#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
10/05/2012 13:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Αντώναρος αντεπιτίθεται...



Στο δρόμο του Αντώναρου και άλλα στελέχημ όπως διαβάζουμε. Να φανταστούμε ότι δεν εννοούν  να μην εκλεγούν όπως ο πρώην κυβερνητικός εκπρόσωπος. Διότι με τη λίστα απλοποιούνται τα πράγματα…

Η πρόταση του κ. Αντώναρου είναι να οδηγηθεί το κόμμα σε νέο συνέδριο, στο οποίο θα κληθούν οι εκπρόσωποι όλων των συγγενών κομμάτων της παράταξης. Συγγενή κόμματα. συγγενείς β΄ βαθμού, φίλοι, υποστηρικτές, κομματάρχες, βιλαέτια και "σταυροδοτικά τραστ": να ανοίξουν κάποιοι τα κινητά για να λάβουν το περίφημο μήνυμα των εκλογών. Όσοι πιστεύουν στην μηχανιστική άθροιση ποσοστών κομμάτων που έμειναν εκτός Βουλής, αγνοούν επιδεικτικά  τις κοινωνικές ζυμώσεις, την οργή, τη φτώχεια, την ανασφάλεια  και την αγανάκτηση του κόσμου και πολιτεύονται με ξεπερασμένους όρους. Και ας μη θεωρούν δεδομένους τους προχθεσινούς ψηφοφόρους..

Η πολιτική ως επάγγελμα στην Ελλάδα της ανεργίας…

Δυστυχώς και ο κ. Τσίπρας θα καταθέσει –όπως όλα δείχνουν- τη διερευνητική εντολή που έλαβε, μη τηρώντας τη βασική προεκλογική του δέσμευση, ότι δεν θα την επιστρέψει…

Στο πλαίσιο των επαφών του για αναζήτηση κυβερνητικού σχήματος, ζήτησε να συναντηθεί με τον Πρόεδρο Ολάντ, που έχει και τις περισσότερες έδρες.

Ο Γάλλος Πρόεδρος δεν θα τον συναντήσει γιατί δεν αισθάνεται επαρκώς ενημερωμένος για να τον αντιμετωπίσει…

Δεν θα εκτεθεί ο Αλέξης, ζητώντας να δει και τον Ομπάμα γιατί ενδέχεται να μην επανεκλεγεί ο Αμερικανός Πρόεδρος  και να μπει σε περιπέτειες η διακυβέρνηση του…

Χθες όμως ήταν μια παραγωγική ημέρα: μόλις καταργήθηκε ο νόμος για τα ΑΕΙ, τις επόμενες ώρες και η δανειακή θα ανήκει στο παρελθόν…

Ο περήφανος λαός μάταια περίμενε μια γιορτή, ένα φεστιβάλ διερευνητικής, μια περιφορά της στις γειτονιές της Β’ Αθήνας, πριν το λαϊκό προσκύνημα και την παράδοση της…

Οι ευθύνες ανήκουν στα κόμματα του δικομματισμού, που δεν κάνουν τον Αλέξη Πρόεδρο του δεκαπενταμελούς…

Ο δικομματισμός διέλυσε τη χώρα. Ο τρικομματισμός θα την αποτελειώσει…

[caption id="attachment_160529" align="alignnone" width="600" caption="Χαλαρώστε και λίγο, πήξαμε στην πολιτική..."][/caption]

Ας αφήσουμε όμως τον Αλέξη και να πάμε στην αντίπερα όχθη:

Η απόφαση για συστράτευση της κεντροδεξιάς αφορά και τον Βενιζέλο;

Όταν λέμε όλοι, εννοούμε όλοι;

Ούτε και πραξικόπημα της προκοπής, διότι όπως μας ενημέρωσε η Χρυσή Αυγή αν το επιθυμούσε θα ανέβαινε με Leopard ανάποδα την Ακαδημίας. Θα κόλλαγε στην κίνηση, ειδικά στη διασταύρωση με Αμερικής..

Στο ΠΑΣΟΚ το κλείνουν το μαγαζί. Έχουν έτοιμη την ταμπέλα: πάμε όλοι για τσίπ(ου)ρα…Για να τους προλάβει, θα τα αλλάξει όλα ο Βαγγέλης: όνομα, σύμβολο, ηγετική ομάδα, λίστες υποψηφίων.

Θα αφήσει λέει έξω τον ΓΑΠ, τους κηπουρούς και όλους όσους εκτελούν χειρονακτική εργασία εντός του Κινήματος…

Εκτός από το ψυχιατρείο και στους κρατούμενους στις φυλακές, πρώτευσε στις εκλογές το ΠΑΣΟΚ. Και μάλιστα χωρίς την ψήφο του Άκη, ο οποίος απείχε.

Πάντως κανείς δεν θα πάρει αυτοδυναμία, αν δεν πάρει πολιτικές πρωτοβουλίες που θα εξασφαλίζουν στον ελληνικό λαό συλλογικές συμβάσεις εργασίας, κοινωνικό τουρισμό  και «καθαρές» πόρνες.

Ματαιώθηκε η επίσκεψη του κλιμακίου της Τρόικας στην Αθήνα. Αυτό είναι το μυστικό σχέδιο. Θα κάνουμε εκλογές μέχρι να τελειώσει η κρίση. Η τρόικα δεν θα μας ενοχλήσει, καθώς θα είμαστε σε διαρκή προεκλογική περίοδο.

Ξενερώσαμε με το τουρνουά διερευνητικών. Τα μισά ματς δεν γίνονται, τα υπόλοιπα είναι στημένα και όλοι πετούν την μπάλα στην εξέδρα…

Πάμε ολοταχώς για πίσω από το παραβάν ξανά. Σε μέρα που δεν θα έχει πανσέληνο…

Μ.Ο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 10/05/2012 13:02:53

    To (φωτογραφικό) σας βιολί εσείς.
    Ο κόσμος χάνεται και ο κώκος φωτογραφίζεται.

  2. Greco21 avatar
    Greco21 10/05/2012 13:05:43

    Ρε Καραμανλή σε λατρεύαμε. Αυτό γιατί μας το φόρτωσες; Γιατί έπρεπε να τσακωνόμαστε κάθε μέρα στην δουλειά μας για τις μπαρούφες που πέταγε;

    Ο κύριος δεν είναι εκλεγμένος. Ακόμα και με μπόνους δεν βρήκε ούτε το δικό του.

    Δεν είναι λοιπόν η ώρα για την πρώτη σοβαρή διαγραφή;

    Με κάνει να ντρέπομαι ο κύριος.

    Φυσικά οι λουμπίνες των ΜΜΕ βρήκαν ωραίο θέμα.

    • voter avatar
      voter @ Greco21 10/05/2012 16:07:36

      Αγαπητέ Greco 21 , μηπως το ότι καταναλώνατε φαιά ουσία στην δουλειά σας για να τσακώνεστε γιά την εν λογω προσωπικότητα έφερε τα πράγματα ως εδώ, έστω και στο απειροελάχιστο της διαφορικής συνιστώσας ?
      Φιλική προτροπή (και να μην παρεξηγηθώ) - μην ασχολείστε άλλο .

  3. ilektro77 avatar
    ilektro77 10/05/2012 13:11:04

    Ο κατακερματισμός του πολιτικού σκηνικού ήταν απαραίτητος. Έπεσαν οι μάσκες του δικομματισμού και η κοινωνία έδειξε το πραγματικό της πρόσωπο. Ας ερμηνεύσει ο καθένας το αποτέλεσμα με τη λογική του. Τώρα τίθεται το ζήτημα της κυβερνησιμότητας. Αύριο θα τονιστεί το θέμα της ευρωκατεύθυνσης. Όλοι θα προσαρμοστούν στη νέα κατάσταση εξ ανάγκης. Κάποτε η Ν.Δ φώναζε για αλλαγή πλεύσης όσον αφορά το πολιτικό ήθος και το ΠΑΣΟΚ γυρνούσε την πλάτη σήμερα προκύπτει από ανάγκη. Η Ν.Δ είναι η πρωτοπόρος και ικανή πολιτική δύναμη και θα καθορίσει τις εξελίξεις. Θα έχει πρωτεύοντα ρόλο την επόμενη τριακονταετία χρησιμοποιώντας άξιους και ικανούς όχι στα λόγια αλλά στις πράξεις.

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ ilektro77 10/05/2012 13:20:14

      "Την επόμενη τριακονταετία...", ε;
      Προφανώς ακόμα δεν έχεις δει "και στην πόρτα κολλημένα τα χαρτιά που γράφανε"...ΝΔ.
      (Από το γνωστό άσμα "Πήγα να δω ένα φίλο μου...". Τους στίχοι [sic] τους βρίσκεις στο γιουτιούμπ).

      • ilektro77 avatar
        ilektro77 @ ΒΙΣ 10/05/2012 13:26:08

        Εγώ θα σου αφιερώσω το:
        " Είσαι νινί ακόμα δεν ξέρεις πως χαϊδεύουνε και πως φιλούν στο στόμα..."
        Αναφέρεται σε Τσίπρα/Καμμένο/Έλληνα επαναστάτη ψηφοφόρο/κυβερνώσα αριστερά.

  4. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 10/05/2012 13:17:31

    Αφού είναι έτσ, εγώ προτείνω στο Σαμαρά αφού έκανε αλλαγές στον πρωϊνό καφές της Συγγρού, να κάνει άλλη μία. Να σηκωθεί να φύγει και ο ό ίδιος και στη θέση του να πάει ο γίγας Ατώναρος. Και ας χαράξουν εκλογική στρατηγική οι πολιτικοί τιτάνες του κόμματος που θα συνέρχονται κάθε μέρα. Ας φωνάξουν και τους άλλους "πόλους" της παράταξης και ας κάνουν και συνέδριο. Να μας πουν όμως σε ποια περιοδικά θα δημοσιευτούν οι πολιτικές τους θέσεις για να έχουν πρόχειρη τη βιβλιογραφία οι φοιτητές των πολιτικών επιστημών και πας εις ενδιαφερόμενος.

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Γιάννης Φαίλτωρ 10/05/2012 13:22:17

      Φαντάζεσαι ο Αντώναρος να συνεγείρει τα πλήθη της Κεντροδεξιάς;
      Αυτά τα πατομπούκαλα είναι ένα μικρό πρόβλημα, αλλά αντιμετωπίζεται σήμερα, πιστεύω...
      Bye bye ΝουΔου, bye bye Καραμανλήδες και καραμανλάκια...

      • ilektro77 avatar
        ilektro77 @ ΒΙΣ 10/05/2012 13:28:14

        Τράβα αλλού για ρουσφέτι. Εδώ δεν έχει.

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ ΒΙΣ 10/05/2012 13:29:36

        Αυτό δεν είναι κόμμα. Είναι φιδοφωλιά. Αν δεν απαλλαγείς από τα φίδια, σε δαγκώνουνε μέχρι να πεθάνεις από το δηλητήριο. Αυτά έπαθε κι ΚΚ τα ίδια έπαθε κι ο ΑΣ. Στο χωριό μου τα φίδια τα κυνηγάνε με τις πέτρες. Δε χαράζουν μαζί τους πολιτική.

  5. Jim Bim avatar
    Jim Bim 10/05/2012 13:27:42

    Ο Αντώναρος δεν κατάλαβε την μήνυμα που του έστειλε ο Ελληνικός λαός !

  6. dikefalosaitos avatar
    dikefalosaitos 10/05/2012 13:29:18

    Κάτσε να σκουπήσω πρώτα το κορίτσι που λερώθηκε και μετά διαβάζω...

    • Δεξιός Ψάλτης avatar
      Δεξιός Ψάλτης @ dikefalosaitos 10/05/2012 13:40:41

      Aν θες βοήθεια σφύρα!!!!
      Κάλλιο με την κοπελιά στην έρημη παραλία και από εκεί στην έρημο με τον Αντώνη παρά με την πιο αντισεξουαλική φάτσα και τα ΄΄κορίτσια΄΄ της ΝΔ στα καφέ της Πλατείας.

      • dikefalosaitos avatar
        dikefalosaitos @ Δεξιός Ψάλτης 10/05/2012 13:58:13

        Επειδή είμαι καλός άνθρωπος, θα σου αφήσω το ένα.
        Αλλά μην φέρεις άλλους, δεν χωράμε βρε παιδί μου :)

        • Δεξιός Ψάλτης avatar
          Δεξιός Ψάλτης @ dikefalosaitos 10/05/2012 14:14:06

          ΄΄Καλέ μου άνθρωπε..΄΄ που έλεγε και ο Βέγγος.
          Ο μεγάλος Αντώναρος να σου δίνει χρόνια...

        • juliet avatar
          juliet @ dikefalosaitos 10/05/2012 14:19:51

          Αν τον δεις από κοντά ....είναι τσακπίνης.Εχει το κατι τις του.
          :)

        • Νίκος Γκ. avatar
          Νίκος Γκ. @ dikefalosaitos 10/05/2012 15:09:16

          Παιδιά κάνετε τη δουλειά σας... Εγώ θα κοιτάω μόνο, σα να μην υπάρχω

    • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
      ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ dikefalosaitos 10/05/2012 16:54:19

      Ἂστην,καλά εἶναι ἒτσι,θά 'χει κυτταρίτιδα.

  7. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 10/05/2012 13:41:34

    Αν επιστρέψουν Ντόρα, Μάνος, και σια εγώ διαλύω την κόβα Β. Ελλάδας, και εγγράφομαι πάραυτα στο "Κόμμα του Καποδίστρια" ή του Παπαθεμελή.
    Μπορεί και στον Βεργή.
    Μπορεί να πάω και στη Καϊλή να της σταυρώνω ψηφοδέλτια... δεν αποφάσισα ακόμη.
    Και θα πάρω μαζί μου και τον Δαναό.
    Ορίστε....

    • Αφροδίτη avatar
      Αφροδίτη @ Strange Attractor 10/05/2012 14:41:41

      Πάρε και εμένα σε παρακαλώ κι ας μην είμαι από τη Βόρεια Ελλάδα. Είμαι όμως προσφυγικής καταγωγής και έχω δυνατό μέσον, ποιόν άλλον από τον Δαναό! Μπορώ, αγαπητέ Strange, να ελπίζω;

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Αφροδίτη 10/05/2012 15:10:37

        Άμα έχεις μέσο τον βαψομαλλιά σώθηκες...

  8. Ελληνική Φιλοσοφία avatar
    Ελληνική Φιλοσοφία 10/05/2012 14:00:10

    Μιλανε και οι γελεοιογραφιες τωρα; χα χα χα χα

  9. Kanaris avatar
    Kanaris 10/05/2012 14:00:31

    Φαίνεται πως ο Μ.Ο. απέκτησε σοβαρότατους αντιπάλους στο σατυρικό ρεπορταζ. Περιμένω με αγωνία ένα ρελάνς του.

    • M.O. avatar
      M.O. @ Kanaris 10/05/2012 14:12:41

      χαχαχα όχι δικό μου είναι Κανάρη. Τους ανταγωνιστές πρέπει να τους πνίγεις μικρούς. Πίστευα το ψώνιο ότι δεν χρειάζεται υπογραφή, ότι είμαι αναγνωρίσιμος από τη γραφή χαχαχα

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ M.O. 10/05/2012 14:39:46

        Μικρέ, ελπίζω η φωτογραφία να μην είναι δική σου. Με το πορτοκαλί μαγιό εννοώ.
        Αν είναι στείλε μου το τηλέφωνό σου να βρεθούμε για καφέ!!!!

        • M.O. avatar
          M.O. @ Strange Attractor 10/05/2012 14:46:37

          Με τον Αντώναρο μοιάζω, αλλά λυπάμαι δεν είσαι ο τύπος μου

          • Strange Attractor avatar
            Strange Attractor @ M.O. 10/05/2012 15:11:46

            Χα χα ... με δυό Αντώναρους μοιάζεις στην φωτό!!

    • Factorx avatar
      Factorx @ Kanaris 10/05/2012 14:25:22

      Ο δαίμων του πληκτρολογίου (demonX) ξέχασε να βάλει το Μ.Ο. στο τέλος του κειμένου

  10. Darki avatar
    Darki 10/05/2012 14:15:42

    Hλιου φαεινοτερον αγαπητε.Μιλανε ολοι..........

  11. Nοήμων avatar
    Nοήμων 10/05/2012 15:33:45

    Ο Αντώναρος έχει καθρέπτη σπίτι του; Κι αφού η σοφή πολιτική του σκέψη διεγείρει τα πλήθη, πείθει και εκφράζει τους ΝΔημοκράτες, ας μας πεί πόσους σταυρούς πήρε στην Β Αθηνών και τότε θα δει το πραγματικό του χάλι. Θα του πρότεινα του "ομορφάντρα" να τα βρεί με το Σεφερλή και θα σκίσουν στο Δελφινάριο το καλοκαίρι. Έτσι κι αλλιώς Βουλή δεν πρόκειται να ξαναδεί ούτε στο όνειρό του.

    • juliet avatar
      juliet @ Nοήμων 10/05/2012 16:41:22

      Νοήμων,
      φιλικά, σου λέω ότι ποτέ μην λες ποτέ...εδώ πάει στο δεν πρόκειται να ξαναδεί.
      :)

  12. M.O. avatar
    M.O. 10/05/2012 16:36:22

    "Άλλη μια μέρα που οι αρχιτέκτονες του πολιτικού φιασκου προσφέρουν τις ανεκτιμητες συμβουλές τους στον 3° όροφο της Συγγρού", έγραψε ο Ευάγγελος Αντώναρος στο τουίτερ και πρόσθεσε:

    "Έβαλαν πλώρη κατα πως φαίνεται να μετατρέψουν το φιάσκο σε τελική και μη αναστρέψιμη πανωλεθρια...έχουν παρελθόν και ξέρουν".
    Αυτοκριτική των πολιτευτών για το ποσοστό στη Β΄ΑΘήνας, το οποίο και είναι αναντίστοιχο με την υπόλοιπη χώρα, θα γίνει άραγε;

    • Kanaris avatar
      Kanaris @ M.O. 10/05/2012 17:11:23

      "...Μετά την επιστολή διαμαρτυρίας της εταιρείας στον πρόεδρο της Βουλής, υπάλληλος του βουλευτή πήγε στα γραφεία της εταιρείας και πλήρωσε το αντίτιμο του εισιτηρίου. Ο κ. Αντώναρος πάντως δικαιολογήθηκε, ότι δεν γνώριζε, αναφέροντας ότι «ως νέος βουλευτής ερμήνευσα, ότι δεν είχα σχετική υποχρέωση, διότι η βουλευτική μου ταυτότητα αναγράφει, ότι μπορώ να κυκλοφορώ ελεύθερα. Σήμερα θα καταβάλω στην εταιρεία το ποσό του 15,50 ευρώ». .."
      Τώρα που δεν έχει πλέον βο(υ)λευτική ταυτότητα, μήπως πρέπει να πάψει να κυκλοφορεί/μπουρδολογεί ελεύθερα??

  13. juliet avatar
    juliet 10/05/2012 16:56:28

    Μ.Ο
    αρχίζετε να μετράτε διαστάσεις ,στη δεύτερη φωτό ....γιατί η πρώτη είναι σίγουρα τρισδιάστατη ,λείπει ο τρίτος ....ας είναι ο Μίλτος.
    :)

  14. η Dimi avatar
    η Dimi 10/05/2012 17:37:51

    "Sex appeal is 50% what you've got and 50% what people believe you've got"
    ~Sophia Loren http://bit.ly/32ObHB

  15. airman avatar
    airman 10/05/2012 18:50:42

    Για δες ποιος ύψωσε ανάστημα!
    Και οι ''λοιποί'' ταράχτηκαν μη χάσουν το προβάδισμα!
    Μετά το τίποτα, έχουμε και τα μηδενικά!
    Τέτοιος συναγωνισμός πια!
    Υ.Γ. Κουίζ: Πως λέγεται αυτό που ενώ είναι ελαφρύτερο από το νερό, σε βυθίζει ταυτόχρονα; (Διευκρινίζεται ότι η απάντηση δεν είναι μόνο μία)

    • juliet avatar
      juliet @ airman 10/05/2012 20:11:07

      Kύριε,κύριε......ο φελλός .
      Να σας πω πως κλείνεται:ο φελλός ,του φελλού ,τον φελλό ,ω φελλέ
      οι φελλοί ,των φελλών ,τους φελλούς ,ω φελλοί

  16. ex-zivagos lamogios laliotius gapomalakius pasokus-pasokus!! avatar
    ex-zivagos lamogios laliotius gapomalakius pasokus-pasokus!! 10/05/2012 19:49:25

    Kαί νά ΄ταν μόνον ό Αντώναρος ή ό Αρούλης ή !!!!!!
    Πόσους ακόμη Αντώναρους μπορούμε νά προσθέσουμε στήν λίστα!!!!!
    Σήμερα παρηκολούθησα στήν ΝΕΤ τόν Ζώη νά επιτίθεται στόν Α.Σ. καί στήν παράταξη μέ τόση εμπάθεια,απαξίωση καί μίσος,πού ούτε ό αείμνηστος Κουτσόγιωργας νά ήταν!!!!!
    Καί τόσα ψεύδη καί συκοφαντίες,όπως π.χ. ότι διά πρώτη φορά τήν λέξη <> τήν άκουσε από τά χείλη τού Α.Σ.,λίγες μόνον ημέρες πρίν τίς 6 Μαίου,όταν ακόμη καί στήν επιστολή του πρός Ε.Ε.,ό Α.Σ.ζητούσε ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ,ενώ από τό 2010 επαναλάμβανε συνεχώς σέ κάθε ομιλία του,μεταξύ τών άλλων καί τό αίτημα διά ΕΠΑΝΑΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΣΗ ΤΩΝ ΟΡΩΝ κι ήταν ό μόνος πολιτικός όχι μόνον στήν Ελλάδα αλλά καί στήν Ευρώπη!!!!!!
    Καί φυσικά δέν είναι ό μόνος πού από μία ανύπαρκτη πολιτική οντότητα,ό Κ.Κ. τόν εμπιστεύθη καί τόν έκανε καί υφ.Εξωτερικών,άν θυμάμαι καλά.
    Πόσους ακόμη Αντώναρους νά αναφέρης,πού εζημίωσαν τήν παράταξη,τήν χώραν μας κι επρόδωσαν τόν Κ.Κ. καί σήμερα τόν Αντώνη Σαμαρά???
    Πόσους ρόζ δεξιούς καί παρφουμαρισμένους ντιντήδες τής πλάζ Ψαρού/Μυκόνου καί τών καφέ τού Κολωνακίου,έθρεφε ή Ν.Δ. τόσα χρόνια????
    Όμως ό Α.Σ., υπενθύμιζε σέ κάθε λόγο του συνεχώς <>.
    Καί ποίες είναι άραγε οί επιλογές τών ψηφοφόρων???
    Ό ΝΙΚΗΤΑΣ ΚΑΚΛΑΜΑΝΗΣ (κι όχι μόνον αυτός φυσικά,από τό γνωστό club) εξελέγη έκ νέου βουλευτής καί τήν Κυριακή τό βράδυ εδήλωνε μέ ύφος δέκα Κ.Κ. κ Α.Σ. μαζί,ότι <>!!!!!!!

    Αυτούς εψηφίσαμε, τώρα ας τούς φάμε στήν μάπα (όσοι μείνουμε φυσικά στήν Ν.Δ.)!!!

    • juliet avatar
      juliet @ ex-zivagos lamogios laliotius gapomalakius pasokus-pasokus!! 10/05/2012 20:47:36

      Zιβάγκο-λαμόγιο ...κλπ,
      αν κάποιος σε προδίδει και ξεχνάς ,αν σε πουλάει και ξαναξεχνάς ή μεγαλόψυχος ή ηλίθιος είσαι .Τώρα σε προσωπικό επίπεδο δικαίωμά σου ...σε πολιτικό και ειδικά σε κρίσιμες ώρες ...κακό του κεφαλιού σου .
      Είμαστε στην ίδια γραμμή πλεύσης ....ένεκα λιμανιού .
      :)

  17. ex-lamogios zivagos laliotius gapomalakius pasokus-pasokus!! avatar
    ex-lamogios zivagos laliotius gapomalakius pasokus-pasokus!! 10/05/2012 19:55:08

    πρώτη φορά τήν λέξη

    επειδή απορρίπτει τά εισαγωγικά,ή επόμενη λέξη είναι

    α) ##ΕΠΑΝΑΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΣΗ##.

    β)Όμως ό Α.Σ., υπενθύμιζε σέ κάθε λόγο του συνεχώς .

    ##ότι εγώ τήν κάθαρση στήν Ν.Δ. τήν έκανα,Τώρα τήν ευθύνην τήν έχουν οί ΝΔ/Ψηφοφόροι καί τούς έχω δώσει πολλές επιλογές##

  18. ex-zivagos lamogios laliotius gapomalakius pasokus-pasokus!! avatar
    ex-zivagos lamogios laliotius gapomalakius pasokus-pasokus!! 10/05/2012 20:00:01

    Ζητώ συγγνώμη διά τίς συνεχείς διορθώσεις

    Κυριακή τό βράδυ εδήλωνε μέ ύφος δέκα Κ.Κ. κ Α.Σ. μαζί,ότι !!!!!!!

    Ορθόν :
    Κυριακή τό βράδυ εδήλωνε μέ ύφος δέκα Κ.Κ. κ Α.Σ. μαζί,ότι : ##εγώ θά βάλλω πλάτη ,διά νά επιστρέψουν στήν Ν.Δ. οί Ντόρα,Καμμένος καί Μάνος###

  19. anarchy avatar
    anarchy 10/05/2012 20:08:20

    (Αντώναρος:)Εκανε και η μύγα κ... κ εχ....τον κόσμο όλο!
    (Tsipras:) Μια και η συζήτηση "γλύστρησε" σε κ....ς, τα σαϊνια της Συγγρού με την κωλοτούμπα τον έκαναν μάγκα...

  20. νταβελης γιωργος avatar
    νταβελης γιωργος 10/05/2012 22:39:52

    O Kαραμανλης τον εβαλε ως συνεργατη του στο ψηφοδελτιο Επικρατειας μαζι με την Τσουμανη.
    Εγινε βουλευτης και μαλιστα επικρατειας οταν παρααιτηθηκε ο Σουφλιας .
    Τωρα που χρειαζοταν σταυρο και τρεξιμο δεν εκαναν τιποτα ουτε αυτος ουτε η Τσουμανη,γιατι για να πιασεις ψαρια χρειαζεται να βρεξεις τον κωλο σου αυτο ομως δεν γινεται απο το ΚΩΛΟΝΑΚΙ.Γι'αυτο λοιπον ας κατηγορησουμε τον Σαμαρα που οργωσε την Ελλαδα ,ενω εμεις δεν καναμε τιποτα για να εκλεγουμε.Τωρα λοιπον ας παιζει την κολοκυθια με την Τσουμανη.

  21. Aristides avatar
    Aristides 11/05/2012 00:28:18

    Ο Σαμαράς και οι πέριξ αυτού εγκέφαλοι κατάλαβαν το μήνυμα??

  22. fotis avatar
    fotis 11/05/2012 15:21:37

    Γιατί να μην το παίζουν έτσι εκ του ασφαλούς οι κάθε Αντώναροι ? υπάρχει κανένας που πιστεύει ότι αυτοί οι άνθρωποι πρόσφεραν τίποτα στην ΝΔ και το λαό της , πήραν και πήραν πολλά για αυτό θα πρέπει να δουν την πόρτα της εξόδου από το κόμμα δια παντός και όχι να μας το παίζουν πολιτικοί ογκόλιθοι γιατί η πραγματικότητα είναι ότι είναι νάνοι . Ο λαός της ΝΔ 30 χρόνια τώρα δεν ζήτησε τίποτα , αλλά έχει σιχαθεί τα καπετανάτα του κάθε τυχάρπαστου τυχοδιώκτη πολιτικού που θεωρεί ιδιοκτησία και κνηρονικώ δικαιώματι το κόμμα .

    • fotjou avatar
      fotjou @ fotis 11/05/2012 21:59:38

      Απο πότε ο κ Αντώναρος έγινε πολιτικός;

  23. fotjou avatar
    fotjou 11/05/2012 21:56:42

    Αντί να κρυφτείς απο τα μάτια του κόσμου προκαλείς.Δεν σου έφτανε ρε μη εκλεγμένε το κακό που έκανες στην κυβέρνηση του ΄Καραμανλή.Μαζέψου και εξαφανίσου,ζητώντας απο εμας 1000 χρόνια συγγνώμη.