 21ης Απριλίου κ. Γ. Γεωργαλά..., με την ¨καλή θεωρητική παιδεία που είχε από το παρελθόν του στο Κ.Κ.Ε. ¨ ( εάν θυμάμαι καλά και εκφωνητής στον Ρ/Σ του Κ.Κ.Ε. ¨Φωνή της Αλήθειας¨ από την Βουδαπέστη ) είχε συγγράψει το 1973 και ένα βιβλίο για τον ¨Λαϊκό Καπιταλισμό¨ σαν υπέρμαχος της θεωρίας της ¨σύγκλισης των πολιτικοιδεολογικών συστημάτων¨.

    Βάση αυτής της θεωρίας του ¨Λαϊκού Καπιταλισμού¨ , που θα μπορούσε να είναι το Ευαγγέλιο για κάθε Σ. Μάνο , Α. Ανδριανόπουλο και Γ. Παπανδρέου , στήθηκαν από την εποχή της Χούντας , ιδιαίτερα όμως μετά την ¨μεταπολίτευση¨ , οι ¨Εταιρείες Λαϊκής Βάσης¨ ( για παράδειγμα η ¨ΑΝΕΚ¨ ) όπου ο ¨απλός λαός¨ ήταν μέτοχος για να περάσουμε αργότερα στο Σοσιαλδημοκρατικό Σημιτικό / Παπανδρεϊκό / Λαλιώτικο όραμα του ¨Λαϊκού Καπιταλισμού¨ με το Χρηματιστήριο, όπου ο κάθε πολίτης γινόταν ένας ¨ευτυχισμένος καπιταλιστής¨ και ¨μέτοχος¨ της οικονομικής εξουσίας ...

    Τώρα σε ότι αφορά την - προεκλογική αποκάλυψη- για την συνεργασία του Π. Καμμένου με τον Γ. Γεωργαλά , προσωπική μου άποψη είναι πως πρόκειται για ¨κτύπημα κάτω από την μέση¨.

    Το πρόγραμμα του Π. Καμμένου έχει σοβαρά στοιχεία από την αυταπάτη του ¨Λαϊκού Καπιταλισμού¨ , τον οποίο τον ασπάζονται σχεδόν όλες οι παρατάξεις από τα ¨δεξιά μέχρι τα αριστερά¨ , εκτός από τους ¨αριστερούς οπαδούς του κρατικού καπιταλισμού¨. Όμως η Χούντα ήταν τότε Στρατιωτική ( στην υπηρεσία πάντα του κεφαλαίου ) και σήμερα είναι Τραπεζιτική ( στην υπηρεσία όμως όλων στρωμάτων της μεγαλό - αστικής τάξης, βιομηχάνων , εφοπλιστών και εργολάβων ) και κτυπά τον λαό και τα μεσοστρώματα ή τους ¨μικρομεσαίους¨ . Ο Π. Καμμένος είναι σήμερα ¨Αντιχουντικός¨ , άλλοι είναι ;

    • factorx avatar
      factorx @ ΝΤΑΝΤΟΝ 23/04/2012 16:45:04

      Ναυποθέσω ότι κάτι μαρξιστές των αρχείων και της βιβλιοθήκης θεωρούν ότι ψηφίζοντας Καμμένο αποδυναμώνουν το καπιταλιστικό σύστημα;Όλα περίμενα απο σενα Νταντόν να ακούσω αλλα όχι και περί "λαϊκού καπιταλισμού" του Καμμένου. "Ελαφρολαϊκού" ναι

    • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
      ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ ΝΤΑΝΤΟΝ 23/04/2012 22:09:38

      Με εντυπωσίασες ΝΤΑΝΤΟΝ με την πληροφόρησή σου!

  14. alakran avatar
    alakran 23/04/2012 15:20:25

    Tώρα που τα χάλασε και με τον Γεωργαλά, ποιός θα του γράψει το επόμενο βιβλίο?
    Το βρήκα! Το Κατερινάκι-εεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!

  15. Cosima avatar
    Cosima 23/04/2012 17:52:23

    Το απόλυτο ξεβράκωμα των Καμμένων. Δεν έχουν να απαντήσουν απολύτως τίποτα!
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=T_4qjn0hrU8

  16. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 23/04/2012 19:53:55

    Το μεγαλυτερο? σκανδαλο του Καμμενου ειναι το βιογραφικο του !!!

    Τον διωξαν και απο το Πανεπιστημιο της Λωζαννης και απο ιδιωτικη σχολη που προσπαθησε να γραφθει μετα....

    Καλο θα ηταν να ερευνησει καποιος το δηθεν πτυχιο της Γκρενομπλ για το οποιο εχω τεραστιες αμφιβολιες....

    Καλο επισης να ψαξουν 2-3 κοπελλες που ηταν τοτε στην Ελβετια και να τις ρωτησουν για την συμπεριφορα του....

  17. Θύμιος avatar
    Θύμιος 23/04/2012 21:28:03

    ο Αγγελέτος Κανάς, ως φωτογραφιζόμενο μοντέλο, δίπλα στον Καμένο -και τον Καραμανλή- δεν πρέπει να πληρωθεί;?;

  18. YIANNIS KAR avatar
    YIANNIS KAR 23/04/2012 21:51:36

    Απορία! Εκεί στο Γυαλισκάρι της Ικαρίας, ο Πάνος τελείωσε (τον "επιδοτούμενο" από Ευρωπαϊκό πρόγραμμα) Ξενώνα φιλοξενίας υψηλών προσώπων; Υπέροχη θέα, μέσα στο αλσύλιο, δίπλα στη θάλασσα!
    Επειδή έχω προσωπική αντίληψη επί του θέματος, ξόφλησε το εργολάβο Καρί....η που του χρώσταγε; Σημαντικό (! ), και όταν του είπε, "δεν μπορώ να προχωρήσω τις εργασίες", πήρε την απάντηση: "Πούλα κανά χωράφι βρε!!"
    Θα μου πείτε γιατί τα λέω τώρα, να τον λοιδωρήσω; Όχι βέβαια, απλά να φωτίσω από άλλη μία πλευρά, ότι είναι "μπαταχτσής".... ο ντόμπρος, που δεν συνεργάζεται ούτε νεκρός.... Τόσα χρόνια σε ποιό μαντρί ήτανε...κατέβηκε τώρα από τον Άρη, ο αδιάφθορος!!!!

  19. popolaros avatar
    popolaros 23/04/2012 22:42:28

    Συγνώμη αλλά κάτι δεν μου κάθεται καλά.
    Από τη βικιπέδια βρήκα ότι το βιβλίο "Τρομοκρατία, θεωρία και πράξη", εκδόθηκε το 1990.
    Ο καταγγελία για τα χρωστούμενα γίνεται 22 χρόνια μετά και λίγες ημέρες πριν τη κάλπη ;;

    Άλλη ερώτηση.
    Οι εκδόσεις Γεωργιάδη έχουν κάποια σχέση με το κ. Γεωργαλά ;;

    • Gerome avatar
      Gerome @ popolaros 24/04/2012 02:42:59

      Καλά το πας. Για να σε βοηθήσω...οι εκδόσεις Γεωργιάδη μάλλον δεν χρωστάνε κάτι στον κύριο Γεωργαλά!!! χαχαχα, μάλλον στην τελική αυτό είναι το ζητούμενο!... Η "Προπαγάνδα" και ο "Κομμουνισμός" του ιδίου είναι εξαιρετικά βιβλία, αν τα βρεις διάβασε τα. Θα πάρεις αρκετές απαντήσεις για το τι συμβαίνει γύρω σου. Και επίσης γιατί ο Πάνος του χρωστάει λεφτά!!! χαχαχα!Όνειρο ζω, μην με ξυπνάτε!

  20. Α avatar
    Α 24/04/2012 06:46:37

    tragggic!!!
    έ(χ)ει ξξξεφύ(γ)ειειει....

    ω ρε θεέ μου παρακμή..., ποιους ετοιμάζεται να ψηφίσει ο κόσμος....

  21. maria avatar
    maria 24/04/2012 13:04:11

    ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ Ο ΓΕΩΡΓΑΛΑΣ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟΤΑΤΟΣ,ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΔΙΚΗΟ.ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ,Ο Κ.ΚΑΜΜΕΝΟΣ,ΘΑ ΓΡΑΨΕΙ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ.ΑΛΗΘΕΙΑ,ΕΧΕΙ ΠΟΤΕ ΕΡΓΑΣΘΕΙ?

  22. ΘΕΟΦΑΝΗΣ Ο ΕΓΚΛΕΙΣΤΟΣ avatar
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ Ο ΕΓΚΛΕΙΣΤΟΣ 24/04/2012 17:52:47

    Η ΒΑΣΗ ΤΗΣ Ν.ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΛΑ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΚΑΜΜΕΝΟΣ . ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΨΗΦΙΣΕΙ ΑΛΛΟ ΚΟΜΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΣΕ ΟΣΑ ΕΓΙΝΑΝ ΑΠΟ ΤΟ 2004 ΕΩΣ ΤΟ 2009 ΜΕ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΡΙΧΝΕΙ ΨΗΦΟ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ/

  23. Δημοκρατία avatar
    Δημοκρατία 24/04/2012 18:08:26

    Πανελλαδική αίσθηση, αναταράξεις και παγωμάρα στο εσωτερικό του νεοπαγούς κόμματός του Καμμένου, μόλις δύο εβδομάδες πριν από τις εκλογές, προκάλεσε η χθεσινή αποκάλυψη της «δημοκρατίας» για το εξώδικο του (υφυπουργού της περιόδου Γ. Παπαδόπουλου το 1967) Γ. Γεωργαλά κατά του Πάνου Καμμένου. Σύμφωνα με αυτό, ο κ. Γεωργαλάς κατηγορεί τον κ. Καμμένο ότι δεν τον είχε πληρώσει για τις εργασίες που αυτός του προσέφερε τόσο ως ο πραγματικός συγγραφέας των βιβλίων του όσο και ως επικοινωνιακός του σύμβουλος και του ζητούσε 14.000 ευρώ ως χρωστούμενα. Σε μία κίνηση πανικού, ο κ. Καμμένος απειλεί με μήνυση, όχι τον άνθρωπο που τον κατήγγειλε, αλλά τη «δημοκρατία», που (κάνοντας το δημοσιογραφικό καθήκον της) έφερε στη δημοσιότητα το θέμα!

    Η αποκάλυψη της «δημοκρατίας» προκάλεσε, όπως ήταν φυσικό, θύελλα αντιδράσεων για το ποιοι είναι οι πραγματικοί συνεργάτες του προέδρου των Ανεξαρτήτων Ελλήνων, με τον κ. Καμμένο να απαντά μέσω twitter με μια γενική και αμήχανη τοποθέτηση. «Σε λίγο θα πουν ότι συμμετείχα στο πραξικόπημα σε ηλικία 2 ετών. Εχουν κατατεθεί μηνύσεις για συκοφαντική δυσφήμηση» έγραψε στον προσωπικό του λογαριασμό στη γνωστή ιστοσελίδα κοινωνικής δικτύωσης, χωρίς να αναφέρεται επί της ουσίας στο εξώδικο του Γ. Γεωργαλά. Στην επικοινωνία ωστόσο της «δημοκρατίας», αργότερα, με τον εκπρόσωπο τύπου των Ανεξάρτητων Ελλήνων, ο Τέρενς Κουίκ μάς δήλωσε ότι η μήνυση δεν έχει κατατεθεί ακόμα και ότι θα στρέφεται κατά της εφημερίδας μας. Παράλληλα, οι Ανεξάρτητοι Ελληνες αρκέστηκαν σε μια αόριστη ανακοίνωση μόλις 13 λέξεων: «Η επίθεση λάσπης έχει υπερβεί τα όρια. Τώρα τον λόγο έχει η Δικαιοσύνη».

    Το αγαπημένο όμως στον Πάνο Καμμένο Διαδίκτυο τον «πρόδωσε», καθώς χθες το πρωί οι ενημερωτικές ιστοσελίδες και τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης (twitter, facebook κ.λπ.) αναπαρήγαγαν την είδηση κάνοντας λόγο για παγωμάρα και προβληματισμό. Στο δημοσίευμα αναφέρθηκαν όμως και πολλοί εκπρόσωποι του πολιτικού κόσμου. Ο υποψήφιος της Ν.Δ. στη Β' Αθηνών Αδωνις Γεωργιάδης χαρακτήρισε το δημοσίευμα της «δημοκρατίας» «την πιο συγκλονιστική είδηση της ημέρας». «Οταν μιλάμε για αβγό του φιδιού και ανακαλύπτουμε ότι ο κ. Γεωργαλάς ισχυρίζεται ότι ήταν ο επικοινωνιακός σύμβουλος του κ. Καμμένου, είναι τεράστιο το θέμα» είπε. «Αποκαλύπτεται μέσα από την εφημερίδα “δημοκρατία” ένα ιδεολογικό και οικονομικό αλισβερίσι του κ. Καμμένου με τον κ. Γεωργαλά» είπε στον ANT1 και ο ευρωβουλευτής της Ν.Δ. Γ. Κουμουτσάκος, εκφράζοντας την απορία του για τη σχέση των δύο ανδρών.

    Σε «άδειασμα» του Πάνου Καμμένου προχώρησε και ο Γ. Καρατζαφέρης. «Εμεινα άναυδος με αυτά που διάβασα στη “δημοκρατία”. Είναι δυνατόν το 2012 ένας πολιτικός αρχηγός να χρειάζεται τον συγκεκριμένο κύριο για να του γράψει το πρόγραμμα; Ο κ. Καμμένος πρέπει να το διαψεύσει, αλλιώς θα βρίσκεται σε πολύ δύσκολη θέση» είπε.