#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
31/12/2013 10:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Οξύ κρύο, ΔΟΥ για τρίο



Ο Στουρνάρας είναι κατά των πισινών, οι ΔΟΥ όμως είναι υπέρ, καθώς αντιλαμβάνονται πρωκτών, μία εργάσιμη πριν σφυρίξουν τη λήξη της φοροκαταιγίδας για φέτος.

Μήπως να έβγαινε μια ερμηνευτική εγκύκλιος να δούμε τι θα γίνουμε;

Η Προεδρία έρχεται με χιόνια φορτωμένη. Και αιθαλομίχλη.

Γιατί μπορεί να ψοφήσουμε στο κρύο, αλλά οι κουφάλες με τις θερμαινόμενες θα τον «δαγκώσουν» έτσι και μπουν στις «δεξαμενές». Η εκδίκηση της φτωχολογιάς.

Οι «χλιδάτοι» στην «πίκρα»: να βράζουν νερό στο καζάνι μέσα στη βροχή καπνίζοντας πούρα και πίνοντας «ενήλικο» ουίσκι.

Η περίπτωση πάντως του υπουργού που «κάνει ζημιά» στην Πάολα ελέγχεται για την αυθεντικότητα της.

Πρώτον διότι για να πάει το μυαλό μας πρέπει να προσθέσουμε το «κορυφαίος».

Δεύτερον είναι αδύνατον να άντεξε το σουξέ του η Πάολα.

Είναι πολύ σπάνιο το να ταιριάξουν δύο «φίρμες».

Ενώ και τα αναψυκτικά –σύμβολο της πάλαι ποτέ ανερχόμενης μεσαίας τάξης- μπήκαν στο στόχαστρο.

Παρεμπιπτόντως, 25 λίτρα coca cola έχω καταναλώσει αυτές τις μέρες και ακόμα να πετύχω το οξύ, τη γκαντεμιά μου μέσα. Σίγουρα  είναι στις light  ή να χτυπήσω και καμιά  κανονική μπας και αλλάξει το γούρι;

Δεν αστειεύομαι καθόλου. Θα είχα το δεκάλεπτο της δημοσιότητας που όλο με αποφεύγει.

Ανήρ τριάντα δύο ετών (δε θέλω σχόλια, στην ηλικία δεν συμπεριλαμβάνεται ο ΦΠΑ) ήπιε γνωστό αναψυκτικό και πολλοί προσεύχονται να γλιτώσουν από το «οξύ» χιούμορ του.

 Μ.Ο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 31/12/2013 10:37:36

    Τί νά ποῦμε κι ἐμεῖς Μικρέ,πού ἀπολαμβάνουμε τό ὀξύ χιούμορ σου τόσο καιρό καί δέ μᾶς ξέρει οὔτε ἡ συνυφάδα μας..
    Καλή χρονιά,μέ ὑγεία καί φώτιση.

    • M.O. avatar
      M.O. @ Κυθήριος 31/12/2013 11:39:38

      Της δόξης προηγείται η ταπείνωση. Της συνυφάδας η νύφη. Καλή χρονιά Τσιριγώτη!

  2. my way avatar
    my way 31/12/2013 10:46:45

    Τρίο μας λες, κουαρτέτο μας δείχνεις..., είσαι σε πλήρη σύγχυση.

    • M.O. avatar
      M.O. @ my way 31/12/2013 11:35:29

      Ο αριστερά είναι στην αναμονή. Δε συμμετέχει, οπότε είναι τρίο, προς το παρόν. Η φωτό είναι βαθιά πολιτική

      • my way avatar
        my way @ M.O. 31/12/2013 14:22:46

        Και ακριβώς, λόγω του πολιτικού υπόβαθρου, οι δύο κυρίες είπαν: "Αναμονή, αναμονή, θα μας φύγει το ...νινί" και αυτονομήθηκαν.

    • χμμμμμ avatar
      χμμμμμ @ my way 31/12/2013 11:45:32

      O ενας απλως κοιταει, μαλλον ειναι ο ΜΟ που ονειρευεται το τριο
      χαχαχα
      Καλη χρονια
      (Παρεπιπτοντως και εγω ολο το ιδιο παθαινω)

  3. TopGunZ avatar
    TopGunZ 31/12/2013 10:46:46

    Κάτσε, κάτσε... Ο ΦΠΑ κανονικός ή εστίασης? Καλή χρονιά να έχουμε!

    • M.O. avatar
      M.O. @ TopGunZ 31/12/2013 11:41:36

      Δυστυχώς κανονικός, οπότε αντιλαμβάνεσαι. Καλή χρονιά Τοp

  4. Βούλα Ελευθεριάδου avatar
    Βούλα Ελευθεριάδου 31/12/2013 10:50:42

    καλή χρονιά ΜΟ, εγώ πάντως για καλό και για κακό έστυψα πορτοκάλια

    • M.O. avatar
      M.O. @ Βούλα Ελευθεριάδου 31/12/2013 11:37:30

      Για τα αγόρια κουβέντα δε βλέπω και μπράβο σου. Είναι παλιοχαρακτήρες

  5. θηραία avatar
    θηραία 31/12/2013 12:54:45

    Με την ευχή, τη νέα χρονιά να βλέπουμε επιτέλους ΄χαμογελαστούς ανθρώπους!
    Πήξαμε στους συνοφρυωμένους, θλιμμένους και σκεπτικούς....
    Κάνε κάτι κι εσύ... Μπορείς!
    Καλή χρονιά!

  6. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 31/12/2013 16:00:42

    Όταν λέμε "κορυφαίος" εννούμε φυσικά του ο "κορυφαίος του χορού", έτσι; Ο προεξάρχον. Και επειδή τα μέλη του χορού απάγγελναν ντυμένοι με δέρματα τράγου, καθιερώθηκε ο όρος τραγωδία...
    Καλή χρονιά

  7. δημης avatar