#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
01/11/2011 14:19
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Βενιζέλος δεν ήξερε για το δημοψήφισμα και μπήκε στο ...νοσοκομείο!



(Ανανεωμένο) Στην Κεντρική Κλινική Αθηνών, με κοιλιακό άλγος το οποίο ωστόσο στη συνέχεια υφέθηκε, εισήχθη νωρίς το πρωί ο αντιπρόεδρος της κυβέρνησης και υπουργός Οικονομικών Ευάγγελος Βενιζέλος, όπως ανακοίνωσε το Υπουργείο.Σύμφωνα με την ανακοίνωση, ο κ. Βενιζέλος θα παραμείνει στην κλινική μέχρι αργά το απόγευμα.

Δημοσιογραφικές πληροφορίες αναφέρουν ότι ο κ. Βενιζέλος δεν γνώριζε ότι ο Παπανδρέου θα ανακοινώσει δημοψήφισμα. Γνώριζε, λένε, μόνο για την ψήφο εμπιστοσύνης. Αμέσως μετά την ομιλία στην κοινοβουλευτική ομάδα ο κ. Βενιζέλος είπε στον Πρωθυπουργό : «Επρεπε να μου το είχες πει, τουλάχιστον θα έπρεπε να είχες ενημερώσει Μέρκελ και Σαρκοζί». Αφού λοιπόν το άκουσε χθές το βράδυ πήγε κατευθείαν στον γραφείο του Προέδρου της Βουλής και μετά στο ...νοσοκομείο.

Θυμάστε όμως τότε που όταν κατέρρεε η κυβέρνηση Καραμανλή και η Ντόρα μπήκε στο νοσοκομείο για να μην συμπαρασυρθεί;

Το ίδιο μάλλον έκανε σήμερα και ο Βενιζέλος. Μπήκε στο νοσοκομείο επειδή τον πονούσε η κοιλιά του.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. george avatar
    george 01/11/2011 12:29:55

    Μπένυ, κόψε το γουρουνόπουλο...

    • Advisor avatar
      Advisor @ george 01/11/2011 14:34:39

      Κάποιον θα έφαγε και τον πείραξε φαίνεται!!

      • man8os avatar
        man8os @ Advisor 01/11/2011 15:28:13

        Ολους...

  2. Ίωνας avatar
    Ίωνας 01/11/2011 12:30:38

    Άπας, ο πολλάκις υπ' αυτού ευεργετηθείς Ελληνικός Λαός, εύχεται ολοψύχως ταχείαν ανάρρωσιν.

  3. Avanti avatar
    Avanti 01/11/2011 12:32:14

    Φαίνεται ήταν μεγάλο το φαγοπότι χθές την νύχτα, γιόρτασε και επίσημα πιά την ανάληψη της ηγεσίας του πασοκ - χρυσό να ήταν το δαχτυλίδι? - στην μετά ΓΑΠ εποχή. Είπαμε βρε μπένι, με μέτρο το φαί, για να μπορέσεις να χαρείς τον μονοψήφιο αριθμό ψηφοφόρων που σου χάρισε ο γαπας!!!!!

  4. Alex avatar
    Alex 01/11/2011 12:34:29

    Κεντρική Κλινική Αθηνών; Δεν μπορούσε να βρει ποιο νοσοκομείο εφημέρευε εχθές;

    • Chris Theocharis avatar
      Chris Theocharis @ Alex 01/11/2011 13:58:18

      Ήταν (λέει) κοντά στο σπίτι του...

  5. Kάποιος avatar
    Kάποιος 01/11/2011 12:45:18

    Οι συνέπειες της κρίσης χτυπούν και τους πολιτικούς.
    Μετά από τους ανέργους και τους μαθητές στα σχολεία, ο υποσιτισμός χτύπησε και τον αντιπρόεδρο Α΄.
    Ευτυχώς θα φάει φιδέ και κομπόστα στην κλινική και θα στανιάρει.

    Η σκέψη μας τώρα βρίσκεται στον άλλον αντιπρόεδρο και στο πως θα πληρώσει το ειδικό τέλος των πολλών ακινήτων που κληρονόμησε. Ελπίζουμε να μην κάνει καμιά απονεννοημένη ενέργεια πάνω στην απελπισία του.

    • Μεσσήνιος avatar
      Μεσσήνιος @ Kάποιος 01/11/2011 18:34:24

      Ο κ. Πάγκαλος (άλλος αντιπρόεδρος & υπέρβαρος) πώς δεν έχει νοσήσει ακόμη?
      Ας μη βρίζουν την τύχη τους κι οι δυο τους. Διότι θα πάνε στην κόλαση και θα χορτάσουν οι διαβόλοι λίπος!!

  6. ΜΑΝΙΑ avatar
    ΜΑΝΙΑ 01/11/2011 13:16:39

    ‎"ΕΝΤΟΝΟ ΚΟΙΛΙΑΚΟ ΑΛΓΟΣ"... ΔΗΛΑΔΗ... ΤΟΝ ΠΟΝΑΕΙ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΤΟΥ (ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΕΙ "ΚΟΙΛΙΤΣΑ"!)...
    ΙΣΩΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΩΣ ΑΙΣΘΑΝΟΝΤΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙ... "ΚΟΙΛΙΑΚΟ ΑΛΓΟΣ ΛΟΓΩ ΑΓΧΟΥΣ"... ΚΛΑΣΙΚΗ ΑΤΑΚΑ ΤΩΝ ΓΙΑΤΡΩΝ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ!!! ΝΑ ΔΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΤΗΝ ΓΛΥΚΑ!!!!

  7. Σερ avatar
    Σερ 01/11/2011 13:19:19

    Ε... με τόσες "ευχές"που έφαγε κάποιες πιάσανε τόπο

  8. (A)θανάσης avatar
    (A)θανάσης 01/11/2011 13:26:59

    Πρόκειται για ωδίνες, παιδιά...
    Ώδινεν όρος (και τι όρος) και έτεκεν μυν... Ήγουν το δημοψήφισμα...

  9. ΧΑΡΙΛΑΟΣ avatar
    ΧΑΡΙΛΑΟΣ 01/11/2011 13:36:30

    ΣΥΓΝΩΜΗ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΠΩ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ .

  10. Αλέξανδρος avatar
    Αλέξανδρος 01/11/2011 13:59:16

    ΤΑ ΛΟΥΚΑΝΙΚΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΦΤΑΙΝΕ.

  11. alakran avatar
    alakran 01/11/2011 14:10:43

    Σκεφτείτε το.
    Το πασόκ ήταν για χρόνια στην εξουσία χάρη στους διορισμούς, τα ρουσφέτια,τα πακέτα Ντελόρ,τα Μεογειακά Προγράμματα,τη διαπλοκή με τους εγχώριους και όχι μόνο "επιχειρηματίες",τις διαγραφές των αγροτικών δανείων και το ΕΣΠΑ για τη χρηματοδότηση κομμωτηρίων και τυροπιτάδικων.
    Μόλις στέρεψαν οι κάνουλες,....απλά καταρρέουν.
    Όταν οι καταστάσεις απαιτούν την ύπαρξη ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ, δεν αρκεί να σε "σπρώχνει" ο Ιορδάνης Χασαπόπουλος,για να γίνεις ηγέτης.Αυτό έπαθε ο Βενιζέλος.Φυσική κατάρρευση λόγω πίεσης που οφείλεται στην πολιτική ανεπάρκειά του.
    Το πασόκ θα ξεφουσκώσει.Και εμείς θα γλιτώσουμε από την μεγαλύτερη απάτη της Μεταπολίτευσης.

  12. ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
    ΣΤΕΛΙΟΣ 01/11/2011 14:16:44

    Την ίδια πάθηση έχει και ο γιός μου , όποτε έχει κανένα δύσκολο τέστ στο σχολείο...αρωσταίνει!

    Α ρε ποιοί μας κυβερνάνε!

    • Pilot avatar
      Pilot @ ΣΤΕΛΙΟΣ 01/11/2011 14:24:46

      Διπλωματικη ασθενια !!!

  13. ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
    ΣΟΝ ΠΕΝ 01/11/2011 14:20:02

    Εξετέστε και το ενδεχόμενο να είναι ...πολιτική η ασθένεια.
    Έκανε χθες το καθήκον του για να μη συγκρουστεί με το ΓΑΠ και τώρα κάνει τον ασθενή για να μετρήσει αντιδράσεις και να μη τραβάει μόνος του το κάρο.

  14. spiros avatar
    spiros 01/11/2011 14:24:50

    Στην πρώτη πόρτα που βρήκε μπούκαρε για να γλιτώσει. Ά ρε Λιαρέλη τι έκανες !!!!!!!

  15. Σ.Θ.Κ avatar
    Σ.Θ.Κ 01/11/2011 14:25:46

    Ήπια φλεγμονή στην σκωληκοειδή απόφυση βρήκαν οι γιατροί του Ευάγγελου Βενιζέλου, σύμφωνα με το ιατρικό ανακοινωθέν.

    YΓ. Ποιος δημοσιογράφος, πρώην σύμβουλος ΓΑΠ, υπέρμαχος των λαθρό και του "10%" συνελήφθη χθες στην Ομόνοια για ακάλυπτες επιταγές;;; Η απάντηση εδώ: h**p://taxalia.blogspot.com/2011/11/blog-post_1584.html

    • alakran avatar
      alakran @ Σ.Θ.Κ 01/11/2011 14:29:00

      Χθες το ΒΡΑΔΥ στην ΟΜΟΝΟΙΑ......χεχεχε.....

  16. popolaros avatar
    popolaros 01/11/2011 14:25:55

    Δεν ήξερε, δεν ήξερε αλλά χθες ήταν μαχητικότατος υπέρ του δημοψηφίσματος.
    Όλοι σε ακούσαμε Μπέννι....μα όλοι.

  17. Ραβινος avatar
    Ραβινος 01/11/2011 14:27:41

    Αλλου αυτα Μπενυ !Χθες το βραδυ δεν μιλουσες στην ΚΟ ΠΑΣΟΚ για τροπους εκφρασης του λαου και οτι το δημοψηφισμα ειναι ενας δημοκρατικος τροπος εκφρασης ? Ειναι αργα πια για δακρυα Μπενυ το τσουναμι σε παρεσυρε σουρνωντας σε σε εκλογες εδω και τωρα .Και μετα ?Το Γουδι ειναι εδω !

  18. crisis avatar
    crisis 01/11/2011 14:30:32

    ο μπενυ χιλ μαζι με το gap το σαχινιδη και το κ-ρεππα τα αποφασισανε κυριακη βραδυ για δημοψηφισμα.

  19. andreas avatar
    andreas 01/11/2011 14:40:46

    Με το καλο να μεινει εκει.

  20. zio7 avatar
    zio7 01/11/2011 14:45:39

    και ο Ψωμιάδης πάντα τον άρρωστο έπαιζε... τυχαίο?

  21. ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ avatar
    ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ 01/11/2011 14:50:17

    Αυτός ο Μπένι μυαλό δεν έχει καθόλου.
    Το 2007 τον ξευτίλισε ο χαζός.
    Το 2011 τον ξαναστρύμωξε ο χαζός.
    Τώρα μιμείται την κόρη του μπαμπά η οποία τα τελευταία δυο χρόνια είναι όλο επιτυχίες .
    Μα ένας δεν υπάρχει να τον κρατήσει .

  22. anetos avatar
    anetos 01/11/2011 15:29:17

    "με κοιλιακό άλγος το οποίο ωστόσο στη συνέχεια υφέθηκε, "

  23. Costas avatar