#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
23/08/2010 00:47
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Βενιζέλος και το ... υπουργοφάγο κότερο



Όπως αποδεικνυει η φωτογραφία που δημοσίευσε το Πρώτο Θέμα, μαθήματα ...θάρρους έδωσε στη διάρκεια των καλοκαιρινών του διακοπών ο υπουργός Αμυνας κ. Ευάγγελος Βενιζέλος. Κόντρα στους υπόλοιπους συναδέλφους του υπουργούς, που τρέμουν τη λαϊκή οργή και δεν πλησιάζουν σκάφη ούτε στα καρνάγια, ο κ. Βενιζέλος απόλαυσε τις ομορφιές των Σποράδων πάνω σε ένα πολυτελές σκάφος, παρέα με φίλους και τη σύζυγό του, χωρίς να λογαριάζει τα ενδεχόμενα σχόλια σε περιόδους οικονομικής κρίσης.

Το θάρρος του, μάλιστα, είναι ακόμη μεγαλύτερο καθώς δεν επέβαινε σε ένα απλό κότερο, αλλά σε ένα σκάφος… υπουργοφάγο, που έχει τελειώσει πολιτικά ήδη δύο υπουργούς. Η κατάρα των Uniesse έχει «χτυπήσει» στο παρελθόν τον κ. Σπήλιο Σπηλιωτόπουλο και τον κ. Γιώργο Βουλγαράκη, οι οποίοι «συνελήφθησαν» να απολαμβάνουν τις διακοπές τους πάνω σε τέτοια σκαριά και γνώρισαν τη λαϊκή οργή και αποδοκιμασία. Στο τέλος, δε, βρέθηκαν εκτός πολιτικής…

συνέχεια: http://www.protothema.gr/politics/article/?aid=78208

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 23/08/2010 01:50:32

    Αυθεντικός ΠΑΣΟΚος δεν είναι ο Βενιζέλος. Καθαρός σοσιαλιστής είναι μόνο το GAP. Είναι θέμα DNA άλλωστε.

  2. loretta avatar
    loretta 23/08/2010 02:09:06

    το καημενο το αγορι.....κριμα...τετοιο παραστημα να κρυβετε κατω απο μια τεντουλα...!!!

    λιλουκο που τον βρηκες τον πασα αυτον βρε???

  3. Κικη avatar
    Κικη 23/08/2010 08:16:34

    Ο Τουρκμετζογλου, γαμπρος του Μπακατσελου ειναι τι γκρινιαζεται.
    Ειναι που ποτε δεν τον αγγιξαμε τον μεγαλο συνταγματολο,εχει ραμματα ομως για την γουνα του απειρα.
    Ο νομος για την βασιλικη περιουσια,τοσο αντισυνταγματικος ,που πληρωσαμε τα κερατα μας.
    Το συνταγμα,του Αντρεα ,επι μετρω ,τεντωνε ,μαζευε,ασαφες το ολιγωτερον.
    Το εμπαργκο στα σκοπια ,θησαυρισε,ο πεθερος και ο Μαμιδακης.Στελναμε το πετρελαιο μεσω Βουλγαριας.
    Ολυμπιακοι αγωνες,κατι Καλατραβα,αλλο πραμα.
    Και το τελευταιο,η συγγραφη και η συνταξη,των αντεργατικων και αντιασφαλιστικων νομων,γιατι ο Βασιλακης Καιλας ειναι πιο ασχετος νομικα απο αυτον.
    Λοιπον μονο για το τελευταιο,που φερνει τους εργαζομενους στην περιοδο του εργασιακου μεσαιωνα,θα πληρωσει με το λιπος του.Σκεφτοσαστε αυτο το φασιστοειδες,που οταν μιλαει δεν λεει τιποτα αλλα σε ζουρλαινει με την μπουρδολογια να ηταν πρωθυπουργος.Καιλα μας ,μαζι με τον Καιλα.

  4. Σολιαληστής avatar
    Σολιαληστής 23/08/2010 08:49:31

    Μην μου πείτε ότι η καλλίγραμμη κυρία είναι η γυναίκα του;

    • CRAZY DOCTOR avatar
      CRAZY DOCTOR @ Σολιαληστής 23/08/2010 09:47:42

      ...νατασα και μοκο

    • loretta avatar
      loretta @ Σολιαληστής 23/08/2010 21:11:14

      oχι η γυναικα του ειναι πισα μελαχροινη και οχι....κορμαρα.

  5. CRAZY DOCTOR avatar
    CRAZY DOCTOR 23/08/2010 09:48:17

    ο αγαπημενος των νεοδημοκρατων και του διαπλεκομενου μεγκα

  6. Γιαννης 3 avatar
    Γιαννης 3 23/08/2010 10:17:19

    Οταν τα εκανε αυτα ο Παγκαλος ο Μπενι ηταν στο νηπειαγωγιο ακομα........

  7. AegeanHawk avatar
    AegeanHawk 23/08/2010 11:52:59

    Η "βαρκούλα" σε offshore ανήκει?......

  8. Dimi avatar
    Dimi 23/08/2010 12:00:00

    Δεν αποκλείεται ο λαπάς, ν'αντιγράφει την προκλητική αναλγησία του master. Επειδή, μόνο σκαφάτη κοπυπαστάδα μπορεί να κάνει ο 6μηνίτης φουσκωτός σαμπρέλλας.

  9. bgtrotel avatar
    bgtrotel 23/08/2010 14:17:50

    Δεν μας λέτε όμως σε ποιόν ανήκει η "βάρκα".

  10. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 23/08/2010 16:54:25

    Γιὰ νὰ δοῦμε, θὰ κάνει τὸ κότερο τὴν δουλειά του;;;

  11. ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΑΥΡΟΒΙΤΗΣ avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΑΥΡΟΒΙΤΗΣ 23/08/2010 18:02:32

    ΟΙ ΣΟΣΙΑ (ΛΗΣΤΕΣ)ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑΝΕ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΟΜΑΝΙΑ ΝΑ ΖΟΥΝΕ ΣΑΝ ΜΑΧΑΡΑΓΙΑΔΕΣ.ΤΗΝ ΚΡΥΒΑΝΕ ΑΛΛΑ ΠΟΣΟ ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝΕ ΚΡΥΦΗ? ΕΤΣΙ ΚΑΙ Ο ΒΕΝΙΖΕΛΟΣΓΙΑ ΤΑ ΠΑΣΟΚΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΚΑΠΙΤΑΛΗΣΤΙΚΕΣ ΑΔΥΝΑΜΙΕΣ.