#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
18/08/2010 14:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ομορφαίνει ... επικίνδυνα το ΠΑΜΕ



Ομορφαίνει ... επικίνδυνα το ΠΑΜΕ. Επιτέλους. Αν και πιστεύω ότι έχει πολύ και "καλό" κόσμο, αλλά μας τον κρύβει.

Συντρόφισσα Αλέκα, μπορείτε να πάρετε πίσω την διαγραφή μου;

Στιγμιότυπο από τη σημερινή διαμαρτυρία του ΠΑΜΕ στο υπουργείο Οικονομίας για τις αυξήσεις στα σιτηρά από τις αλευροβιομηχανίες και τους εμπόρους.

(φωτο EUROKINISI)

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 18/08/2010 14:22:50

    Έχει κι αλλού πορτοκαλιές, που κάνουν (ωραία) πορτοκάλια. Ο Θεός δεν ευλόγησε μόνον ΔΑΚΕ και ΠΑΣΚΕ, αλλά όλα τα παιδιά του.

  2. ΧΡΗΣΤΟΣ COMES BACK avatar
    ΧΡΗΣΤΟΣ COMES BACK 18/08/2010 14:46:08

    Καποτε-καποτε, γυναικες αξυριστες (σχεδον μυστακιοφορουσες),"στολιζαν" τις πορειες/διαμαρτυριες του αριστεροστροφου και ανενδοτου (αλλα παντα συμπαθους) ΚΚΕ...Τωρα με τετοια "μωρα", πως μπορεις εστω και "δολια" να μην ενστερνιστεις τμημα της ιδεολογια των???

  3. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 18/08/2010 15:10:02

    Ονειρεύεται έφοδο στο παλάτι, εξηλεκτρισμό, παιδεία, πλέριο WiFi, και νταβραντισμένους πρώην μουζίκους νυν μπολσεβίκους, για τις κρύες νύχτες του χειμώνα που`ρχεται.

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ Strange Attractor 18/08/2010 15:27:24

      Καμιά δουλειά ονειρεύεται, άντε και ένα παιδάκι (σαν μάρσιππο κρατάει την τσάντα)

    • Minnie avatar
      Minnie @ Strange Attractor 18/08/2010 15:33:26

      Εναλλακτικα, αναρωτιεται αν ειναι politically correct να βγαλει το κινητο και να τεξταρει τους φιλους που απολαμβανουν freddo στην παραλια.

      Σοβαρα ομως, ειναι μια πολυ ομορφη κοπελα.
      Η ειρωνεια μου δεν αφορουσε καθολου την ιδια.
      Το ΠΑΜΕ μας εχει συνηθισει σε εκρηκτικες εκδηλωσεις.
      Αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν η απολυτη ελλειψη ενδιαφεροντος στο βλεμμα της, οπως αλλωστε και στου νεαρου που ακολουθει.

  4. ευτυχια avatar
    ευτυχια 18/08/2010 15:42:53

    φακτορα@
    ξεφεύγεις επικίνδυνα!!Χα χα χα...Οι ζέστη είναι κακός συμβουλος

  5. Ολντ Τραφορντ avatar
    Ολντ Τραφορντ 18/08/2010 17:41:38

    Στημένη φωτό.
    Γύρω γύρω συνδικαλιστικά και συνταξιοδοτούμενα ραμολιμέντα που έχουν ακόμη μείνει στη μόδα Μουστάκι αλα Στάλιν, αλλά ο στημένος φακός παριστάνει οτι τους αγνοεί καθώς εστιάζεται σε ενα ζευγάρι νέων ζευγάρι που μοιάζει σαν να έχει τοποθετηθεί επίτηδες στη μέση για να δείξει κάτι. Ο άντρας απο πίσω να κοιτά με ενα βλέμμα, "γιατί με έφερες εδω" και η νεαρή μοιάζει να τα έχει επίσης χαμένα.
    Όντως η φωτό φαίνεται να είναι απο το ΠΑΜΕ.

    Αν ήξεραν που πήγαιναν όμως θα ήταν καλά.
    Δεν ήξερες δεν ρώταγες?

  6. ένας Άμλετ avatar
    ένας Άμλετ 18/08/2010 18:22:26

    Βρε παιδιά, η πληροφόρησή σας προέρχεται από τα βάθη του 1970-80. Το λέω, διότι κι εγώ κάποια τέτοια εντύπωση είχα, μέχρι που, με την αφορμή του μνημονίου κλπ. θύμωσα πάρα πολύ, ένιωσα να θίγεται η προσωπική μου αξιοπρέπεια (και όχι μόνο) από το κόλπο του δανεισμού, κι έτσι κατέβηκα σε αρκετές διαδηλώσεις του ΠΑΜΕ.
    ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με αυτά που έχετε στο μυαλό σας. (και είχα στο μυαλό μου). Μίλησα αρκετά με νέα παιδιά εκεί, για να τα «ζυγίσω». Καμμιά απολύτως σχέση με την κλασική εικόνα του «κνίτη» σε παρουσιαστικό, συμπεριφορά, χιούμορ, προβληματισμό, καλλιέργεια.
    Και κάτι άλλο, που θέλω να καταθέσω με μεγάλη χαρά –και συγκίνηση. Σήμερα έπεσα τυχαία πάνω στον Ρ/Σ του 902: Μια καταπληκτική δίωρη εκπομπή με τίτλο «Ποιητική Αδεία», για τον μεγάλο μας μαέστρο, πιανίστα και συνθέτη Δημήτρη Μητρόπουλο. Με ενδεικτική βιβλιογραφία, αποσπάσματα ακόμη και δυσεύρετων ερμηνειών του, άψογη τεκμηρίωση, σχολιασμό πολύ υψηλού επιπέδου, ζηλευτά ελληνικά. Έχουν αλλάξει πολλά από το ΄70-80 …Έχουν περάσει, καθώς φαίνεται, έτη φωτός.
    ΥΓ. Δεν υπήρξα ποτέ μέλος της ΚΝΕ ή του κόμματος…

  7. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 18/08/2010 18:34:57

    Προκαταλήψεις και στερεότυπα, των δεξιών για τους αριστερούς και τούμπαλιν.
    Αλλά η ζωή ανθίζει παντού και δεν ζητά την άδεια των ιδεολογικών παιδονόμων. Τι γράφει ο μεγάλος Γκαίτε στον Φάουστ;

    Grau, teurer Freund, ist alle Theorie,
    und grün des Lebens goldner Baum.

    Γκρίζες, φίλε, οι θεωρίες,
    Πράσινο το χρυσό δέντρο της ζωής.