#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
01/03/2011 14:29
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Γερμανός υπουργός Άμυνας παραιτήθηκε. Ο Δημήτρης Δρούτσας;



Παραιτήθηκε ο Γερμανός υπουργός Άμυνας Καρλ Τέοντορ τσου Γκούτενμπεργκ, μετά τις κατηγορίες για αντιγραφές στο διδακτορικό του.

Ο Έλληνας υπουργός Εξωτερικών, Δημήτρης Δρούτσας, που αναφέρει ψευδώς ότι διαθέτει διδακτορικό, χωρίς να διαθέτει, δεν αισθάνεται καμία ανησυχία και μας στέλνει χαιρετίσματα. Αυτά είναι για τους κουτόφραγκους.

 

 

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Rote Phane avatar
    Rote Phane 01/03/2011 14:33:23

    ΜΗΝ ΤΑ ΒΑΖΕΤΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ.
    ΑΜΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΠΟΤΕ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΕΥΘΥΞΙΑΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΥΠΟΥΡΓΟΣ!

    • Ψυχραιμια παιδια avatar
      Ψυχραιμια παιδια @ Rote Phane 03/03/2011 01:28:13

      Τον ξεχασες τον Χριστο Βερελη! Με τυφλωμενους φανατικους μηδενιστες εχουμε εξασφαλισει τον αφανισμο μας !

  2. sawas avatar
    sawas 01/03/2011 14:40:56

    Ο πρώην υπουργός άμυνας δεν ήθελε να παραιτηθεί και είχε την κάλυψη της Μ.
    Την σημαία σήκωσαν σύσσωμα τα κόμματα της αντιπολίτευσης στην Βουλή τους.

    Εσείς είδατε την ελληνική αντιπολίτευση να αναδεικνύει το θέμα (Δρουτσα) στην Βουλή????

    Αν περιμένεις από τον Δρουτσα να παραιτηθεί, περιμένεις άσκοπα!!!!

    Η ΝΔ, ΚΚΕ, ΣΥΡΙΖΑ, ΛΑΟΣ τι κάνουν?

    • Dal avatar
      Dal @ sawas 01/03/2011 15:08:58

      Αυτοί ασχολούνται με υψηλή πολιτική.... όχι με θέματα προσωπικά. Εδώ γελάνε.

    • popolaros avatar
      popolaros @ sawas 01/03/2011 20:14:04

      κόρακας κοράκου μάτι.
      Δεν έχουν χρόνο να ασχοληθούν με τόσο πεζά και ασήμαντα θέματα.
      Έχουν να ΄σώσουν΄ τη χώρα. :)

  3. taxidriver avatar
    taxidriver 01/03/2011 14:55:20

    Στην Ελλαδα,ειπαμε,εισαι οτι δηλωσεις

  4. Νίκος avatar
    Νίκος 01/03/2011 15:12:59

    Το πρόβλημα δεν είναι ο κος. Δρούτσας. Αυτός είναι μόνο σύμπτωμα μιας αρρώστειας που σαν σκουλήκι "τρώει" την ελληνική κοινωνία και που επιδεινώθηκε απο τον Ανδρεοπαπανδρεϊκό αμοραλισμό. Η αρρώστεια λέγεται ΑΝΙΛΕΙΚΡΙΝΕΙΑ. με τον εαυτό μας, γι' αυτό και με τους άλλους.
    Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ; η τιμωρία, η δίδυμη αδερφή της ειλικρίνειας που λείπει απο παντού. Δίχως κοινωνική και ποινική τιμωρία για όσους παρανομούν, ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ, δεν πρόκειται τιποτα να αλλάξει, όσο και αν ηθικολογούμε.

  5. NTINOS avatar
    NTINOS 01/03/2011 15:14:01

    Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΒΟΥΛΗ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΔΙΔΑΚΡΟΡΙΚΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΙΠΟΤΕ ΜΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΕΙΣΕΙ...

    • Έρεβος avatar
      Έρεβος @ NTINOS 01/03/2011 16:19:08

      Η πλάκα είναι ότι δεν τους κόβει να τα "καλύψουν" και στα βιογραφικά τους που βγάζουν στον ιντερνετ.

      Μπαίνεις στην ιστοσελίδα τους και βλέπεις ότι τον καιρό που κάναν το μεταπτυχιακό ή το διδακτορικό τους ήταν ταυτόχρονα στο στρατό ή σε κανα δυο επιτροπές ή σε ΜΚΟ, στην ΕΕ και δεν συμμαζεύεται.

      Καθήστε ρε μπερνούληδες τι είστε εσείς τα κάνετε όλα για πλάκα και όταν έρθει η ώρα να κυβερνήστε δεν μπορείτε να χωρήστε δυο γαιδουριών άχυρα;

      Για τα πανηγύρια...

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Έρεβος 01/03/2011 18:30:28

        +10000

      • popolaros avatar
        popolaros @ Έρεβος 01/03/2011 20:16:05

        Μην λέτε τέτοια.
        Θα ανέβουν τα σπρέι.

    • αχ κουλα!! avatar
      αχ κουλα!! @ NTINOS 02/03/2011 08:51:22

      Σε παρακαλω μπορεις να δωσεις στοιχεια για οποιους??
      Για παραδειγμα, ποτε φοιτησε στη Νομικη Αθηνων η Ντορα???
      Κανεις δεν τη θυμαται σαν συνφοιτητρια....

  6. sauraki avatar
    sauraki 01/03/2011 15:19:16

    και εδώ που τα λέμε στη σημερινή εποχή το μόνο εύκολο είναι να αποκτήσει κάποιος διδακτορικό... Η υφήλιος είναι γεμάτη από σούπερ μάρκετ ιδρύματα τα οποία έχουν βαρύγδουπους τίτλους και σου δίνουν αυτό που ακριβώς θέλεις. Το να λες πως έχεις διδακτορικό πλέον είναι σαν να λες πως ξέρεις μια ακόμα ξένη γλώσσα.

  7. Γ.Κ avatar
    Γ.Κ 01/03/2011 17:02:57

    Κόψε φάτσα και ύφος βγάλε συμπέρασμα!

    • popolaros avatar
      popolaros @ Γ.Κ 01/03/2011 20:19:45

      ..γκούκλος είναι.
      Σημασία έχει ότι είναι άξιος συνομιλητής του Νταβούτογλου και πολεμάει μαζί με το ΓΑΠ να σώσουνε τη χώρα!!
      :) :) :)

  8. anonimoz avatar
    anonimoz 01/03/2011 17:03:49

    Εδώ δεν παραιτήθηκαν τόσοι της ΝΔ και του ΠΑΣΟΚ που κατηγορούνται για φαγοπότια και μας έφεραν στο γκρεμό. Ο Δρίτσας γιατί να παραιτηθεί; Στο γυμναστήριο πήγαινε ο άνθρωπος και γνώρισε τον ΓΑΠ. Κακό είναι;

  9. αλλήθωρος avatar
    αλλήθωρος 01/03/2011 17:37:48

    Και να παραιτηθεί, η παραίτησση του δεν θα γίνει δεκτή,όπως έχει συμβεί στο παρελθόν με άλλους,γιατί είναι "μοναδικός & αναντικατάστατος" ο ατιμούλης.Όπότε γιατί να κάωει τον κόπο;

  10. zackii avatar
    zackii 01/03/2011 17:39:05

    Καλά μην τρελλαίνεστε με τα διδακτορικά. Ξέρω πολλούς που έχουν και δεν ξέρουν να χωρίσουν δυό γαιδουριών άχυρα.

  11. thanasis avatar
    thanasis 01/03/2011 17:44:35

    στην γερμανια τουλαχιστον υπαρχει ευθυξια εδω που να την
    βρη ο δρουτσας

    • sawas avatar
      sawas @ thanasis 01/03/2011 17:48:15

      Ούτε εκεί υπάρχει ευθιξία......έκανε 2 εβδομάδες να παραιτηθεί, ενώ στην αρχή αρνιόταν τα πάντα.......

      Δεν υπάρχει στο λεξιλόγιο τους αυτός ο όρος!!!

  12. Ermippos avatar
    Ermippos 01/03/2011 18:37:45

    Για ψάξτε λίγο και κείνο το "σπούδασε στο Harvard" του Μιλτιάδη!
    Και το διδακτορικό στην επικοινωνία του Αρούλη!
    Μην ξεχάσετε τις σπουδές ψυχολογίας και διοίκησης επιχειρήσεων της Ράπτη!
    Έχω και καμιά 40 άλλους αλλά αυτά είναι καλά για αρχή.

    • sawas avatar
      sawas @ Ermippos 01/03/2011 19:15:46

      δεν χρειάζεται να πας μακριά.....

      h**p://www.youtube.com/watch?v=-cqYeSni6no

  13. Ermippos avatar
    Ermippos 01/03/2011 18:41:01

    Άμα αρχίσουν να βγάζουν ο ένας τα άπλυτα του άλλου θα γίνει της μουρλής ο γάμος. Τί λέτε τώρα; Μεταξύ κατεργαρέων ...

  14. athorivos avatar
    athorivos 01/03/2011 18:42:13

    ρε παιδιά είμαστε σίγουροι ότι ο Φον Δημήτριος είναι υπουργός εξωτερικών?? εγώ δεν το πιστεύω!!! μάλλον ούτε και αυτός!!!!!!!!!!!!!!!
    αμοιρη ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!!!!

  15. manos avatar
    manos 01/03/2011 18:42:51

    Για μένα το θέμα δεν είναι το αν έχει ή όχι διδακτορικό. Θα μπορούσε να είναι υπουργός και απόφοιτος λυκείου.
    Το θέμα είναι οι ψευτιές και η υποκρισία.
    Τα οποία βέβαια δείχνουν και την γενική εικόνα αυτής της κυβέρνησης:
    Ψευτιά από την αρχή μέχρι το τέλος.

  16. quervo avatar
    quervo 01/03/2011 20:03:56

    Οταν είχε βγει το θέμα με τον υιό Τσιτουρίδη και την παράνομη μεταγραφή (από την Συλβάνα Ράπτη) κατευθείαν η ΝΔ "έδωσε" τον Βούγια που είχε κάνει κάτι αντίστοιχο. Τότε είχε ειπωθεί από βουλευτές στα κανάλια οτι "αυτά είναι γνωστά σε όλους και έχουμε περιπτώσεις και ράματα για τη γούνα όλων, κατα συνέπεια ΔΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ να αρχίσουμε τα αλληλοκαρφώματα.."
    Και το θέμα έμεινε εκεί.......
    Ο Βουλευτής Στάθης Κουτμερίδης έχει μαϊμου πτυχίο οικονομικών από Ρουμανία και για αυτόν και για την κόρη του που μετά την έφερε με μεταγραφή στη νομική Θεσ/νίκης , έγινε ολόκληρο θέμα από εφημερίδες και κανάλια και δεν ίδρωσε το αυτί κανενός.
    Εκεί μέσα είναι σαν το συμβούλιο της μαφίας. Διαφορετικές φατρίες, όλοι του υποκόσμου, όλοι "κρατάνε" όλους απο κάπου και προς τα έξω ειρήνη....

    • popolaros avatar
      popolaros @ quervo 01/03/2011 20:43:07

      h**p://bit.ly/fojQY3

  17. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 01/03/2011 21:24:37

    Φιλος και διορισμενος ειναι κ αυτος.. σιγα μην απαντησει και ασχοληθει.. οταν χαλασει η φιλια του με το ΓΑΠ θα φυγει αφηνοντας πισω του εργο... !!
    Τα χαπια μου.

    ΠΠ

  18. Γιώργος Γκ. avatar
    Γιώργος Γκ. 01/03/2011 23:27:37

    Είναι δυνατόν μ'αυτό το ύφος να σε παίρνει κάποιος στα σοβαρά;
    Ε ρε που μας κατάντησαν.

  19. ΓΙΩΡΓΟΣ avatar
    ΓΙΩΡΓΟΣ 02/03/2011 00:24:37

    ΧΩΡΙΣ ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟ Ο ΔΡΟΥΤΣΑΣ! ΑΠΤΥΧΙΩΤΗ Η ΔΡΑΓΩΝΑ: ΕΧΕΙ ΔΙΑΔΑΚΤΟΡΙΚΟ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟ ΤΙΤΛΟ ΣΠΟΥΔΩΝ :ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΑΝΩΤΑΤΗΣ ΣΧΟΛΗΣ. ΤΙΠΟΤΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΜΠΟΔΙΖΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΡΓΑΝΑ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΤΑΞΗΣ ΣΕ ΒΑΡΟΣ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΣΥΜΦΕΡΌΝΤΩΝ!!

  20. BlueSky avatar
    BlueSky 02/03/2011 15:12:27

    Ο τυπάκος έχει εξωκοινοβουλευτικό διδακτορικό με θέμα: ''Πως πρέπει να συντάξω ένα σχέδιο Ανάν''

  21. δημης avatar
    δημης 02/03/2011 20:49:04

    ΑΝΑΛΩΣΙΜΟΣ!!!!!

  22. SZAE avatar
    SZAE 03/03/2011 20:09:07

    Αυτο που με ανησυχει ειναι οτι ολοι αυτοι πηραν ψηφους απο εμας.....
    Τετοιοι ειμαστε τετοιους έχουμε....
    και τωρα νανι