11/09/2008 15:37
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ούτε πάγκος, ούτε ομάδα

Διαβάζω στα σημερινά ρεπορτάζ ότι μετά την χθεσινή συνεδρίαση του υπουργικού συμβουλίου, υπουργός σε ερώτηση εάν η κυβέρνηση έχει απολέσει τον μανδύα της αδιάφθορης κυβέρνησης, είπε:

«Στην προηγούμενη τετραετία ξηλωνόταν το πουλόβερ, ξηλωνόταν όποιος είχε ανάμειξη σε σκάνδαλο. Αυτήν την τετραετία ο Καραμανλής ξέρει ότι έχει φτάσει στον πάτο. Ποιον να διώξει; Αυτούς έχει με αυτούς θα προχωρήσει, εκτός αν γίνει κάτι χοντρό».

Ήρθαν έτσι τα πράγματα στη θέση τους, Μέχρι πρόσφατα μας έλεγαν ότι δεν κάνει τον ανασχηματισμό επειδή «δεν έχει πάγκο».

Τώρα ανακαλύπτουμε πως δεν έχει και ομάδα

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Αθανάσιος Ι. avatar
    Αθανάσιος Ι. 11/09/2008 15:55:03

    Δεν είπε τίποτα που δεν γνωρίζουμε όλοι μας !!

  2. fantomas avatar
    fantomas 11/09/2008 16:18:12

    ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΓΚΟ.....
    ΑΣ ΚΑΝΕΙ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ!!

    ΑΣ ΠΑΡΕΙ ΤΟΝ ΤΣΙΠΡΑ ΔΑΝΙΚΟ ΓΙΑ ΔΥΟ ΕΤΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΡΙΖΑ! ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙ ΥΠΟΥΡΓΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ!!
    ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΞΑΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΚΑΤΑΛΥΨΗ ΚΑΙ ΠΟΡΕΙΑ!!

    ΑΣ ΠΑΡΕΙ ΔΑΝΕΙΚΟ ΤΟΝ ΚΟΛΟΖΟΦ ΑΠΟ ΤΟ ΚΚΕ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙ ΥΠΟΥΡΓΟ ΑΠΑΣΧΟΛΙΣΗΣ!!

    ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛΑΒΑΝΟ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙ ΥΦΥΠΟΥΡΓΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ, ΥΠΕΥΘΗΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΑΚΙΝΗΤΗ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ! ΑΥΤΟΣ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΚΙΝΗΤΑ, ΤΟΣΑ ΕΧΕΙ!

    ΘΑ ΠΕΤΑΕΙ Η ΟΜΑΔΑ!!!

    ΘΑ ΡΙΞΕΙ ΑΠΟ ΔΥΟ ΓΚΟΛΑΚΙΑ ΣΕ ΛΑΟΣ ΚΑΙ ΠΑΣΟΚ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

  3. ιωάννα avatar
    ιωάννα 11/09/2008 17:48:15

    Έχει πάγκο! Αδερφό δεν έχει η Ντορούλα; Μπαμπά μήπως; Ο Μιλτιάδης αραγε; Η Σοφούλα η Καλατζάκου; Ο Τζιτζικώστας; Η Κεφαλογιάννη; Αχ ρε Κωστάκη... Σε τέτοιες περιπτώσεις ανακαλούν τις εφεδρίες

  4. ataktos avatar
    ataktos 11/09/2008 18:30:12

    αν εχεις καλος αν ομως μπλουμ τοτε
    http://www.naftemporiki.gr/news/static/08/09/11/1561860.htm

  5. ΑΛΕΦΑΝΤΟΣ avatar
    ΑΛΕΦΑΝΤΟΣ 11/09/2008 18:31:38

    ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΝΑ ΚΟΟΥΤΣΑΡΩ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΟΣΑ ΘΑ ΡΟΥΦΙΞΕΙ Ο ΓΙΩΡΓΑΚΗΣ!

  6. Ζαχαροπλάστης Χωρίς Σύνορα avatar
    Ζαχαροπλάστης Χωρίς Σύνορα 11/09/2008 18:47:58

    Με τόσες συμβολαιογράφους και δεν έχει πάγκο;
    Αυτό δεν είναι πάγκος, είναι αεροπλανοφόρο.

  7. provato avatar
    provato 11/09/2008 18:58:37

    Το Ελληνικό πολιτικό μεταπολιτευτικό πρόβλημα αν μπορούσαμε να το πούμε ετσι ήταν και παραμένει ΄΄συστημικό΄΄.Όσοι δεν ΄΄τσιμπίσαμε΄΄ στην ΄΄αλλαγή΄΄ στο ΄΄ΕΟΚ και ΝΑΤΟ το ίδιο συνδικάτο΄΄ παλαιότερα μέχρι στα ΄΄σεμνα και ταπεινά΄΄ του 2004 δεν πρόκειτε να τσιμπίσουμε ούτε σε ΓΑΠ ούτε σε ΄΄τρίτους δρόμους ΄΄ ΄΄εναλλακτικούς΄΄ ,΄΄μικρά κόμματα΄΄ , οικολόγους και γυναικολόγους και άλλες τέτοιες επικοινωνιακές επι το πλείστον αερολογίες.
    Το πρόβλημα ποτέ δεν ήταν τα πρόσωπα ασχετως τι λένε οι πολιτικάντηδες και τι προβάλλουν τα τσοντοκάναλα και οι κατ εντολήν ΄΄γραφιάδες΄΄.Αν ήταν έτσι θα είχε λυθεί χρόνια τώρα.Ο κάθε πρωθυπουργός είναικαι γίνεται δέσμιος του μηχανισμού(κομματικού - επιχειρηματικού - ΜΜΕ κτλ) ανάδειξης-επικράτησής του.Όσο ρωτάμε για το που θα βρεθούν ΄΄καλύτεροι΄΄ να φύγουν αυτοί οι ΄΄σκάρτοι΄΄ που λίγα χρόνια πρίν ήταν ΄΄καλοί΄΄ θα στρουθοκαμηλίζουμε για το περιτύλιγμα.

    ΥΓ:Τώρα έχουν βγεί τα όπλα - μαχαίρια κτλ.
    Αλλαγή εποχής διαφαίνεται και όλοι (νταβατζήδες - κομματικοί μηχανισμοί - επιχειρηματικά συμφέροντα - πρεσβείες ΄΄σεβαστών ΄΄ χωρών κτλ) προσπαθούν να προωθήσουν την ατζέντα τους και να βρεθούν σε θέση ισχύος όταν θα αλλάξει η σκυτάλη-κουτάλα , ΄΄επενδύοντας΄΄ και επενδύοντας σε πρόσωπα και καταστάσεις.
    ΥΓ2:Εμείς οι ΄΄υπόλοιποι΄΄ απλώς στο ΄΄ίδιο έργο θεατές΄΄ όσο είμαστε απαίδευτοι και ντουβάρια που κοιτάμε μόνο το μικροσυμφέρον μας.

  8. Anonymous avatar
    Anonymous 11/09/2008 19:21:40

    Ο Καραμανλής δεν έχει ομάδα, ο Καραμανλής δεν έχει πάγκο. Κοινοτοπίες. Ο Καραμανλής είναι ανεπαρκής και ανίκανος.

  9. Κωστάκης avatar
    Κωστάκης 11/09/2008 23:41:47

    Κατατρύχεσθε από μεσαιωνικές αντιλήψεις.