#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
19/05/2010 22:09
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ομιλία Πρωθυπουργού σε εκδήλωση φρούτων και λαχανικών

Αυτά είπε ο Πρωθυπουργός μας σε ομιλία που έκανε σε Συνέδριο για το Κλίμα και την Ενεργειακή Ασφάλεια. Και ο μεν ίδιος μάλλον δεν ξέρει τι σημαίνουν οι λέξεις που ανάγνωσε, αυτοί δε που του έγραψαν την ομιλία την αντέγραψαν από κάποια εκδήλωση φρούτων και λαχανικών σε ΜΚΟ για παρασιτοικολογική οικονομία κεντήματος και κροσέ.

http://www.pasok.gr/portal/resource/contentObject/id/4904e84e-32ac-4bc4-b389-7ad8443bbb6a

Προσπάθησα να την διαβάσω αλλά δεν τα κατάφερα ως το τέλος, αλλά την αφήνω στην κρίση σας. Βασικά θέλει να σας φορολογήσει.



Με όσα γίνονται, πολλά ασήμαντα υπαλληλάκια θα αρχίσουν να κελαηδάνε.  Θα βγούνε διάφορα για διάφορους και για καταπατήσεις και αυθαίρετα, γιατί είστε αδιόρθωτοι  κύριοι και κυρίες της Κυβέρνησης.

Και δεν θα βγουν καν από τα blogs. Σε φέϊγ βολάν στην Βαρβάκειο θα βγουν, και θα γελάσει από το παρδαλό κατσίκι.

Δεν θα σας χωράει η Μεσόγειος να κρυφτείτε…

Όχι να αλληλοπαραμυθιάζεστε με πράσινες αηδίες.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 19/05/2010 22:27:43

    χαχαχαχάααχαχα! Πατάς το κόκκινο κουμπί και πετάγεται πίσω από το πράσινο άλογο ο πράσινος φόρος!

    • καινός avatar
      καινός @ archaeopteryx 20/05/2010 10:28:46

      χαχαχαχααα!!! Απίστευτο σχόλιο!!! Το χρειαζόμουν το γέλιο με τέτοιες εξελίξεις!

  2. Λεφτά υπάρχουν avatar
    Λεφτά υπάρχουν 19/05/2010 22:28:35

    Διστυχώς ή ευτυχώς, άκουσα απόσπασμα της ομιλίας απο την ΝΕΤ.
    Φυσικά, χτύπαγα το κεφάλι μου στον τοίχο.

    Δεν φταίει ο ΓΑΠ,

    είπαμε,
    είναι πρωθυπουργός της "Σουηδίας" και επομένως, μπορεί να λεει οτι ... του γράψουν.

    Υπάρχουν ομως καποιοι μανδαρίνοι, έγώ ξέρω έναν με το επίθετο Αθανασάκης, ο οποιος πολλά ευθύνεται για την επιλογή των υποψηφίων βουλευτών, και για την σημερινή κατάντια της κυβέρνησης.

    Ας του πεί καποιος του Αθανασάκη, να πεί του ΓΑΠ, πως με αυτά που του γράφουν και μετά τα διαβάζει, γελάει και το παρδαλό κατσίκι.

    Να του πούνε επίσης πως πράσινη αναπτυξη δεν γίνεται σε ερημοποιημένες έκτασεις.
    Θα έκανε κι Καντάφι πράσινη ανάπτυξη!

    Σε περιοχές που τώρα ζούμε, και που η αξία των οικοπέδων-οικιών είναι ακόμα πανάκριβη, δεν επιβιώνουν ουτε αγγινάρες.

    Εχω δυο ρίζες στο κήπο μου και αγωνίζομαι μήνες τώρα να τις κρατήσω στη ζωή.

    Ασε που δεν εχουμε νερό καθαρό, ουτε πόσιμο.

    Πώς θα γίνει η πράσινη αναπτυξη,

    με τα εμφυαλωμένα;

  3. Γιάννης Σ. avatar
    Γιάννης Σ. 19/05/2010 23:14:14

    Για κοιτάξτε το νέο φρούτο που έφερε ο Ερντογάν: ενοχλεί η λέξη «Ελλάδα» στο όνομα της ΕΘνικής Τράπεζας, ελέω επεκτάσεως της θυγατρικής της στην Τουρκία.

    http://i.imgur.com/PZYgo.png

    Ξέχασαν να το σβήσουν από την αγγλική έκδοση. Συλλεκτικό υλικό.

  4. Νίκος avatar
    Νίκος 20/05/2010 00:17:48

    Drivel and bullshit. Ετσι, για να μας αντιλαμβανονται στη γλωσσα τους.
    Συμφωνω με τον Αρχαιο. Φορος με πρασινη ζαχαρη για ευκολη καταποση.

  5. LEWNIDAS avatar
    LEWNIDAS 20/05/2010 00:19:08

    ρε παιδια ποιος το εγραψε αυτο? παιζει να ειναι οτι ποιο κακογραμενο εχω δει σε λογο πολιτικου

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ LEWNIDAS 20/05/2010 01:15:16

      Ο Τσοχατζόπουλος σε νέα, πράσινη, πλαστική εκδοχή. Η ξύλινη γλώσσα έγινε νάϋλον.

      • Orestios avatar
        Orestios @ archaeopteryx 20/05/2010 01:32:45

        plastic is fantastic

      • archaeopteryx avatar
        archaeopteryx @ archaeopteryx 20/05/2010 01:34:24

        σε prasino σκουπιδοσακούλα

      • Orestios avatar
        Orestios @ archaeopteryx 20/05/2010 01:36:39

        lol

  6. Νίκος avatar
    Νίκος 20/05/2010 00:26:51

    Λεωνιδα, δεν ειναι απλα κακογραμμενο. ειναι, κυριως, κενο νοηματος, ουσιαστικου περιεχομενου. Εδω ισχυει το "ποτε κανεις δεν ειπε τοσα λιγα με τοσες πολλες λεξεις".

  7. xenitemenos21 avatar
    xenitemenos21 20/05/2010 00:54:17

    Καταπατησεις μεγαλων δασικων εκτασεων στην Αττικη αρχισαν τις τελευταιες ημερες της κυβερνησης Μητσοτακη, οποτε "βολευτηκαν" βουλευτες, μανδαρινοι και γνωστες της "κομπινας". Η λεηλασια συνεχισθηκε (και συνεχιζεται μεχρι τις ημερες αυτες?) με αλλεπαλληλες παρατασεις της ισχυος ενος ΠΔ, οποτε εσπευσαν να επωφεληθουν και παλι βουλευταδες, ανθρωποι του περιγύρου τους, "εκπροσωποι" της τοπικης αυτοδιοικησης, καποιοι πρωην (ισως και νυν) αξιωματουχοι πολεοδομικων υπηρεσιων και ορισμενοι μεσιτες - δεν ηταν δυνατον να λειψουν απο το "πανηγυρι" εκεινοι που γνωριζουν καλυτερα απο καθε αλλον τα "ορφανα" κομματια των δασικων εκτασεων της πολυπαθης Αττικης...

  8. diasapollon avatar