20/03/2009 15:34
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Έβερτ τα είχε πει

 
___________________________________________________________________________________________
Ο Έβερτ τα είχε πει: «Με το ΠΑΣΟΚ η χώρα ήρθε ένα βήμα πριν από το χάος. Με την ΝΔ θα κάνουμε το βήμα μπροστά»

Και τον κατηγορούσαν τον άνθρωπο ότι πέταξε κοτσάνα

Naruto

ΣΧΟΛΙΑ

  1. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 20/03/2009 15:50:28

    δεν πάμε καθόλου καλά...

    αν η διέξοδος και η λύση είναι η Ντόρα ή ο Σουφλιάς, ήρθε η ώρα να στηρίξουμε τον ΚΚ τον β'.

    αλλά και αυτός ο αθεόφοβος! Τί τούρχεται και λέει. Δεν θα βάλουμε νέο φόρο, έκτακτη εισφορά θα βάλουμε.

    Μην λές τέτοια βρε ΚΚ, λέγε τα πράγματα με το όνομά τους, και, με εναλλακτική λύση Ντόρας ή μπετατζοχωματουργού, εγώ θα σε στηρίζω.

  2. Naruto avatar
    Naruto 20/03/2009 15:57:39

    Ευχαριστω για τις διορθωσεις (ορθογραφικα-τονους κλπ) και φυσικα για την αναρτηση του χαβαλετζιδικου σχολιου μου.

    @1 Ειχε γινει και στην Κορινθο κατι αντιστοιχο πριν απο καποια χρονια. Πραγματικα τετοια συμβαντα δεν μπορεις καν να τα σχολιασεις.

    @2 Μην ξεχνας τον ΓΑΠ παρακαλώ. Για να μην αναφερω και τον Παγκαλο και Βενιζελο. Η ανοδος στις 11000 μπορει να ειναι τοσο γρηγορη που μπορει να μην την αντιληφθει κανενας.

  3. Ανωνυμος avatar
    Ανωνυμος 20/03/2009 16:07:29

    @@ 3&5: Ξεχάσατε τον Παναγιωτακόπουλο.

  4. theo1611 avatar
    theo1611 20/03/2009 16:11:07

    Αν δεν τους γουστάρετε μην τους ψηφίζετε. Στείλτε στα κέντρα λήψης αποφάσεων ανθρώπους που θα ταράξουν το κλίμα. Αν είναι αξιόλογοι, έντιμοι και έχουν ούμπαλα τόσο το καλύτερο!!!

  5. donaE avatar
    donaE 20/03/2009 16:19:55

    That's all we want,dear.There are not exist.Sorry to interrupt.
    Απο γνωστο φιλμ,οπως και η φοβερη φωτο της αναρτησης.

  6. theo1611 avatar
    theo1611 20/03/2009 16:25:41

    @donaE

    Αν δογματικά πιστεύουμε ότι δεν μπορεί να γίνει τίποτα, γιατί αναλωνόμαστε ανταλλάσσοντας απόψεις για να γίνει κάτι?

  7. donaE avatar
    donaE 20/03/2009 16:32:32

    @ 9 theo1611 Ειπα οτι δεν υπαρχουν τετοιοι ανθρωποι.Προς το παρον.Συζηταμε για να εντοπισουμε το προβλημα μπας και το λυσουμε.

  8. ataktos avatar
    ataktos 20/03/2009 16:47:34

    «Εμείς το ξεκαθαρίσαμε ότι είτε τους αρέσει είτε όχι τη μονάδα θα την κατασκευάσει η ΔΕΗ και θα είναι της ΔΕΗ. Όποιος ιδιώτης θέλει να κάνει τις βρομοδουλειές του σε βάρος της επιχείρησης του ελληνικού λαού όχι απλά θα μας βρει απέναντι, αλλά θα περάσει πάνω από το σώμα μας. Το λέμε και το εννοούμε»….. Τάδε έφη Φωτόπουλος, πρόεδρος της ΓΕΝΟΠ/ΔΕΗ…. μόνον που δεν αποφασίζει αυτός…..

  9. γάιδαρος avatar
    γάιδαρος 20/03/2009 16:53:50

    Και για να μην γίνει και κανένα λάθος, κάναμε 50 βήματα μπροστά.

  10. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 20/03/2009 18:09:24

    Κάποτε ο Παττακός είχε δηλώσει εν πλήρη σοβαρότητα προς τους ξένους ανταποκριτές:
    "Ή είμεθα βασανιστές ή είμεθα ηλίθιοι. Βασανιστές κύριοι δεν είμεθα"
    Κάπως έτσι και ο Μίλτος.

  11. G.GAKIS avatar
    G.GAKIS 20/03/2009 18:41:00

    ΩΧ !!
    ΔΕΝ ΕΠΙΑΣΕ ΟΥΤΕ Η ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΣΤΟΝ ΑΖΑΝΓΚΑ..

  12. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 20/03/2009 19:21:35

    Αμα εισαι εσυ χαιβανι και πας να βαλεις τα λεφτα σου,αν ειχες χασει το 99,άλλα,τοτε καλα να παθεις, και δε σου φταιει κανενας Τσοχατζοπουλος,αλλα μονο η απληστια σου.

  13. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 20/03/2009 19:23:49

    Γιατι,νομιζετε οτι αν βγει καποιος στοιχειωδως σοβαρος,που θα υποσχεθει οτι θα μας σωσει δειχνοντας με το δαχτυλο τους πολιτικους συλληβδην για κλεφτες,δεν θα τους πιστεψει ο κοσμος;
    Μωρε θα τον ΠΑΡΑπιστεψει.

  14. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 20/03/2009 19:34:49

    @15 Κάνε μια περιήγηση στις αναρτήσεις του παρόντος μπλογκ, δες τα σχόλια με το νικ μου και μετά ξαναμίλα μου για το κουτόχορτο που τρώω.
    Τώρα αν εσύ δεν μπορείς να καταλάβεις τις δομικές διαφορές μεταξύ 1967 και 2009 στα οικονομικά, στις διεθνείς συγκυρίες και στη μενταλιτέ του μέσου Ευρωπαίου (και δη Έλληνα) πολίτη, τότε φίλε μου είσαι για μπουντρούμι και φιλική περιποίηση από το είδωλό σου τον Θεοφιλογιαννάκο.
    Αυτά και ...
    Παράκλησις δια τα καθ`υμάς

  15. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 20/03/2009 20:00:10

    Μην ξεχνας ομως,οτι τοτε,δεν κουνιοτανε καμια κυρια,με κουκουλα,η οχι,γιατι οι μγκες,πηραν τα δανειακια τους απο το Αμερικα,με αποτελεσμα να γινει της κακομοιρας απο την μασα.
    Το τι ΙΧ κυκλοφορησε εκεινη την εποχη,δε σου λεω.
    Εγω επαιρνα 7 χιλιαρικα σε μισθο και υποχρεωτικες υπερωριες,οταν ο μισθος για τον υπαλληλο ΜΕ,στο Υπουργειο Προνοιας,ηταν 800δρχ το 15ημερο.
    Καθε Σαββατο,ερχομουνα στην Αθηνα,και χαλαγα,το φοβερο ποσον των 500δρχ,για την πλακα μου.
    Και ειχα και αυτοκινητο, απο τοτε,οποτε το επαιζα ζενπρεμιε.
    Οι ανθρωποι,που ηταν πολιτικοποιημένοι,ηταν κατι παλιοι ΚΚΕδες και καποιοι αλλοι απο σπιτια με παραδοση πολιτικων αγωνων.
    Οι αλλοι,ειχαν πεσει στο μαχτό.
    Η αντιδραση αρχισε,μετα την κριση του πετρελαιου, το 73.

  16. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 20/03/2009 20:57:17

    Πέστα Προβοκάτωρα διότι σήμερα θα μας φάει αυτή η αρρωστημένη και κατευθυνόμενη δήθεν λατρεία "της ισχυρής θέλησης του λαού". Ο ίδιος λαός δεν είναι αυτός που περιγράφεις στο σχόλιό σου; Α, ξέχασα, μετά το `74 βαπτίσθηκαν όλοι αντιστασιακοί.

  17. αγανάκτηση avatar
    αγανάκτηση 20/03/2009 21:26:09

    Εν χορώ, ας αναφωνήσωμεν: είμεθα όλοι Καρδιτσιώται!

  18. aris53m avatar
    aris53m 20/03/2009 21:34:06

    Σωστός ο Πρόεδρος!!!

  19. thanos avatar
    thanos 20/03/2009 22:52:08

    13-γάιδαρος Says:
    March 20th, 2009 at 4:53 pm


    Μα ο Εβερτ ενα βημα ζητησε ο καημενος...

  20. thanos avatar