15/05/2009 18:16
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Οριστικοποιείται το ψηφοδέλτιο του ΠΑΣΟΚ

Οι πρώτοι επτά στο ψηφοδέλτιο του ΠΑΣΟΚ θα είναι σύμφωνα με πληροφορίες μας οι εξής:

Γιώργος Παπακωνσταντίνου

Στ. Λαμπρινίδης,

Α. Ποδηματά

Μ. Κοππά.

Κρίτων Αρσένης

Γιώργος Σταυρακάκης

Χρυσούλα Σαατσόγλου - Παλιαδέλη (καθηγήτρια Κλασικής Αρχαιολογίας στο ΑΠΘ και βοηθός του Μανώλη Ανδρόνικου)

Οι άλλοι που αναφέραμε προηγουμένως θα ακολουθήσουν στις υπόλοιπες θέσεις του ψηφοδελτίου

Σε ποιους θα τηλεφωνήσει ο Γιώργος για το ψηφοδέλτιο

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 15/05/2009 18:18:17

    Μεγάλη απώλεια για το Έθνος και την Ευρωπαική του προοπτική ο άδικος αποκλεισμός της Μ. Ματσούκα.
    (Η Ε.Ε. θα είναι τώρα φτωχότερη κατά 2-3 κλικ.)

  2. bill avatar
    bill 15/05/2009 18:20:09

    Κρίτων Αρσένης σε εκλόγιμη θέση; Σιγά τα ευρωπαικά βραβεία και τα Χάρβαρντ.
    Αναμένεται η απάντηση του ΚΚ. Τον Παυλίδη τον σκεφτήκατε;

  3. o Μήτσος avatar
    o Μήτσος 15/05/2009 18:41:21

    τον Κίμωνα Κουλούρη δεν τον σκέφτηκε κανείς?

  4. ataktos avatar
    ataktos 15/05/2009 18:47:30

    Έναν θνητό δεν βλέπω μεταξύ τους …..

  5. o Μήτσος avatar
    o Μήτσος 15/05/2009 18:54:17

    @5 τι θες να βάλουν? τον περιπτερά της πλατείας Κολιάτσου, την κυρία Κατίνα που κάνει καλά ντολμαδάκια, τον Αντώνη τον καλουπατζή και τον Δημήτρη τον φαναρτζή;

  6. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 15/05/2009 19:17:40

    @5 Αρρώστησε και η Θώδη.....

  7. Σπύρος avatar
    Σπύρος 15/05/2009 19:18:51

    H κυρία Κοππά είναι βέβαιον πώς θά υποστηρίξει μέ τον καλύτερο τρόπο τίς ελληνικές θέσεις στο Ευρωκοινοβούλιο.
    Αλλως τε η συμμετοχή της στό C.D.R.S.E.E. μέ τούς Λιάκο,Κουλούρη,Ρεπούση τον εφοπλιστή Καρρά και τον Ομιλο Δαυίδ τό εγγυάται.

  8. thanos avatar
    thanos 15/05/2009 19:28:02

    7-Strange Attractor Says:
    May 15th, 2009 at 7:17 pm

    @5 Αρρώστησε και η Θώδη….

    Και ο Ζαχοπουλος κανει ακομα θεραπεια...

  9. Σπατζιώτης avatar
    Σπατζιώτης 15/05/2009 19:48:42

    @9
    Ο Ζαχόπουλος θα είναι στο Επικρατείας.

  10. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 15/05/2009 19:59:17

    Είναι και πεθερός της Στέλλας Μπεζεντάκου, οπότε πως να το κάνουμε; Υπάρχει ειδικό βάρος.

  11. osaperas avatar
    osaperas 15/05/2009 20:08:34

    @10

    Σοβαρα το λες ή πλακα κάνεις;

  12. Σπύρος avatar
    Σπύρος 15/05/2009 20:10:17

    Θάναι στην 5η Θέση κατ΄αναλογίαν τού Ορόφου..........

  13. Lavazza avatar
    Lavazza 15/05/2009 20:59:10

    H Κοππά ήταν στο κόλπο με Ρεπούση, Κουλούρη και Λιάπη;;;

    Αυτή θα είναι η γραμμή του ΠΑΣΟΚ δηλαδή...

  14. thanos avatar
    thanos 15/05/2009 21:21:26

    11-Strange Attractor Says:
    May 15th, 2009 at 7:59 pm

    Εισαι απιθανος,σε παραδεχομαι....ακομα γελαω.

  15. Σπατζιώτης avatar
    Σπατζιώτης 15/05/2009 23:43:07

    @13 osaperas
    Ασφαλώς και αστειεύομαι. Αλλά ποτέ κανείς δεν ξέρει...

  16. Τηλέμαχος avatar
    Τηλέμαχος 16/05/2009 00:21:30

    Η ειδικότητα της Κοππά είναι η λατρεία της για τη "Μακεδονία". Και δεν εννοώ τη Νάουσα έτσι. Χιλιάδες φοιτητές στο Πάντειο έχουν διδαχθεί τις νουθεσίες της.

  17. Τηλέμαχος avatar
    Τηλέμαχος 16/05/2009 00:23:08

    @15, όχι Λιάπη, Λιάκου. Μην ξεχνάς ότι ο Αντώνης Λιάκος ήταν ο πρόεδρος του ΟΠΕΚ του Σημίτη για χρόοονια (Ομιλος Προβληματισμού για τον Εκσυγχρονισμό της Κοινωνίας)

  18. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 16/05/2009 00:24:11

    Μήπως θα έπρεπε να ερευνηθεί και το ενδεχόμενο να συμπεριληφθεί στο ψηφοδέλτιο και ο Κατσιφάρας;
    (Ή έστω ο Κατσανέβας ρε παιδιά)

  19. άσχετος avatar
    άσχετος 16/05/2009 01:50:10

    Γράφει το http://www.enimerosi24.gr/index.asp?a_name=medianews&item_id=4026
    Λίγες ώρες πριν λήξει η διορία για την ανακοίνωση των ψηφοδελτίων στα δημοσιογραφικά γραφεία έφτασαν και πάλι φήμες για συμμετοχή γνωστών δημοσιογράφων σε αυτό. Τα ονόματα είναι τα γνωστά που ακούγονται εδώ και 5-6 χρόνια (Θεοδωράκης-Τσίμας-Στάη)


    Η πλάκα είναι πως το σαιτ λέγεται πως ελέγχεται από τον θεοδωράκη

  20. Anti-keimena avatar
    Anti-keimena 16/05/2009 13:16:21

    Ποιος Κρίτων ρε προεδράρα? Αυτός δεν είναι που φωνάζει να μην μπει καμιά ανεμογεννήτρια στο Αιγαίο? Αυτός δεν είναι που βραβεύτηκε από το Status? Με αυτόν θα κάνεις πράσινη ανάπτυξη ή πράσινα άλογα?