#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
03/08/2010 17:21
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Οργανωτικές αλλαγές στη ΝΔ



Με απόφαση του Αντώνη Σαμαρά ορίζεται αναπληρώτρια Εκπρόσωπος του κόμματος η Βασιλική Τζότζολα.  Η κ. Τζότζολα είναι δικηγόρος Αθηνών και γεννήθηκε στην Ορεστιάδα το 1977. Πτυχιούχος της Νομικής Σχολής του Δημοκριτείου Πανεπιστημίου Θράκης (2000), συνέχισε τις μεταπτυχιακές της σπουδές στη Νομική Σχολή του University Of Durham, στο Ην. Βασίλειο (2005). Έλαβε μεταπτυχιακό τίτλο (LL.M.) με ειδίκευση στα Ανθρώπινα Δικαιώματα και το Διεθνές Ποινικό Δίκαιο. Είναι κάτοχος διπλώματος της Ακαδημίας Ευρωπαϊκού Δικαίου (European University Institute, Counsel of Europe, Florence). Από το 2000 έως το 2007 εργάστηκε ως δικηγόρος. Παράλληλα με τη δικηγορία, ως Νομική Σύμβουλος εργάστηκε στον Γεν. Γραμματέα Εμπορίου (2006-07) και συμμετείχε στην αποκρατικοποίηση του Ομίλου της Ολυμπιακής (2007-09). Στη συνέχεια, εργάστηκε ως ειδική συνεργάτης του Υπουργού Ανάπτυξης.

Επίσης με απόφαση του Προέδρου της ΝΔ ορίζεται Γραμματέας Προγράμματος του κόμματος ο Βουλευτής Ροδόπης Ευριπίδης Στυλιανίδης.

Με άλλη απόφαση του Προέδρου της ΝΔ ορίζεται Γραμματέας Παραγωγικών Τομέων του κόμματος, ο μέχρι σήμερα αναπληρωτής Σπύρος Ευσταθόπουλος.  Ο κ. Ευσταθόπουλος γεννήθηκε στην Αθήνα το 1949. Σπούδασε στη Νομική Σχολή του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (1972) και έκανε μεταπτυχιακές σπουδές στις Πολιτικές Επιστήμες στο Πανεπιστήμιο της CAEN στη Γαλλία (D.E.S.).Είναι μέλος της Νέας Δημοκρατίας από το 1975 ενώ ήταν εκλεγμένος Πρόεδρος της Τοπικής Επιτροπής Βρυξελλών, Πρόεδρος της Νομαρχιακής Επιτροπής Βελγίου, Μέλος της Κεντρικής Επιτροπής και Αναπληρωτής Γραμματέας Διεθνών Σχέσεων του Κόμματος. Μιλάει Γαλλικά και Ισπανικά.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. anonymous avatar
    anonymous 03/08/2010 18:26:19

    Αυτή τη μιζέρια δεν τη μπορώ με τίποτε. Δηλ επειδή σκοτώθηκε ο Γρηγορόπουλος έπρεπε όλοι να κλαίνε και να αλλάξουν τη ζωή τους;

    • diasapollon avatar
      diasapollon @ anonymous 03/08/2010 23:22:01

      Σωστόοοοοοοοοος!!!!!!!!!!!!!

  2. Κομοτηνη avatar
    Κομοτηνη 03/08/2010 19:07:21

    Αγαπητέ Ιμιτασιον σου ξεφεύγει μάλλον το όνομα του υπουργού που απέσυρε το βιβλίο του «συνωστισμού» από τα σχολεία. Από εκεί και πέρα το να "ενοχοποιηθεί" κάποιος στην χώρα μας είναι το πιο εύκολο πράγμα του κόσμου. Οι πρόθυμοι πολλοί και τα ανταλλάγματα γνωστά.

  3. no more mr. nice guy avatar
    no more mr. nice guy 03/08/2010 19:08:42

    το αλλο το ξεχασες.....η γυναικα του οταν ειχαν παει στο παρισι δε της αρεσε το ξενοδοχειο που ειχε κλεισει το υπουργειο και πηγε σε αλλο πανακριβο χρεωνοντας το υπουργειο.....καλό γυφτο- βλαχο -κιμπαριλίκι ε?

  4. Κομοτηνη avatar
    Κομοτηνη 03/08/2010 20:55:21

    Ωωωω τί ευτυχία; Βλέπω πολλούς ένθερμους αναγνώστες του πρώτου θέματος εδώ μέσα.
    Μπράβο παιδιά, συνεχίστε

  5. Aris. A avatar
    Aris. A 03/08/2010 22:33:11

    Αντώνη μπράβο νέα πρόσωπα ρίξε στην μάχη όσο ποιό άγνωστα τόσο καλύτερα.
    Με τους παλιούς τα είδαμε τα χαίρια μας.
    Οι νέοι είναι σαν το σπόρο. Οσο περισσότερο ρίχνεις τόσο περισσότερες πιθανότητες έχει να φυτρώσουν.
    Βγάλε και άλλα παιδιά στο προσκήνιο δεν έχεις να χάσεις τίποτα.

  6. Orestios avatar
    Orestios 03/08/2010 23:05:29

    Και το GAP κάνει βούτες την ώρα που οι Έλληνες εξαθλιώνονται από αποφάσεις του.

    • Misha avatar
      Misha @ Orestios 03/08/2010 23:12:46

      Aκολουθεί το προγραμμα φιτνες και διαλογισμού που του έδωσε ο γκουρού του, για να μην έχει ενοχές.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Orestios 04/08/2010 00:00:06

      Γκουρού έχει σίγουρα.
      Γι' αυτό με περισσή αναισθησία την ώρα που ματώνουν οι Έλληνες το GAP κάνει μπανάκια.

  7. ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ 03/08/2010 23:20:25

    Ενω επειδή ένας παλαβός σκότωσε ένα παιδί, ο Υπουργός έπρεπε να παραιτηθεί. Η να μην την πω υπουργέσσα σήμερα με την ανεκδιήγητη πατρώνα των Τουρκων πόσες συνειδήσεις ελληνοπαίδων θα σκοτώσει;

  8. Chris avatar
    Chris 04/08/2010 23:50:35

    E ρε λαμόγια γαλάζια μια ζωή τα ίδια (οι πρασινοφρουροί είναι χειρότεροι σε κάτι τέτοια...) Ωραίοι νέοι Aris... ενώ από το 2000-2006 εργάζεται ως δικηγόρος, τσουπ το 2007 όλως τυχαίως τότε γίνεται σύμβουλος του Γενικού Γραμματέα Εμπορίου, συμμετέχει στην αποκρατικοποίηση της Ολυμπιακής και σύμβουλος του Υπουργού ανάπτυξης... Τυχαίο όχι βέβαια (ενώ άλλοι για να δουν αυτές τις θέσεις πρέπει να έχουν τρία διδακτορκά ο καταλληλότερος αυτός ο Καραμανλής μωρέ ο αδιάφθορος έχωνε τα γαλάζια παιδιά και τα έχριζε συμβουλάτορες. Α ρε Σαμαρά ογκόλιθε με τις καινοτομίες σου...

  9. Elias avatar
    Elias 05/08/2010 10:25:01

    Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι για πόσα χρόνια θα μας κοροϊδεύουν με τις επιλογές συμβούλων οι Έλληνες πολιτικοι! Συμφωνώ απόλυτα με τον Chris. Δηλαδή η κυρία αυτή θέλουν να μας πούνε ότι είναι τόσο έξυπνη και τόσο μορφωμένη που είναι μία και μοναδική και κανείς άλλο δεν θα μπορούσε να πάρει την εν λόγω θέση. Δεν διαφωνώ ο Αντώνης να δώσει την ευκαιρία σε νέα παιδιά αλλά υπάρχουν και νέα παιδιά με πολλά πτυχία όχι βέβαια τόσο όμορφα τα οποία δεν συχνάζουν μόνο στο Ψυχικό και στο Κολωνάκι αλλά και σε άλλα πιο λαϊκά προάστια της Αθήνας. Επίσης αν θέλει το συγκεκριμένο κόμμα να πάει μπροστά καλά θα ήταν να επιλέγει ανθρώπους που μπορούν να επικοινωνήσουν με τον μέσο Έλληνα της κρίσης και όχι μόνο με τις κυρίες που συχνάζουν στα πολυτελή εμπορικά κέντρα των Βορείων Προαστίων! Α! και να μην ξεχάσω κάτι καλό θα ήταν οι εκπρόσωποι τύπου να ξέρουν να επικοινωνούν!!! και όχι να κρύβονται πίσω από τις δαντέλες της πολιτικής μπατιροφιλοσοφίας!!!

  10. Stefanos avatar
    Stefanos 05/08/2010 22:54:08

    Η εν λόγω όντως ευπαρουσίαστη κυρία μήπως παλαιότερα(2003) ήταν στέλεχος ή τέλος πάντως είχε κάποια πολιτική σχέση με τον Σ.Παπαθεμελή και την Δημοκρατική Αναγέννηση? Γνωρίζει κάποιος να μας πεί?