15/03/2011 14:44
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Οργή κατά Καρατζαφέρη σε εκδήλωση χθες στην Πάτρα

Σε ξέσπασμα οργής κατά του μνημονίου και των επιλογών Καρατζαφέρη, μετέπεσε στην Πάτρα εκδήλωση του Κινήματος Ελληνικής Αντίστασης από την Κύπρο.

Στην εκδήλωση, που πραγματοποιήθηκε χθες βράδυ στην κατάμεστη αίθουσα του ξενοδοχείου ΑΣΤΗΡ, το θέμα ήταν ο κυπριακός αντικατοχικός αγώνας, με τον βουλευτή του ΛΑΟΣ Αλέκο Χρυσανθακόπουλο να είναι εκ των ομιλητών.

Η κατάσταση όμως ξέφυγε, όταν ο κόσμος μας ξέσπασε, βλέποντας στο πρόσωπο του βουλευτή του ΛΑΟΣ το μνημόνιο και τον Καρατζαφέρη. Η κατάσταση εκτροχιάστηκε εντελώς όταν το μεγαλοστέλεχος του ΛΑΟΣ Χρήστος Γούδης κατηγόρησε από μικροφώνου τους Πατρινούς για αδράνεια, πετώντας τους κατάμουτρα ένα ΄΄δράστε ή …σκάστε!!!΄΄.

Άλλοι από το ακροατήριο ρώτησαν τον βουλευτή του ΛΑΟΣ πως συμβιβάζονται με τον αντικατοχικό αγώνα οι ΄΄γλύκες΄΄ του Καρατζαφέρη προς τον Χριστόφια. Ο πρόεδρος του ΛΑΟΣ έχει επανειλλημμένα χαρακτηρίσει τον ….Τουρκόφια (έτσι αποκαλείται από τα αντικατοχικά κινήματα ο πρόεδρος Χριστόφιας) ΄΄μεγάλο πατριώτη΄΄ (!!!). Κι αυτό την ώρα που ο σταλινίζων Χριστόφιας έχει μιλήσει άκρως απαξιωτικά για την Ελλάδα ουκ ολίγες φορές, κατηγορώντας την ακόμα και ως …εισβολέα στην Κύπρο!

Θα είχε ιδιαίτερο ενδιαφέρον αν μετά τα χθεσινά εμφανιζόταν στην πόλη μας ο ίδιος ο Καρατζαφέρης, για να μας εξηγήσει πόσο πολύ μας ωφέλησε το μνημόνιο. Ειδικά εδώ στην Πάτρα, που πλήττεται από σκληρή ανεργία και ορδές λαθρομεταναστών.

Θεωρούμε άδικο να βάλλονται βουλευτές του και ιδίως ο Αλέκος ο Χρυσανθακόπουλος, που εν πάσει περιπτώσει έχει έναν πατριωτικό και σκληρά αντι-νεοταξικό πολιτικό λόγο. Μήπως για αυτό τον έχετε εξαφανίσει από τα κανάλια και λοιπά ΜΜΕ που σας λιβανίζουν καθημερινά, κε Καρατζαφέρη;

ΑΝΕΝΤΑΧΤΟΙ ΑΧΑΙΟΙ  ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. TEΘΩΡΑΚΙΣΜΕΝΟΣ avatar
    TEΘΩΡΑΚΙΣΜΕΝΟΣ 15/03/2011 15:03:59

    O Xρυσανθακόπουλος ο Αλέκος έχει καθαρό και πατριωτικό λόγο. Για αυτό ο φύρερ τον έχει την κατάψυξη. Παγωμένο, κατεψυγμένο, ούτε τηλεόραση ούτε τίποτα.

  2. πατρινός avatar
    πατρινός 15/03/2011 15:24:30

    Ήμουνα εκεί χτες, έγινε ένας ψιλοχαμός η αλήθεια να λέγεται. Πάντως είναι αληθές πως ο Καρατζαφέρης δεν πολυβγαίνει τώρα, μήπως φοβάται τη γιούχα του κοσμάκη;

  3. αντιλαικος avatar
    αντιλαικος 15/03/2011 15:24:52

    οι χειμασμενες μαζες αρχισουν σιγα-σιγα να ξυπνουν.
    δεν θα σωσει κανενα το τσουναμι που ερχεται, ιδιως τους αρλεκινους του Μνημονιου

  4. πατρινός avatar
    πατρινός 15/03/2011 15:43:13

    Και για να ξηγιόμαστε, γιατί στην Πάτρα όλοι γνωριζόμαστε: Ο Χρυσανθακόπουλος είναι πατριώτης και με αγώνες πίσω του. Τώρα, πως βρέθηκε με τα εξαπτέρυγα και τους μνημονιάκηδες, ....:???!!!!

    • juliet avatar
      juliet @ πατρινός 15/03/2011 17:39:24

      φίλε Πατρινέ ,οταν ανακατευεσαι με τα πίτουρα σε τρώνε οι κότες.Ο Καρατζαφερερ νόμισες οτι αγάπησε τον Αλέκο;τον εκμεταλεύτηκε για τα ψηφουλάκια.

  5. ΚΟΝΤΟΡΕΒΥΘΟΥΛΗΣ avatar
    ΚΟΝΤΟΡΕΒΥΘΟΥΛΗΣ 15/03/2011 15:46:51

    IΔΙΑΙΤΕΡΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΘΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕ ΜΙΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗ, ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΥΠΕΡΟΧΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ. ΜΕ ΛΑΟ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΟΜΩΣ, ΟΧΙ ΤΗΝ ΑΥΛΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΤΕΣ....

  6. ΚΟΝΤΟΡΕΒΥΘΟΥΛΗΣ avatar
    ΚΟΝΤΟΡΕΒΥΘΟΥΛΗΣ 15/03/2011 16:17:21

    ΑΛΛΑ ΞΕΧΑΣΑ.....ΤΙ ΑΡΧΗΓΟΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΑ ΚΑΠΗ....ΕΠ, ΣΥΓΓΝΩΜΗ, ΤΗΝ ΑΥΛΗ ΤΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ!!!

  7. Μάνος avatar
    Μάνος 15/03/2011 16:45:50

    Τί σχέση έχουν όλα αυτά με το μνημόνιο... Τσακωμοί δεξιών με ακροδεξιούς για το ποιός έχει μεγαλύτερο πατριωτισμό. Σ'αυτό βέβαια άκρα δεξία και άκρα αριστερά μοιάζουν: το παρελθόν τις απασχολεί περισσότερο από το παρόν και το μέλλον

  8. zap-zap avatar
    zap-zap 15/03/2011 17:04:52

    ο φρουτάκιας είναι και πατριώτης;

    • juliet avatar
      juliet @ zap-zap 15/03/2011 17:41:28

      Τι σχέση έχει το πάθος ενός ανθρώπου με την αγάπη στη πατρίδα του.

    • Aris lalidis avatar
      Aris lalidis @ zap-zap 15/03/2011 18:42:02

      zap-zap
      Και εκτος θεματος και εκτος κλιματος.
      ΚΑΙ ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ.

  9. Kimon avatar
    Kimon 15/03/2011 17:24:54

    Ο Χρυσανθακόπουλος 'εχει πατριωτικό λόγο; Πρώην αριστερός και κουμουνιστής για πάντα αριστερός και αιώνια κουμμουνιστής. Οι "πατριώτες- αριστεροί" έχουν πάντως και πολλά βίτσια, παίζουν και φρουτάκια...

  10. ΤΕΘΩΡΑΚΙΣΜΕΝΟΣ avatar
    ΤΕΘΩΡΑΚΙΣΜΕΝΟΣ 15/03/2011 17:38:20

    Nαι ο φρουτάκιας είναι πατριώτης zap zap, μπες στην ιστοσελίδα του (metharros.gr) και θα δεις τρελλές αποκαλύψεις. Ειδικά για Τζέφρυ και οικογένεια

  11. kritikos avatar
    kritikos 15/03/2011 18:06:09

    Ο Χρυσανθακόπουλος έχει πάθει κι έχει μάθει...
    Είναι πατριώτης και καθαρός, μακάρι να υπήρχαν πολλοί σαν κι αυτόν στη Βουλή.

  12. juliet avatar
    juliet 15/03/2011 18:19:47

    Τι έγινε, πατρινή αλληλεγγύη!!!

  13. ΤΕΘΩΡΑΚΙΣΜΕΝΟΣ avatar
    ΤΕΘΩΡΑΚΙΣΜΕΝΟΣ 15/03/2011 18:21:42

    ...και πόσες φορές να το ξαναπούμε; Η ΝΔ να πάψει να βλέπει αφ υψηλού το ΛΑΟΣ και να εντάξει στους κόλπους της βουλευτές και στελέχη του ΛΑΟΣ που έχουν αποδεδειγμένες ικανότητες.... Δεν είναι όλοι σαν τον αρχηγό τους....Έχουμε πολλούς στο κόμμα σαν τον Βορίδη πχ; Όμως ξέχασα, έχουμε...Τον Αρούλη...τον Κούλη...τον Μίλτο...

    • Ε.Μ.Π.ίτης avatar
      Ε.Μ.Π.ίτης @ ΤΕΘΩΡΑΚΙΣΜΕΝΟΣ 15/03/2011 18:53:52

      +1000000!!

      Ο Βορίδης πρέπει να ενταχθεί στη ΝΔ το συντομότερο!!
      Τι δουλειά έχει στο κόμμα των μπουμπούκων,βαίτσηδων και αστράτευτων ''πατριωτών'';

  14. ΤΕΘΩΡΑΚΙΣΜΕΝΟΣ avatar
    ΤΕΘΩΡΑΚΙΣΜΕΝΟΣ 15/03/2011 19:07:52

    Νομίζω στη Συγγρού κοιμούνται ύπνο βαθύ...Έπρεπε να τρεχει σχέδιο με στόχο στις επόμενες κάλπες ΛΑΟΣ=2.99%. Κι αντι για αυτό ακούω για ...επαναφορά Μαριέτττας! Αντώνη μην επαναλάβεις τα τραγικά λάθη του αραχτού της Ραφήνας!

    • juliet avatar
      juliet @ ΤΕΘΩΡΑΚΙΣΜΕΝΟΣ 15/03/2011 19:13:03

      να τους θυμίζουμε συνεχώς επι Μαριέττας που ήτανε η κ.Δραγώνα;μη που πειτε οτι απομακρύθηκε!!!

  15. juliet avatar
    juliet 15/03/2011 19:10:43

    επειδή έπαθε έγινε σοφότερος,μην υποτιμάτε κανέναν.
    Αυτός ο αστράτευτος ήτανε εξωτερικός συνεργάτης στον Κακλαμάνη όταν ήτανε στην ευρωβουλή,ετσι για να μην ξεχνιόμαστε.

  16. boanerges avatar
    boanerges 15/03/2011 20:38:06

    Σε ποια πολιτική κολυμπήθρα του Σιλωάμ μπήκε ο Χρυσανθακόπουλος και βγήκε τάμπουλα ράζα, «άσπιλος» και «αμόλυντος» μας λέτε κι εμάς; Ξέχνιουνται τα «κατορθώματά» του επί ΠΑΣΟΚ; Γέννημα θρέμμα, σάρκα από την σάρκα του πράσινου κόμματος, ο άνθρωπος, ο βουλευτής, ο «παίκτης»… Αυτός δεν ήταν που σαν πρόεδρος της αντίστοιχης επιτροπής της Βουλής πιάστηκε από τον Ταρζάν να παίζει συμπωματικά, φρουτάκια σε μαγαζί του «παππού»;
    Ο «παππούς» δεν ήταν μέχρι τότε ο απόλυτος –και νόμιμος αλίμονο- κάτοχος χιλιάδων μηχανημάτων που έκλεισαν σπίτια επί σειρά ετών στην Πάτρα; -για την ιστορία, εκείνα τα χρόνια η Πάτρα έχασε όλο τον παραγωγικό της ιστό με το κλείσιμο όλων των μεγάλων εργοστασίων «εν μια νυκτί-τριετία». Τα εγκεφαλικά, τα καρδιακά επεισόδια και οι αυτοκτονίες ήταν στην ημερήσια διάταξη. Ειδήσεις που δεν είδαν ποτέ το φως της δημοσιότητας που τους άρμοζε –μόνο κάτι ψέλλισε το Εργατικό Κέντρο και μετά σιγή στο «πράσινο κάστρο». Σε μικρογραφία οι Πατρινοί έζησαν πριν δεκαπέντε με είκοσι χρόνια όσα ζουν σήμερα όλοι οι Έλληνες πάλι με πράσινη κυβέρνηση. Στην καταστροφή και την ανεργία τότε στην Πάτρα επένδυσαν τα φρουτάκια και αποτελειώσαν όσα άρχισαν με πολιτικές αποφάσεις κλεισίματος των εργοστασίων –φάκτορα είχε γράψει και το «Αντί» σχετικά, κατά την διάρκεια εκείνων των χρόνων. Αν κάτι καλό έχει κάνει στη ζωή του ο ταρζάν είναι η απαγόρευση του ηλεκτρονικού τζόγου. Το άγος επανέρχεται στις μέρες μας, μέρες κρίσης πάλι….
    Επιφανές στέλεχος του μικρού αχαϊκού ΠΑΣΟΚΙΣΤΑΝ τότε ήταν ο Αλέκος Χρυσανθακόπουλος. Αλήθεια τι είχε κάνει σχετικά για την πόλη και τον Νομό που τον εξέλεγε με τα πράσινα ψηφοδέλτια ο μεγάλος σήμερα πατριώτης του ΛΑΟΣ; Μαντάμ Ζουλιέτ και Μεσιέ Λαλίδης όταν τα πάθη δημοσίων ανδρών συμπορεύονται με το δημόσιο αντικείμενό τους είναι θέμα και μάλιστα τεράστιο –για… «διαβάστε» μας εσείς το μάθημά μας, να δούμε ποιος το ξέρει καλύτερα.
    Λοιπόν, εκμεταλλευόμενος την τρύπα του εκλογικού νόμου και την «προίκα» με τους ψηφοφόρους που πήρε μαζί του στο νέο του κόμμα, κατάφερε ο Χρυσανθακόπουλος να εκλεγεί βουλευτής του ΛΑΟΣ, του κόμματος που ψήφισε "Ναι" στο μνημόνιο μαζί με το ΠΑΣΟΚ, το παλιό πολιτικό του σπίτι.
    Αναρωτιέμαι πραγματικά, οι παλιές πολιτικές αγάπες ξερνιούνται άραγε;

    • Κάποιος avatar
      Κάποιος @ boanerges 15/03/2011 22:55:13

      Στην πολιτική κολυμπήθρα της πατριδοκαπηλείας,του ψευτοεθνικισμού και της συνομωσιολογίας, του στυλ:

      "Αμερικάνοι και Εβραίοι προσπαθούν να αλλοιώσουν τα χαρακτηριστικά μας, ενώ οι πολιτικοί της χώρας μας στριμώχνονται στον προθάλαμο της λέσχης Μπίντελμπεργκ".
      "Έχουν στόχο (οι λαθρομετανάστες) να αλλοιώσουν τον πληθυσμό και να σπάσουν την ευρωπαϊκή συνοχή".

      Ξέρεις πόσοι τσιμπάνε με κάτι τέτοια τσιτάτα ;
      Mέτρα αντιδράσεις και θα καταλάβεις...

    • Roulis avatar
      Roulis @ boanerges 16/03/2011 00:37:56

      Ηθικον διδαγμα(προς Πατρινους):Πασοκ τοτε,πασοκ και τωρα.Γιατι εξακολουθειτε να το ψηφιζετε??Μαλλον σας αξιζει...

  17. juliet avatar
    juliet 16/03/2011 08:14:21

    @Boanerges,καλή μέρα
    εκεί γεννήθηκα και ξέρω πολύ καλά τι έκανε το ΠΑΣΟΚ,όταν έπαιρνε υγιείς επιχειρήσεις τις έβαζε σε επιδοτήσεις και μετα φαλιμεντο, και η ανεργία κτυπούσε κόκκινο.
    Αλλα τι έκαναν οι βουλευτες της ΝΔ , για να πλησιάσουν τον κόσμο.Ο Μπεκίρης ..τυχαίο το όνομα..ο....ο....ένας σωστός ο Σπήλιος και τι έπαθε,τους μούτζωσε και έφυγε.Δε θέλω να αναλύσω τις βλακείες της γενετηράς μου,και τους οικτίρω γιατί στις δημοτικές εκλογές πάλι τα ίδια.
    Οσο για το θέμα του Αλέκου,θα σου απαντήσω με τα λόγια του Κοραή:
    ''Οι τετράγωνοι χαρακτήρες εγεννήθηκαν παντού και πάντοτε ολίγοι,οι πλειότεροι είναι στρογγυλοί και, ως εξ αυτού,διαρκώς κατρακυλούν.''
    Αλλοστε δε μας περισσεύει κανένας ,σ αυτό τον αγώνα για το καλό της πατρίδας μας ,δε με ενδιαφέρει αν είναι κόκκινος ,μπλε,πράσινος κλπ...υπάρχουν και κάποιοι που εσύ ,φίλε, θεωρείς ηθικούς και ξεπούλησαν την Ελλάδα.Ολα είναι σχετικά.Οσο για τα δεινά της Πάτρας φταίει οτι δε ξεπέρασε τη μεγαλομανία της να λέει οτι ο Παπανδρέου είναι απο εκεί και δε έφερνε σαν τιμή οτι έβγαλε τόσους άλλους εντιμους και πατριώτες.
    Αν ο Αλέκος και ο κάθε Αλέκος συνηδειτοποίησε τις βλακείες του είναι πιο χρήσιμος απο κάποιο που το παίζει πολύξερος και τα έχει κάνει ........
    Σου είπα και πιο πάνω αγαπώ τον τόπο που γεννήθηκα και θέλω να πιστεύω οτι κάποιοι θα ξυπνήσουν.

  18. Αργοναύτης avatar
    Αργοναύτης 16/03/2011 09:56:33

    Καλά, εκεί έχει παράρτημα το Δρομοκαΐτιο ;

  19. juliet avatar
    juliet 16/03/2011 11:24:50

    οχι,γιατί κυκλοφορούν όλοι ελευθεροι!!!!1

  20. juliet avatar
    juliet 16/03/2011 11:36:25

    πως λέγεται το Λαός ;-Λαγός - τάδε έφη ο Πρόεδρος, έξυπνο!!!!!!

  21. Γιώργος Π avatar
    Γιώργος Π 16/03/2011 11:42:37

    Άρχισαν τα όργανα για τον Καρατζαφεροπαπαγάλο.
    Αν βγεί στην κοινωνία θα δεί το πραγματικό του ποσοστό και όχι αυτό που του δίνουν οι στημένες δημοσκοπήσεις του βρώμικου συστήματος ως επιβράβευση στην ενδοτική και προδοτική πολιτική υπερ του μνημονίου που ακολουθεί.
    Ξαφνικά ο πατριδέμπορας μιλάει για απελάσεις λαθρομεταναστών και ο κόσμος γελάει με τον αρχικολοτούμπα που δεν μας είπε τί έγιναν οι περιβόητες υπογραφές που μάζεψε για το λαθρονομοσχέδιο;