#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
15/11/2011 12:24
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο ΓΑΠ θέλει προφανώς να φύγει με ελικόπτερο



Θα τρελάνει εμάς στο τέλος  ο ΓΑΠ με την ... τρέλα που συνεχίζει να πουλάει ο Γιώργος Παπανδρέου.

Οι υπουργοί από το ΠΑΣΟΚ που μετέχουν στην κυβέρνηση δεν πίστευαν χθες στα αφτιά τους όταν ενημερώθηκαν ότι ο κ. Παπανδρέου τούς καλεί στο δεύτερο όροφο της Βουλής για σύσκεψη εν όψει των προγραμματικών δηλώσεων. Κάποιοι μιλούσαν για "άτυπο ... υπουργικό", άλλοι για «επικίνδυνο παιχνίδι», ορισμένοι σκέφτηκαν να μην πάνε, μερικοί τηλεφωνούσαν ο ένας στον άλλον για να δουν πώς θα έπρεπε να αντιμετωπίσουν αυτήν την πρωτοβουλία Παπανδρέου, τελικά όμως μόνο ο Κ. Σκανδαλίδης ειδοποίησε ότι λόγω ασθένειας δεν μπορεί να πάει.

Όλα αυτά την στιγμή που σχεδόν .... το "όλον ΠΑΣΟΚ" του λέει φύγε για να ηρεμήσουμε και να δούμε τι θα κάνουμε.

Χθες επίσης, ο Γ. Παπανδρέου είχε σειρά τηλεφωνικών επαφών με ξένους ηγέτες και συγκεκριμένα με τους Χριστόφια, Ερντογάν, Νετανιάχου και Μπαρόζο για να συζητήσει μερικά από τα φλέγοντα διεθνή ζητήματα.

Δεν καταλάβαμε, έφυγε από την πρωθυπουργία ή όχι; Εκτός από την κυβέρνηση δεν τίθεται και θέμα για την ηγεσία του ΠΑΣΟΚ; Γιατί ο κ. Παπανδρέου λειτουργεί ως άτυπος πρωθυπουργός; Και πότε θα πάει επιτέλους σπίτι του για να κάνει απολογισμό της καταστροφής που άφησε πίσω;

Δεν κατάλαβε ότι ο κόσμος τον έστειλε σπίτι του να ξεκουραστεί δια παντός;

Κι ως πότε θα υπονομεύει το έργο της νέας κυβέρνησης προτού αυτή ξεκινήσει να δουλεύει;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Bohemian avatar
    Bohemian 15/11/2011 12:46:49

    Αυτά συμβαίνουν όταν οι διαδικασίες είναι αντισυνταγματικές και αδιαφανείς. Αν είχαν γίνει εκλογές το πασοκ του Γιώργου θα είχε καταβαραθρωθεί και ο ίδιος θα είχε εξφανιστεί από τον ελληνικό πολιτικό χάρτη. Τώρα έχει ακόμα καποιες δυνατότητες ελιγμών. Τους πρωθυπουργούς τους ανεβάζει και τους ρίχνει ο λαός, όλα τα άλλα είναι επικίνδυνα.

  2. άγρυπνος Έλληνας avatar
    άγρυπνος Έλληνας 15/11/2011 12:50:01

    Εμείς δεν έχουμε καταλάβει ότι η κατάσταση στην Ελλάδα μπροστά δεν πήγε, ούτε στάσιμη έμεινε, πίσω πήγε. Ο ΓΑΠ ξέρει τι κάνει.

  3. νεκταριος avatar
    νεκταριος 15/11/2011 12:52:50

    να δουμε την στηριξη απ τα καναλια που θα λαβει.
    ρε παιδια με τη νετ τι θα γινει.πιο πολυ αβαντα στο πασοκ δεν θα μπορουσε να δωσει.εκεινος ο Καψης εχει ποασει στασιδι.
    τα λεει με την Σταη τωρα θα τα λενε και μετα τις εκλογες στα εδρανα της βουλης,αφου τα θα μπουν μαζι στο ψηφοδελτιο επικρατειας...

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ νεκταριος 15/11/2011 16:32:42

      Άσε που πίνει καφέ πάντα στο ίδιο φλιτζάνι...

  4. andreas gr avatar
    andreas gr 15/11/2011 12:58:23

    Ο Παπανδρεου δεν φευγει.Απο τα τελευταια γεγονοτα φανηκε οτι και κανεις μεσα απο το Πασοκ δεν εχει τα α......... να τον διωξει.Οποιος θα του κουνηθει απο εδω και μπρος θα δει την πορτα της εξοδου και οπως λεει ο λαος εξω απ το μαντρι σε τρωει ο λυκος(δες Ντορα Αρσενη Τσοβολα και ....).Ο Βενιζελος που θα μπορουσε σε καποια στιγμη ειναι καμμενο χαρτι πλεον γιατι ειδε ολος ο κοσμος οτι ο ανθρωπος ειναι αδιστακτος ασε που δεν εχει τα κοτσια.Σαν αντρας που ειναι βαζει την Καιλη μπροστα που εδω εισαι κι εδω ειμαι μολις ξανακανει δηλωση αμφισβητησης του Παπανδρεου θα φαει τετοιο σουτ που θα τα σκισει τα δυχτια.Και μην ξεχναμε οτι μετα τα οσα εχει κανει ο Παπανδρεου στον τοπο και στον Ελληνα υπαρχει ενα 18% που τον υποστηριζει.

  5. Ορτικι Ορτικαδ avatar
    Ορτικι Ορτικαδ 15/11/2011 13:05:34

    Του το είπαν στα αγγλικα ότι δεν είναι άλλο Πρωθυπουργος; Μπορεί να μην το κατάλαβε.

  6. σκεπτόμενος ranger avatar
    σκεπτόμενος ranger 15/11/2011 13:06:52

    Κι όμως...όσο και αν δεν θέλουμε να το καταλάβουμε ο ΓΑΠ τα κάνει αυτά διότι ακόμα κυβερνά ανεπίσημα μέσω της δοτής κυβέρνησης

  7. ΜΑΝΙΑ avatar
    ΜΑΝΙΑ 15/11/2011 13:11:45

    Κάποιος πρέπει να του εξηγήσει ότι δεν είναι πλέον πρωθυπουργός!!!!
    Κατά πάσα πιθανότητα σε λίγο καιρό δεν θα είναι ούτε πρόεδρος κόμματος πιθανότατα δε ούτε πρόεδρος της σοσιαλιστικής διεθνούς...
    Γελοιοποιείται ακόμα περισσότερο με αυτά που κάνει... ευτυχώς όμως πλέον γελοιοποιεί μόνο τον εαυτό του!!!

  8. Απηυδισμένος avatar
    Απηυδισμένος 15/11/2011 13:13:53

    Ο Σταμάτης ξανακτύπησε. Δείτε τι είπε σήμερα:

    Την άποψη ότι «ο κ. Σαμαράς έχει ήδη υπογράψει τις δεσμεύσεις» εξέφρασε ο σύμβουλος του Πρόεδρου της Νέας Δημοκρατίας, Δημήτρης Σταμάτης για το θέμα των γραπτών εγγυήσεων που ζητούν οι εταίροι.

    «Ο κ. Σαμαράς έχει υπογράψει την κοινή δήλωση των τριών αρχηγών κομμάτων, του κ. Παπαδήμου και του Πρόεδρου της Δημοκρατίας που σαφώς συμπεριέλαβε αυτά που υποτίθεται ότι θα ζητήσουν με ξεχωριστό χαρτί οι εταίροι μας ή ο κ. Όλι Ρεν. Ο κ. Σαμαράς έχει υπογράψει τις δεσμεύσεις», τόνισε ο κ. Σταμάτης, μιλώντας στο Mega.

    «Ο πρόεδρος της Νέας Δημοκρατίας θα συνυπογράψει αυτήν την κυβέρνηση με το συγκεκριμένο σκοπό που ζητούσαν και χαρακτήρισαν θετική εξέλιξη οι Βρυξέλλες. Άρα, δε νομιμοποιούνται ηθικά να ζητούν ένα επιπλέον χαρτί. Είναι θέμα εθνικής αξιοπρέπειας», συμπλήρωσε.

    http://www.real.gr/DefaultArthro.aspx?page=arthro&id=105360&catID=1

  9. ΝΙΚΟΣ Π avatar
    ΝΙΚΟΣ Π 15/11/2011 13:17:55

    αποτελει ενα απο τα κορυφαια παραδειγματα της ελληνικης ιστοριας των δεινων του νεποτισμου.

  10. Κοινός Νούς avatar
    Κοινός Νούς 15/11/2011 15:45:23

    Σιγά μην θέλουν οι Πασόκοι να διώξουν το ΓΑΠ πριν τις εκλογές.Θα τον αφήσουν να λουστεί την αποτυχία του και στη συνέχεια θα ανοίξει η κούρσα διαδοχής με ότι απομείνει στο ΠΑΣΟΚ.Παρεπιμπτόντως το ποσοστό του δεν θα είναι 11% που λένε οι δημοσκοπήσεις.Οι οπαδοί του κρύβονται από ντροπή αλλά μπροστα στην κάλπη είναι αλλιώς.Το 25% το έχουνε...