#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
19/07/2008 01:21
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ου γαρ έρχεται μόνον…..

Σαν πολύ δεν σοβαρέψαμε τελευταία; Διαβάστε αυτό:

Τέσσερις ναυαγοί, ηλικίας 20, 30, 40 και 50 ετών βρίσκονται σε ένα νησί. Σε απόσταση αναπνοής, σε διπλανό νησί, βρίσκονται τέσσερα δίμετρα μοντέλα.
Λέει ο 20αρης: Δίπλα είναι, γρήγορα στο νερό, να πάμε κολυμπώντας.
Απαντά ο 30αρης: Γιατί βιάζεσαι τόσο; Που θα πάνε;
Ο 40αρης προτείνει: Εγώ λέω να φτιάξουμε μια σχεδία, που να κολυμπάμε τώρα…
Και ο 50ρης: Καλά είναι ανάγκη να πάμε απέναντι; Το ίδιο δεν βλέπουμε κι από΄ δω;  
(Αφιερωμένο στον archaeopteryx)  

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 19/07/2008 01:44:32

    Αν αφαιρεσουμε την ματαιοδοξια μας,μονο ο 50αρης ειναι Ελληνας!

  2. Factorx avatar
    Factorx 19/07/2008 01:45:49

    Αν ...κολυμπούσε κιόλας...

  3. thanos avatar
    thanos 19/07/2008 01:59:02

    Ti na ta exeis apenanti to wraio einai na ta exeis dipla sou..kalo prama gia oles tis hlikies "SOL CAYO SANTA MARIA CUBA" dyo evdomades oneiro.

  4. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 19/07/2008 06:34:03

    υπάρχει ένα ρητό (ίσως δύο) του Κονφούκιου, αλλά δεν λέγεται δημόσια...

  5. PORTA PORTA avatar
    PORTA PORTA 19/07/2008 09:46:35

    @archaeopteryx 6:34 am

    πες το χρυσοστομε. αναμενω με ενδιαφερον να επιστρεψεις. shit high and stare ! caxaxaxa

    ΠΠ

  6. espectador avatar
    espectador 19/07/2008 13:31:53

    Οι ομορφες γυναικες ειναι, ως γνωστον, για τους αντρες χωρις φαντασια. Ολοι οι ανω των 50 μονο να φανταζονται μπορουν!

  7. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 19/07/2008 14:11:25

    "40 χρόνια βαρελάς, τέτοιο πάτο δεν έχω ξαναδεί"!!!

  8. Factorx avatar
    Factorx 19/07/2008 14:15:34

    Με συγχωρείτε, αλλά θέλω να θέσω ένα ιστορικό ερώτημα: γιατί οι φλούφληδες έχουν πάντα τα καλύτερα μωρά;

  9. Nindjo avatar
    Nindjo 19/07/2008 14:36:18

    Factorx σαν 50ρης σε συγχαίρω. Το ανέκδοτο τα λέει όλα και αφήστε τις σαχλαμάρες ότι οι 50ρηδες και καλά...μπιπ. Το αν έχουν μωρά δίπλα τους, είναι γιατί τους τα χώνουν και όχι για το sex το οποίο τους διαπράτουν.

    Οι φλούφληδες έχουν τα καλύτερα μωρά, γιατί έχουν τα καλύτερα αυτοκίνητα, γιατί έχουν (λόγω μπαμπά) τα λεφτά και γιατί κινούνται στο ίδιο περιβάλλον, πήγαν στα ίδια σχολεία και κολλέγια κλπ κλπ με τα εν λόγω μωρά. Δηλ είτε ανήκουν στην ίδια κοινωνική τάξη, είτε έχουν τα μαρουλόφυλλα, είτε και τα δύο.

  10. πανέξυπνη avatar
    πανέξυπνη 19/07/2008 14:47:35

    όμοιος ομοίω αεί πελάζει

  11. Factorx avatar
    Factorx 19/07/2008 14:59:41

    @Anonymous 2:52 pm: Δεν έχω ουτε πλούτο, ούτε εξουσία. Απο κοινωνική αναγνώριση κάτι κάνω, αν κρίνω απο εδώ. Γιατί όμως εγώ δεν βρίσκω καμία με μυαλό;

  12. Factorx avatar
    Factorx 19/07/2008 15:01:15

    @πανέξυπνη, δεν σε αντιλήφθηκα

  13. PORTA PORTA avatar
    PORTA PORTA 19/07/2008 15:21:36

    Ολες οι γυναικες εχουν 1 αφροδισιακο. θα σας εκπληξω...

    " θελω να νιωθω ασφαλεια " η " ειμαι μαζι του διοτι αισθανομαι ασφαλης "

    Αν αρχισετε τα τι σημαινει "ασφαλεια" κλπ χασατε ! ειναι στον αυτοματο πιλοτο του εγγεφαλου τους. Νευρωνες built by birth.

    Οποιος διαφωνει, εδω ειμαστε να το συζητησουμε.

    ΠΠ

  14. dona E avatar
    dona E 19/07/2008 16:02:44

    Factorx,γιατι αν καμια εχει μυαλο της δημιουργει προβληματα με τους ανδρες και απογοητευση.οποτε το αφηνει σπιτι και εχει το κεφαλι της ησυχο.αν μπορει φυσικα.συνηθως γυρευεις εναν ανδρα αλλα βρισκεις ενα παιδι.(γλυκο παντα).

  15. PORTA PORTA avatar
    PORTA PORTA 19/07/2008 16:46:43

    @dona
    μμμμμ ναι. εχεις σχολιο για το ποστ μου?
    μας δινεις τον ορισμο
    - προβλημα
    - απογοητευση
    σε παρακαλω???

    ΠΠ

  16. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 19/07/2008 17:22:13

    αφού μου το αφίερωσες factorx, τωρα που όλοι έχουν πάει πιο πάνω, θα σου πω και εγώ τι λένε οι πενηντάρηδες:

    Καλά είναι ανάγκη να πάμε απέναντι; σε μισή ώρα θα είναι εδώ...

  17. dona E avatar
    dona E 19/07/2008 17:39:57

    @PORTA PORTA.Προβλημα...αλλο ρολο φανταζεσαι και αλλον παιζεις.Απογοητευση...σου χρεωνουν και ελλατωμα απο πανω.Καλα αυτα ολα δεν ειναι κανονας,δινω απλως μια εξηγηση γιατι οι γυναικες χαντακωνουν οι ιδιες τον εαυτο τους. archaeopteryx. Ωωχ!!!

  18. μπάμιας avatar
    μπάμιας 19/07/2008 18:13:48

    να σας πω εγώ για 40ρηδες και 50ρηδες:

    υπάρχουν δύο κατηγορίες: αυτοί που το ανακάλυψαν μικροί και αυτοί που το ανακάλυψαν μεγάλοι.

    αυτοί που το ανακάλυψαν μεγάλοι, έχουν πρόβλημα. Ή κυκλοφορούν με αγοραία νυμφίδια για μόστρα, ή παίρνουν πρόζακ να συνέλθουν

    αυτοί που το ανακάλυψαν μικροί ασχολούνται με άλλα, αλλά, εάν λάχει, παλιμπαιδίζουν.

    Το ηθικό συμπέρασμα: ανακαλύψτε το μικροί.

  19. PORTA PORTA avatar
    PORTA PORTA 19/07/2008 18:44:18

    @dona E 5:39 pm
    δεν σε καταλαβαινω (!!) απαντας σε 1ο προσωπο ενω στο σχολιο σου πιο πανω το προβλημα και η απογοητευση ερχονται απο τον αντρα.

    το "φανταζεσαι" ειναι σωστος ορισμος και επιστημονικα ορθος !! δεν εχουμε ελευθερη βουληση στις σχεσεις οσο κι αν το πιστευουμε. απλα αναμενουμε οτι εχουμε στο μυαλο μας - χημικη αντιδραση/νευρωνες/ορμονες κλπ !

    εαν "βγεις" απο το κουτι αυτο, τοτε υπαρχει φως !

    ΠΠ

  20. dona E avatar
    dona E 19/07/2008 20:20:41

    @ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ.Τα προβληματα προερχονται και απο τους δυο οπως εχουν τα πραγματα σημερα αναμεσα στις σχεσεις ανδρων-γυναικων.Και βεβαια απαντω προσωπικα(...),και παρατηρωντας γυρω μου.Συμφωνω για την ελευθερη βουληση...Φως υπαρχει ετσι και αλλιως οσο υπαρχουν ανδρες

  21. Helmut avatar
    Helmut 21/07/2008 10:48:15

    Αν και δεν είμαι πια 20άρης εδώ και αρκετά χρόνια, εγώ λέω να κάνω μια βουτιά και όπου με βγάλει...

  22. Λαρα avatar
    Λαρα 21/07/2008 16:52:20

    Οι γυναικες ΠΠ νιωθουν ασφαλεις, οταν ειναι επαγγελματικα καταξιωμενες και αποκατεστημενες
    με πορτοφολι πλουσιοπαραχο .
    Μονο τοτε θα μπορεσουν να εξασφαλισουν την αξιοπρεπεια τους, κατοχυρωνοντας ντε φακτο τα νομοθετικα δοκιμια της ισοτητας και εξομοιωσης των 2 φυλων μεσα σε μια πολιτισμενη κοινωνια,
    οπου ο ανδρας εξακολουθει να αρεσκεται σε Υποβοσκη μεσα στα λιβαδια του Αλη Πασα, του Λυκου και της Κοκκινοσκουφιτσας και ολων αυτων των ευτραπελων της προνηπιακης ηλικιας.
    λαρα