#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
04/12/2010 18:03
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Οπλοστάσιο στη Νέα Σμύρνη και συλλήψεις για τρομοκρατία



Σε εξέλιξη είναι εκτεταμένες έρευνες της Αντιτρομοκρατικής Υπηρεσίας στο πλαίσιο των οποίων έχουν ήδη γίνει προσαγωγές ατόμων. Σύμφωνα με πληροφορίες, έχει εντοπιστεί γιάφκα στην περιοχή της Νέας Σμύρνης, όπου φυλασσόταν οπλισμός.

Όπως μετέδωσε το Αθηναϊκό Πρακτορείο Ειδήσεων, μετά από έφοδο της Αντιτρομοκρατικής σε γκαράζ στην οδό Καισαρείας στη Νέα Σμύρνη, συνελήφθησαν δύο άτομα και βρέθηκε μεγάλος αριθμός όπλων και άλλος οπλισμός.

Ταυτόχρονα συνεχίζονται προσαγωγές υπόπτων οι οποίοι εξετάζονται για ενδεχόμενη συμμετοχή του σε τρομοκρατική οργάνωση, πιθανόν τη Σέχτα Επαναστατών.



Κλιμάκια της αντιτρομοκρατικής κάνουν συνεχώς προσαγωγές υπόπτων οι οποίοι εξετάζονται για συμμετοχή σε τρομοκρατική οργάνωση, πιθανόν στη Σέχτα.

Η Αστυνομία ανακοίνωσε πως από τις συνολικές έρευνες έχουν εντοπιστεί  τρία υποπολυβόλα (δύο από από αυτά τύπου Scorpion), 7 πιστόλια Glock, 3 καλάσνικοφ, ένας σιγαστήρας  και γεμιστήρες με φυσίγγια διαφόρων διαμετρημάτων.

Επιπλέον, βρέθηκαν 50 κιλά εκρητικής ύλης ANFO, 200 γραμμάρια ΤΝΤ και τέσσερις χειροβομβίδες.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Professor Moriarty avatar
    Professor Moriarty 04/12/2010 18:20:52

    είναι για την επέτειο των δεκεμβριανών....

    • παγωτατζής avatar
      παγωτατζής @ Professor Moriarty 04/12/2010 18:30:55

      Tό ΠΑΣΟΚ πάντα ξεκαθαρίζει τούς λογαριασμούς του ..πρίν...
      Τό προλαμβάνει ρε παιδί μου.......
      ..μόνον το ΠΑΣΟΚ, και επι ΠΑΣΟΚ....
      ΠΑΣΟΚ τής πρόληψης και πάσης ....άμα λάχει να 'ουμ΄.....

      • Professor Moriarty avatar
        Professor Moriarty @ παγωτατζής 04/12/2010 18:48:40

        λες να τους έβαλε ιδέες η ανάρτηση του antinews και να ανακοινώσουν ότι έκαναν preemptive strike σε γιάφκα "αντιμνημονιακών"?

  2. fantomas avatar
    fantomas 04/12/2010 18:25:29

    Η επιχείρηση έγινε σε γκαράζ στην οδό Καισαρείας στη Νέα Σμύρνη, όπου συνελήφθησαν δύο άτομα και βρέθηκε μεγάλος αριθμός όπλων και άλλου οπλισμού.

    Κλιμάκια της αντιτρομοκρατικής προχωρούν σε προσαγωγές υπόπτων οι οποίοι εξετάζονται για συμμετοχή σε τρομοκρατική οργάνωση. Σύμφωνα με πηγές της αντιτρομοκρατικής η σύλληψη τριών ατόμων (ενός Γεωργιανού και δύο Ελλήνων) την Παρασκευή στην Καλλιθέα, στην οποία, μάλιστα, υπήρξε και ανταλλαγή πυροβολισμών, ήταν αυτή που οδήγησε στη σημερινή επιχείρηση στη Νέα Σμύρνη.

    Οι ίδιες πηγές αναφέρουν ότι οι χθεσινοί συλληφθέντες με τους σημερινούς προσαχθέντες πριν από μερικές ημέρες είχαν εντοπιστεί στην Αιτωλοακαρνανία και συγκεκριμένα στο Αγρίνιο.

    Ένας από τους συλληφθέντες της Παρασκευής, ο οποίος ισχυρίστηκε ότι είναι γιατρός και επέδειξε αστυνομική ταυτότητα, τελικά, όπως αποδείχθηκε, έφερε μαζί του την κλεμμένα ταυτότητα ενός γιατρού από την Πάτρα.

    Όπως ο ίδιος ο ύποπτος είπε στην Ασφάλεια, όπου οδηγήθηκε, ότι είχε ραντεβού με τον έτερο συλληφθέντα, ο οποίος ισχυρίστηκε ότι ονομάζεται Κωνσταντινίδης (ομογενής από τη Ρωσία) είναι κάτοικος Μενιδίου και ήθελε να του συστήσει τον Γεωργιανό για μια προσωπική τους υπόθεση.

  3. anonymos avatar
    anonymos 04/12/2010 19:31:22

    Μάλιστα, τι περίεργο πράγμα λοιπόν ρε παιδί μου κάθε που στριμώχνεται το ΠΑΣΟΚ (ΓΣΕΕ, Παιδεία, νέες περικοπές μισθών, απολύσεις) να "ανακαλύπτονται" γιαφκες και να ξαναζεστένεται η υπόθεση της τρομοκρατίας?
    Μόνο ο θεός ξέρει......

  4. chrisss avatar
    chrisss 04/12/2010 19:32:30

    τι φταίει πάλι ο Πάκης μωρέ? πόσα χρόνια θα φταίει?το ΠΑΣΟΚ διαχρονικά αποδεικνύει τις άριστες σχέσεις που έχει με την τρομοκρατία..εξ ού και ο γκαστόνε Χρυσοχοϊδης που κάθε φορά πιάνει τρομοκράτες και κανείς δεν καταλαβαίνει πότε πρόλαβε..

  5. megalos podilatis avatar
    megalos podilatis 04/12/2010 19:50:58

    αυτη την στιγμη στο Π. Φαληρο η οδος Πρωτεως και η Οδος Αγιου Αλεξανδρου ειναι κλειστες

  6. fantomas avatar
    fantomas 04/12/2010 21:47:03

    Νεες ερευνες στην περιοχη του Πειραια.

  7. A.M. avatar
    A.M. 05/12/2010 00:40:58

    ..και τα ελικόπτερα αλά 1984 να σερφάρουν πάνω απ το σπίτι μου νυχτιάτικα!
    Έλεος!!!

    • fantomas avatar
      fantomas @ A.M. 05/12/2010 17:53:52

      οχι 1984...... τοτε δεν ειχε η Αστυνομια, ελικοπτερα!!
      μαλλον το 2004 θα ηθελες να πεις!!!

      οσο για τις πτησεις νυχτιατικα........ ρωτα τον λαλακα που εδωσε την διαταγη να γινουν!!!

  8. Le canard avatar
    Le canard 05/12/2010 13:09:21

    Προτού ανακοινώσει ο ΓΑΠ την εκχώρηση του κώλου μας στο ΔΝΤ (Κααστελόριζο), εξάρθρωσαν τον Επαναστατικό Αγώνα.

    Λίγο πρίν τις αυτοδιοικητικές εκλογές (πτώτος γύρος) είχαμε τους φακέλλους-στρακαστρούκες της Συνωμοσίας.

    Λίγο πρίν την επέτειο Γρηγορόπουλου και τον ερχομό του Στρός Καν στην Ελλάδα, καθώς και το θέμα των συλλογικών συμβάσεων (μέγα θέμα) και της λήψης άλλων σοβαρών μέτρων, έχουμε -κατά τους ισχυρισμούς της ΕΛΑΣ- τη Σέχτα.

    Κομμένη η πλάκα μάγκες. Αυτά στα αμερικανάκια. Οχι σε μας.

    • fantomas avatar
      fantomas @ Le canard 05/12/2010 17:54:54

      γεια σου συντροφε !!!!

  9. GREKO avatar
    GREKO 01/01/2011 15:25:28

    ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΕΙΧΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΝΤΥΘΟΥΝ ΣΤΑ ΚΑΡΝΑΒΑΛΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΑΜΕΣΩΣ ΤΟΥΣ ΒΑΦΤΙΣΑΝ ΤΡΟΜΑΚΡΑΤΕΣ, ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!