#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
03/08/2011 20:32
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο ΓΑΠ συνεχίζει να μας σώζει



Ο Ισπανός (σοσιαλιστής και αυτός) πρωθυπουργός ανακοίνωσε ότι αναβάλλει τις θερινές τους διακοπές, λόγω της επίθεσης  που δέχεται η χώρα του από τις αγορές με αποτέλεσμα την αύξηση του κόστους δανεισμού σε ανησυχητικά επίπεδα.

Προηγουμένως, είχε προκηρύξει και πρόωρες εκλογές για τον Νοέμβριο, στις οποίες μάλιστα δεν θα συμμετάσχει ο ίδιος.

Θυμάμαι πέρσι τέτοιο καιρό, που η χώρα μας είχε υπαχθεί στο ΔΝΤ, ο κ. Παπανδρέου δημοσίως ενθάρρυνε τους υπουργούς να κάνουν διακοπές χωρίς ενοχές.

Ο ίδιος δε, μονίμως σε διακοπές (γενικώς),  πήρε το κανό του και απήλαυσε ένα μακρύ ελληνικό καλοκαίρι!

Μας είχε σώσει, ως ενθυμείσθε!

Το κακό είναι ότι συνεχίζει να μας …σώζει!!!

Το πρόβλημα βεβαίως είναι ότι εμείς τον αποδεχόμαστε ως  …σωτήρα!

Να του στείλουμε και λουλούδια του …Σωτήρος!

 Όφις Ιοβόλος

ΣΧΟΛΙΑ

  1. βουλα ελευθεριαδου avatar
    βουλα ελευθεριαδου 03/08/2011 20:37:30

    καλο ειδικα το τελευταιο σχολιο, λες να του κανουμε κανενα δωρακι?

    • ΑΓΡΟΤΗΣ avatar
      ΑΓΡΟΤΗΣ @ βουλα ελευθεριαδου 03/08/2011 21:10:55

      Ενα κανό ενισχυμένο που θα τον βγάλει στις ανοιχτές θάλασσες για να σώσει και άλλες πατρίδες

      • ΑΓΡΟΤΗΣ avatar
        ΑΓΡΟΤΗΣ @ ΑΓΡΟΤΗΣ 03/08/2011 21:15:38

        Α και με μια φούντα - καλή Ζωνιανών- μέσα για να χάσει τον προσανατολισμό του χωρίς ελπίδα γυρισμού

  2. ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ avatar
    ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ 03/08/2011 20:42:16

    μην χαλατε τα μπανια των αμερικανων

    • Orestios avatar
      Orestios @ ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ 03/08/2011 21:11:55

      Θα πάρει και την Παναρίτη μαζί του (δηλωμένη αμερικάνα με δική της υπαιτιότητα)

  3. ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. 03/08/2011 20:56:14

    ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΣΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΟΥΛΑ!!!.ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΘΡΑΣΟΣ ΤΟ ΑΜΕΡΙΚΑΝΑΚΙ ΠΟΥ ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΕ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΕΝΑ ΑΠΕΡΑΝΤΟ ΧΑΣΙΣΟΠΟΤΕΙΟ??? ΤΑ ΜΠΑΛΚΟΝΙΑ ΘΑ ΓΕΜΙΣΟΥΝ ΜΕ ΧΑΣΙΣΟΔΕΝΔΡΑ.

  4. ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ avatar
    ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ 03/08/2011 21:10:27

    ο γιωργος ακουει συχνα τον εκκλησιαστικο υμνο σωσον κυριε τον λαο σου και ανεβαινει ψυχολογικα και μετα στελνει τον πρασινο συνταγματολογο - υπουργο οικονομικων - αντιπροεδρο της κυβερνησης - μεσιτη της εθνικης περιουσιας για να πεισουν τον λαο οτι το ασπρο δεν ειναι ασπρο αλλα ειναι μαυρο ..... και τα μεσα μαζικης εξαρτησης απο το δημοσιο χρημα συνεχως τους χαιδευουν
    ΥΓ : ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΑΝΟΙΞΕ ΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΤΟΥ ΚΑΛΛΙΕΡΓΗΤΗ ΧΑΣΙΣ ΤΡΕΞΤΕ ΝΑ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΕΙΤΕ ΓΛΑΣΤΡΕΣ

  5. Orestios avatar
    Orestios 03/08/2011 21:11:14

    Πως να ξεχαστεί το περίφημο "κάντε διακοπές χωρίς ενοχές" και ύστερα την κοπάνησε για ένα τρίμηνο.
    Τώρα τί συνέβη και χρειάστηκε να μας ξανασώσει πριν 10 ημέρες? Απέτυχε παταγωδώς?
    Και σήμερα ξαναχρειαζόμαστε διάσωση.
    Πού θα πάει αυτή η κατάσταση????

  6. ΜΑΝΙΑ avatar
    ΜΑΝΙΑ 03/08/2011 21:11:30

    ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ Ε;.... ΣΑΝ ΑΠΕΙΛΗ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΑΥΤΟ...

  7. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 03/08/2011 21:26:28

    Aκόμη δεν έχει καταστρέψει το ΠΑΣΟΚ ολοσχερώς την ελληνική κοινωνία (έχει ισχυρές αντιστάσεις η άτιμη) οπότε αναγκαστικά συνεχίζει τη σωτηρία της.

  8. Angela avatar
    Angela 03/08/2011 21:27:56

    Nα του στείλουμε φάσκελα λέω εγώ που δεν στοιχίζουν και τίποτα

  9. mhtsos karditsa avatar
    mhtsos karditsa 03/08/2011 22:26:47

    πως να αισθανεται αραγε εκεινος ο ψαρας που τον εσωσε απο βεβαιο πνιγμο πριν απο δυο χρονια , τοτε που ειχε ξανιχτει και οταν τον εχασαν οι μπραβοι του ειδοποιησαν το λιμενικο και τον πρωθυπουργο καραμανλη. χασαμε τον παπανδρεου και τοτε ξαφνικα σαν απο μηχανης θεος ηταν στο μερος εκει ενας ψαρας. οπου και τον μαζεψε. αραγε αν ηξερε εκεινος ο ψαρας οτι ο γιωργακης θα γινοταν πρωθυπουργος και θα επνιγε ολοκληρο τον ελληνικο λαο θα τον εσωζε?

  10. TopGunZ avatar
    TopGunZ 04/08/2011 01:59:45

    Σαν το ανέκδοτο με τον Σημίτη που πνιγότανε και τα τρία παιδάκια που τον σώσανε, οπότε το τελευταίο σαν χάρη ζήτησε να του πάρει δώρο ένα αναπηρικό καροτσάκι, αν και δεν είχε πρόβλημα το παιδάκι, γιατί όπως είπε ο μικρός, αν μάθαινε ο πατέρας του ότι έσωσε τον Σημίτη ενώ ήταν να πνιγεί θα έτρωγε πάααρα πολύ ξύλο!