22/09/2009 14:17
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Οργή Γιώργου για την παρουσία Κόκκαλη στη ΔΕΘ;



Γράφει το http://www.euro2day.gr/

Έστω και καθυστερημένα πληροφορηθήκαμε την αντίδραση του κ. Γ. Παπανδρέου στο άκουσμα ότι ο κ. Σ. Κόκκαλης μετά των κ. Αντωνόπουλου (Intralot) και Δημητριάδη (Intrakom) είχαν αφιχθεί στη Θεσσαλονίκη για να... παρακολουθήσουν την ομιλία του προέδρου του ΠΑΣΟΚ επ' ευκαιρία της ΔΕΘ.
Αυτά γράφει το καλό οικονομικό σαιτ. Καθυστερημένα κι αυτό…

Έξαλλος, λένε, ότι έγινε: "Ποιος του έστειλε πρόσκληση και πάει να μας εκθέσει;" φέρεται να είπε στους συνεργάτες του. Και ομολογουμένως δεν είχε άδικο. Τί συνέβη άραγε και ο κ. Κόκκαλης διέκοψε την πολύχρονη απουσία του από τη ΔΕΘ και αντί να δει την ομιλία του κ. Παπανδρέου από την τηλεόραση και την άνεση του καναπέ του πήρε τους στενούς του συνεργάτες και πέταξε στη Θεσσαλονίκη για να την παρακολουθήσει... live;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. SKAIs avatar
    SKAIs 22/09/2009 14:58:01

    Ο Αυριανός πρωθυπουργός εν εξάλλω καταστάσει και τρικυμία εν κρανίω. Όταν θα του ζητάει ο Κοκ να δούμε τι θα κάνει. Τώρα ψηφίζει GAP (απροκάλυπτα), μετά ζητάει. Α ρε Γιώργο που πας να μπλέξεις... σε βλέπω να πέφτεις γρήγορα στο GAP!

  2. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 22/09/2009 15:09:32

    Κανει πλακα στο ΓΑΠ.

    Θ ακολουθησουν κ αλλοι

    ΠΠ

  3. αχαβαχ avatar
    αχαβαχ 22/09/2009 15:19:56

    Μήπως ψάχνει φωτογραφήσεις σαν αυτές του Χριστοφοράκου με τον πρώην καταλληλότερο;

  4. Κασάνδρα avatar
    Κασάνδρα 22/09/2009 15:59:41

    Ε δεν ήξερε μωρε... περαστικός ήταν ο θείος από εκεί και είδε φώς και μπήκε και μάλιστα στις μπροστινές θέσεις τυχαία, το πολιτικό του γραφείο δεν πήρε πρέφα τίποτα... αχουτα μωλε τα παρεξηγήσαμε!

  5. nikolaos avatar
    nikolaos 22/09/2009 16:37:33

    Μάλλον αυριανός πρωθυπουργός ήταν αυτός που κάθονταν από κάτω παρά αυτός που μιλούσε στην ΔΕΘ ! Μαζί με κάποιους άλλους γνωστούς και μη εξαιρέσιμους κυρίους που έχουν και ΜΜΕ και εταιρίες ! Πραγματικά θα έχει ενδιαφέρον να βλέπει κανείς οπαδούς διαφόρων ομάδων να ψηφίζουν ως μελλοντικό πρωθυπουργό τον Κοκ ..., ε τον Γιώργο ήθελα να πω. Θα γελάσει κάθε πικραμένος οπαδός !

    Άσε που είναι θυμωμένοι και φίλοι του Ολυμπιακού, γιατί ο θείος δεν έκανε μεταγραφές... Μήπως γι'αυτό να ήταν θυμωμένος ο κ. Παπανδρέου ;

  6. Orestios avatar
    Orestios 22/09/2009 17:54:28

    Μα είναι δυνατόν ένας ευγενικός άνθρωπος να εκνευρίζεται? Τόσο καιρό αυτό δεν μας έλεγαν? Αλλά σιγά μην εκνευρίστηκε. Τάχα δεν το ήξερε και το πέζει δήθεν σκληρόις άντρας. Σιγά τη βαρβατίλα. Και για να έχουμε καλό ρώτημα, ήταν ανοικτή η προσέλευση στο συνεδριακό κέντρο ή είχαν προσκλήσεις? Αν πήγαινα εγώ π.χ. υπήρχε δυνατότητα να μπώ χωρίς πρόσκληση? Ποιόν κοροϊδεύουν με τα δήθεν τσαμπουκαλίκια του GAP? Μήπως έχει και τσαγανό? Τρομάρα τους!

  7. ΓΙΩΡΓΟΣ avatar
    ΓΙΩΡΓΟΣ 22/09/2009 20:18:51

    TOY ΧΑΛΑΕΙ ΤΟ ΔΗΘΕΝ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΦΙΛ.
    ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΠΗΡΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΕΤΟΙΜΟ ΤΟ ΄81 ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΕ ΟΠΑΔΟΥΣ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΤΕΣ.
    ΚΛΑΙΩ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΩ ΣΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΝΑ ΖΗΤΙΑΝΕΥΟΥΝ ΜΙΑ ΘΕΣΟΥΛΑ ΓΙΑ 500 ΕΥΡΩ.
    ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΕΞΙΑ ΔΕΝ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΣΟΚ.
    ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕ ΕΤΣΙ Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΛΑΟΣ.ΓΥΜΝΟΣ ΚΑΙ ΑΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΟΣ ΣΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΤΩΝ ΛΑΜΟΓΙΩΝ ΠΟΥ ΤΟΥ ΡΙΧΝΟΥΝ ΣΦΑΛΙΑΡΕΣ ΚΑΙ ΑΣΤΡΑΦΤΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΤΟΙΜΑΖΕΤΑΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΒΡΕΞΕΙ.
    ΓΥΡΙΣΤΕ ΠΛΕΥΡΟ ΝΕΟΕΛΛΗΝΕΣ.
    ΟΧΙ, ΜΗΝ ΨΗΦΙΖΕΤΕ ΑΡΙΣΤΕΡΑ, ΜΗΝ ΣΗΚΩΝΕΣΤΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΣΑΣ.ΚΑΘΗΣΤΕ ΣΤΗΝ ΔΗΘΕΝ ΒΟΛΕΨΗ ΣΑΣ.ΚΙ ΑΥΡΙΟ ΕΔΩ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΛΕΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ.

  8. Σπύρος avatar
    Σπύρος 23/09/2009 02:56:14

    Πράκτορες στο Κομμα το κάναν Γιώργο,γιά νά σε εκθέσουν..
    Μπορεί να τοκανε και ο Μπένυ.!!!!!!!!!!!!!!!!
    Πάντως ειναι όντως πολύ συγκινητικό πού θύμωσες και ακόμα πιό συγκινητικό πού μάς ενημέρωσες γιά τον Θυμό σου.
    Τώρα θα κοιμηθούμε Ησυχοι.

  9. neos avatar
    neos 23/09/2009 11:16:34

    tha pataksei th diafthora eipe kai o No1 diaplekomenos itan sthn ekthesi...kala poion doulevei??? poios tha ton psifisei afton ton anthrwpo...eleos....ksipniste!!!!

  10. Le canard avatar
    Le canard 23/09/2009 14:23:21

    Αν ο Παπανδρέου δεν μπορεί να ελέγξει ούτε ποίοι είναι οι προσκεκλημένοι του (πχ Κόκκαλης στην ΔΕΘ), τότε πως θα μπορέσει να ελέγξει την διαπλοκή, αλλά και το κόμμα του και τους υπουργούς του;