25/10/2010 10:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ούτε συνέντευξη έξω από το Μαξίμου δεν τολμά να δώσει ο κ. Παπανδρέου

Απίστευτη μεθόδευση με τη διακαναλική συνέντευξη του πρωθυπουργού. Η συνέντευξη θα ξεκινήσει στις 9 το βράδυ της Δευτέρας όχι από το Ραδιομέγαρο της ΕΡΤ, όπως είθισται, αλλά από το… Μέγαρο Μαξίμου. Μάλιστα, συντονιστής, αυτός δηλαδή που θα  δίνει το λόγο στους δημοσιογράφους δεν θα είναι κάποιος συνάδελφος αλλά ο… κ. Πεταλωτής.

Δηλαδή συνέντευξη στο χώρο του κ. Παπανδρέου και με συντονιστή έναν υπουργό. Τι δείχνει αυτό; Πανικό; Δυσκολία να τα βγάλει πέρα σε ουδέτερο έδαφος; Ή φόβο  μήπως δεν είναι όλα ελεγχόμενα και γίνει καμιά «πατάτα»;

Πρώτη θα απευθύνει ερώτηση η Όλγα Τρέμη απο το Mega, δεύτερη η Μαρία Χούκλη από τον ΑΝΤ1 και τρίτος ο Αιμίλιος Λιάτσος από το Star ενω θα ακολουθήσουν ο Ανδρέας Κωνσταντάτος, που θα εκπροσωπήσει το Alter,  ο Αντώνης Σρόιτερ απο τον Alpha , η Σία Κοσιώνη από τον ΣΚΑΙ και ο Προκόπης Δούκας από τη ΝΕΤ.

Οι ερωτήσεις θα σε δύο κύκλους: ο ένας θα αφορά τις αυτοδιοικητικές κλογές και ο άλλος την οικονομία .

Κάθε δημοσιογράφος θα έχει το δικαίωμα μίας ερώτησης σε κάθε κύκλο και μίας διευκρινιστικής, χωρίς χρονικό περιορισμό. Η συνέντευξη θα διαρκέσει περίπου 90 λεπτά.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 25/10/2010 10:05:20

    XOYNTA. τπτ λιγοτερο. Αποφασιζουμε, διαταζουμε διακαναλικη μη μας χασει κανενας, χωρις αντιλογο, στημενα, και πριν τις εκλογες.

    ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ !!! ΧΟΥΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

    Αυτοι της ΓΕΝΟΠ οι παλικαραδες, δεν κατεβαζουν το διακοπτη αποψε? οι κοτες που τους χαιδευουμε? Να Απεργησουν.

    ΠΠ

    (δε συζηταω να το εκανε οποιοσδηποτε αλλος εκτος ΠΑΣΟΚ..)

    • Misha avatar
      Misha @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 25/10/2010 10:12:16

      Tσαουσέσκου του ΔΝΤ

      Και τα κανάλια που δέχτηκαν , στο κόλπο λόγω τραπεζικών δανειοδοτήσεων.

      Όποιος νομίζει πως δεν έχουμε ΧΟΥΝΤΑΡΑ γελιέται

  2. Ψυλλιασμένος avatar
    Ψυλλιασμένος 25/10/2010 10:10:03

    Δεν χρειαζόταν να υπάρξει συζήτηση ή αντιπαράθεση με άλλους πολιτικούς αρχηγούς. Ηταν απολύτως περιττές.
    Ο Γ. Παπανδρέου είναι παγκοσμίου εμβέλειας πολιτικός, απέχει παρασάγγας από τους λοιπούς της πτωχής ελλαδικής σκηνής. Κάτι σαν πλανητικός σωτήρας. Άλλωστε, ο δεύτερος τίτλος του ΥΠΕΚΑ "και Κλιματικής Αλλαγής" υπονοεί ότι αντιμετωπίζει την κλιματική αλλαγή σε πλανητικό επίπεδο.
    Άρα, δεν χρειάζεται άλλους, θα τα πει όλα μόνος του.
    Ανάλογης μεγαλοφυίας και εμβέλειας πολιτικοί υπήρξαν στο παρελθόν ο Τσαουσέσκου και ο Φιντέλ Κάστρο, τώρα απομένει ο Κιμ Ιλ Σούνγκ της Βόρειας Κορέας, αλλά έχει πάθει και αυτός ένα ψιλο-εγκεφαλικό.
    Ο μόνος που απομένει, επομένως, είναι ο δικός μας.

  3. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 25/10/2010 10:17:18

    O βραβευθείς από τους Γερμανους θα παρίσταται και στην Εθνική Επέτειο του ΟΧΙ ΜΑΣ;

    Και αν ναι, ΜΕ ΤΙ ΜΟΥΤΡΑ, όταν η ΙΣΧΥΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΤΩΝ ΑΓΟΡΩΝ;

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ αλλενάκι 25/10/2010 10:28:55

      Ποια Εθνικη επετειο? ο ΓΑΠ ?? χαχα θα το κανει οπως με το κερι το Πασχα που το αναψε με στο μανουαλι με το κυπελακι απο κατω !!

      Debate να γινει εαν εχει τοσο δικιο και θελει να μας σωσει ενω ολοι εμεις ειμαστε ηλιθιοι και θελουμε το κακο της Χωρας. Δε βαρεθηκε τους χειροκροτητες? ΘΑ χορτασει και απο γιαουρτοφορους.
      ΠΠ

  4. Misha avatar
    Misha 25/10/2010 10:25:30

    Ο ΓΑΠ πάει για εθνικές εκλογές μέσα στο 2010.
    Ο γνωστός παπαγάλος του ΠΑΣΟΚ , Γ.Παπαχρήστου μόλις το ανακοίνωσε στο ραδιόφωνο του ΔΟΛ.

  5. nick avatar
    nick 25/10/2010 10:27:40

    Είναι γελοίοι και ό,τι κάνουν βγαίνει εναντίον τους. Και η κοροιδία με τα 100 ευρώ και η συνέντευξη-παρωδία χειρότερο κακό τους κάνουν παρά καλό.

    Πάντως αυτό πρέπει να τονιστεί από τη ΝΔ, ότι δηλαδή ο ΓΑΠ φοβάται να βγει από το Μαξίμου έστω και για να δώσει συνέντευξη. Μέσα, εσώκλειστος, μακριά από την κοινωνία, αγκαλιά μόνο με τα παπαγαλάκια των νταβάδων της ενημέρωσης...

  6. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 25/10/2010 10:29:41

    Ο ΣΑΜΑΡΑΣ καλά θα κάνει να ζητήσει ΚΑΘΑΡΑ ΕΚΛΟΓΕΣ, γιατι διαφορετικά θα αναγκασθεί να τρέχει ασθμαίνων να προλάβει την κοινωνία.

    Το τρένο αρχίζει και κυλάει στις ράγες...

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ αλλενάκι 25/10/2010 10:34:47

      ΠΑΣΟΚ δε θα γινουμε ποτε !!! Οι ΠΑΣΟΚΟΙ θα ειχαν κανει σημαια τη Δανειακη Συμβαση, και θα ειχαν ξηλωθει τα πλακακια. Τι προδοτες, τι φασιστες, τι Η Δεξια ξεπουλησε τη Χωρα κλπ κλ κλπ

      Εμεις το κανουμε??

      ΠΠ

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 25/10/2010 10:44:53

        Ο Σαμαράς να προσέξει γιατί υπάρχει κίνδυνος αντί να σύρει αυτός ως μείζων αντιπολίτευση το Πασόκ σε εκλογές, να τον σύρει αυτό, χάρις στην ικανότητά τους να κάνουν το μαύρο άσπρο.

  7. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 25/10/2010 10:32:05

    Γεωργιος Αχμαντινεζαντ Παπανδρεου.

    ΠΠ

  8. KLE avatar
    KLE 25/10/2010 10:33:22

    ΠΡΙΝ ΜΗΝΕΣ ΦΩΝΑΖΑ ΚΑΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ,ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝΤΙΡΡΗΣΗ ΟΤΙ ΠΕΡΙ ΑΥΤΟΥ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ :::

  9. νεφέλη avatar
    νεφέλη 25/10/2010 10:35:38

    Τι θα φορέσει απόψε η Τρέμη; Θα προτιμήσει τα κλασικά Chanel, ή θα ακολουθήσει τη νέα γραμμή εθνικής ενότητας;
    Είναι σημαντική η σημειολογία τούτη, καθώς εκείνη θα ανοίξει τον χορό των ερωτήσεων και θα δώσει τον τόνο στις εντυπώσεις...

    Επίσης, σημαντική η αποκωδικοποίηση της αποψινής απουσίας του Χατζηνικολάου από την ομάδα των εγκρίτων. Η, δεν είναι έγκριτος πιά;

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ νεφέλη 25/10/2010 11:00:00

      Αυτός ο κύριος δεν λογαριάζεται πλέον ως "δημοσιογράφος" αλλά ως εκδότης...

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ ΒΡΑΧΟΣ 25/10/2010 11:02:24

        Βράχε,
        Να προσθέσω Επιχειρηματίας-Εκδοτης.

      • man8os avatar
        man8os @ ΒΡΑΧΟΣ 25/10/2010 11:04:53

        Ειναι αξιοπρεπεστατος ο κυριος Χατζηνικολαου, δεν ξερω γιατι δεν θα βρισκετε εκει. Ισως δεν τον καλεσαν...

      • ΒΡΑΧΟΣ avatar
        ΒΡΑΧΟΣ @ ΒΡΑΧΟΣ 25/10/2010 11:06:54

        Είναι άλλου "επιπέδου".
        Ξεφεύγει από τους "μικρούς" σχολιαστές ειδήσεων...
        Απλώς προεδρεύει...

    • man8os avatar
      man8os @ νεφέλη 25/10/2010 11:08:42

      Προσεξε οτι το ΠΑΣΟΚ ορισε τους εκπρωσωπους. Για καποιο περιεργο λογο ο Χατζηνικολαου αποκλειστηκε...

      • ΒΡΑΧΟΣ avatar
        ΒΡΑΧΟΣ @ man8os 25/10/2010 11:20:30

        Δεν του υπαγορεύουν ερωτήσεις από το control...
        Τα λέει μόνος του...

      • Νεφέλη avatar
        Νεφέλη @ man8os 25/10/2010 14:13:01

        Oι ερωτήσεις θα είναι στα αγγλικά κι εκείνος τώρα διαβάζει για lower...

    • loretta avatar
      loretta @ νεφέλη 25/10/2010 17:16:57

      ...νεφελη

      σημερα σε περιμενω για τα after της συνεντευξης...!! θα γελασουμε νομιζω απιστευτα...

  10. JOHN avatar
    JOHN 25/10/2010 10:37:49

    Ο ΓΑΠ θα κριθει στις προσεχεις δημοτικες εκλογες απο αυτα που κανει και οχι απο τα ψευδη που ξεστωμιζει.Αυτο το ψευτοδειλημα η μνημονιο η χρεοκοπια,θυμιζει το η εγω η τα τανκς.Τοτε οι πρωτεργατες της χουντας και της Κυπριακης τραγωδιας το εγκλημα τους θεορηθηκε στιγμιαιο κι επεσαν στα μαλακα.Αλλες οι συνθηκες τοτε αλλα οι ιδιες πρακτικες,πολιτικη χουντα τοτε οικονομικη σημερα.Μαλλον ο ΓΑΠ μετα τ αδιεξοδα της πολιτικης του ψαχνει αλλωθι για να πεσει κι αυτος στα μαλακα.Οι πολιτες ομως ειναι στριμογμενοι,θυμομενοι και απαγοητευμενοι και δεν συγχωρουν τα ψευδη και τις πρακτικες που χρησημοποιησε για ν αναρηχηθει στη προθυπουργια και να παραδοση την εξουσια της χωρας στο ΔΝΤ και τη τροικα με τα γνωστα αποτελεσματα που βιωνουμε καθε μερα!

  11. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 25/10/2010 10:40:38

    Η ΕΣΗΕΑ πώς και ανέχετε τέτοιες μεθοδεύσεις;

    Εδώ θα μου πείτε οτι ακόμα και η Euorstat κάνει αβάντα στον κ. Παπανδρέου και θα ανακοινώσει τα στοιχεία για το έλλειμμα μετά τις εκλογές.

    Ελπίζω μετά τη συνέντευξη του κ. Παπανδρέου να έχουμε και την απάντηση του κ. Σαμαρά.

    • man8os avatar
      man8os @ Κώστας Ροδινός 25/10/2010 11:06:10

      Ο κυριος Σαμαρας θα απαντησει, εαν ειναι δυνατον με δικια του διακαναλικη. Εαν αυτο ειναι ανεφικτο, με 2-3 συνεντευξης σε καναλια εθνικης εμβελειας.

  12. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 25/10/2010 11:05:02

    Τί είπε χθές ο Μιχάλης Λιάπης στο "Εθνος"; Δεν το προσέξατε, φίλοι της ΝΔ. Και για να είναι σαφές τι εννοώ, ξεκαθαρίζω ότι ανεξάρτητα από την αποστασιοποίησή του, και ανεξάρτητα από την γνώμη που έχω για τις πολιτικές του θέσεις και τις πράξεις του όταν ήταν στην εξουσία, τον θεωρώ πάντα βασικό συστατικό στοιχείο, ένα από τα "πρωτόνια του ατομικού πυρήνα" της ΝΔ. Και ιδεολογικά και λόγω "οικογενειακής" παράδοσης. Λοιπόν:
    Μίλησε με εθνικό και όχι κομματικό λόγο: "Βρεθήκαμε ως ΝΔ από τον θρίαμβο στον βούρκο".
    ... τόσο, που υπερέβη τα ειωθότα στη χώρα της φαιδράς μπανανέας: "Θαραλέος ο Γιώργος".
    Στήριξε Σαμαρά έναντι "φιλίων" πυρών (και πουρών): "Πήρε ένα ψόφιο άλογο, όπως είναι η ΝΔ σήμερα, και άπαντες του κάνουν πόλεμο".
    Τόνισε ότι δεν είναι και φτυστός ο εξάδελφός του: "Του είπα ότι οι πρόωρες θα είναι αυτοκτονία για χώρα και κόμμα και πρέπει να πάρει μέτρα. Να πέσουμε μαχόμενοι".
    Τι μηνύει τελικά ο ανηψιός του ιδρυτή:
    Στη ΝΔ, "φιλαλήθεια, αντοχή, ενότητα, και προτεραιότητα του γενικού-εθνικού και όχι του παραταξιακού-κομματικού καλού"
    Σε μας, τους λοιπούς θνητούς, "υπάρχουν υπεύθυνοι και ανεύθυνοι πολιτικοί άνδρες και γυναίκες, όχι υπεύθυνα και ανεύθυνα απρόσωπα κόμματα". Οι πολιτικοί φτιάχνουν τα κόμματα, όχι το αντίστροφο. Η ευθύνη είναι προσωπική, δεν διαχέεται.
    Αλλά ποιός τα ακούει αυτά εδώ μέσα;

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Ο Θείος 25/10/2010 11:06:24

      Ποιος διβαζει ΕΘΝΟΣ ??? πλακα μας κανεις πρωι πρωι ? χαχα

      ΠΠ

      • Ο Θείος avatar
        Ο Θείος @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 25/10/2010 11:08:04

        Άν δεν φροντίζεις να ξέρεις τον αντίπαλό σου...

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 25/10/2010 11:12:05

        Θείε,

        Ο κ. Λιάπης, λέει μεταξύ άλλων ότι ο κ.Παπανδρέου "σπάει αυγά". Απορώ΄. Ο ίδιος είχε αναλάβει το Υπουργείο Μεταφορών με τις πλέον ζημιογόνες ΔΕΚΟ, (Ολυμπιακή, ΟΣΕ, ΕΘΕΛ,ΗΛΠΑΠ) ποιά μεταρρύθμιση έκανε τέσσερα χρόνια υπουργός;

      • Ο Θείος avatar
        Ο Θείος @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 25/10/2010 11:23:32

        Κι εγώ απόρησα, άν΄έχει και το στοιχείο της αυτοκριτικής, θα το θεωρούσα ειλικρινές. Αλλά, που να ξέρω, άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου.
        Το πάει όντως πολύ μακριά, ανεξάρτητα από το ειλικρινές ή μή. Αλλά δεν ενδιαφέρει αυτό. Ο άνθρωπος μιλά πάντα ως ΝΔ, παίρνει ρόλο βαθειάς κομματικής συνείδησης, "επίγειου εκφραστή του ιδρυτή". "Graue Eminenz" που λένε στη χώρα της Άνγκελα. Αυτό επισημαίνω μόνον. Δεν μιλά ως α-κομματικός.

      • Ο Θείος avatar
        Ο Θείος @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 25/10/2010 11:32:16

        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ, σωστά τα νέα, αλλά πάνε αυτά. Περσινά ξινα σταφύλια. Ο Σαρκοζύ μπορεί να βγεί σύνταξη, αλλά η ΟΑ εγκρίνεται οσονούπω και μένει στον Βγενό.
        Βλέπω τον αρχιβάζελο μετά τα πλεούμενα και τα αεροπλάνα, να χτυπά και ΟΣΕ. Και η Ζίμενς άνοιξε μεγάλες μπίζνες με ηλιακά κατά Σαχάρα μεριά, αλλά οι αγωγοί μεταφοράς από δώ θα περάσουν. Υπάρχουν πολλές δουλειές να κλείσουν στο μέλλον...

      • Ο Θείος avatar
        Ο Θείος @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 25/10/2010 11:38:23

        Ήμουν σαφής νομίζω, δεν ζωγραφίζω καμμια αγιογραφία του Μισέλ...

      • ΒΙΣ avatar
        ΒΙΣ @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 25/10/2010 11:48:50

        Graue Eminenz ο Λιάπης;;;
        Καλό και αυτό!
        Σε καμιά δεκαριά χρόνια, θα λέγεται πλέον "Νέστορας της Παράταξης"! Θα του έπαιρνε τον τίτλο ο ξάδελφός του, αλλά αυτός έχει πάθει αφωνία σαν τον Ζαχαρία τον πατέρα του Προδρόμου και Νέστορας άλαλος δεν γίνεται.
        Για όποιον δεν το κατάλαβε, οι οικογένειες Καραμανλή και Βαρβιτσιώτη στη ΝΔ είναι πλέον τελειωμένες. Εντελώς...

      • Ο Θείος avatar
        Ο Θείος @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 25/10/2010 11:54:57

        Μακάρι να λιγοστέψει η οικογενειοκρατία, όπως λές, αλλά πολλά έχουν δεί (και βλέπουν) τα μάτια μου γύρω. Άς λιγοστέψει στους πανεπιστημιακούς καθηγητές πρώτα! Τότε θα ελπίζουμε και για την πολιτική.

      • ΒΙΣ avatar
        ΒΙΣ @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 25/10/2010 11:59:25

        Πριν από λίγα χρόνια έμαθα από φίλη μου ότι ο γιος του κορυφαίου γερμανού ελληνιστή Albin Lesky, νομίζω ελληνιστής και αυτός με διδακτορικό, παντρεμένος με Ελληνίδα, έψαχνε απεγνωσμένα κάπου δουλειά στην Ελλάδα, στον τομέα της ειδικότητάς του εννοείται. Ας πρόσεχε να ήταν γιος αλλουνού... Ποιος νοιάζεται για τον Albin Lesky τώρα και ποιός τον ξερει τον κύριο;

      • Ο Θείος avatar
        Ο Θείος @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 25/10/2010 12:13:35

        Ο "πελαργός" φταίει. Τον έρριξε στου Μπέρτολτ Μπρέχτ τη χώρα και τον έκανε γιό του Lesky. Ενώ άν τον έρριχνε στα βόρεια προάστεια και τον έκανε γιό του Καρα-νεποτόπουλου (τυχαίο όνομα είπα), τώρα θα ήταν πρύτανις.

    • man8os avatar
      man8os @ Ο Θείος 25/10/2010 11:18:32

      Ο Λιαπης καλα τα ειπε, εκτοςαπο ενα φραστικο ατοπημα. Ειπε την ΝΔ ψοφιο αλογο σημερα. Ηταν μεχρι το μνημονιο. Αλλα η ωρα του Σαμαρα ερχεται.
      Η μαλλον δυο. Γιατι ο Παπαδρεου κανει μεν τολμηρες αλλαγες, αλλα ο τροπος που τις κανει δεν θα φερει αποτελεσμα.

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Ο Θείος 25/10/2010 11:42:31

      Θα σας πω δύο πραγματικά περιστατικά με τον Monsieur Michel Liapis:

      Το 1ο: Οταν είχε αναλάβει Υπουργός Μεταφορών, τον ενημέρωσαν κάποια στιγμή ότι σε λίγο καιρό θα είναι έτοιμος και ο Σταθμός της Καλλιθέας, εννοώντας τον σταθμό του ΗΣΑΠ, που ανακατασκευάστηκε, όπως και άλλοι, πριν τους Ολυμπιακούς.
      Και απαντά ο Michel: "Α, ωραία, τώρα θα έχει μετρό και η Καλλιθέα".
      Ούτε τις γραμμές του Μετρό δεν ήξερε ο τύπος.

      Το 2ο: Οντας Υπουργός Πολιτισμού, ο Michel συνοδεύει τη Βασίλισσα Σοφία της Ισπανίας στη Ρόδο. Οι εκεί προϊστάμενοι των Υπηρεσιών του ΥΠΠΟ, που είναι αρκετές στον νησί με πολλές αρμοδιότητες, ζητούν ένα ραντεβού μαζί του για υπηρεσιακά ζητήματα. Αυτός τους απαντά ότι δεν εχει χρόνο και θα αναχωρήσει για Αθήνα. Αντ΄ αυτού, αποσύρεται για μερικές ημέρες σε πολυτελές ξενοδοχείο του νησιού για ανάπαυση, με έξοδα του ΥΠΠΟ φυσικά.

      Αυτά για μερικούς "σοβαρούς" που θεωρούν "σοβαρές" τις δηλώσεις του Λιάπη. Επονται οι "σοβαρές" δηλώσεις του Άρη Σπηλιωτόπουλου και του Μιλτιάδη Βαρβιτσιώτη.

      Τελικά, ο "αρχιεπίσκοπος" Ιερώνυμος με τον Michel έχουν και ένα άλλο κοινό εκτός από το επίθετο: Την αχρηστία.

  13. noldor avatar
    noldor 25/10/2010 11:11:52

    Ο Λιάτσος για ποιο θέμα θα τον ρωτήσει; Για τον Σάκη, το NextTopModel, ή για την ανοιξιάτικη κολλεξιόν που θα φορεθεί το 2011;

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ noldor 25/10/2010 11:17:07

      Νομίζω οτι ο Λιάτσος είναι ο μόνος που μπορεί να υποβάλλει καμιά ερώτηση ...εκτός προγράμματος.

      • Misha avatar
        Misha @ Κώστας Ροδινός 25/10/2010 11:42:42

        Κώστα, μέχρι γονυκλισία στη Βίσση, όχι για παραπέρα.
        Είναι και ο όμιλος από πίσω με προτιμήσεις στη Κόρη.

      • ΒΙΣ avatar
        ΒΙΣ @ Κώστας Ροδινός 25/10/2010 11:53:13

        Ασχετο αλλά καλό: Ο Λιάτσος αγόρασε οικόπεδο στην Άνδρο σε μία τοποθεσία που λέγεται Γλίστρα, ανάμεσα Γαύριο και Μπατσί. Εφτιαξε λοιπόν ένα πολυτελές σπίτι εκεί και πριν τελειώσει το σπίτι, δηλ. μπουν κουφώματα κλπ, αλλά με όλα τα μπετά ριγμένα, γλιστρά το οικόπεδο και η βίλλα του Λιάτσου γίνεται κυριολεκτικά ο Πύργος της Πίζας! Εντελώς. Δεν κατέρρευσε, απλά έγειρε όπως ήταν. Ηταν κάμποσα χρόνια έτσι, νομίζω ότι τώρα το κατεδάφισαν.
        Το όνομα της περιοχής δεν τον έβαλε σε υποψίες τον νεόπλουτο δημοσιογράφο!!!

  14. Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ avatar
    Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ 25/10/2010 11:15:39

    @ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ : Υπάρχει ένας και μόνο λόγος να διαβάζει κανείς ΕΘΝΟΣ, τουλάχιστον την ιστοσελίδα του: Για τα άρθρα του Δελαστίκ (που απέλυσε ο Παπαχελάς, εχμ, συγνώμη ο Καρκαγιάννης ήθελα να πω από την Καθημερινή για το άρθρο του περί διείσδυσης των πρεσβειών σε ΜΜΕ μέσω της κατοχής μειοψηφικών πακέτων)

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ 25/10/2010 11:18:36

      Ουτε Ευρω ουτε κλικ ! να τη μοιραζει δωρεαν στα διοδια ο μπαρπμπα Γιωργος.

      Αυτα ειναι γνωστα. Ο Παπαχελας ειναι αυτος που ειναι. χαρα σε οποιον τον ακουει και βλεπει. Χαρμα οφθαλμωνε και αυτιωνε.

      ΠΠ

  15. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 25/10/2010 11:16:00

    Κωστα, ο Μισελ ντε Μπουβουαρ, θα παει Παρισι τωρα να βοηθησει τον Σαρκοζι.. η ΟΑ πλεον δεν υπαρχει.. το μαθατε? αγοραζει η Aegean.. δεν μιλαει κανεις !!!

    Με ΟΣΕ θα παει...

    ΠΠ

  16. Μακεδών avatar
    Μακεδών 25/10/2010 13:24:53

    Ο διακαναλισμός του "Γιώργου μας"

    http://www.gataros1.info/2010/10/blog-post_1555.html

  17. Ανώνυμος avatar
    Ανώνυμος 25/10/2010 15:11:01

    Μια πολύ μεγάλη διαδήλωση στο κέντρο του Ρεθύμνου το Σαββατο το βράδυ. Φυσικά δεν είναι είδηση για τους δημοσιοκάφρους μας.

  18. petros avatar
    petros 25/10/2010 15:57:10

    Προτείνω, επειδή δεν έχω χρόνο, να δημιουργήσετε άμεσα ένα κεντρικό θέμα :
    ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΕΙΣ από τις 9 μέχρι τις 10.30 ! Αντιδρούμε στην διακαναλική ,στημένη συνέντευξη,χουντικής έμπνευσης, του κ. πρωθυπουργού !

    Να συνδεθούν όλα τα ανεξάρτητα μπλογκς και να γίνει και ομάδα στο facebook.
    Θα πάθουν την πλάκα τους ! Να πέσει στα τάρταρα η θεαματικότητα και η ακροαματικότητα. Προλαβαίνουμε να τους κάνουμε αυτό το χουνέρι ;
    Θα δω σχόλια μετά τις 8μμ

  19. 11888 avatar
    11888 25/10/2010 15:58:48

    Οργιο δημοκρατιας και ενημερωσης.Μια καστα φιλοκυβερνητικων τηλεπερσονων θα υποβαλλει ερωτησεις σε εναν "εκλεγμενο" υπαλληλο του ΣΕΒ και των τραπεζων.
    Τοση δημοκρατια δεν αντεχεται ουτε στη Β.Κορεα.

  20. Enzo avatar
    Enzo 25/10/2010 16:03:04

    μεχρι και το big brother θα τον περασει σε τηλεθεαση.

  21. deldio avatar
    deldio 25/10/2010 16:52:35

    Ριψοκινδυνεύω μία πρόβλεψη: Έστω και εάν πρόκειται για καθαρά στημένη συνέντευξη σε φερέφωνα-δημοσιοκάφρους της πλάκας που είναι τόσο πολύ μαριονέτες που δέχθηκαν να εξευτελιστούν, έστω και εάν πρόκειται για μονόλογο, έστω και εάν συμμαχήσουν όλες οι συμπαντικές δυνάμεις, απόψε θα γελάει όλη η Jeffreyland με το ΒΑΤΕΡΛΩ του Giorgo: Αποκλείεται να του τα δίδαξαν οι σύμβουλοί του τόσο γρήγορα τις απαντήσεις έστω και εάν του έχουν δώσει από πριν τις ερωτήσεις!!! Είναι ανεπίδεκτος μαθήσεως και πιο πολύ για τα μπάζα είναι η καλοπληρωμένη καμαρίλα του που νομίζει ότι εδώ είναι AMERICA για να αμολάει ο Giorgos τις ρουκέτες του και να μην παίρνει κανείς χαμπάρι τίποτε. Α ρε Λαζόπουλε τζάμπα εκπομπή θα κάνεις αύριο.

  22. deldio avatar
    deldio 25/10/2010 17:29:01

    Τί ΝΗΣΙ και πράσινα άλογα: Κανόνισα με 2-3 φιλαράκια να έρθουν το βράδυ απ' το σπίτι για να θαυμάσουμε τον Πρασινογιαλούρο και φεύγω τώρα να πάω να πάρω κρασί και μπυρίτσες και να παραγγείλω κανένα μεζέ. θα πέσει πολύ γέλιο να είστε σίγουροι, μην κάνετε καμιά κοτσάνα και δεν το δείτε από αντίδραση, θα χάσετε!

  23. δημης avatar
    δημης 25/10/2010 18:00:05

    ότι και να πούμε από την εκπομπή του Μαστοράκη με τους επιστρατευμένους φοιτητές ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟΤΕΡΗ ΗΤΑΝ....
    Βέβααια οι κατ΄εικόνα δημοσιογράφοι ...αναγνώστες ....ερωτήσεων...χειρότερα ή καλύτερα ...θα σας γελάσω...