#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
26/03/2012 14:14
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Βενιζέλος συνεχίζει την ... ανανέωση στο ΠΑΣΟΚ



Ασυγκράτητος πορεύεται πλέον ο Βενιζέλος στο δρόμο για την ανανέωση του ΠΑΣΟΚ!

Σήμερα, επανήλθε ο Γιώργος Παναγιωτακόπουλος!

Ο γνωστός...συγκεντρωσιάρχης του Ανδρέα!

Όπου νάναι να αναμένω και την επιστροφή του Κίμωνα;

Την επαναδραστηριοποίηση του ....Γιάννη Χαραλαμπόπουλου;

Να αναλάβει ενεργό  ρόλο ο Γώργος Κατσιφάρας;

Να ηγηθεί του προεκλογικού αγώνα ο Κώστας Λαλιώτης;

Να..συγκεντρώνει λεφτά ο Θόδωρος Τσουκάτος!

Τέλος, η απόλυτη εκδίκηση: Να επανέλθει στην ενεργό δράση ο πρωθυπουργός της ...ισχυρής Ελλάδος!

Με το Βενιζέλο όλα ...γίνονται!

Έκανε τα 17 ….150!!

Τώρα τελευταία ανακάλυψαν και τα …θαύματα του πρώην καταλληλότερου πρωθυπουργού, του ΓΑΠ.

Παρέλαβε, λέει,  το χρέος του ΠΑΣΟΚ στα 17 εκατομμύρια και το έφτασε στα 150!!

Σιγά το ρεκόρ!

Αυτό του πήρε 8 χρόνια για να το κάνει!

Εδώ παρέλαβε το χρέος της χώρας κάτω από το 120%  τους ΑΕΠ και μόλις σε δυο χρόνια το έφτασε στο 165%!

Και ο Βενιζέλος, που δεν ήξερε, δεν ρώταγε όλο αυτό τον καιρό, θα βάλει, λέει, ορκωτούς λογιστές για να ψάξουν το θέμα!

Και πολύ καλά θα κάνει!

Μήπως, Βαγγέλη μου, να βάλουμε ορκωτούς λογιστές να ψάξουμε πως ο ΓΑΠ κατάφερε να εκτινάξει και το δημόσιο χρέος της χώρας;

Κάνεις φασαρία  για τα …150 εκατομμύρια και ….καταπίνεις τα …δις;

Eκτός και αν κάπως έχεις συμβάλει και εσύ, οπότε το θέμα καίει....

Αδέξιος Δεξιός

ΣΧΟΛΙΑ

  1. revisor avatar
    revisor 26/03/2012 14:26:40

    Ας ξεκινήσουν για αρχή από αυτό το site, για να ξέρουν πως να πλησιάσουν τους υποψήφους αγοραστές...

    http://jupiter5.hubpages.com/hub/Buying-a-Used-Sauna---What-You-Need-to-Know

  2. avanti avatar
    avanti 26/03/2012 14:38:15

    Οτι και να κάνει τον τελευταίο λόγο τον έχουν οι Ελληνες ψηφοφόροι, αν για ακόμη μία φορά παγιδευτούν στα δίχτυα του πασοκ και του δώσουν διψήφιο ποσοστό, τότε είναι άξιοι της τύχης τους και τίποτα δεν μας σώζει, τότε ούτε η Μέρκελ θα φταίει ούτεο ο Σόϊμπλε. Αν θελήσουν οι Ελληνες το ΠΑΣΟΚ να παραμείνει στα πράγματα είναι να φεύγουμε. Αν έχει λίγο μυαλό ο Ελληνας θα έπρεπε να είχε καταλάβει ότι μόνο ο Σαμαράς μπορεί να χτυπήσει το χέρι στο τραπέζι για να μπορέσουμε να πορευτούμε σε άλλο κλίμα.

    • KA avatar
      KA @ avanti 26/03/2012 17:52:58

      Αγαπητέ, να αγιάσει το στόμα σου ... ή, εν πάση περιπτώσει, τα χέρια σου με το πληκτρολόγιό σου!!!!

      Αυτό ακριβώς λέω και στην παρέα μου: αν το ΠΑΣΟΚ, με Βενιζέλο αρχηγό πάρει διψήφιο και μάλιστα πάνω από 15%, τότε η ελληνική κοινωνία τα αξίζει αυτά που παθαίνει και πρέπει να το χωνέψουμε! Για να χρησιμοποιήσω (παραφράζοντας) κάτι που είχε πεί ο Πάγκαλος (πριν του σκεπάσει το λίπος τον εγκέφαλο, είχε και φωτεινά διαλείμματα σκέψης, τα οποία σκέπαζε μετά ο άθλιος εξουσιαστής που κρύβεται(;) μέσα του), όταν επιβραβεύεις τον βιαστή σου, τον φονιά σου, το σαδιστή βασανιστή σου, τότε δεν δικαιούσαι καλύτερης τύχης, είσαι άξιος της μοίρας σου.

      Ακόμα και με άλλον αρχηγό, αυτό το κόμμα θα έπρεπε να πάει στον τενεκέ της Ιστορίας. Το να ψηφιστεί όμως με τον ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ αρχηγό, σε διψήφιο ποσοστό, είναι δείγμα όχι αλλοτρίωσης ή εκμαυλισμού, αλλά ψυχασθένειας και θα πρέπει να ξαναδούμε τα πράγματα από την αρχή.

  3. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 26/03/2012 14:48:27

    Καλά,ὁ Βενιζέλος εἶχε ρίξει ὃοοολο τό βάρος-ὂχι τό δικό του,τῆς προσοχῆς του-στήν σωτηρία τῆς οἰκονομίας τῆς χώρας καί τοῦ ξέφυγε τό χρέος τοῦ ΠΑΣΟΚ!!!
    Ἒ ρέ Τρόϊκα πού τούς χρειάζεται...Καλά πού δέν πρόλαβε νά ρίξει καί κάνα χαράτσι,μαζί μέ τό λογαριασμό τῆς ΕΥΔΑΠ νά πληρώνουμε καί γιά τή σωτηρία τοῦ ΠΑΣΟΚ!!!

    • juliet avatar
      juliet @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 26/03/2012 15:22:40

      ΚΥΘΗΡΙΟ,
      αντέ να σου πω και τα τελευταία νέα για τις εκλογές στο πασοκ,λοιπόν τα περισσότερα είχανε μούτζες και ούτε κατά διάνοια ότι ήτανε 200.οοο .Βάζανε ανθρώπους και πηγαίνανε σε 2-3 εκλογικά για να ψηφίσουν και να φαίνονται πολλοί.Είδες οι διασυνδέσεις ....μαθαίνεις .Αυτός που τα είπε ήτανε στο μέτρημα ...και στέλεχος .

      • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
        ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ juliet 26/03/2012 15:49:12

        Μά αὐτό τό ξέρουμε,εἶναι παλιό...

  4. Ανδρέας avatar
    Ανδρέας 26/03/2012 15:44:41

    Τίνος ιδέα ήταν να κινητοποιηθούν ένας πρός ένα όσοι πήραν (παράνομα και αδικαιολόγητα) σύνταξη ...αντιστασιακού στα ευλογημένα χρόνια του "Τσοβόλα δώστα όλα" ώστε να πάνε να ψηφίσουν τον Βενιζέλο στις εκλογές-παρωδία...

    Μήπως ήταν του Παναγιωτακόπουλου?

    • juliet avatar
      juliet @ Ανδρέας 26/03/2012 16:24:22

      Τελικά το μόνο σίγουρο επίδομα όσο είναι το Πασοκ στην εξουσία είναι του αντιστασιακού,τ΄ακούτε εκεί στη Συγγρού;επίδομα καθυστερημένου το έχουν χαρακτηρίσει ;ποιός ξέρει..