#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
19/07/2011 19:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Βενιζέλος διαγκωνίζεται πλέον τον Καρατζαφέρη



Θυμάστε την περασμένη εβδομάδα που ο κ.Βενιζέλος μας εξηγούσε από τηλεοράσεως ότι η «επιλεκτική χρεοκοπία» δεν είναι καταστροφή.

Πως, απλά πρόκειται για μια βαθμίδα αξιολόγησης των …Οίκων!

Με τόσες υποβαθμίσεις που έχουμε …φάει, δεν μας τρομάζουν πια οι αξιολογήσεις!

Χθές ο κ. Βενιζέλος ξεσπάθωσε εναντίον του Προέδρου της Ν.Δ. επειδή εκείνος απέρριψε συλλήβδην το σενάριο της επιλεκτικής χρεοκοπίας.

Σήμερα, ο κ. Βενιζέλος, με συνέντευξή του στο Associated Press, δηλώνει οτι "στόχος είναι να αποφευχθεί η επιλεκτική χρεοκοπία"!

Λοιπόν, ή  δεν ξέρουν τι τους γίνεται ή μας ..δουλεύουν ξεδιάντροπα..
Αλλη εξήγηση δεν υπάρχει!

Υστερα διαμαρτύρονται που τους λένε αναξιόπιστους…

Τέτοιες ..κυβιστήσεις, ούτε ο πρωτομάστορας Καρατζαφέρης!

Οφις Ιοβόλος

Διαβάστε κι αυτό: Επιρρεπής σε παραρηλήματα παραπληροφόρησης ο Ευ. Βενιζέλος

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Κώστας avatar
    Κώστας 19/07/2011 19:57:12

    O Βενιζέλος, για όσους το θυμούνται, ήταν γνωστός πράσινος συνταγματολόγος μειωμένου κύρους ακριβώς λόγω του έντονου κομματισμού του.
    Το 1989( μη αυτοδυναμία ΝΔ) και πριν τον σχηματισμό της κυβέρνησης Τζαννετάκη έβγαινε στην ΕΡΤ3 και έκανε την πιο ιλαρή πασοκική προπαγάνδα , ευτελίζοντας την ιδιότητα του συνταγματολόγου και μετατρεπόμενος σε πράσινο δικολάβο.
    Πιο μετά: κολαούζος της Δήμητρας όταν την συνοδεύαν οι υπουργοί με ελικόπτερο στη Φλώρινα.
    Το 2007: έδειξε τη μουσολίνεια ψυχοσύνθεσή του με τα "ΕΓΩ ως αυριανός ηγέτης της παράταξης" , με την ασυγκράτητη εξουσιολαγνεία του( Ζάππειο το βράδυ των εκλογών), με τις φαιδρές δηλώσεις του εναντίον του αλαφροίσκιωτου Ρέλλου.

    Τώρα: μέσα σε 15 μέρες έχει αλλάξει 3 φορές θέση για την επιλεκτική χρεοκοπία!!! Στο Βloomberg: εναντίον. Στην Ελληνική Βουλή: υπέρ. Σήμερα: πάλι εναντίον.

    Ένας βερμπαλιστής και τίποτα παραπάνω, που μαγεύει αγράμματους με τη θρυλούμενη ρητορική του δεινότητα( βλ. κενός βερμπαλισμός) όπως ο Καρατζαφέρης που τον εξύμνησε σήμερα, όπως είχε κάνει και πέρσι ο Φον Κολοτούμπεν, με τον Πάγκαλο("μακάρι η Βουλή να είχε 20 Πάγκαλους") και με τον ΓΑΠ( "έχει ανοιχτά αυτιά ο πρωθυπουργός").
    Ο Βενιζέλος με τη φαιδρή του δήλωση περί "στρατιωτικής πειθαρχείας" έδειξε το αληθινό του πρόσωπο. Ένας ασόβαρος δικολάβος, με πάθος για εξουσία και προβολή, παντελώς ανίκανος να μείνει σταθερός στη θέση του για παραπάνω από μια εβδομάδα( περίπτωση επιλεκτικής χρεοκωπίας).
    Ένας κοινός σαλτιμπάγκος.

    • Δημήτρης avatar
      Δημήτρης @ Κώστας 19/07/2011 20:34:03

      'Ένας βερμπαλιστής και τίποτα παραπάνω, που μαγεύει αγράμματους με τη θρυλούμενη ρητορική του δεινότητα'

      Πολύ σωστός.

    • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
      ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ Κώστας 19/07/2011 21:52:34

      Ένα υπερτιμημένο άτομο με ρηχό περιεχόμενο όπως η Ντόρα Μπακογιάννη

  2. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 19/07/2011 20:05:07

    Ποτέ δεν περίμενα άνθρωποι λαοπρόβλητοι, καθηγητές , εξ αντικειμένου σοφοί, θα αποδεικνύονταν τόσο ανθρωπάκια! Σε οποιοδήποτε μέρος του κόσμου, μα σε οποιδήποτε μέρος, σε ανάλογες καταστάσεις, η Κυβέρνηση η θα παραιτήτο η θα κήρυττε στρατιωτικό νόμο! Τέτοια παχυδερμία είναι ασύλληπτη!!

  3. tigris avatar
    tigris 19/07/2011 20:06:11

    Ο ΘΙΑΣΟΣ

    Μήπως έτσι θα ήταν πιο αποδοτικοί;

  4. BILL avatar
    BILL 19/07/2011 20:33:26

    REMEMBER ME..... IN A FEW MONTHS ND IS GOING TO BE IN POWER
    THEN ....DISASTER
    PIGS IN THE SAME FARM DIFFERENT NAMES SAME SHIT
    GOOD LUCK GREECE YOUR FINISH .
    THERE IS STILL PEOPLE BELIEVING IN THESE PARTIES;

    • Εnzo avatar
      Εnzo @ BILL 19/07/2011 21:42:12

      ο Κλιντον εισαι?

    • Κώστας avatar
      Κώστας @ BILL 19/07/2011 22:14:11

      Greece is not finished.
      You are finished.

  5. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 19/07/2011 20:38:02

    Επειδή ο σωματότυπος του Βενιζέλου δεν του επιτρέπει τέτοιες εναέριες τούμπες, τις κάνει με το στόμα!!!!

  6. BlueSky avatar
    BlueSky 19/07/2011 22:13:22

    Αμερικανολάγνος τροτσκιστής!

  7. Orestios avatar
    Orestios 19/07/2011 22:43:04

    Αλλόκοτο επηρμένο το Benito

  8. ηλιας avatar
    ηλιας 19/07/2011 22:46:18

    Ούτε στον χειρότερό του εφιάλτη δεν θα είχε δει ο "Μπένι" αυτά που σήμερα του συμβαίνουν. Αλλα έτσι είναι. Όταν έχεις κάψα και πρεμούρα να γίνεις κάποτε αρχηγός του ΠΑΣΟΚ, έστω του ΠΑΣΟΚ του 20%, αυτά παθαίνεις. Μπαίνεις στον λάκο των λεόντων όχι άοπλος, αλλά κρατώντας αγκαλιά κι ένα αρνί φρεσκοσφαγμένο. Και τότε άραγε τι γίνεται ;;;;

    • Orestios avatar
      Orestios @ ηλιας 19/07/2011 22:51:10

      bloodbath!!!!

  9. Χαλκιδέος avatar
    Χαλκιδέος 20/07/2011 10:22:53

    Από κυβιστήσεις άλλο τίποτα! Μήπως πρέπει να διορθώσετε τον τίτλο; Δεν τον "διαγκωνίζεται" μάλλον τον "διαγωνίζεται" στην καλύτερη κυβίστηση!

  10. GEO avatar
    GEO 14/10/2011 21:04:56

    OLA EINAI GIA NA MEIVSOUN THN ELLADA . O KATHE GIORGAKIS H O KATHE KOSTAKIS SYGNVMH GIA THN EKFRASH XESTIKE GIA EMAS GENIKOS KSEPOULONTAS TA PANTA STOYS EBRAIOUS .
    KAI O KARATZAFERHS BEBAIA TA EIDE SKOURA . GIATI XORIS THN BOHTHEIA TON ROSON DEN THA ELEGE OLA AUTA .

    ELLEINES KSIPNATE . AYTOI OLOI POU MAS KOIBERNOUN EINAI POULHMENOI . KSEXASTE THN PARTH MAS KOITATE TO SYNOLO ..... !!!!