04/06/2011 21:14
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο ΓΑΠ πιστεύει ακόμα ότι η χώρα κατοικείται από ηλίθιους



Δημοσιεύτηκε στο PrimeMinisterGR ως: "Το βίντεο του απολογισμού της 20μηνης θητείας της Κυβέρνησης.  Έχουμε δρόμο μπροστά μας. Συνεχίζουμε τη δουλειά με αποφασιστικότητα."

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 04/06/2011 21:19:04

    Ο Σοσιαλισμός είναι ευτυχία.

    Βορειοκορεατικής έμπνευσης βιντεάκι, όπου η πορεία προς την Σοσιαλιστική ολοκλήρωση αφήνει πτώματα ανθρώπων δεξιά και αριστερά φτάνει να ικανοποιηθεί η ονείρωξη του ηγέτη.

  2. Απορία avatar
    Απορία 04/06/2011 21:21:42

    h--p://www.youtube.com/watch?v=s27Oq5ot0ZI

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Απορία 04/06/2011 21:25:57

      χαχαχααα Mohammed Saïd al-Sahaf ... μια ατ τα ιδια ! χαχαχα

      ΠΠ

    • Orestios avatar
      Orestios @ Απορία 04/06/2011 21:39:53

      Σοσιαλιστές. Τί περιμένεις??
      Μια από τα ίδια.

  3. kackos avatar
    kackos 04/06/2011 21:24:18

    Θέλουμε και εμείς απο τον ίδιο μπαφο...mr PM που πίνετε να τα δούμε ίδια τα όνειρα pleaseeee

  4. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 04/06/2011 21:24:19

    Αν θες να μπει το Ραδιοτηλεοπτικο αστο "πανω" χαχαχαα
    Δε θα "μαζευεις" τα σχολια !!

    "Για να γλυτωσουμε τη χρεοκοπια, Πρωτογνωρος Μηχανισμος Στηριξης 110δις Ε, για να εξασφαλισουμε το Μελλον των παιδων μας ??? "

    Το Γλυ- με υψηλον !! οπως το γλυφω !! χαχαχαα δε βριζω!! δεν αξιζει.. αρκει μην συναντησω κανενα να μου παπαγαλισει τα επιχειρηματα ! χαχαχα

    ΠΠ

    • mymoodgm avatar
      mymoodgm @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 05/06/2011 20:54:44

      δεν το κατάλαβα το σχόλιο το γλυτώνω γράφεται με υ(με -ι είναι λαθεμένο, εσφαλμένο), το γλύφω με υψιλον σημαίνει λαξεύω,σμιλευω, το γλείφω με ει σημαίνει λείχω!!! σχολιάζω επειδή εσένα ειδικά σε παρακολουθώ για την τόση ευστοχία σου μεχρι τώρα, αλλιώς θα προσπερνούσα!! θα έλεγα πως είναι άλλο ένα επιτυχημένο ευφυολόγημα σου αλλά με μπέρδεψε ο υπαινιγμός περί βρισίματος που έκανες!!! Εχει άλλα το βίντεο που φέρνουν εμετό και γέλιο, όχι η γλώσσα του που παραδόξως είναι ελληνικά!!!

  5. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 04/06/2011 21:32:26

    Γιατι παει για ξεπλυμα το Ακης και οχι ο Τσουκρατος?
    Ποια η διαφορα μεταξυ τους?
    Ο Τσουκρατος το δηλωσε στον εισαγγελεα, ο Ακης το αρνειται και παει Ειδ Δικαστηριο με ενδειξεις !!!

    Μας μπερδευουν τους νευρωνες οι ΠΑΣΟΚΟΙ !! κομπος.
    θα μας βγαλουν ενα σχετικο βιντεο να δουμε??

    ΠΠ

  6. manos avatar
    manos 04/06/2011 21:34:50

    Απίστευτο βίντεο.
    Πόσο το πληρώσανε αυτό το πράμα που εναλλάσει χρώματα και ψέματα?
    Μεγάλε Γιώργο, ούτε ο Αγγελόπουλος δεν σκέφθηκε τέτοιο σκηνοθέτημα.
    Μπράβο. Δεν πήγαν χαμένες οι σπουδές και τα λεφτά του μπαμπά σου.
    Η μήπως να πω του ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΛΑΟΥ ?

  7. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 04/06/2011 21:39:01

    Μπουαχαχαχαχααααα
    Ο μεγάλος ηγέτης Κιμ Ιλ Παπ

    • Bodinus1576 avatar
      Bodinus1576 @ Γιάννης Φαίλτωρ 04/06/2011 21:41:47

      ΤΖΕΦ ΤΣΑΝΤ ΜΙΝ

      • Ίωνας avatar
        Ίωνας @ Bodinus1576 05/06/2011 13:21:13

        Δυστυχώς,μάλλον δεν σε καταλάβανε οι υπόλοιποι...

    • Orestios avatar
      Orestios @ Γιάννης Φαίλτωρ 04/06/2011 21:43:36

      @ Γιάννης Φαίλτωρ
      ROFLMAO ----> Κιμ Ιλ Παπ

  8. Orestios avatar
    Orestios 04/06/2011 21:42:44

    Έχει ξεκινήσει διαδικτυακή επίθεση στο βιντεάκι του youtube με αρνητικά σχόλια, όπως έγινε στη σελίδα του μέγκα στο facebook, εδώ και μισή ώρα

  9. spiros1 avatar
    spiros1 04/06/2011 21:51:19

    Και βέβαια δεν έχουν αποτελειώσει την διατεταγμένη υπηρεσία τους. Έχουμε χάσει τον έλεγχο της τύχης του πεπρωμένου μας. Συμπατριώτες, διαβάστε πρόσφατες προκλητικές δηλώσεις που προκαλούν θυμό, οργή και αγανάκτηση.

    «Οι Έλληνες πρέπει να πιούν το φάρμακο που τους συνταγογραφίσαμε»!
    Υπουργός οικονομικών Σουηδίας, αυτός με το σκουλαρίκι και την κοτσίδα.

    «Πετύχαμε πολλά, θα κάνουμε ακόμη περισσότερα» ΓΑΠ από το Λουξεμβούργο 03/6/11
    «Από εμένα δεν τίθεται θέμα καταψήφισης» Η «επαναστάτρια της πλάκας»,
    Γιαννακά ή Μάρθα Βούρτση του ΠΑΣΟΚ.
    «Προσπαθούμε να εφαρμόσουμε πολιτικές που αλλάζουνε την χώρα, έστω και με επώδυνες καταστάσεις». Με ύφος Γερμανού στρατιώτη, Κυβερνητικός ψεύτης Μέγκα 2/6/11 20.40
    Δηλαδή κατακερματίζουν τον λαό και λένε «αλλάζουμε την χώρα». Ντροπή σας ψεύτες.
    «Εξασφαλίζουμε σταθερότητα για να παίρνουν μέσα στα επόμενα 3 -4 χρόνια οι οικογένειες τους μισθούς και τις συντάξεις». Κάποιος Πρασινοφρουρός Βουλευτής του Πασοκιστάν Ονόματι Η. Μόσχαλος ΝΕΤ 2/6/11 21.40
    Μας θεωρούν ανόητους, μας υποτιμούν, νομίζουν ότι κοιμόμαστε.
    Έχουν καταντήσει θρασύτατοι. Είναι σειρά σας τώρα να εξαγριωθείτε

  10. Ευαγγελία avatar
    Ευαγγελία 04/06/2011 21:54:45

    Η δουλειά είναι να μην προλάβει να φύγει...

    • anonymous avatar
      anonymous @ Ευαγγελία 05/06/2011 01:19:57

      Σωστή Το Ειδικό Δικαστήριο επι θύραις

  11. Orestios avatar
    Orestios 04/06/2011 21:55:50

    Έκλεισαν τα σχόλια στο βίντεο!!!!!!!!!!!!!!!!
    αχαχαχαχαχαχαχα
    Πανικοβλήθηκαν!!!!!!!!!!

  12. H pena tis orghs avatar
    H pena tis orghs 04/06/2011 21:56:03

    Μετά από αυτό το βιντεάκι ο Γκέμπελς μπήκε στην άκρη της Ιστορίας... Ήταν απλά ένα τίποτα. ΦΑ.ΣΟ.Κ - Προπαγάνδα. Απλά ασυναγώνιστη...

    • anonymous avatar
      anonymous @ H pena tis orghs 05/06/2011 01:20:25

      Φαιά Προπαγάνδα

  13. Orestios avatar
    Orestios 04/06/2011 21:56:38

    Τώρα χαρακτηρίστε το ως παραπλανητικό για να σβηστεί εντελώς από το youtube

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ Orestios 04/06/2011 22:08:43

      Already done. Με το που είδα δεν κρατιόμουν από τα γέλια. Το καλύτερο το έγραψε συν-δαπίτης μου, να το χαρακτηρίσουμε ως ακατάλληλο λόγω χρήσης ουσιών...

      • Orestios avatar
        Orestios @ TopGunZ 04/06/2011 22:18:35

        lol

        To σύστημα ΠΑΣΟΚ έχει πανικοβληθεί.

  14. αλιγγατωρας avatar
    αλιγγατωρας 04/06/2011 22:03:29

    το μόνο που με λυπεί είναι οτι αυτοί οι άνθρωποι θα συνεχίσουν να κυβερνάνε και να μας κοροιδεύουν....

  15. Orestios avatar
    Orestios 04/06/2011 22:03:37

    Δώστε αρνητική ψήφο στο χυδαίο βιντεάκι να κοκκινήσει

  16. Θετταλός avatar
    Θετταλός 04/06/2011 22:03:56

    Τη Δευτέρα το πρωί θα πάω στην πρώτη τράπεζα που θα βρω μπροστά μου και θα ζητήσω από τον υπάλληλο : "έναν μηχανισμό στήριξης παρακαλώ" .......

  17. Orestios avatar
    Orestios 04/06/2011 22:04:39

    Έκλεισαν και τις ψήφους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    αχαχαχαχαχαχαχαχααχαχαχααχα

  18. Orestios avatar
    Orestios 04/06/2011 22:07:30

    Το flag παραμένει.
    Χαρακτηρίστε το ως "ανεπιθύμητο - επιλογή: απάτη"

  19. ΣΠΥΡΟΣ avatar
    ΣΠΥΡΟΣ 04/06/2011 22:15:13

    Και η ανωμαλία μεσ' την ζωή είναι. Το θέμα είναι να μήν γίνετε εθισμός.

  20. Lichnee avatar
    Lichnee 04/06/2011 22:15:17

    Έχουν πολύ θράσος τα διποδα....Απίστευτο!
    Το homo pasokous t.GAP είναι ένα δίποδο όν που λέει ψέματα και νομίζει ότι είμαστε βλάκες....

  21. ΜΑΝΙΑ avatar
    ΜΑΝΙΑ 04/06/2011 22:18:07

    2.19' ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΗΣ ΚΟΡΟΪΔΙΑΣ...
    2.19' ΑΓΝΗΣ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑΣ...
    2.19' ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΑΚΡΙΒΟΠΛΗΡΩΜΕΝΑ....

    ΚΑΙ ΟΣΟΝ ΜΕ ΑΦΟΡΑ...
    2.19' ΓΕΛΙΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΕΡΗΣ ΔΟΣΗΣ ΜΑΖΟΧΙΣΜΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΑΝΤΕΞΑ!!!!!

    ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ.........

  22. Orestios avatar
    Orestios 04/06/2011 22:21:05

    Επανέφεραν τον σχολιασμό μετά το κράξιμο.
    Έχουν σβήσει πολλά σχόλια.

    Κάντε επίθεση "φιλίας" στο βιντεάκι. Διαδώστε το

  23. kabisios avatar
    kabisios 04/06/2011 22:24:05

    h-p://www.youtube.com/watch?v=vdygsAJ5Yhc&feature=share

  24. Orestios avatar
    Orestios 04/06/2011 22:27:41

    Ξανά δεν επιτρέπουν τον σχολιασμό.
    Έχουν ξευτιλιστεί εντελώς.

  25. Nikos avatar
    Nikos 04/06/2011 22:27:48

    Δεν το πιστευω απλά αυτό που είδα. Πρόκειται για απιστευτo βίντεο.
    Ο δημιουργός του θα γέλαγε όταν το τελείωσε. Για ζώα μας περνάνε πραγματικά. Εχω απογοητευτει απο τους Gapιδες. Αντώνη ζητα εκλογές ΤΩΡΑ.
    51% Θα πάρεις έιναι σίγουρο.

  26. Γιώργος Μεσσηνία avatar
    Γιώργος Μεσσηνία 04/06/2011 22:38:34

    Τι ήταν αυτό;
    Προκήρυξαν εκλογές, ή έχουν ανάγκη αυτο-παινέματος;
    Επί της ουσίας:
    Κλασική μέθοδος κοπτοραπτικής...
    Παρουσίαση λίγων θετικών σε μια συνολική εικόνα κατάρρευσης, υπό τη μορφή βαρύγδουπων εκφράσεων...
    Καλά, αυτό με το "μέλλον των παιδιών μας" τι το ήθελαν;;;;;;;
    Μεγαλύτερο ψέμα δεν υπάρχει, έχουν υπονομευτεί τα πάντα.
    Ποιος θα δημιουργήσει οικογένεια όντας σε επισφαλή θέση ο μισός πληθυσμός της χώρας και με το δημογραφικό πρόβλημα μαζί με το μεταναστευτικό (για το οποίο δεν είδα κάτι στο βιντεάκι τους), να έχουν πιάσει "κόκκινα";;;

  27. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 04/06/2011 23:11:29

    Μπορούν να μας πουν τι είδους ληγμένα ναρκωτικά παίρνουν στην Ιπποκράτους, για να τα πάρουμε και εμείς και να δούμε τα ίδια ψυχεδελικά οράματα;

  28. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 04/06/2011 23:39:55

    Βλέποντας τὸ βίντεο διαπιστώνεις ὅτι ΠΑΣΟΚ=Παράδεισος.
    ...
    Ρὲ παιδιά, γιατί (πλέον) οἱ ὀνομασίες τῶν ὑπουργείων καὶ τῶν κρατικῶν ὑπηρεσιῶν στὸ διαδίκτυο πρέπει νὰ εἶναι στὰ ἀγγλικά; government, min-edu κλπ.; Γιατί τὸ κράτος ἀπευθύνεται στοὺς πολίτες του σὲ ξένη γλῶσσα καὶ ὄχι στὴν ἐθνικὴ γλῶσσα; Μήπως γίνομαι παράξενος;

  29. dr.Fake avatar
    dr.Fake 04/06/2011 23:50:45

    20 μήνες χαζοί....
    ή μήπως...nazi?...

    το "αφεντικό" το γιορτάζει με τρελές εκπτώσεις....
    Πραγματικό ξεπούλημα! Τρέχτε να προλάβετε...

  30. Sofie avatar
    Sofie 04/06/2011 23:54:50

    ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ ΜΙΑΣ ΞΑΝΘΙΑΣ:

    20 μήνες πριν ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΝΑ ΧΤΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΜΕ

    Πετύχαμε ήδη πολλά, Μέσα σε 20 μήνες έγιναν όσα δεν έγιναν χρόνια ολόκληρα= Ναι συμφωνούμε όλοι. Τον Οκτώβριο του 2009, τα ελληνικά CDS βρίσκονταν στις 130 περίπου μονάδες βάσης και προχτές στις 1400.
    Για να γλυτώσουμε από τη χρεοκοπία= Δεν έχουμε χρεοκοπήσει ακόμη? Α ναι πήραμε τη 5η δόση και δεν θα κατεβάσουμε ρολά :)
    Πρωτόγνωρος μηχανισμός στήριξης 100δις € = χμμμ πληρώνω 3,5% επιτόκιο στο στεγαστικό μου δάνειο & εσείς πληρώνετε για τα "100 δις μηχανισμός στήριξης" επιτόκιο 4,5%. Αχ έπρεπε να στέλναμε την Πετρούλα να διαπραγματευτεί με τον Στρος κάτι ίσως μας κόβανε.
    Για να εξασφαλίσουμε το μέλλον των παιδιών μας= χμμ κάθε νεοπροσλαμβανόμενος κάτω των 25 ετών θα έχει βασικό μισθό τα €500
    Η μεγαλύτερη μείωση ελλείματος που πέτυχε ποτέ χώρας της ΕΕ = Οι μεγαλύτερες περικοπές που έγιναν ποτέ σε μισθούς, συντάξεις και κοινωνικές παροχές στην ΕΕ
    Για να βγούμε από την κρίση καλύτεροι ως χώρα και ως πολίτες = Πως ακριβώς γίνεται αυτό?!
    Αφήνουμε πίσω όσα μας έβλαψαν - Παλέυουμε για μια νέα νοοτροπία = Global Governance? Μάλλον σ'αυτο αναφέρεται.
    Μεγαλύτερη διαφάνεια παντού, Όλες οι προσλήψεις μέσω ΑΣΕΠ = Ποιες προσλήψεις?
    Όλες οι υπογραφές και οι αποφάσεις στο διαδίκτυο = Θέλουμε όνομα και τηλέφωνο!
    Δημιουργία ανεξάρτητης στατιστικής αρχής= Ποιος θα διορίσει τον προιστάμενο της Αρχής? α ναι μέσω ανάρτησης στο διαδίκτυο θα γίνει και αυτό.
    Για ένα κράτος που επιτέλους σέβεται τα χρήματα των πολιτών του = Επιτέλους!!!
    Βάζουμε τάξη στο αχανές και άναρχο δημόσιο = Που εμείς δημιουργήσαμε.
    Επιτελικό κράτος με τον καλλικράτη = ΟΚ. Πόρους έχουν?
    Μείωση κατά 2 δις των λειτουργικών δαπανών του κράτους= και μείωση εσόδων κατα 9.2%
    Μείωση των ελλειμάτων των ΔΕΚΟ κατά 20% το 2010 = μείωση των δαπανών κατά 295,7 εκατ. ευρώ και πτώσης των εσόδων κατά 79,4 εκατ. ευρώ. Επίσης οι εργαζόμενοι στις ΔΕΚΟ μειώθηκαν κατά 3.199 άτομα ή σε ποσοστό 11%.
    Μείωση των δαπανών των δημοσίων νοσοκομείων = Ναι δεν έχουμε γάζες και οι γιατροί σου λένε φέρε τα φάρμακα και θα σου κάνω τις ενέσεις. (Πραγματικό περιστατικό)
    Ηλεκτρονική συνταγογράφηση - Και αν είμαι γιατρος 60 ετών μου και δεν ξέρω από υπολογιστές μου στέλνετε γραμματέα με αμφίεση καμαριέρας?
    Μεταρρύθμιση του ασφαλιστικού που εξασφαλίζει τις συντάξεις των παιδιών μας = Εδώ δεν μπορούσαν να εξασφαλίσουν τις συντάξεις για τον Ιούλιο θα εξασφαλίσουν τις συντάξεις των παιδιών μας??
    Για μια κοινωνία πιο δίκαιη, πιο ασφαλή, πιο όμορφη = Φυσικά εφόσον θα πάρουν τα αναδρομικά οι βουλευτές, εφόσον η κα Νταλάρα θα φροντίσει να έχει χώρους υποδοχής μεταναστών, αφού ο κος Καμίνης θα εξασφαλίσει επαρκή φωτισμό.
    Μείωση τιμής σε χιλιάδες φάρμακα = Μαζί με τη μείωση ιατροφαρμακευτικής δαπάνης με επέκταση της λίστας μη συνταγογραφούμενων φαρμάκων.
    Μείωση φορολογίας για εισοδήματα μέχρι 40.000€ = Και μείωση αφορολογήτου από τις €12.000 στις €6.000 έως €8.000
    Καταπολέμηση φοροδιαφυγής = Υπολογίζουν χωρίς το ξενοδόχο. Ο κόσμος πλέον δεν ζητάει αποδείξεις επίτηδες γιατι δεν γουστάρει να πληρώνει νταβατζιλίκια.
    5.000 αστυνομικοί δίπλα στο πολίτη στις γειτονιές = Μα αφού πριν είπατε ότι η χώρα μας θα είναι πιο ασφαλή τι τους θέλουμε τόσους αστυνομικούς? Κατά 7.000 αστυνομικοί μειώνεται το 2011 η δυναμη της αστυνομίας.
    Οι πρώτοι δασικοί χάρτες για τη θωράκιση της χώρας μας = Ποια δάση αυτά που καιγόντουσαν και εκ θαύματος έπαψαν να καίγονται?
    Οι επιδοτήσεις των αγροτών στην ώρα τους = Μα τι είναι αυτά που λέτε? θα βάλουν φωτοβολταικά και περιμένουν τις άδειες που πλήρωσαν.
    Χιλιάδες αποσπασμένοι πάλι στα σχολέία - Ψηφιακό Σχολείο = Ναι δια του Υπουργείου Παιδείας που το χαλούσε πολύ η λέξη "Εθνικής Παιδείας" και κοίταξε να το αφαιρέσει.
    Περισσότεροι Γιατροι στην υπηρεσία ασφαλισμένων= Μέσω της ενοποίησης των υγειονομικών μονάδων και συγχώνευσης νοσοκομείων. Αντε πάλι μείωση κοινωνικων παροχών.
    Για μια χώρα που κινείται με ορμή προς τα εμπρός = Βαστάτε τ' άρματα!
    One stop shop για ίδρυση επιχείρησης = Καλά άστο μεγάλε!
    Κατάργηση cabotage = Προς το παρόν δεν υπάρχουν διεθνείς εταιρείες που να έχουν εντάξει στα προγράμματά τους τον Πειραιά, ως λιμάνι αφετηρίας, καθώς το ισχύον πλαίσιο εξακολουθεί να θέτει εμπόδια στη δραστηριοποίηση ξένων εταιρειών
    Κλειστά επαγγέλματα = Δηλαδή μπορώ να κάνω αίτηση για να πάρω άδεια βυτιοφόρου ή ταξι?
    Αύξηση εξαγωγών = Σημαντική αύξηση των εξαγωγών κατά 10%, η οποία όμως αποκλειστικά οφείλεται στα πετρελαιοειδή προϊόντα τα οποία είναι χαμηλής εγχώριας προστιθέμενης αξίας. Αντίθετα, οι εξαγωγές των λοιπών προϊόντων κατέγραψαν στο διάστημα αυτό οριακή μείωση στα 10,2 δισ. ευρώ από 10,3 δισ. ευρώ πέρσι. (εκτός κι αν εννοει του ελληνες μετανάστες στο εξωτερικό)
    Από την άλλη πλευρά οι εισαγωγές των λοιπών αγαθών υποχώρησαν κατά 11,6% εξαιτίας της ύφεσης.
    Συνεχίζουμε έχουμε δρόμο μπρόστά μας = Αυτό είναι υπόσχεση ή απειλή?

    • Sofie avatar
      Sofie @ Sofie 05/06/2011 00:01:49

      Μα πήγαν σχεδόν να με πείσουν!

  31. γιωργος avatar
    γιωργος 05/06/2011 00:02:46

    Το ειδα και εγω και εφριξα!
    Ελεος!!

  32. dadelos avatar
    dadelos 05/06/2011 00:14:13

    Αυτο το βιντεακι μηπως εξαγριωνει περισσοτερο τον κοσμο;

    • Lichnee avatar
      Lichnee @ dadelos 05/06/2011 00:39:38

      Ω ναι....εξαγριώνει....και αν είχαν μια ελπίδα να φύγουν με ελικόπτερο,πλέον θα φύγουν με κλωτσιές...

      • Sofie avatar
        Sofie @ Lichnee 05/06/2011 01:05:34

        Ο Παπανδρέου είναι διορατικός!
        "ΘΑ ΜΑΣ ΠΑΡΟΥΝ ΜΕ ΤΙΣ ΠΕΤΡΕΣ ...."

  33. Φακ Κωστας avatar
    Φακ Κωστας 05/06/2011 00:22:42

    Εγω γενικά ειμαι ψύχραιμος...
    Αλλά δεν εγγυώμαι πως αν γλυτώσουν από τη δικαιοσύνη θα αποφύγουν την αυτοδικία από τους θερμόαιμους...
    Προκαλούν...

  34. Τασος.Σαλονικιος avatar
    Τασος.Σαλονικιος 05/06/2011 00:24:53

    ΑΗΔΙΑΣΤΙΚΗ
    ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ
    ΑΝΑΞΙΑ
    ΑΠΑΝΤΗΣΗΣ

  35. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 05/06/2011 00:54:12

    Πάντως πρέπει νὰ παραδεχθοῦμε ὅτι οἱ ἄνθρωποι ἔχουν χιοῦμορ...

  36. Sofie avatar
    Sofie 05/06/2011 01:04:20

    Ναι τι να σου πω ... ο Λοβέρδος και ο Παπακωνσταντίνου οταν το βλέπουν γελάνε!
    Προφανώς για να μπορούν να κοιμούνται τα βράδια έχουν πείσει και τους εαυτούς τους ότι έχουν καταφέρει να χτίσουν μια καλύτερη ελλάδα.

    • Θετταλός avatar
      Θετταλός @ Sofie 05/06/2011 01:33:58

      Ή θα το παίζουν στα καπη πριν μιλήσει ο πεταλωτής

  37. etsi_kai_allios avatar
    etsi_kai_allios 05/06/2011 01:25:25

    "110 δισεκατομμύρια ευρώ
    Πρωτόγνωρος Μηχανισμός Στήριξης"

    Σε αυτό δεν λέει ψέμματα το βιντεάκι! Είναι όντως πρωτόγνωρος...

  38. H pena tis orghs avatar
    H pena tis orghs 05/06/2011 01:39:14

    Καλό θα ήταν αύριο το πρωί το MEGA και τα άλλα πρωινάδικα να μην το προβάλουν γιατί θα τσατίσουν τον κόσμο περισσότερο και το βράδυ θα έχει επιπλέον ένταση στο Σύνταγμα, εκτός φυσικά κι εάν αυτό επιδιώκουν... Καταλάβατε που το πάω έτσι;

  39. ΑΡΚΑΣ avatar
    ΑΡΚΑΣ 05/06/2011 01:42:01

    http://www.youtube.com/watch?v=lFlXv-WJ0t0&feature=player_embedded#at=143

  40. tiramola avatar
    tiramola 05/06/2011 01:42:12

    Να βάλω και εγώ ένα βίντεο να γελάσουμε

    http://www.youtube.com/watch?v=7sfd31LqWuk&feature=share

    • Θετταλός avatar
      Θετταλός @ tiramola 05/06/2011 01:58:58

      Αυτό θα σαρώσει όλα τα όσκαρ

      http://www.youtube.com/watch?v=WmPm1vb8q1c

    • (A)θανάσης avatar
      (A)θανάσης @ tiramola 05/06/2011 17:33:24

      Tiramola ΑΚΟΜΑ το παλεύεις το θεματάκι με τον γκαπάκο?

  41. factorx avatar
    factorx 05/06/2011 01:46:11

    Καλά εκεί έχεις μείνει τισμεγιστε Τιραμόλα;

  42. midas avatar
    midas 05/06/2011 01:46:44

    Συγνώμη giorgakis ήμουν άδικος μαζί σου.....Έχεις κάνει τόσα πολλά μα εγώ δεν τα είδα....Κάποιος από τους δύο μας ΖΕΙ ΣΕ ΆΛΛΗ ΧΩΡΑ ......

  43. elsoto avatar
    elsoto 05/06/2011 02:29:39

    h**p://www.youtube.com/watch?v=vdygsAJ5Yhc&feature=player_embedded#at=31

  44. Γιώργος avatar
    Γιώργος 05/06/2011 02:38:26

    Εχω μια ιδέα.
    Γιατί δεν κάνουμε FLAG ως ανεπιθύμητο και παραπλανητικο το συγκεκριμένο βιντεάκι στο youtube ;
    Γιατί δεν κάνουμε FLAG όλα τα βίντεο στο κανάλι του youtube το primeministerGR να πέσουν όλα τα βίντεο ;
    Εχουνε κλείσει και τις αξιολογήσεις βίντεο στο youtube και έχουνε κάνει και ban χρηστες που δεν γράφουν ωραία σχόλια.
    Κατα τα άλλα δημοκρατικότατοι.....

  45. Απορία avatar
    Απορία 05/06/2011 03:03:06

    "Ο Λουδοβίκος 16ος αντιλαμβανόμενος το μαινόμενο πλήθος έξω από το παλάτι το Βερσαλλιών απευθύνθηκε στον υπασπιστή του λέγοντας:
    «Λοιπόν, πρόκειται για εξέγερση;».
    «Όχι, Μεγαλειότατε», αποκρίθηκε εκείνος, «είναι επανάσταση!».
    Ανεξάρτητα από το αν η ιστορία αυτή είναι ακριβής ή όχι εμπεριέχει ένα βαθμό αλήθειας.

    Το τέλος μιας εποχής δεν προαναγγέλλεται, αυτοί που το διαμορφώνουν δεν μπορούν καν να αντιληφθούν το μέγεθος και τις συνέπειες των πράξεών τους.

    Οι δε φορείς του παραπαίοντος κατεστημένου αδυνατούν να συμφιλιωθούν με την ιδέα της κατάρρευσης και ενεργούν με βάση τα παρωχημένα πρότυπα που τους οδήγησαν στο αδιέξοδο στερούμενοι ακόμα και την αίσθηση της αυτοσυντήρησης."

    h--p://www.tovima.gr/opinions/article/?aid=404435&h1=true

  46. Karmacedon avatar
    Karmacedon 05/06/2011 03:50:13

    20 μήνες αγώνας ή 20 μήνες αγωνιάς ?

  47. Κρης avatar
    Κρης 05/06/2011 04:33:15

    Το βίντεο της συμφοράς!
    h**p://www.youtube.com/watch?v=vdygsAJ5Yhc

    • Γιάννης Παπαζαχαρίας avatar
      Γιάννης Παπαζαχαρίας @ Κρης 05/06/2011 14:07:59

      ekplhktiko

  48. ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
    ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 05/06/2011 13:19:14

    Πηγε 13:20 η ωρα .Ξυπνηστε.

  49. daughter of mercy avatar
    daughter of mercy 05/06/2011 14:57:42

    Το "ανανεωμένο" βίντεο του απολογισμού της 20μηνης θητείας της Κυβέρνησης

    http://www.youtube.com/watch?v=vdygsAJ5Yhc&feature=player_embedded#at=99

  50. Posidonas avatar
    Posidonas 05/06/2011 16:33:59

    Αν επιδιωκουν να εχουν ενα 10% του λαου, εκει που καποτε ειχαν το 50, καλη η προπαγανδα τους σε στιλ Εμβερ Χοτζο της Αλβανιας.

  51. marilou avatar
    marilou 05/06/2011 18:19:49

    FLAG στο σκουπιδι της προπαγανδας του ΠΑΣΟΚ που φροντισε να κλεισει τα σχολια στο YOUTUBE!ντροπη σας γελοιοι!

  52. KOSTAS avatar
    KOSTAS 06/09/2011 19:55:24

    Δεν μας ειπε ο κ.παπανδρεου...το μελλον των παδιων μας, ως τι το εξασφαλισαμε??? ΩΣ ΣΚΛΑΒΟΙ ΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΙΤΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΕΒΡΑΙΩΝ

  53. DR.D. avatar