#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
20/05/2010 17:38
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Οργή κατά των πολιτικών

Το φωτορεπορτάζ είναι του www.antinews.gr

















ΣΧΟΛΙΑ

  1. είναι απατεώνες avatar
    είναι απατεώνες 20/05/2010 18:33:10

    Γιατί φωνάζει ο κόσμος, πατέρα;
    Αφού "τα λεφτά δεν είναι πρόβλημα".

    • Asterix avatar
      Asterix @ είναι απατεώνες 21/05/2010 08:36:25

      Τι;
      Τελικά δεν υπάρχουν λεφτά;
      Οχι ρε ούστη μου!
      Τζάμπα ψήφισα πασόκ;

      • archaeopteryx avatar
        archaeopteryx @ Asterix 21/05/2010 08:58:13

        όχι, Asterix, δεν ψήφισες τσάμπα Πασόκ. Θα πληρώσεις, αλλά ντρέπονται να στο πούν

      • Asterix avatar
        Asterix @ Asterix 21/05/2010 09:09:35

        Τα λεφτά δεν είναι πρόβλημα archaeopteryx.
        Λεφτά υπάρχουν να φάν' κι οι κότες.
        Ας είναι καλά ο Παπατρέχας και οι Arab investors.
        Θα φάμε παντεσπάνι μέχρι σκασμού!

      • tiramola avatar
        tiramola @ Asterix 21/05/2010 09:09:55

        Αρχαίε μου έχουν μείνει κάτι μαύρα από την εποχή Σημίτη , έχεις καμιά καλή συμβουλή που να επενδύσω?

  2. denkserotipota avatar
    denkserotipota 20/05/2010 18:33:17

    Ακόμα νωρίς είναι. Σε λίγο που θα βγουν οι "νοικοκυραίοι" στο δρόμο, τότες θα δούμε άλλα κόλπα.

  3. μας δουλεύουν avatar
    μας δουλεύουν 20/05/2010 19:17:35

    ΚΥΡΙΕ ΠΑΠΑΔΡΕΟΥ, ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ.
    ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ ΕΑΝ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ.
    Αλήθεια γιατί οι νέες ρυθμίσεις του ασφαλιστικού που θίγουν όλους ανεξαιρέτως τους εργαζόμενους στον ιδιωτικό και το δημόσιο τομέα δεν θίγουν τους δημοσιογράφους;
    ΓΙΑΤΙ ΚΥΡΙΕ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΣΤΑΥΡΩΝΕΙΣ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΑΦΗΝΕΙΣ ΑΠΕΞΩ ΜΟΝΟ ΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥΣ;
    Είναι σύμπτωση ή απλά τους ξέχασες;
    Μήπως ΠΑΛΙ μας περνάς για μακάκες;
    Δεν είναι δυνατόν να μειώνονται οι συντάξεις των οικοδόμων και των καθαριστριών και να μην μειώνονται οι συντάξεις των "δημοσιογράφων".
    Το ότι τα κανάλια και οι εφημερίδες το έχουν θάψει το θέμα το καταλαβαίνω, κοιτάνε τοπροσωπικό τους συμφέρον.
    Αλλά εσείς, ποίου το συμφέρον κοιτάτε;
    Πώς από τη μία, παρόλες τις γενναιόδωρες προεκλογικές σας εξαγγελίες μας ζητάτε να κάνουμε το σκατό μας παξιμάδι για να βελτιώσουμε τα οικονομικά της Ελλάδας και από την άλλη δωροδοκείτε τους δημοσιογράφους (ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΟΣΟ ΠΙΟ ΜΟΥΛΩΧΤΑ ΓΙΝΕΤΑΙ) με τέτοιες χαριστικές ρυθμίσεις;
    Ακόμη και των βουλευτών τα εισοδήματα μειώσατε αλά τους δημοσιογράφους τους έχετε στα ώπα-ώπα.
    Για τέτοια διαφάνεια μιλούσατε, κύριε;
    Θυμόμαστε πάρα πολύ καλά που προεκλογικά λέγατε:
    ΔΕΝ ΧΡΩΣΤΑΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ.
    Είστε σίγουρος κύριε πρωθυπουργέ;
    Τελικά, με αυτά που κάνετε, να δώ με τί μέσο θα μπορέσετε να αποδράσετε.
    θα έπρεπε να ντρέπεστε.

    • Hase avatar
      Hase @ μας δουλεύουν 20/05/2010 21:43:50

      Καλα τα λες φιλε. Ακουμε καθημερινα για τα 3,5 εκ. του Τολη και της Γκερεκου. Ποτε θα πουν οι δημοσιογραφοι για τα λεφτα που χρωστανε οι καναλαρχες στο δημοσιο;; Ακουσες κανα ορθιο αντερο να μιλαει γιαυτα;. Ποσα χρωστανε για τις αδειες που θαπρεπε να πληρωσουν οι καναλαρχες;;. Ποσα οφειλουν απο τα αγγελιοσημα;; Ποσα οφειλουν για πλαστα και εικονικα τιμολογια;;
      Ο Παπατρεχας και ο Παπακωνσταντινου δεν τα ξερουν αυτα;;
      Ακουσα ενα (πρωην τσιρακι τουςκαι σημερινο βουλευτη) σημερα στο Μεγαλο καναλι να λεει: Καλα θα κανουμε πως το βατοπεδι δεν υπηρχε;; Πως στην οικονομια δεν εγιναν σκανδαλα;;. Και κανεις δεν του απαντησε πως σκανδαλα εγιναν, αλλα δεν εγιναν μονο απο το 2004 και μετα. Κανεις απο τους Πρετεντερακους και τις Τρεμηδες δεν του ειπαν πως απο το 1981 και μετα θαπρεπε να βγουμ ολα στην φορα. Κανενας δεν τον ρωτησε με τινος τις πλατες εγινε βουλευτης ο ιδιος. Και αν δεν καταλαβατε, για τον Ευθυμιου λεω. Αλλα οσο η επικοινωνια παιζει μεγαλυτερο ρολο, οσο η προπαγανδα επικυριαρχει τοσο θα ειμαστε παντα απο κατω.
      Ο χειροτερος εχθρος της Ελλαδας ειναι πρωτα οι δημοσιογραφοι, οι πολιτικοι ειναι μετα.

    • lampros avatar
      lampros @ μας δουλεύουν 20/05/2010 21:50:13

      Τρικυμία εν κρανίω.

      Μπερδεύεις τους "δημοσιογράφους" με τους μεγαλο-δημοσιογράφους.

      Νομίζεις ότι βγάζουν όλοι τα πακέτα ευρώ που βγάζουν 20-30 ονόματα;

      Ξέρεις ότι οι περισσότεροι παίρνουν από 700 ευρώ και κάτω και οτι δουλεύουν με μπλοκάκι; Ότι υπάρχουν χιλιάδες άνεργοι δημοσιογράφοι και απολυμένοι; (μέτρα μόνο πόσους πέταξε ο Ελεύθερος Τύπος)

      Μπερδεύεις τους δεκάδες που δουλεύουν σα ζώα για να βγεί η εφημερίδα ή το κανάλι που βλέπεις στον αέρα με την Τρέμη και τον Πρετεντέρη...

      • Asterix avatar
        Asterix @ lampros 21/05/2010 08:34:26

        Και λοιπόν; Τι θα πει υπάρχουν και πτωχοί στον κλάδο; Ολοι ΑΝΕΞΑΙΡΕΤΩΣ οι κλάδοι που υπέστησαν μειώσεις και σφαλιάρες έχουν και "τους πτωχούς με τα μπλοκάκια" και τους "Πρετεντέρηδές" τους. Γιατί ειδικά για τους "πτωχούς με το μπλοκάκι" δημοσιογράφους πρέπει να επιδειχθεί τέτοια ευαισθησία;

        Ε;

        Γιατί Λάμπρο παιδί μου;

  4. Dimi avatar
    Dimi 20/05/2010 20:21:13

    CNN: A day in the life of a tourist in Greece http://bit.ly/c55uzW

  5. Μάχος avatar
    Μάχος 20/05/2010 20:28:05

    Είναι ντροπή να μας κοροϊδεύουν τόσο χοντρά... "Λεφτά υπάρχουν" μας έλεγε ως υποψήφιος ο πρωθυπουργός.
    Πούντα κ. Πρωθυπουργέ? Που είναι τα λεφτά? Και αφού υπάρχουν, γιατί να πληρώσουμε όλοι εμείς που ποτέ δεν είχαμε? Αίσχος!!!
    Κ. Πρωθυπουργέ, θα πληρώσουν οι Τραπεζίτες?
    Θα πληρώσουν οι μεγαλοκαρχαρίες?
    Θα πληρώσουν οι εθνικοί εργολάβοι?
    Θα πληρώσουν οι εφοπλιστάδες και οι μεγαλοεπιχειρηματίες?
    Θα πληρώσει η Εκκλησία? (ας αναλάβει τη μισθοδοσία των κληρικών)
    Θα πληρώσουν οι μεγαλογιατροί, οι μεγαλοδικηγόροι, οι μεγαλοδημοσιογράφοι και όλοι οι μεγαλο...κλέφτες και αυτοί που τα φάγανε?
    Κ. Πρωθυπουργέ, εάν πληρώσουν όλοι αυτοί και δεν φτάσουν τα λεφτά, έ... τότε να πληρώσουμε κι' εμείς!

  6. CRAZY DOCTOR avatar
    CRAZY DOCTOR 20/05/2010 20:28:50

    οταν μας διορίζαν ηταν καλοι,δε μας ενοιαζε και να κλέβαν,δε τη ψαχναμε που βρηκαν 50 σπιτια -βίλες -καταθέσεις......τωρα μόκο...ΟΡΓΗ ΚΑΤΑ ΠΟΛΙΤΩΝ

    • Βρασίδας avatar
      Βρασίδας @ CRAZY DOCTOR 20/05/2010 21:55:47

      πάντοτε μας ένοιαζε και μας έκοβε. Τί μπόρεσες εσύ να κάνεις με τα μαύρα του Θέμου ή με τη βίλλα της Αγράμπελης; (ενδεικτικά τα αναφέρω)

      • CRAZY DOCTOR avatar
        CRAZY DOCTOR @ Βρασίδας 21/05/2010 09:09:46

        για τα μαυρα του θεμου :μαυριζω πασοκ-για τα 50 σπιτια του μητσοτακη και τα κοτερα του βουλγαρακη:μαυρίζω ΝΔ......ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ,ΤΙ ΝΑ ΨΗΦΊΣΕΙΣ... ψήφισε ξανα τα ιδια ,αλλα για ΔΝΤ μόκο

  7. mara avatar
    mara 20/05/2010 21:26:28

    Eγώ θέλω να δω πότε θα εκδηλωθεί η οργή κατά των δημοσιογράφων. Θα το ευχαριστηθώ ίσως και περισσότερο.

  8. Jimbaran avatar
    Jimbaran 20/05/2010 21:39:01

    Αγαπητή mara εννοείτε και τους δημοσιογράφους των άλλον πόλεων η μόνον των Aθηνών ?η δεν έχει καμια σημασία?

    • mara avatar
      mara @ Jimbaran 20/05/2010 23:15:40

      Αγαπητέ Jimbaran,

      Εννοώ τους μπροστινούς... την βιτρίνα.... την αφρόκρεμα... της δημοσιογραφίας-προπαγάνδας. Αυτή την λέρα εννοώ.

  9. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
    ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 20/05/2010 21:43:28

    Απόψε πάντως,στο κανάλι που(δεν) τα λέει όλα και που (δεν)τα δείχνει όλα,ο εγκυρότατος κ. Δάγκας,στηθοκοπιόταν γιά τους φοροφυγάδες και γιά το χάλι της οικονομίας εξαιτίας τους.Γιά το πόσο δίκιο έχει ο καημένος κ.Παπακωνσταντίνου,αλλά τι να κάνει κι αυτός ο δύστυχος, κλπ .κλπ.Ντάξει Mr.Dangas,μας πείσατε γιά την αντικειμενικότητά σας και γιά τον πόνο σας που βλέπετε όλ'αυτά τα ακατονόμαστα ,να συμβαίνουν γύρω σας.Μιά ερωτησόυλα μόνον, Maitre,και με τον προσήκοντα βεβαίως σεβασμό:Αναγνωρίζετε κανέναν φοροφυγάδα συνάδελφό σας κι έχετε καταληφθεί από ιεράν αγανάκτηση;;;Αν ναί,γιατί δεν μας τον λέτε και σε μάς τους αδαείς;;;

    • Nancy avatar
      Nancy @ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 20/05/2010 21:58:02

      Εεεε κ Σπάρτακε! Μπορώ να στείλω στο email σας?

      • ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
        ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ @ Nancy 20/05/2010 22:03:14

        nancy,you may ask my e-mail from Factor.

      • Nancy avatar
        Nancy @ Nancy 20/05/2010 22:27:42

        Λυπάμαι κ. Σπάρτακε, δεν γνωρίζουν το e-mail σας. Αλλα δεν είναι τόσο σπουδαίο.

    • ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
      ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ @ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 20/05/2010 22:38:08

      Φίλε του λαού,γιά σένα παραμένει ανοιχτή η πρόσκληση.Με το παληό ή με το καινούργιο ή και με καθόλου nick name.
      Ευγνωμονώ τον Υψιστο που υπάρχουν και οι 17 δυνάστες μου.Σήμερα δούλευα από 04.30 έως 20.30(16 ωρο ) κι αυτό δυστυχώς ή ευτυχώς,συμβαίνει συχνά.Γι αυτό κι έσκασα μύτη αργά σήμερα,στη φιλόξενη Εστία των αντινέων.Μόλις τους αντίκρυσα,χαλάρωσα,ηρέμησα. Τα 34 γελαστά μάτια τους,ρούφηξαν όλη μου την κόπωση.

  10. nov11 avatar
    nov11 20/05/2010 21:54:19

    Η Μέρκελ,ο Ομπάμα και οι άλλοι είναι ΑΡΧΗΓΟΙ ΤΩΝ ΚΡΑΤΩΝ ΤΟΥΣ και φροντίζουν την εξασφάλιση των συμφερόντων των λαών τους.Επομένως γιατί να μην ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΤΟΥΝ ΜΙΑ ΑΠΟΣΑΘΡΩΜΕΝΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑΝ ΕΔΩ όταν ΚΑΠΟΙΟΙ τους ΑΝΟΙΞΑΝ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ και ΤΟΥΣ ΑΠΛΩΣΑΝ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΕ ΤΟ ΑΖΗΜΙΩΤΟ ΦΥΣΙΚΑ;
    Άρα οι ΕΥΘΥΝΕΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΕΞ'ΟΛΟΚΛΗΡΟΥ ΕΝΤΟΣ ΤΩΝ ΤΕΙΧΩΝ.
    Το ζήτημα είναι ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ Σ'ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΜΑΣ ΞΕΓΕΛΑΣΟΥΝ και ΝΑ ΞΕΓΛΙΣΡΗΣΟΥΝ ΚΡΑΤΩΝΤΑΣ ΤΑ ΚΕΚΤΗΜΕΝΑ ΦΟΡΤΩΝΟΝΤΑΣ ΤΙΣ ΠΡΟΔΟΣΙΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΛΛΕΙΨΗ ΕΘΝΙΚΗΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗΣ ΣΤΟ ΛΑΟ!!
    Ο ΛΑΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΥΓΙΕΙΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΔΩ ΚΙ ΕΜΠΡΟΣ ΧΩΡΙΣ ΤΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΠΛΕΟΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΑΝ!!!!
    Η ΤΥΧΗ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ!!!!

  11. Nancy avatar
    Nancy 20/05/2010 21:56:53

    Αγαπητέ Jimbaran, όλοι γνωρίζουν για τα λεφτά που παίρνουν οι πιό προβεβλημένοι και όλοι βλέπουν την εξαρτημένη δημοσιογραφία των καναλιών, κρατικών και μή. (+....e)
    Αλλοι που γράφουν σε περιφερειακά έντυπα, δεν είναι τόσο γνωστοί και δεν μπαίνουν στο σπίτι μας. Δεν βάζουμε βέβαια,Τσάο, Χάι, Λοιπόν κλπ διότι δεν προκαλούν τη νοημοσύνη μας..

  12. bugtrottel avatar
    bugtrottel 21/05/2010 17:23:29

    Προτείνω, για να καταλαβαίνουμε σε ποιούς απευθυνόμαστε, να ξεχωρίσουμε την ήρα απο το στάρι, συγχωρείστε μου κ.κ πραγματικοί Δημοσιογράφοι την μεταφορά, αλλά αυτή μου ήρθε γράφοντας. Δηλαδή τους 15-20 παπαγάλους των ΜΜΕ (άλλοι μιλούν για 30) να τους αποκαλούμε παρουσιαστές ειδήσεων και όλους τους υπόλοιπους, που δεν διαφέρουν απο τους κοινούς μισθωτούς όποιουδήποτε επαγγέλματος, απλά Δημοσιογράφους. Νομίζω πως θα συμφωνήσουν οι πραγματικοί ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ.